|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   oblačila iz sušilca mi smrdijo
1.12.2010 15:18:49   
lunka1
imam indesitovega pralno-sušilnega... in, ko se oblačila posušijo, pa ni važno, ali jih takoj ali po nekaj časa vzamem ven, mi smrdijo... grozno. uporabim mehčalec in še mokra oblačila lepo dišijo, ko pa jih dam sušit, je pa katastrofa. je precej nov stroj, še ni rabljen 10x, ampak vseeno.... tudi kopalnica mi smrdi medtem, ko suši perilo...

a je pri kateri podobno? kaj storite? hvala za pomoč, lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: oblačila iz sušilca mi smrdijo
1.12.2010 15:58:40   
mini86
a to ti po novem smrdi al kaj..

js skos vsako sušenje uporabljam prou dišeče krpice za sušilca..



_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: oblačila iz sušilca mi smrdijo
1.12.2010 16:41:26   
Gina
PO čem ti pa smrdi? Ker meni še nikdar ni nič smrdelo. Je pa res, da mehčalca ne uporabljam, ker je brez smisla. Če imaš sušilec, so vse cote ful mehke, ko pridejo iz sušilca, bolj kot če daš mehčalec. Je pa gotovo res, da sušilec tiste "strupene hlape od parfuma", ki je v mehčalcu (pa ne zamerit zdaj izrazu,ampak to je res strupeno), zelo ojača, tako da j e možno, da ti to smrdi - parfum na kvadrat, saj bi vsak parfum smrdel, če bi ga še dodatno grela.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: oblačila iz sušilca mi smrdijo
1.12.2010 16:51:49   
lunka1
načeloma uporabljam samo tekoči pralni pašek, ki je skoraj brez vonja (od persila) in sem namenoma zato uporabila še mehčalec, če bo po njem manj smrdelo. ista pesem .. user posted image  

smrdi pa - hmm - sploh ne vem, po gumi, kaj pa vem. sem poskusila manj naložit (polovično porcijo), pa znova isto... je pa stroj praktično nov, star 2 meseca...

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: oblačila iz sušilca mi smrdijo
1.12.2010 17:05:30   
Arwenko
Imam prav tako indesitov pralno-sušilni stroj in mi še nikoli ni nič smrdelo iz njega. Jaz bi na tvojem mestu poklicala na servis in povprašala kaj bi to lahko bilo. 

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: oblačila iz sušilca mi smrdijo
1.12.2010 17:59:25   
vijolica02
Jst imam Boschovega, pa imajo tudi nek vonj, ne ravno, da bi srdele, ampak nek specifičen vonj. zdaj to razliko opazim (sušenje v stroju ali na stojalu), ker jih sušim pretežno "peš", prej pa nism opazila. 

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: oblačila iz sušilca mi smrdijo
1.12.2010 19:24:24   
zez76
Tko kot je rekla Vijolica je en tak specifičen vonj! Tudi mi imamo Idesitovega pa tud ni isto al na stojalu al pa v sušilcu! 

(odgovor članu vijolica02)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: oblačila iz sušilca mi smrdijo
1.12.2010 19:31:45   
zmajaz
Jaz imam sicer Boschevega sušilca, pa mi je perilo isto od začetka bolj smrdelo kot pa dišalo, ko je bil stroj še nov in kar nejeverno sem poslušala druge, ki so pravili, kako jim perilo iz sušilca še lepše diši. No sčasoma se je stanje res izboljšalo - ti kar pridno suši, pa bo vedno boljše - to je samo vonj "po novem stroju". Pa še nekaj boš opazila - perilo ima dosti lepši vonj potem, ko se že ohladi.

Jaz zdaj perem samo s tekočim arielom + kisom (brez mehčalca) in mi perilo iz sušilca zelo lepo diši (dosti bolj kot s stojala).

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: oblačila iz sušilca mi smrdijo
1.12.2010 19:56:43   
lunka1
upam, da se bo sčasoma res "razsmrdelo" user posted image

zmajaz, kako pa izgleda tole s kisom? čemu je kis namenjen? kam ga uliješ, tam kjer je za mehčalec? a nič ni vonjave potem?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: oblačila iz sušilca mi smrdijo
1.12.2010 20:44:55   
zmajaz
Ne - samo tja ne, kjer je za mehčalec, ker potem ga bo vzelo na koncu in ne bo pravega efekta od njega, pa še perilo ti lahko potem smrdi po kisu. user posted image  Kis je najboljše dati v eno posodico v boben - če uporabljaš tekoči prašek, lahko kar zmešaš skupaj v eno dozirno posodico kis in tekoči prašek skupaj in daš v boben med perilo. Kis ima več funkcij: mehča vodo, zato prašek lahko prodre globlje v tkanino, kar pomeni, da je pranje učinkovitejše, perilo pa mehkejše in tudi bolj diši. Hkrati kis tudi nekoliko obvaruje barve, glede na to, da se že na splošno uporablja za fiksiranje barv. Tretja funkcija je pa, da razkužuje, zato se ti v stroju ne razmnožujejo bakterije in glivice, zaradi katerih potem rado začne smrdeti iz stroja, posledično pa lahko nazadnje smrdi že tudi perilo. Če daš kis v boben ti 1000% perilo ne bo smrdelo po kisu, ker se bo kis do konca pranja že zdavnaj spral - believe me - če bi bila samo pikica vonja po kisu, bi moj nos to vohal. user posted image  Torej - sami plusi in nič minusov. user posted image  Najboljši je pa beli alkoholni kis - jaz uporabljam Vegisov kis za vlaganje (tuš znamka), ker je poceni in za pranje perila in čiščenje kopalnice čisto dober - 3l kantica stane samo par centov več kot npr. talisov litrski alkoholni kis.

Sem pa bila jaz zelo skeptična glede pranja s kisom (pa tudi glede uporabe kisa za čiščenje kopalnice), dokler nisem dejansko poskusila in ugotovila, da je res kis zakon. user posted image

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 1.12.2010 20:46:30 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: oblačila iz sušilca mi smrdijo
1.12.2010 21:18:21   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: vijolica02

Jst imam Boschovega, pa imajo tudi nek vonj, ne ravno, da bi srdele, ampak nek specifičen vonj. zdaj to razliko opazim (sušenje v stroju ali na stojalu), ker jih sušim pretežno "peš", prej pa nism opazila. 


Meni tudi tako "smrdi" pa ne da res smrdi, ampak je tak vonj. Kot pravi zmajaz pa lepše dišijo cunje ko se ohladijo.

(odgovor članu vijolica02)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: oblačila iz sušilca mi smrdijo
2.12.2010 9:49:09   
Naja31
Jaz imam Candy pralno-sušilni in če sušim cunje smrdijo,  In tudi zaradi tega zelo, zelo redko sušim v sušilcu. Pa imamo stroj že skoraj 3 leta, tako da ni vonj novega stroja.

Kje pa kupiš te dišeče krpice za sušilca?

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: oblačila iz sušilca mi smrdijo
2.12.2010 10:10:44   
Tasika
Zmajaz, koliko kisa pa daš zraven? A kaj redčiš? Alkoholni kis, a ne?
Jaz namreč že nekj časa razmišljam o tem kisu. Imam tudi sušilca, ampak ne najdem mehčalca ki bi mi dišal. Ne vem a sušilec tako ojača vonj, pa tudi če zmanjšam dozo mehčalca (trenutno doziram pol tistega kar priporočajo) mi je še vedno premočen vonj. Pač nisem ena tistih ki ji mehčalec diši. Ce sušiš cote na špagi se razdiši, v sušilcu pa ne.

_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: oblačila iz sušilca mi smrdijo
2.12.2010 11:21:53   
lunka1
dozirna posodica je verjetno pokrovček na tekočem prešku, ane? to daste kar med perilo? a pa dobro spere? tudi za dojenčka??

(odgovor članu Tasika)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: oblačila iz sušilca mi smrdijo
2.12.2010 11:23:47   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Tasika
Zmajaz, koliko kisa pa daš zraven? A kaj redčiš? Alkoholni kis, a ne?

cca. 50 ml tekočega ariela + 1 dl alkholnega kisa, nerazredčenega
In ja - meni so tudi začeli vsi mehčalci smrdeti, če perem samo z arielom in kisom ter posušim v sušilcu, mi pa tako lepo po svežem diši vso perilo. user posted image

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 2.12.2010 11:24:30 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Tasika)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: oblačila iz sušilca mi smrdijo
2.12.2010 11:28:18   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: lunka1
dozirna posodica je verjetno pokrovček na tekočem prešku, ane? to daste kar med perilo? a pa dobro spere? tudi za dojenčka??

Ne - niti ne pokrovček - prav tista posodica, ki je namenjena, da not naliješ tekoči prašek in ga daš med perilo - včasih se dobi zraven kakega tekočega praška, samo zadnje čase jo še ima bolj malo kateri. Sicer lahko daš pravzaprav v karkoli, samo toliko je pa treba paziti, da ni kakih ostrih robov, ki bi lahko poškodovali perilo. Al pa kaki Vanishi imajo tudi zraven posodice, namenjene da not naliješ vanish in daš med perilo.
Prašek se vsekakor dobro spere - dovolj dobro tudi za dojenčka. Pa za dojenčka je ta način pranja s kisom in brez mehčalca še kvečjemu bolj priporočljiv, ker je perilo še dodatno razkuženo, pa mehčalec se itak ve, da je škodljiv za kožo in je vedno več ljudi že kar hudo alergičnih nanj.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: oblačila iz sušilca mi smrdijo
2.12.2010 11:32:18   
lunka1
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: lunka1
dozirna posodica je verjetno pokrovček na tekočem prešku, ane? to daste kar med perilo? a pa dobro spere? tudi za dojenčka??

Ne - niti ne pokrovček - prav tista posodica, ki je namenjena, da not naliješ tekoči prašek in ga daš med perilo - včasih se dobi zraven kakega tekočega praška, samo zadnje čase jo še ima bolj malo kateri. Sicer lahko daš pravzaprav v karkoli, samo toliko je pa treba paziti, da ni kakih ostrih robov, ki bi lahko poškodovali perilo. Al pa kaki Vanishi imajo tudi zraven posodice, namenjene da not naliješ vanish in daš med perilo.
Prašek se vsekakor dobro spere - dovolj dobro tudi za dojenčka. Pa za dojenčka je ta način pranja s kisom in brez mehčalca še kvečjemu bolj priporočljiv, ker je perilo še dodatno razkuženo, pa mehčalec se itak ve, da je škodljiv za kožo in je vedno več ljudi že kar hudo alergičnih nanj.

mater sem smotana, ampak res si ne predstavljam... torej je vseeno, v kaj dam, lahko tudi v pokrovček, važno je, da ni ostrioh robov in da je odprto, da lahko ven steče

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: oblačila iz sušilca mi smrdijo
2.12.2010 12:01:13   
zmajaz
Takele posodice imam jaz - večinoma uporabljam vijolično:

user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: oblačila iz sušilca mi smrdijo
2.12.2010 14:00:39   
lunka1
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Takele posodice imam jaz - večinoma uporabljam vijolično:

user posted image
user posted image , hvala za predstavo user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: oblačila iz sušilca mi smrdijo
2.12.2010 14:22:11   
scarlett_
včasih so meli posodice v mullerju, kar tako na polici poleg praškov postavljene, vzel si jo lahko brezplačno ob nakupu praška ..
tole s kisom je super!!! jaz bom takoj pri naslednjem pranju poskusila user posted image

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: oblačila iz sušilca mi smrdijo
3.12.2010 9:00:00   
EKOGREEN
na teh dveh linkih ti velik piše:
http://www.ringaraja.net/forum/m_5087859/mpage_25/tm.htm
http://www.ringaraja.net/forum/meh%C4%8Dalec_za_ob%C4%8Dutljivo_ko%C5%BEo/m_5353155/tm.htm
da se stroj in cunje razsmrdijo je potrebno cunje vsaj 3x preprat z zmanjšano dozo detergenta in deci kisa pa brez mehčalca seveda. če mene vprašaš je že 20-30 ml detergenta čisto dovolj za dobro pranje pa stroja ne smeš nafilat čez 75-80%, v stroju mora ostati vedno toliko prostora, da se ti cunje dobro zmencajo, drugače lahko kar pozabiš na dobro oprane in od kemije sprane cunje.

(odgovor članu Tasika)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?