|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   viroza pri otroku
9.10.2011 10:23:38   
alwiz
Pri našem dvoletniku smo nabasali na prvo virozo. Bili smo že pri pediatrinji in je rekla, da bo šlo mimo. Problem pa je, da otrok že tri dni zelooo malo je (pol frutka, kakšen piškot...)..prvi dan pa je še to zbruhal. Na srečo veliko pije toda vseeno je vidno shujšal. Res je, da je kot dvoletnik precej velik in težek (98cm in 16 kg)  toda skrbi nas, da bo moral na infuzijo, če se bo ta stvar vlekla še kakšen dan. Da bo mera polna, se je včeraj še udaril in ima afto...kakšen nasvet?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: viroza pri otroku
9.10.2011 11:06:13   
Hope2
zaradi tega kar pišeš ne bo pristal na infuzij. Če pa ne bi pil in bi dehidriral, pa se lahko takoj zgodi. Za afte kupiš v lekarni gel in mažeš, ne dajaj mu kislih in trdih in vročih jedi. Lahko mu te dni pasiraš hrano, da bo lažje požira.


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 9.10.2011 11:08:01 >

(odgovor članu alwiz)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: viroza pri otroku
9.10.2011 12:33:08   
m_o_i
nabavi rehidracijsko raztopino(ali jo naredi sama) in naj to pije-cetudi po pozirkih!
po enodnevni virozi z bruhanjem in driskanjem nas mulc ni jedel NIC!!! en teden-vrednost hemoglobina v krvi je bla pa 142.

torej, brez panike, opazuj otroka in mu ponujaj pijaco non stopuser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: viroza pri otroku
9.10.2011 13:42:52   
ksenija12
Ne skrbi glede hrane - problem bi bil, če ne bi želel piti. Najbolje je, da mu pripraviš govejo ali kakšno drugo nemastno juhico, ker bo z njo poleg tekočine dobil še veliko hranljivih snovi.

_____________________________

http://www.popolna-kmetica.blogspot.com/


(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: viroza pri otroku
9.10.2011 17:39:27   
ThinkPink
Če ima afto, najverjetneje ne je, ker afta boli kot hudič. Naša je imela cela usta polna aft in skoraj 10 dni ni jedla oz. minimalno. Shujšala za 1,5 kg, kar se pri otroku tak pozna, da je izgledala kot iz taborišča. Ko si je opomogla od te viroze, je tisto kilo in pol nadoknadila v enem tednu. Nič bat, da bo dehidriral, če nekaj dni nima apetita, samo da pije. Aja, v lekarni se kupi ena fajna kremica za afte...Cikaflogo ali nekaj takega.

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: viroza pri otroku
9.10.2011 19:58:49   
Petka09
Jaz sem se sekirala, ko je dobila prehlad pri enem letu in mi ni 4 dni jedla skoraj nič. Še pila je zelo zelo malo, pa kljub temu ni dehidrirala kar tako. No, drugo bi bilo, če bi zraven še bruhala ali driskala.

No, zdaj pri 2,5 let stari se ne sekiram več, če noče nič jest. Ponujam ji pijačo: različno - kupljene sokce s slamico, ker so privlačnejši, kakšen nov simpatičen kozarček... Probam tudi z različnimi tekočinami alla sok, čaj, mleko... odvisno kaj bi ji pasalo. S hrano je ne silim oz. poskušam vanjo spraviti vsaj tisto kar ima rada, pa četudi je to kakšen dan samo bombon, bobi palčke, mlečni kruhek, juha...

In ja, četudi shujša v tistih dneh, potem pridobi nazaj, ko se spet dobro počuti.

Računaj pa na to, da mogoče tudi po preboleli virozi še pride zraven kakšnih par dni tečnobe in manjšega apetita. Vsaj pri naši je tako, da je potem, ko je že vse mimo, še par dni ultra sitna in tečna, poje bolj malo hrane... No, potem pa se znormalizira in je spet vse po starem.

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: viroza pri otroku
10.10.2011 11:37:23   
Urska09
IZVIRNO SPOROČILO: alwiz

Pri našem dvoletniku smo nabasali na prvo virozo. Bili smo že pri pediatrinji in je rekla, da bo šlo mimo. Problem pa je, da otrok že tri dni zelooo malo je (pol frutka, kakšen piškot...)..prvi dan pa je še to zbruhal. Na srečo veliko pije toda vseeno je vidno shujšal. Res je, da je kot dvoletnik precej velik in težek (98cm in 16 kg)  toda skrbi nas, da bo moral na infuzijo, če se bo ta stvar vlekla še kakšen dan. Da bo mera polna, se je včeraj še udaril in ima afto...kakšen nasvet?

Brez skrbi. Če ne bruha, nima driske, povrh pa še dovolj pije, ne bo dehidriral. Dehidracija je posledica pomanjkanja tekočine in ne hrane. Pri trebušnih virozah je običajno, da otroci nimajo apetita cel teden ali še dlje.
Naša 2,5 letnica je ravnokar prebolela eno tako. Cel teden ni jedla praktično nič. Samo malo prepečenca, bobi palčke, kakšen dan govejo juho in to je to. Pa vsako noč je bruhala. Je pa popila ogromno rahlo sladkanega šipkovega čaja, ki ga pediatri priporočajo pri trebušnih virozah. Po enem tednu pa se je začela basati s hrano, da bo čim prej nadoknadila izgubljeno user posted image

(odgovor članu alwiz)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: viroza pri otroku
10.10.2011 11:58:52   
janapan
Te prav razumem, da te skrbi...pa ne zato ker bi blo kaj narobe s tvojim sinčkom...viroza pač...ampak prav včeraj (moja druga hči spet preboleva eno virozo) sem se spomnila kako me je pri prvi hčerki sekiralo vsakič ko je imela mal vročine...kar čas se mi je ustavil od skrbi...sedaj ko je to že po tekočem traku (pa hb imamo samo virozice in podobno) pa mi je čisto nekaj normalnega.
Kot so ti druge napisale...važno da pije, za jest jima jaz ko sta bolni pripravljam pač kar si želita, pa tudi če pojesta samo eno žlico...sicer je pa tvoj pravi korenjak in verjemi, da ne bo nič narobe.



(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





FOTO: To je bistvo družine!
photo
Prav vsaka družina je posebna in unikatna. Toda, kaj imajo družine z vseh koncev sveta in različnih oblik vendarle skupn...
BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?