|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Hujšanje s tekom
6.4.2009 10:00:32   
florecita
Ojla!

Tudi sama moram malo shujšat, ker sem bila noseča in sem imela ss, pred tem pa veliko jedla zaradi hormončkov pač... in se je nabralo.... zdaj pa moram dat dol ene 10kg max.

Za hrano vem kako bom: ogromno tekočine-vode, manjši obroki, nič sladkega oziroma zelo malo ( samo zjutraj priuser posted image ,... večleni ritual...žal)
več sadja in zelenjave namesto sendvičev in krofov, zvečer po 6. uri stop.

Razmišljam da bi vsaj 3x na teden zvečer malo tekla, pa me zanima kako tek vpliva na hujšanje?
Jaz npr če že hitro hodim... kr čutim kako me ''boli'' rit, tam kje poskakuje ''špeh''. Sicer nisem debela ampak nekaj viška pa imam na riti... in si pol mislim, tek ne more škodit.
karkoli bo naredil bo OK.
Ali bo šel dol ''špeh'' ali bom bolj mišičasta,.. nimam pojma... za nekaj bo pa le dober,a ne?

To je edina ''telovadba'' ki jo lahko vklučim.
Poleg seveda dolgih sprehodov z vozičkom (hitra hoja) ki jih bom sedaj ko je topleje spet začela prakticirati.

Tako sem mislila: en dan hitra hoja z vozičkom, drug dan tek itd.

tekla bi pa od začetka verjetno zelo malo (ker nimam ravno kondicije, pol pa po zmožnostih vsakič dlje).

kako torej tek vpliva na hujšanje-izgubo kg?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Hujšanje s tekom
6.4.2009 10:12:06   
Chi_Pita
Pozdravček ...
maščobe topiš z enakomernim tekom ali hojo (srčni utrip mora biti vedno enak) in pa seveda VELIKO VODE.

Pri neenakomernem teku (ko bitje srca povečuješ) pridobivaš kondicijo, pri tem pa pridobivaš tudi mišično maso.
Pri enakomernem teku pa - lahko je čisto počasen tek  (ko je bitje srca konstantno) delaš na topljenju maščobe.
Seveda je podobno pri hoji ... Pa srečno ... boš vidla, da deluje user posted image


_____________________________

"Držite se svojih sanj. In naredite vse kar je treba, da jih spremenite v resničnost!"

(odgovor članu florecita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Hujšanje s tekom
6.4.2009 11:11:57   
blazka
Meni je tek vedno pomagal, da sem shujšala. Posledično zaradi teka tudi manj ješ. Pa tudi ko si enkrat ulaufan, je ful dobr. Vsaj meni...

Tako da kar veselo laufaj user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Chi_Pita)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Hujšanje s tekom
6.4.2009 11:51:09   
florecita
IZVIRNO SPOROČILO: Chi_Pita

maščobe topiš z enakomernim tekom ali hojo (srčni utrip mora biti vedno enak)

kako pa zgleda enakomerni tek? Z isto hitrostjo?

če je tako, pol sem imela v mislih tak tek,ja.
No, pa saj malo mišic mi tudi ne bi škodilo, tako da kakorkoli bo-bo super.

(odgovor članu Chi_Pita)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Hujšanje s tekom
6.4.2009 13:16:15   
Chi_Pita
IZVIRNO SPOROČILO: florecita


kako pa zgleda enakomerni tek? Z isto hitrostjo?

če je tako, pol sem imela v mislih tak tek,ja.
No, pa saj malo mišic mi tudi ne bi škodilo, tako da kakorkoli bo-bo super.


Z isto hitrostjo ja, sam pa naj bi pazila na bitje srca, ki naj bo enakomerno ... mi ni prišel na pamet drugi izraz. user posted image Gibanje vsekakor pomaga. Zdaj začnejo lepa vremena, tako, da se bom tudi jaz lotla teka. user posted image


_____________________________

"Držite se svojih sanj. In naredite vse kar je treba, da jih spremenite v resničnost!"

(odgovor članu florecita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Hujšanje s tekom
6.4.2009 16:20:42   
blazka
Nam je v srednji šoli učiteljica telovadbe vedno govorila, da je za hujšat najboljši tak tek, ko se lahko še pogovarjaš zraven.

(odgovor članu Chi_Pita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Hujšanje s tekom
6.4.2009 18:36:26   
Pmaxi
Na netu si poglej nordijsko hojo - moraš biti zravnan, trebuh kot pri pilatesu. Dela ti celo telo in je res super zadevica.
Zadnjič sem bila na eni predstavitvi (sem šla zgolj zaradi firbca kaj hudiča vidijo v tem user posted image ) in moram reči, da me je impresioniralo. Tako da sedaj že veselo poskakujem po Katarini s palicami gor in dol user posted image

(odgovor članu blazka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Hujšanje s tekom
9.5.2009 8:39:56   
mala zirafa
Kaj pa burn fati?Ste jih že poskusile?Naj bi ti topili maščobe med aer. vadbo.ne bi blo slabo, kaj?

(odgovor članu Pmaxi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Hujšanje s tekom
14.5.2009 21:18:13   
kaya2007
fat burnerji so samo marketinška fora več ali manj.

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Hujšanje s tekom
15.5.2009 9:33:49   
kokoska007
V včerajšnjem POLETU je dober članek o tem kako začeti teči, kakšna hitrost in pogostost.

(odgovor članu florecita)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?