|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   par vprašanj za ločene mame
15.12.2010 14:01:11   
Prvosonce
Hej!
Mam par vprašanj ... kaj počnete ko je vaš otrok / otroci pri bivšem partnerju, torej pri očetu. Kako se zamotite tiste vikende, dneve. Se tega s časom navadiš ali je vedno huje biti brez otroka. Kako so to kaj sprejeli vaši otroci? kako je pri mal večjih otrocih, tistih, ki so v šoli in imajo veliko obveznosti: treningi, razni rojstni dnevi prijeteljev ob vikendih. kaj naredite če je otrok vabljen na r.d. ravno ta vikend ko bi moral k očetu?
Pustite otrokom, da se sami odločijo ali se odločite same in tako potem ostane.
Moj je še majhen (2,5) in zaenkrat kr laufa to vsake 14 dni k očetu, samo se tega kr ne morem navadit, sploh ne morem reči, da mi je po slabem letu kaj bistveno lažje. Potem razmišljam za naprej kako bo ko bo v šoli in me še bolj skrbi, ker vidim, da imajo šoloobvezni otroci kolegic kr veliko obveznost pa vedno kak r.d. in nem kako bomo to potem organizirali ...
Pa mogoče še nekaj: kako so otroci sprejeli nove partnerje - vaše ali od bivšega moža ... no če ima katera takšne izkušnje ....
najlepša hvala in LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: par vprašanj za ločene mame
15.12.2010 15:28:51   
bodoča
Moj 3 letnik sicer bolj malo vidi očeta (nima interesa) gre pa recimo v povprečju vsake 14 dni za vikend k omi in dedku (starši od bivšega). Če sma kam povabljena ali imava z malim kaj drugega v načrtu gre se za primere, ko je bistveno, da je mali zraven; otroški RD, obisk miklavža...), pač rečem, da ne more it tja, enako bi rekla bivšemu.
Zadnje čase pa mali tud sam nima interesa kam it, ima "mama fazo" user posted image in se me drži kot cek.
Jaz si vedno naredim načrte kako bom to in ono, pa kako bom šla kam, ko bo mali na "mini počitnicah" potem pa mi itak zmanjka časa za vse, sploh, če v soboto delam. Včasih grem ven na kakšno pijačo, kino, na čvek h prijateljici ali pa enostavno ostanem doma, si privoščim doooolgo kopel, preberem kakšno knjigo...
Je pa res, da si včasih full želim, da bi ga nekdo vsaj za eno uro vzel, da si odpočijem (je trmast, aktiven 300 na uro, skoz moram bit zraven njega...), ko ga pa ni, mi je pa kar dolgčas user posted image .
Glede novih partnerjev pa ti ne vem povedat, jaz ga nimam (oz. ni tako resno, da bi ga predstavila malemu), bivši ima pa itak vsakih nekaj tednov drugo, eno je mali spoznal, ampak ni  blo neke posebne navezanosti, ne z njene, ne z njegove strani.


_____________________________

mojeustvarjanje

(odgovor članu Prvosonce)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: par vprašanj za ločene mame
17.12.2010 9:07:07   
ronja
Svojih izkušenj s tem hvalabogu še nimam, ampak poznam par takih situacij. Navadno mame dobijo kakega novega partnerja in tisti čas, ko so otroci pri očetu, imata potem onadva za svoj "medeni vikend"user posted image . Dostikrat kam gresta skup, pa uživata v fraj času. Seveda pa povejo tudi, da pogrešajo otroke, itak - sploh tiste, ki imajo deljeno skrbništvo in se potem včasih zgodi, da par dni ne vidijo otroka (če pač vikend pride ravno za "očetovimi dnevi"). Ampak na splošno moram priznat, da jim samo user posted image - da iz obeh svetov potegnejo najboljše. Meni bi bilo po moje težje... (res sta pa še manjši).

Kar se pa rdjev tiče: kaj ne more otroka na rd peljat oče? In je pač on tam z njimi? Na rd, ki so jih imeli do zdaj, so bili vedno tudi očki, včasih tudi samo očka (sicer nista ločena, ampak če lahko pri nas gre samo oče z otrokom, zakaj ne bi mogle it, če sta ločena?)

NImam pa pojma, kako bi se to menila - zdaj si mislim, da bi se vse super sproti zmenila, ker se pač zdaj tako zmeniva, samo zdaj sva skup, pa je verjetno drugače (oz. komunikacija lažja)...


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Prvosonce)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: par vprašanj za ločene mame
17.12.2010 9:12:56   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: SanMat
kaj počnete ko je vaš otrok / otroci pri bivšem partnerju, torej pri očetu

Poskušam podoživeti čase, ko sem bila samska in brez obveznosti user posted image , saj brez težav priznam, da jih na trenutke res pogrešam. Imam pa vedno pri sebi GSM.
Kako se zamotite tiste vikende, dneve

S tem, da ne bi vedela, kaj početi, načeloma nimam težav, pa če je otrok z mano ali pa, če ga ni.
Se tega s časom navadiš ali je vedno huje biti brez otroka

Prav nič hudo ni. Saj mi tudi takrat, ko otroka še nisem imela, ni bilo hudo. Je pa (vsaj pri meni) tako, da dokler g. Bivšemu po razvezi nisem (dovolj) zaupala, otroka pač ni dobil (to sem dosegla tudi po sodni poti in imam še vedno to "varovalko" - če rečem ne, potem je ne). Zdaj, ko vem, da je vse OK (in držim pesti, da bo tako tudi ostalo), pa sploh ni nobenih težav.
Kako so to kaj sprejeli vaši otroci?

Na srečo imam mulc rad očeta, tako, da je vedno vesel, ko gre tja.
kako je pri mal večjih otrocih, tistih, ki so v šoli in imajo veliko obveznosti: treningi, razni rojstni dnevi prijeteljev ob vikendih

Kako je z obiski očeta? Tako, da gre tja za vikende, počitnice ali praznike.
kaj naredite če je otrok vabljen na r.d. ravno ta vikend ko bi moral k očetu?

To se še ni zgodilo, ampak če bi se, bi pa odločitev prepustila otroku. Kolikor ga poznam, bi šel k očetu.
Pa mogoče še nekaj: kako so otroci sprejeli nove partnerje - vaše ali od bivšega moža ... no če ima katera takšne izkušnje ....

Kliče ga "tati", razumeta se pa točno tako, kakor vidiš v filmih, da se razumejo pubertetniki in očimi. user posted image

(odgovor članu Prvosonce)
Neposredna povezava do sporočila: 4
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?