|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   začasno prebivališče
5.4.2011 19:35:33   
lenčy
živjo,

a mi lhk poveste, v čem je point začasnega prebivališča? za kolk časa je to mišljeno? moj je kupil stanovanje pa bi si spremenil naslov, zdj pa ne vem al bi stalnega al začasnega, ker vedno pa ne mislimo ostat v tem stanovanju...

hvala

_____________________________

24.03.2010 ob 20.13 sva postala ponosna starša malemu Aleksu.
Rada te imava!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: začasno prebivališče
5.4.2011 19:48:37   
kajalin*
ja dokler boste tu ste tu prijavljeni,ko se selite se odjavite.

(odgovor članu lenčy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: začasno prebivališče
5.4.2011 19:55:41   
darchy82
Začasno prebivališče velja eno leto, potem ga je potrebno podaljšati. Midva z možem imava stalno prebivališče prijavljeno v različnih krajih, jst imam pa pri njemu prijavljeno začasno prebivališče in nama tako zelo ustreza, ker se lahko npr. izmišljujeva kje bova otroka prijavila za prebivališče ali kam bo šel v vrtec.
Point začasnega prebivališča je pa pomojem to, da tudi uradno pošto (npr. davčna ipd.) lahko dobiš na začasni naslov če želiš.

Verjetno se ti bolj splača prijavit začasno prebivališče, ker ni potrebno menjati osebnih dokumentov tako kot pri menjavi stalnega prebivališča.


< Sporočilo je popravil darchy82 -- 5.4.2011 19:58:34 >

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: začasno prebivališče
5.4.2011 20:06:58   
lenčy
sj medva  s sinom se ne mislva nikamor drugam prijavt, že zarad prispevkov ne.

glede partnerja sva pa začela zdj razmišlat o prebivališču, ko je ravno vpis v vrtce, saj dobiš več točk, če sta oba starša v isti občini. ampak men se zdi začasno še vedno bolj pametno ravno zaradi menjave dokumentov...ker mislva nekoč gradit in potem bo spet treba spreminat stalno prebivališče... ma bolš, da ima zaenkrat samo stalno kukr praviš predhodnica.

kako pa to obravnavajo drugje kot družino? verjetno isto, kot zdaj, ko sva vsak na svojem naslovu...



_____________________________

24.03.2010 ob 20.13 sva postala ponosna starša malemu Aleksu.
Rada te imava!!

(odgovor članu darchy82)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: začasno prebivališče
5.4.2011 20:31:19   
NinaŠ
Ne vem če ni nek keč potem ob prodaji, ko ti obračunajo davek glede na to, koliko časa si stalno živel na tem naslovu user posted image Pozanimaj se še v tej smeri.... 

(odgovor članu lenčy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: začasno prebivališče
5.4.2011 20:47:15   
nananaja
Kakšni prispevki? Če sta ponosna starša, potem ste dvostarševska družina, ni važno, kdo je kje prijavljen stalno in kje začasno.

(odgovor članu lenčy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: začasno prebivališče
5.4.2011 20:50:59   
nananaja
IZVIRNO SPOROČILO: NinaŠ

Ne vem če ni nek keč potem ob prodaji, ko ti obračunajo davek glede na to, koliko časa si stalno živel na tem naslovu user posted image Pozanimaj se še v tej smeri.... 


Ja je. Pri prodaji stanovanja plačaš davek od dobička, razen če imaš v stanovanju prijavljeno stalno bivališče vsaj tri leta pred prodajo oziroma si lastnik več kot 20 let.

(odgovor članu NinaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: začasno prebivališče
6.4.2011 16:00:59   
Izabelina
eno vprašanje na temo bivališča:

če mati in otrok nista prijavljena na istem naslovu (ne stalnem ne začasnem) in mati ni poročena z otrokovim očetom, torej ima tudi priimek drugačen kot otrok... ali gresta lahko sama čez mejo? ali rabi mati potrdilo?


_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: začasno prebivališče
6.4.2011 16:18:35   
zaspancek1
Ja, zadeva se lahko zakomplicira (to se je zgodilo moji sodelavki, pa imata z otrokom enak naslov, le priimka različna - ni bilo šans, da bi ju spustili sama čez mejo). Sicer se to res redko dogaja, možno pa vsekakor je.
V bistvu brez rojstnega lista nimaš nobenega dokaza, da je otrok sploh tvoj. Sicer je po svoje neumno, da je ravno priimek odločilen ali pa tudi naslov (ker v bloku ima lahko 100 ljudi isti naslov) user posted image
Hmm, glede na to, da pa so komplikacije že samo pri izdelavi osebnega dokumenta otroka - ko starš, ki nima enakega naslova, kot otrok, zanj sploh ne more zaprositi brez soglasja starša, ki živi skupaj z otrokom, ne vem kako je pri prehodu meje user posted image - ali je rojstni list res dovolj, ali pa potrebuje še kakšno soglasje očeta?
Sori, vidim, da nisem v hudo pomoč...user posted image

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: začasno prebivališče
6.4.2011 16:36:52   
Izabelina
no sej zato spreašujem, ker se je dans zakopliciral že ob izdelavi osebne izkaznice... (sej ne bi blo tok hudo, če ne bi bla una gospodična za okencem zelo osorno, v smislu kdo sploh sem, da hočem delat osebno)... no sej nima veze... se mi je zazdel, da je možno, da bodo tut pri prestopu meje kšne komplikacije...

vidm, da bo treba neki ukrent...

hvala za tvojo izkušnjo...


_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: začasno prebivališče
11.4.2011 10:48:56   
sakuL
začasno prebivališče moraš vsako leto na občini podaljševati, odobri pa ti ga lasntik stanovanja.

meni čist odgovarjauser posted image


_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu lenčy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: začasno prebivališče
11.4.2011 12:24:26   
sazi
začasno še vedno bolj pametno ravno zaradi menjave dokumentov...ker mislva nekoč gradit in potem bo spet treba spreminat stalno prebivališče... ma bolš, da ima zaenkrat samo stalno kukr praviš predhodnica.


Pa kaj je takšen problem z menjavo dokumentov. Sama sem se v zadnjih 10ih letih preselila 2x in obakrat menjala dokumente. Sicer bi obakrat lahko ostala na starem naslovu prijavljena, pa mi ni bila fora. Če živim drugje, imam tam tudi stalni naslov - point začasnega razumem v primeru, da že veš, da se boš v kratkem selil ali da si v najemu ali kaj podobnega.

Za prehod meje in različnih priimkov pa vem, da se ponavadi nosi tudi rojstni list s seboj, pa ni potem nobenega problema.

(odgovor članu lenčy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: začasno prebivališče
11.4.2011 13:16:12   
lenčy

IZVIRNO SPOROČILO: nananaja

Kakšni prispevki? Če sta ponosna starša, potem ste dvostarševska družina, ni važno, kdo je kje prijavljen stalno in kje začasno.


seveda sva ponosna, kaj ima to tukaj veze?!

_____________________________

24.03.2010 ob 20.13 sva postala ponosna starša malemu Aleksu.
Rada te imava!!

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: začasno prebivališče
11.4.2011 13:18:33   
lenčy

IZVIRNO SPOROČILO: sazi


Pa kaj je takšen problem z menjavo dokumentov. Sama sem se v zadnjih 10ih letih preselila 2x in obakrat menjala dokumente. Sicer bi obakrat lahko ostala na starem naslovu prijavljena, pa mi ni bila fora. Če živim drugje, imam tam tudi stalni naslov - point začasnega razumem v primeru, da že veš, da se boš v kratkem selil ali da si v najemu ali kaj podobnega.

Za prehod meje in različnih priimkov pa vem, da se ponavadi nosi tudi rojstni list s seboj, pa ni potem nobenega problema.


ja men pa ni vseeno za ves ta denar, ki ga porabiš za menjavo dokumentov. ker potem bi si js mogla še 3x menjat (dvakrat selitev pa še poroka). nimam tolk denarja, da bi to brez veze stran metala, zato raje ostajam na stalnem naslovu. sj men ni važno, kje živim, men je važno s kom živim. ne vem no, k ste me narobe razumele al kaj...

_____________________________

24.03.2010 ob 20.13 sva postala ponosna starša malemu Aleksu.
Rada te imava!!

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: začasno prebivališče
11.4.2011 13:19:37   
lenčy

IZVIRNO SPOROČILO: sakuL

začasno prebivališče moraš vsako leto na občini podaljševati, odobri pa ti ga lasntik stanovanja.

meni čist odgovarjauser posted image


hvala za iskren odgovor, bom še premislila...itak ne bi bli daleč stran od zdajšnega naslova tko da mi je vseen, kam pošta prihaja...

_____________________________

24.03.2010 ob 20.13 sva postala ponosna starša malemu Aleksu.
Rada te imava!!

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: začasno prebivališče
11.4.2011 13:53:48   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: lenčy

ja men pa ni vseeno za ves ta denar, ki ga porabiš za menjavo dokumentov. ker potem bi si js mogla še 3x menjat (dvakrat selitev pa še poroka). nimam tolk denarja, da bi to brez veze stran metala, zato raje ostajam na stalnem naslovu. sj men ni važno, kje živim, men je važno s kom živim. ne vem no, k ste me narobe razumele al kaj...


Osebna izkaznica stane 16,26 EUR - odvosno od dobe veljavnosti. Potnega lista ti ob menjavi naslova ni potrebno menjati - se samo vpiše nov naslov.
Kot sem že zgoraj napisala, da če veš, da se v kratkem seliš, se res ne splača, če pa nimaš nekega točno določenega plana, se pa preseliš, je pa strošek 16.26 EUR in nekaj časa - pa imaš vse urejeno, kot je treba. Pa itak je potrebno vse dokumente enkrat zamenjat. Če jih nisi menjala pred kratkim, potem jih bo treba zamenjat v naslednjih nekaj letih v vsakem primeru.

(odgovor članu lenčy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: začasno prebivališče
11.4.2011 14:05:07   
lenčy
no in še vedno me nisi prepričalauser posted image ko bova poročena in ko bova zgradila hišo, bom pa za stalno preseljena in tako bom menjala dokumente s spremembo naslova in priimka. do takrat se s tem ravno ne bom obremenjevala, ker se ne seliva daleč. js sm to spraševala zgolj zaradi formalnosti... sj se ti zahvaljujem za odgovoruser posted image

_____________________________

24.03.2010 ob 20.13 sva postala ponosna starša malemu Aleksu.
Rada te imava!!

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: začasno prebivališče
11.4.2011 15:07:22   
sakuL
zaradi začasnega prebivališča nisem menjala nobenega dokumenta, ker je važen stalen naslov za dokumente, ne začasen.

če pa želiš da ti pošiljajo kakšne določene dokumente na drug naslov, recimo na začasnega pa to pisno pošlješ prošnje.

Dokument, kot je pasuš, pa more imeti notri zapisan stalni naslov.
Isto recimo vozniško dovoljenje, čeprav tukaj toliko ne komplicirajo, jaz sem ga zamenjala zaradi menjave stalenga naslova, dejansko pa živim na začasnem naslovu.




_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu lenčy)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: začasno prebivališče
11.4.2011 15:09:20   
sakuL
lenčy, tako je prav, ko boš za stalno v hiši, takrat boš itak imela en kup stvari za uredit (položnice pa to) pa takrat urediš še te potrebne dokumete, zaradi stalnega naslova.

razen, če se ti pri plačai pozna na prevozu, stalni , začasni naslov.
jaz recimo imam dlje stalni prevoz, ampak ker sem pošten človk user posted image , sem oddala dokument v računovodstvo, da mi plačujejo kar iz začasnega ker tam živimuser posted image


_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: začasno prebivališče
11.4.2011 15:15:02   
liliana
jaz recimo imam dlje stalni prevoz, ampak ker sem pošten človk , sem oddala dokument v računovodstvo, da mi plačujejo kar iz začasnega ker tam živim


Potni stroški se zakonsko že itak nekaj let plačujejo od kraja dejanskega bivanja.....

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: začasno prebivališče
11.4.2011 15:18:20   
sakuL
pa sej dejansko nevedo kje jaz živim.

_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: začasno prebivališče
11.4.2011 15:25:43   
liliana
Če imaš prijavljeno začasno prebivališče, se predvideva, da dejansko živiš tam.....ker če ne bi živela, ne bi prijavljala začasnega prebivališča ampak bi ti zadostoval stalen naslov........

Sicer pa, se mi zdi, da v javnem sektorju moraš itak podpisati izjavo od kje se voziš v službo....v nekaterih firmah v gospodarstvu tudi, vendar v gospodarstvu  itak noben delodajalec ne bo tako neumen, da bi ti plačeval potnih stroškov več, kot ti pripada.....to se je pred leti dogajalo samo v javnem sektorju.......

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: začasno prebivališče
11.4.2011 15:30:52   
Precious
Izabelina ja lahko greš sama čez mejo. Ne potrebuješ potrdila. dandanes je vse v računalnikih. To je bilo prej da mati ali kdo drug ni mogel

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: začasno prebivališče
11.4.2011 22:28:56   
nananaja
Zdej, če se nameravata poročit v kratkem času, recimo v kakem letu, potem boš tako takrat morala menjat dokumente, ker v roku enega meseca po poroki moraš narediti uradno spremembo.
Kar se pa gradnje tiče, pa odvisno kako daleč ste. Vkolikor se boste selili kmalu po poroki, potem se vam splača potruditi, da uredite do takrat možnost vselitve na nov naslov. Če pa z gradnjo sploh še niste začeli, potem bo do vselitve trajalo še vsaj par let, potem se ob poroki prijeviš še ti na stanovanju, kjer stanujete, mož pa itak spremeni ob nakupu.
Res mi nikoli ni bilo jasno, kako se ljudem za dve, tri leta zdi škoda menjati dokumente, pa saj otroku itak v tem času že potečejo.

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: začasno prebivališče
11.4.2011 22:50:42   
carbene
IZVIRNO SPOROČILO: sakuL

zaradi začasnega prebivališča nisem menjala nobenega dokumenta, ker je važen stalen naslov za dokumente, ne začasen.

če pa želiš da ti pošiljajo kakšne določene dokumente na drug naslov, recimo na začasnega pa to pisno pošlješ prošnje.

Dokument, kot je pasuš, pa more imeti notri zapisan stalni naslov.
Isto recimo vozniško dovoljenje, čeprav tukaj toliko ne komplicirajo, jaz sem ga zamenjala zaradi menjave stalenga naslova, dejansko pa živim na začasnem naslovu.




Kolikor se spomnim, te ob prijavi začasnega prebivališča itak vprašajo, kam naj se pošilja uradna pošta - na začasni ali stalni naslov (nisem pa prepričana, ali to v praksi ob pošiljanju dokumentov res izvajajo...). In kar se pošte na splošno tiče, tudi ni problem s preusmeritvijo - plačaš nek manjši znesek in 1 leto se ti pošta preusmerja na začasni naslov. Mogoče kvečjemu v začetku ta servis malo šepa, ker se morajo lokalni poštarji navaditi, da ti pošto z enega naslova vedno preusmerijo na drugega (moraš malo potečnariti na pošti).

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?