|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   meja
23.9.2010 17:06:31   
Spark
Sploh ne vem kako naj napišem, da me boste razumeli.
Sosed ima postavljeno bajto čisto na meji (maks.10 cm stran od meje). Z naše strani pa je prostora, toliko da lahko zapelje avto. Pa me zanima ker se sosed pripravlja delat nek nastrešek na svoji bajti, na tej strani do naše meje, sedaj ima samo spodaj nek prostor zgoraj pa ima teras. No to teraso bo pokril s streho. Zanima me ali potrebuje sosed kakšno dovoljenje in ali mu lahko zatežimo, kako daleč se mora njegova streha končati, ker si ne želimo, da se bo ves sneg,... stresal na našo stran. Zanima me tudi ali lahko on doseže, da mu moramo dovoliti, da se sprehaja po naši zemlji, če bo želel na svoji bajti menjat, fasado, oz karkoli delat, pa ne more s te strani dostopat do svoje hiše.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: meja
23.9.2010 17:37:01   
Hope2
če me spomin ne vara, bi tale njegova bajta že mogla stat vsaj pol metra od meje 

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: meja
23.9.2010 17:39:42   
Felicita
mislm da bo potreboval vaše dovoljenje, ja.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: meja
23.9.2010 18:28:17   
TDTP
mislim, da je odvisno od občine, koliko je meja in ali je ta hiša v strjenem naselju ali nekje na deželi, midva imava hišo na deželi pa bi si rada naredila garažo in je meje določena na občini, to pa je 4m, če bi rada bila bližje pa rabiva soglasje soseda!

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: meja
23.9.2010 21:12:53   
Spark
Živimo v stisnjenem naselju. Sosed si je gradil hišo pred ~30 leti, tako kot tast in tašča. Hišo si je zgradil in lepo pustil prostor do meje. No pa sta šla tast in tašča na dopust in si je on dogradil bajto direkt do meje. tast in tašča takrat pred 30 leti nista nič kaj vztrajala, da mora ta prizidek zrušiti. Zdaj pa si kar pripravljajo nek les in nevem kaj še vse, vprašali niso nič, in zdaj ne vem ali jih morava vprašati, kaj nameravajo in kako, ali čakat da začnejo delati, pa takrat reagirati. In koga lahko pokličeš, če začne sosed nekaj graditi, ti pa se s tim ne strinjaš?

(odgovor članu TDTP)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: meja
23.9.2010 21:34:01   
Anonimen
Hja drugače se za poseganje v konstrukcijo in/ali zunanji izgled stavbe potrebuje gradbeno dovoljenje in če bi šel vaš sosed po črki zakona urejat zadevo, bi potreboval tudi vaše soglasje ... če se bo papirologiji izognil, pa ga lahko prijavite ... samo če še dolgo mislite tam živet, bi šla jaz do njega in mu lepo razložila, da je fino da v teh časih lahko hišo obnavlja in da ti je to fino, le da naj malo popazi in uredi streho tako, da ne bo pozimi sneg na vaše dvorišče z njegove strehe padal, in da naj po končani renovaciji tudi stanje na vaši parceli, v kolikor bi bila razrita, vzpostavi v prejšnje stanje itd. itn. ... 

(odgovor članu Spark)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: meja
28.9.2010 11:14:54   
petea
Rabi soglasje, ravno zaradi tega, kar si napisala (sneg, hoja po vaši zemlji med gradnjo in za kasnejše vzdrževanje objekta, verjetno tudi senca pada na vašo posest).

Če bo gradil brez vašega soglasja, tudi gradbenega dovoljenja ni pridobil. Ko se začnejo dela, poklicati gradbeno inšpekcijo, čez vikend pa policijo. Sploh, če bo hodil ali posegal na vaše zemljišče (motenje posesti).
Seveda pa se je za ohranitev dobrososedskih odnosov dobro najprej osebno pogovoriti z njim. Če ne pomaga, pa se obrnite na navedeni inštituciji.

Odmik objekta pa mora biti praviloma 4 m ali polovico višine do kapi. Odvisno je od občinskih odlokov.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: meja
28.9.2010 12:12:50   
kalbo
Joj, kolk enega pisanja na pamet.

Lepo na občino, naročit lokacijsko informaciojo za njegovo parcelno številko in tam točno piše kaj, kje in kako lahko in čigavo soglasje potrebuje. Za nadstrešek pa ne potrebuje gradbenega dovoljenja, ker spada le ta pod enostavne objekte. Tudi enostavni objekt pa mora biti v skladu s prostorskimi akti in seveda ustrezno odmaknjen od parcelnih mej.

"nadstrešek, to je streha pred vhodom v objekt, namenjena zaščiti osebnih motornih vozil in koles, zbirnih mest za komunalne odpadke in podobno, če je njegova površina največ 30 m² in višina najvišje točke največ 3,5 m, merjeno od najnižje točke objekta; "

Pa še uredba o vrstah objektov glede na zahtevnost:

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200837&stevilka=1567

PS: Vprašanje pa, če je njegova bajta zgrajena v skladu z gradbenim dovoljenjem. če ni, lahko tud sedaj ruši, ni mus, da pred 30 leti.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 28.9.2010 12:16:07 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: meja
28.9.2010 13:07:41   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Spark
Zanima me ali potrebuje sosed kakšno dovoljenje in ....dovoliti, da se sprehaja

Za vse objekte za katere je potrebno gradbeno dovoljenje je odmik 4m, razen v primeru soglasja soseda.
Za vse objekte (tudi tako enostavne kot je ograja) mora biti odmik 50cm, da lahko vzdržuje brez uporabe sosednjega zemljišča.

Lahko pa pokličeš inšpektorja in se pozanimaš, tako boš imela telefon in ime, ko ga boš potrebovala.

Je pa bolje, da se dogovorite, lahko tudi, da sosed tudi vam dovoli postavljati na mejo. Vsi dogovori naj bodo pisni overjeni pri notarju in če je možno vpisani v zemljiško knjigo.

< Sporočilo je popravil tehnofil -- 28.9.2010 13:13:23 >

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: meja
28.9.2010 13:12:15   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Spark
...pa sta šla tast in tašča na dopust in si je on dogradil bajto .... Zdaj pa si kar pripravljajo nek les in nevem kaj še vse,

Ne it na dopust user posted image .

Za prizidek nima gradbenega dovoljenja, tako da .... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ... ga bodo lahko reševali skupaj z nadstreškom.

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: meja
28.9.2010 13:12:31   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: Spark
Zanima me ali potrebuje sosed kakšno dovoljenje in ....dovoliti, da se sprehaja

Za vse objekte za katere je potrebno gradbeno dovoljenje je odmik 4m, razen v primeru soglasja soseda.
Za vse objekte (tudi tako enostavne kot je ograja) mora biti odmik 50cm, da lahko vzdržuje brez uporabe sosednjega zemljišča.

Je pa bolje, da se dogovorite, lahko tudi, da sosed tudi vam dovoli postavljati na mejo. Vsi dogovori naj bodo pisni overjeni pri notarju in če je možno vpisani v zemljiško knjigo.



Ja, če v prostorskih aktih ni drugače opredeljeno.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: meja
28.9.2010 19:45:20   
Freya88
Na tem mestu pa bi mela tudi jaz eno vprasanje, ce se lahk malce vmesam!;) Med naso in sosedovo bajto zaenkrat ni neke meje... in midva bi rada naredla ograjo, sicer na svoji posesti... ampak nama sosed tezi, da to ne moreva delati ker bo k njemu tekla voda... kaksna voda nevem, glede na to da bova mela narete tiste odtoke v stirno...! Drug problem za soseda pa je, da ne moreva delat ograje, ker potem on ne bo imel pregleda na cesto...! Mimogrede, ograjo bova delala iz betonskih stebrov, vmes pa kovana ograja. Visina bo max. 1,5m. Torej, nama lahko on dejansko prepreci naredit ograjo, ki bi jo midva rabila??

Hvala za odgovore...:)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: meja
29.9.2010 6:07:50   
kalbo
Če ograjo umakneš pol metra na svoje nima kaj, samo potem mora on tudi marsikaj umaknit za pol metra na svoje, te stvari so vzajemne, zato je najbolš, da se take stvari po dogovoru počijo na mejo, pa je. Moraš pa seveda pogledat lokacijsko informacijo, ker lahko ima cesta varovalni pas, železnica ga ima itak, tako da rabiš njihovo soglasje.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 29.9.2010 6:08:19 >

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: meja
29.9.2010 23:51:21   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Če ograjo umakneš pol metra na svoje nima kaj, samo potem mora on tudi marsikaj umaknit za pol metra na svoje, te stvari so vzajemne, zato je najbolš, da se take stvari po dogovoru počijo na mejo, pa je. Moraš pa seveda pogledat lokacijsko informacijo, ker lahko ima cesta varovalni pas, železnica ga ima itak, tako da rabiš njihovo soglasje.



Amm... mislim da sem se malce napacno izrazla. Meja seveda je med parcelama, ampak nobeden od nas se nima postavljene ali ograje, skarpe ipd. Je samo `navidezna´ meja, ki jo mi locimo po barvi trave!:D Hmm... sem sploh napisala tak da se razume?;)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: meja
30.9.2010 11:42:41   
kalbo
Meja ni navidezna, meja je določena z mejniki. kaj maste na meji postavljeno in kaj ne, je brezpredmetno. Ti moraš ograjo umaknit not za pol metra, če ne dobiš njegovega soglasja, prav tako mora pa on svoje stvari (nadstrešek, prizidek in podobno, ko jih bo imel, če jih ima ustrezno umaknit brez tvojega soglasja. Prav tako pa ima glede na tvoje pisanje bajto postavljeno neskladno z gradbenim dovoljenjem.


(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: meja
30.9.2010 12:28:24   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Spark

Pa me zanima ker se sosed pripravlja delat nek nastrešek na svoji bajti, na tej strani do naše meje, sedaj ima samo spodaj nek prostor zgoraj pa ima teraso. No to teraso bo pokril s streho.


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Za nadstrešek pa ne potrebuje gradbenega dovoljenja, ker spada le ta pod enostavne objekte. Tudi enostavni objekt pa mora biti v skladu s prostorskimi akti in seveda ustrezno odmaknjen od parcelnih mej.

"nadstrešek, to je streha pred vhodom v objekt, namenjena zaščiti osebnih motornih vozil in koles, zbirnih mest za komunalne odpadke in podobno, če je njegova površina največ 30 m² in višina najvišje točke največ 3,5 m, merjeno od najnižje točke objekta; "


kalbo,
dela, ki jih namerava narediti sosed, se več ne smatrajo kot enostavni objekt - nadstrešek, saj misli sosed pokrivati obstoječo teraso, torej nastaja sedaj 2. etaža prizidka.
Za tak poseg je potrebno klasično gradbeno dovoljenje.

Je pa res, da če je že obstoječi prizidek grajen brez dovoljenj, lahko Spark in njeni domači hkrati prijavijo tudi to črnogradnjo.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: meja
30.9.2010 20:47:15   
Spark
Hvala va za vse te odgovore. Dajte mi še pomagat (jooj sem čisto nerazgledana), kje dobim lokacijsko informacijo in kaj točno notri dobrim. In ali jaz lahko dobim za njihovo last lokacijsko dovoljenje?

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: meja
1.10.2010 8:48:09   
dps1
vlogo daš na občino za katero parcelo te zanima, mislim da so obrazci tudi na netu.

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: meja
1.10.2010 13:14:08   
petea
spark,
na vlogi za L.I. moraš napisati, da rabiš L.I. za gradnjo. Tako boš dobila informacije o tem, kaj se na določenem zemljišču lahko počne in kakšne so omejitve.

Načeloma lahko dobiš L.I. za katerokoli parcelo želiš. Moraš pa plačati takso, mislim da je 17,13€.

(odgovor članu dps1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: meja
11.10.2010 8:24:16   
ajtim76
vlogo daš na UE - podaljšano roko države ne pa na Občino
Tudi gradbeno dovoljenje ti izda UE na pa občina. Je pa ponavadi tako, da sta obe službi v isti stavbi.


_____________________________

Lp, Mitja!

(odgovor članu dps1)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?