|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Konec prespanih noči pri 8 mesecih?
2.8.2007 9:17:28   
Nogavica
Mene pa zanima, če ima še katera take izkušnje - naša dojenčica je skoraj od vsega začetka pa do 8 mesecev vedno prespala noč brez hranjenja in v svoji posteljici. Pred kakima 2 tednoma se je situacija spremenila: nekje med polnočjo in 2h se zbudi, začne jokat in hoče ven iz posteljice. Ko jo vzamem k sebi, se takoj priklopi in potem zaspi kar v najini postelji (včasih takoj, včasih pa se še malo premetava). Do jutra se potem običajno zbudi še kakih 2x za dojenje. Žejna ni, ker ji najprej ponudim flaško z vodo in jo kar odriva in ven pljuva.
Malo me bega, ker naj bi do nevemkoliko mesecev starosti ukinili nočno hranjenje, mi smo pa zdaj, pri 8 mesecih, začeli s tem user posted image .

Hvala za odgovore.

_____________________________

Živa - 22. 11. 2006
Tilen - 17. 10. 2009
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Konec prespanih noči pri 8 mesecih?
2.8.2007 9:34:38   
156sw
Zivjo,
mogoce so jo pa zobki zaceli mantrat,pa ne more spat. Glede nocnega hranjenja pa se vsak sam odloci kdaj bo to ukinil, ce bi ti se naprej hranla jo hrani, v nasprotnem primeru pa naj jo ati malo stisne k sebi, ko bo jok, da ne bo vohala tvojga mleka. Jaz jo v tvojem primeru ne bi ponoci hranla.
Cim vec prespanih noci.user posted image

lp.

(odgovor članu Nogavica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Konec prespanih noči pri 8 mesecih?
2.8.2007 15:24:01   
Naja30
Jaz je tudi ne bi hranila ponoči, če je do zdaj nisi. Mogoče so res zobki user posted image
Pri nas je bila podobna zgodba, ko so ji začeli izraščat zobki, okoli 6m. Ko je že spala celo noč s samo enim hranjenjem, se je zbujala na pol ure. Kasneje pa se je to samo nadaljevalo, ko je pritisnila vročina. Odkar se je malo ohladilo teh nekaj zadnjih dni, tudi boljše spimo user posted image

(odgovor članu 156sw)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Konec prespanih noči pri 8 mesecih?
2.8.2007 15:27:40   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Nogavica

 Žejna ni, ker ji najprej ponudim flaško z vodo in jo kar odriva in ven pljuva.
.


Ja, res je, žejna ni. Očitno se je navadila in ji je seveda všeč. TOrej, zakaj se ne bi cartala, če pa mamica to vsako noč z veseljem(?) naredi? Mislim, da gre sedaj že za razvado.  MOrala bi jo kakšno noč, dve pač pustiti brez cartanja(dojenja). Brez joka ne bo šlo. Garantiram.

Kdo bo bolj vztrajen???

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Nogavica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
2.8.2007 15:58:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Konec prespanih noči pri 8 mesecih?
2.8.2007 16:21:29   
Nogavica
Ja, saj meni v bistvu ni problem, samo me pa čudi ta preobrat zdaj, ko je že nekaj mesecev spala sama in brez hranjenja pa me je zanimalo, če je še katera imela podobno situacijo in kako se/jo je rešila. user posted image

_____________________________

Živa - 22. 11. 2006
Tilen - 17. 10. 2009

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Konec prespanih noči pri 8 mesecih?
5.8.2007 14:00:03   
aezzy
ahoj,
nisi nic napisala ali je mozno, da so zobki nas pohodu?
bi rekla, da je to, ker je to nasa izkusnja. spi sama v sobi (od 4m) in pri 6 mesecih smo nehali ponoci jesti. medtem je pri 5 mesecu zacela z nocnim prebujanjem, tudi na pol ure in vcasih na 1 uro tako, da sem bila vesela, ce je spala 2 urih krati. ni se zbudila, da bi bila budna, samo duda je padla ven ali pa je popila malo vode. in tako do 9 meseca, ko je prislo 6 zob naenkrat!
potem smo zaceli spet spati vso noc.
sedaj pa spet zobki (11m) in spet se prebujamo skoraj vsako uro. ampak gre.

to da hoce ponoci jesti je pa lahko tudi, da zvecer ne poje zadosti....mislim, da nima tako obogatene vecerje, ki zdrzala vso noc, npr.kaj gostejsega, gres, polenta....ker sploh ne vemo kdaj pride cas, da rabijo vec.
govorim iz lastnih izkusenj, ker sem se kar naenkrat zavedela, da zvecer poje 3 dcl mleka in ne vec 2.

kaj pa jeste za vecerjo, oz. pred spanjem?


(odgovor članu Nogavica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Konec prespanih noči pri 8 mesecih?
6.8.2007 9:55:18   
Nogavica
aezzy, za večerjo ji dam ponavadi gris ali mlečni riž, potem pa jo še podojim preden zaspi, tako da mislim, da bi morala biti sita.
Sem pa zdaj skoraj prepričana, da je lačna, ker se je danes ob 3h tako silovito priklopila in začela vleči, da mi je skoraj zizo odtrgala user posted image . Se mi zdi, da če bi se samo cartala, bi bila bolj nežna user posted image . Je pa takoj zaspala, ko se je najedla.
No, ampak ji za večerjo dam toliko, kot hoče, se mi ne zdi, da premalo, ker itak neha jesti, ko je sita, tako da ne vem, zakaj potem taka lakota user posted image .
Glede zobkov pa tudi ne vem - videti ni nič, čutiti tudi ne, če ji podrgnem po dlesni. Je pa res, da si noro tišči vse v usta, pa to že več kot en mesec. Tako da možno sigurno je, ampak res še ni nič videti.

_____________________________

Živa - 22. 11. 2006
Tilen - 17. 10. 2009

(odgovor članu aezzy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Konec prespanih noči pri 8 mesecih?
6.8.2007 12:02:09   
Clody

A tudi čez dan dosti poje?

(odgovor članu Nogavica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Konec prespanih noči pri 8 mesecih?
6.8.2007 21:07:51   
Nogavica
Je približno na 2 uri, različne količine. Včasih cca.200ml, včasih samo 100ml, pa pred vsakim spanjem (tudi popoldanskim) se doji, razen če smo kje "na terenu", ko zaspi kar v vozičku ali v avtu.

_____________________________

Živa - 22. 11. 2006
Tilen - 17. 10. 2009

(odgovor članu Clody)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Konec prespanih noči pri 8 mesecih?
6.8.2007 22:04:48   
crci06
IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

Jaz je tudi ne bi hranila ponoči, če je do zdaj nisi. Mogoče so res zobki user posted image
Pri nas je bila podobna zgodba, ko so ji začeli izraščat zobki, okoli 6m. Ko je že spala celo noč s samo enim hranjenjem, se je zbujala na pol ure. Kasneje pa se je to samo nadaljevalo, ko je pritisnila vročina. Odkar se je malo ohladilo teh nekaj zadnjih dni, tudi boljše spimo user posted image


Enako, le da imam fantka, ki se do 6m že nekaj časa sploh ni dojil ponoči, oz. je bilo "nočno" dojenje ob 6h zjutraj, potem sva se pa še malo pocrklala v veliki postelji..

Mogoče pa že jutri bolje bo...

Meni so dobre fore, da ponoči očetje dajo vodo otrokom, da dojenčki mamice sploh niti ne zavohajo, niti ni mamici treba vstajat user posted image , za to pa ne vem, če deluje (bom preizkusila): če otroku daš mamičino majčko, da jo stisne k sebi, ga naj bi na ta način potolažil, ker voha mamico in mleko...  ne vem pa, če so naemsto mamice pripravljeni objemati nejno pidžamo...???

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?