|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zaupanje
13.9.2011 12:02:04   
polho3006
Pozdravljene!

Zanima me koliko zaupate ljudem ki so vašemu otroku staremu cca 1,5 let, že ponudili alkohol?

Moj mož prihaja iz družine kjer velja prepričanje, da saj malo pa lahko, pa saj mora probati malo vina, pa malo kislega pa mora...bla bla... Midva z možem ne uživava alkohola in najin otrok se bo glede tega odločal ko bo dovolj star.

Sem morala biti zelo huda in nekako upam dopovedala, da pri mojem otroku tega malo ni!!!! Ampak zaupam jim pa ne! Imam občutek da če bi samega pustila, bi pa verjetno revčku malemu, ki ima tako ˝žleht˝ mamo, da ne dovoli vinčeka, le malo dali, ker malo, par kapljic... mu pa res ne bo škodilo.

Kako reagirate...koliko zaupate otroke ljudem ki bi tudi vašemu otroku dajali alkohol...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zaupanje
13.9.2011 12:07:45   
Najaa
user posted image user posted image Toliko jim zaupam. Vsaka normalna odrasla oseba se mora zavedat, da je alko za otroke nevaren in... sploh ne najdem besede no, prav zgrožena sem, ko slišim/preberem kaj takega. Ko so moji tavečji rastli zobki, so babice tud neki poskušale, pa sem jih hitro odpravila, da za te probleme imamo recimo calgel ipd... Ne vem, meni je vsiljevanje otroku alkota/kave ipd nedoumljivo.

(odgovor članu polho3006)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zaupanje
13.9.2011 12:16:11   
arabela*
katastrofa kaj berem..user posted image

dobro potem ko je že otrok malo večji, da proba malo pene s piva; drugače pa ni šansuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zaupanje
13.9.2011 12:36:16   
Medea10
Meni se to tud zdi mimo. 

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zaupanje
13.9.2011 12:43:14   
FLOWR12
Tudi moja sestrična da mali (5 let) malo cigaret za potegnit.user posted image

In kako ponosno to pokažejo. Bruh.......

(odgovor članu Medea10)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zaupanje
13.9.2011 12:45:09   
štrumfek



IZVIRNO SPOROČILO: FLOWR12

Tudi moja sestrična da mali (5 let) malo cigaret za potegnit.user posted image

In kako ponosno to pokažejo. Bruh.......



user posted image user posted image  

(odgovor članu FLOWR12)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zaupanje
13.9.2011 12:49:25   
ZARA
Pa kaj je s temi ljudmi? Mislim, ubogi otroci ki imajo take retardirane starše.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu štrumfek)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zaupanje
13.9.2011 12:59:54   
luka jan
Težko odgovorim na tvoje vprašanje, saj ne poznam nikogar, ki bi se tako obnašal. Če pa bi že imela tak primer, bi mu povedala svoje in mu ne zaupala. Mislim, halo, pa kam gre ta svet?user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zaupanje
13.9.2011 13:04:22   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: luka jan

Težko odgovorim na tvoje vprašanje, saj ne poznam nikogar, ki bi se tako obnašal. Če pa bi že imela tak primer, bi mu povedala svoje in mu ne zaupala. Mislim, halo, pa kam gre ta svet?user posted image user posted image user posted image user posted image


Podpis. OMG, res težko razumem kaj takega.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu luka jan)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zaupanje
13.9.2011 13:14:16   
jakipaki83
Jaz bi vsakemu, ki ima take bolane ideje, povedala da moj otrok alkohola/kave/cigaret niti slučajno ne bo poskusil. Poznam pa tudi jaz starše, ki se jim zdi  strašno kul, kako lepo njihov enoletnik odpije peno s piva. user posted image Ker v peni pa kao ni alkohola. Ja kaj pa je? 

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zaupanje
13.9.2011 18:53:27   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: FLOWR12

Tudi moja sestrična da mali (5 let) malo cigaret za potegnit.user posted image

In kako ponosno to pokažejo. Bruh.......


user posted image user posted image user posted image No comment.

Moja skoraj 5-letnica ima zelo rada peno s kave. Ok ji dam eno žličko, sej je sam mleko... pol pa take berem tule gor, res ti slabo rata.

(odgovor članu FLOWR12)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zaupanje
13.9.2011 19:06:17   
ronja
Ne bi jim zaupala. Glede enih stvari sem ultra zatežena mamauser posted image . Alkohol pri otrocih je ena od njih. Ok, ne bom jim komplicirala, če dajo žlico ruma v torto, ampak da bi mu pa dajali alkohol za pit, pa čeprav malo - no go pri meni. Če nisem ziher okoli par za moje pojme nevarnih stvari, potem ta človek pač ne bo dobil za čuvat mojh otrok brez navzočnosti enega od staršev, j* ga.

moja sestra je enkrat, ko sta se mami in oče poslavljala od obiskov in je bila ravno nekje toliko stara kot tvoj mali, splezala na stol iz iz mize spila tistih par kapelj, ki ostanejo v kozarcu, ko spiješ. To je naredila s 4imi kozarci, ki so bili na mizi - nihče ni pustil nič v kozarcu, samo tista kaplja na dnu. In mala je bila pijana. Toliko, da sta to starša takoj opazila! Pa vse skup res ni bilo nič - količinsko - alkohola. Ampak otroci so toliko manjši in toliko bolj občutljivi... Ni šans, da bi zaupala nekomu, ki bo to nalašč delal - sploh pa ne z 1,5 letnikom! Meni so pri babici težili, da moram probat, pa sem bila starejša -pa se mi že to zdi narobe in ne bom nikoli pustila, da bi kdo silil moje otroke z alkotom! Že tako ga bosta verjetno sami dovolj hotli probatuser posted image .


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu polho3006)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zaupanje
13.9.2011 20:33:01   
Brinčika
Jao groblje, kako so lahko nekateri starši tako neodgovorni. Poznam en primer iz našega kraja , ko sem malega videla pri treh letih kadit ko turka, pa še vsakega ko ga je poznal je takrat žical za cigaret, pol pa ko je dobil čik se je hvalil in dobesedno rekel: " ej, ti poglej kako znam vlečt" in čisto zares to vlekel v sebe in pihal skozi nos in usta pa delal krogce, pa še pivo cuzal zravn a njegov fotr se je pa hvalil s tem , pa ga šuntal da ko je vidu kako žensko da je žvižgal za njo pa ji govoru kake zize ma . No in ta otrok zdaj pri 18ih letih meri le 140 cm, ker mu ne deluje rastni hormon ravno zaradi takrat uživanega nikotina. Saj že tkoj vidiš po starših kaki so tko da če vidiš starše kako in kaj govorijo z otrokom se pol nimaš kaj čudit če so froci taki. Mi je pa prej ko sva bile na igralih (fitnes na prostem) tolk zmigal en 5letnik da se nism mogla zadržat ko je skakal čisto po vsaki napravi, zlezu gor na vrh nje pa skakal čisto divje pa sm mu rekla naj se pobere dol al pa naj to uporablja ko človek , mali pa ne j...5%, pol sem mu rekla da ga bom še slikala pa dala sliko na policijo mali pa nobenega odziva. Vidiš pa vse živo tudi kako 4letni,5 letni otroci pa prvošolčki tudi hodijo po mestu sami, daleč od njihovega bloka pol se pa starši čudijo če jim zmanjka otrok , posebno kaka punčka.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zaupanje
13.9.2011 20:43:21   
Vijoličarka
IZVIRNO SPOROČILO: polho3006

Imam občutek da če bi samega pustila, bi pa verjetno revčku malemu, ki ima tako ˝žleht˝ mamo, da ne dovoli vinčeka, le malo dali, ker malo, par kapljic... mu pa res ne bo škodilo.



Mislim da te občutek ne vara. Oni so prepričani, da to ni nič takega in da si ti čudna. Ne bodo spoštovali tvoje odločitve, da se tvojemu otroku ne daje alkohola in bodo najbrž z največjim veseljem komaj čakali na priložnost, da mu ga malo vlijejo v usta, ko tebe ne bo zraven.

Torej jim ga nikoli ne prepusti samega.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu polho3006)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zaupanje
13.9.2011 20:55:41   
nusi
jaz jim ga ne bi pustila Meni dvignejo pritisk:
ponujanje alkohola
ponujanje kave (smetane ne štejem zraven)

in še ta najbolj primitivna - otroka našemimo s pivom in čikom, ga slikamo in veslo razkazujemo sliko naokrog - teh sem pa že nekaj videla

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zaupanje
13.9.2011 21:24:24   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: polho3006
Kako reagirate...koliko zaupate otroke ljudem ki bi tudi vašemu otroku dajali alkohol...


Pozdravljen Polho. Hm...v tem primeru bi se v hipu prelevil v neardentalca in na sistematični pogovor poslal svojo desnico, na obisk k zobalu dotičnega dobrotnika. Dobrotnikova enka in dvojka na tleh....bi bili nemara dober razlog, da drugič malce poštudira kako in kaj.


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu polho3006)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zaupanje
14.9.2011 8:22:40   
polho3006

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka


Mislim da te občutek ne vara. Oni so prepričani, da to ni nič takega in da si ti čudna. Ne bodo spoštovali tvoje odločitve, da se tvojemu otroku ne daje alkohola in bodo najbrž z največjim veseljem komaj čakali na priložnost, da mu ga malo vlijejo v usta, ko tebe ne bo zraven.

Torej jim ga nikoli ne prepusti samega.



Evo točno to, oni mislijo da sem jaz čudna. Da nekaj kapljic vina mu pa res ne bo škodilo.
Tole temo sem odrpla, ker mi je prejšnji teden tako dvignilo pritisk, ker mi je celo mož rekel da sem bolana, ker tako razmišljam, da njegove družine ne poznam tako dobro da bi lahko tako sodila. Mogoče jih res ne poznam dobro, ampak takrat ko so mojemu otroku ponujali vino in mene prepričevali da je to o.k. sem jih spoznala čisto dovolj.

Mož je sedaj razočaran nad mojo reakcijo - reagirala sem res burno, ampak...bila sem cel dan službeno odsotna in bila sva dogovorjena da on vzame otroka iz varstva in je popoldan z njim. No in mi en dan prej pove da bosta šla z malim k njegovim domov trgat. Ko sem ga vprašala, kdo bo z otrokom takrat ko bo on v vinogradu, ni bilo odgovora. Ker je meni prekipelo je sedaj zamera, razočaranje...iz njegove strani in še sdaj ne razume moje reakcije. No otroka je pa imel dedek...in samo upam da...

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Zaupanje
14.9.2011 8:36:29   
jakipaki83
Ravno sem se spomnila še enega zanimivega fenomena - starši, ki čim manjše otroke, ki komaj govorijo, učijo kletvic. Ker je pa ja tako zabavno, ko 1,5 letnik reče pi***. user posted image Ni mi jasno, kaj se takim norcem podi po glavi.  

(odgovor članu polho3006)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Zaupanje
14.9.2011 9:18:48   
luka jan

IZVIRNO SPOROČILO: jakipaki83

Ravno sem se spomnila še enega zanimivega fenomena - starši, ki čim manjše otroke, ki komaj govorijo, učijo kletvic. Ker je pa ja tako zabavno, ko 1,5 letnik reče pi***. user posted image Ni mi jasno, kaj se takim norcem podi po glavi.  


Tudi takih primerov ne poznam, otroci se še sami prehitro naučijo, ne da bi jih starši sploh učili.
Ja res je, po moje bi bilo treba določene starše najprej testirat če so sploh sposobni bit starši, šele potem jim dovolit imet otroke. Ker če en starš svojega otroka uči kletvic, zame ni čisto pri sebi.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jakipaki83)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Zaupanje
14.9.2011 11:19:25   
Vijoličarka
Hm, ploho, poskušaj se pomiriti in lepo mirno možu razložiti, da ne gre za to, da njegove družine ne maraš, niti se ne misliš vtikati, kako oni živijo.

Ampak kot mati imaš polno pravico (in dolžnost), da se odločaš v otrokovo dobro in njegova družina nima pravice, da v to posega - spoloh v zadevah, ki otroku škodujejo. Tvoja reakcija je posledica odnosa njegove družine do tebe: odločitve, da te ne bodo jemali resno in da ti bodo celo začeli polniti glavo, da se je treba začeti navsezgodaj nalivati z alkoholom. Tebe ne moti, da imajo oni svoje prepričanje, tebe moti, da so na tak način reagirali na tvoje prepričanje in tvoje smernice za ravnanje z otrokom, da si upravičeno podvomila, da jih bodo spoštovali. On jih je mogoče navajen, ti jih nisi. In ti bi jih bila čisto pripravljena sprejeti, ampak pri otroku pa potegneš črto.

Skratka, ni problem, da oni mislijo, da si ti čudna, naj si mislijo, kar hočejo. Problem je v tem, da je videti, da te ne bodo jemali resno.

Res je problem, da imamo v Sloveniji tak lahkoten odnos do alkohola. Pitje je že itak slovenski nacionalni šport. Ma kaj pitje, nalivanje. Še vedno so okolja, kjer gostitelji čisto ven padejo in in so užaljeni, kot sto mater, če nočeš piti alkohola. Ker to je enostavno treba in pika.

Ne, ni tako nedolžno otroku ponujati vinčka. Ljudje imamo različne organizme in različno toleranco na alkohol. Alkohol z nami počne različne stvari. Npr. jaz se sploh ne morem napiti, ker mi organizem kar sam postavi mejo.

Imamo torej različne organizme, različne psihe... zato je čisto verjetno, da enemu otroku filanje z vinčkom ne bo pustilo nobenih posledic, drugemu pa zelo hude.



_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu luka jan)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Zaupanje
14.9.2011 11:29:30   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Ne bi jim zaupala. Glede enih stvari sem ultra zatežena mamauser posted image . Alkohol pri otrocih je ena od njih. Ok, ne bom jim komplicirala, če dajo žlico ruma v torto, ampak da bi mu pa dajali alkohol za pit, pa čeprav malo - no go pri meni. Če nisem ziher okoli par za moje pojme nevarnih stvari, potem ta človek pač ne bo dobil za čuvat mojh otrok brez navzočnosti enega od staršev, j* ga.

En VEEELIK podpis. Tu sploh ni kaj za debatirat.

Btw: če bi si upala, bi uporabila Coltovo tehniko.


_____________________________

~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?