|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Plača
3.7.2012 16:44:37   
lojska
Imam eno vprašanje in, če mi katera lahko pomaga bom zelo hvaležna. Če se zaposlim za 4 ure in če sem plačana minimalca (naj bi to bilo 763,06 za 8 urni delavnik), koliko plače potem dobim. Res sem popolnoma antimatematik in si ne znam zračunat.


_____________________________

Pravi muskarci vole obline, samo se psi igraju kostima.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Plača
3.7.2012 18:04:05   
enea
Jaz sem zaposlena za 4 ure, naša plača za 8 ur znaša tudi 766€, meni pride okoli 369€,neto plača brez vseh prispevkov je pa bila v juniju (za maj) 284€, sedaj bo pa verjetno še manj saj delam v JU, in bodo spremembe s to plačo,.. brez regresa za prehrano,..itduser posted image

(odgovor članu lojska)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Plača
3.7.2012 18:35:09   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: lojska
Imam eno vprašanje in, če mi katera lahko pomaga bom zelo hvaležna. Če se zaposlim za 4 ure in če sem plačana minimalca (naj bi to bilo 763,06 za 8 urni delavnik), koliko plače potem dobim. Res sem popolnoma antimatematik in si ne znam zračunat.



sori, ampak če si ne znaš izračunati, koliko je polovica od 763,06 €, bi se jaz na mestu tvojega delodajalca in na tvojem mestu resno zamislila user posted image ,

če pa res ne najdeš odgovora, ve stric google veliko odgovorov, samo vprašati ga moraš, npr. tule ti pove, da je bruto plača 763,06 € (polovica potem znese 381,53 €), neto izplačilo je potem 584,29 € (polovica od tega je 292,15 €)

to je plača; k temu se prišteje še potne stroške in malico (če si upravičena do nje)

(odgovor članu lojska)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Plača
3.7.2012 22:19:04   
lojska
Hvala za pomoč. Petea, žal res ne vem kako in na kakšen način potekajo izračuni plač, ali se da na polovico ali so še kakšni drugi dejavniki, ki jih je treba upoštevati zraven. Znam pa kaj drugega, med drugim tudi to, da nikoli ne obsojam ljudi, ki ne vedo stvari, ki jih jaz vem pa čeprav so še tako banalne. Če pa se tebi zdi moje vprašanje neumno mi pa pač ne odgovoriš.


_____________________________

Pravi muskarci vole obline, samo se psi igraju kostima.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Plača
4.7.2012 9:13:10   
petea
sem ti odgovorila na vprašanje;
si pa v prvem sporočilu navedla, da si antimatematik in da si ne znaš izračunati plače, to pa je nekaj drugega, kot dejstvo, da ne znaš najti hitro dostopnih informacij (četudi je po mojem mnenju tudi to precej negativna referenca, saj se dandanes vedno pogosteje pričakuje, da ljudje znajo sami najti odgovore, ki jih na določenem področju potrebujejo)


in da boš vedela, kako in kaj ti pri zaposlitvi za krajši delovni čas pripada, dopolnjujem svoj odgovor:
pripada ti celoten znesek nadomestila za prevoz na delo, malica pa samo, če delaš krajši delovni čas zaradi starševstva ali invalidnosti, je pa tako, da je znesek malice poln, čas za malico pri 4-urnem delovniku pa polovičen (15 min)


pripada ti isto število dni dopusta, kot če bi delala polni delovni čas, enako ti pripada polni regres (oz. v letu, ko delaš manj mesecev, ustrezni sorazmerni delež)



drugače pa:
ker tudi jaz ne vem vseh odgovorov, najprej preverim na spletu, ali že obstaja kje kakšna informacija, ki mi pomaga razrešiti nejasnosti, šele nato grem spraševat naokrog za zadeve, kjer nisem prepričana, da sem pravilno izvedela vse, kar me zanima




ni problem v tem, ali se mi določeno vprašanje zdi neumno ali ne, (negativno) me preseneča, da redni uporabniki spleta ne najdejo ali nočejo najti že večkrat obdelanih prosto dostopnih informacij, ki jih internetni brskalniki najdejo, še preden jim v iskalno vrstico do konca vtipkaš ključne besede;


zadnje čase se namreč na RR vedno pogosteje pojavljajo vprašanja o zadevah, na katere bi v času odpiranja teme in čakanja na odgovore forumašev praviloma že dobili točnejše odgovore



še to: na teme, ki so mi butaste, ne odgovarjam user posted image

(odgovor članu lojska)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Plača
4.7.2012 9:25:39   
ronja
Petea, ni vedno /2, ker včasih zaradi nižjega zneska padeš v nižji razred pri davkih, saj so nižje plače manj obdavčene in dobiš potem več kot polovico (neto od neta).

Sicer pa: lej, lojzka dela za minimalca, pojma nimamo, kakšno delo, tako da niti ni nujno/treba, da pričakujejo od nje ne vem kaj vse, da bo znala na vseh področjih. Zna to, kar dela in to je delodajalcu ok. Se strinjam, da v nekaterih poklicih se moraš sam dobro znajt, sicer je to velika ovira, ni pa povsod tako. Razumem, kaj hočeš povedat in res je navadno hitreje, če sam iščeš kot če sprašuješ, vendar pa včasih se človek enostavno ne spomni pravega izraza, kaj moraš vtipkat, da dobiš pravi rezultat. To se lahko zdi mogoče zelo trapasto, ampak se mi je že dostikrat zgodilo - eni in isti strani bo en program rekel tako, drug pa drugače, zna bit prav frustrirajoče, potem najdeš pa enkrat slčajno en "slovar", pa si misliš, kako si bila neumnauser posted image . Izračun plač je v pogovoru to, pojma nimam, če ga uradniki enako poimenujejo itd... Mislim, da tu ne gre za lenobo, ampak bolj za nesamozavest - da pač ni ziher, da je to, kar bi našla, res to, kar išče. Saj smo vsi taki včasih;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
4.7.2012 9:41:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Plača
4.7.2012 9:59:08   
liliana
Meni se pa vprašanje sploh ne zdi neumno.....vsi ljudje pač vsega ne znajo.....in šivilja v proizvodnji ali pa zidar pač ne obvladata veščine surfanja po internetu in iskanja informacij s pomočjo strica googla kot recimo nek računovodja, kadrovski predstavnik ali pa računalniški guru.....znata pa šivati in zidati hišo.....računalničar, računovodja pa pač nima pojma, kako se sešije rokav ali celo gumb in kako se meša malta......

In zaradi tega ni treba ne enih in ne drugih zasmehovati.....zgolj zato pač, ker ne obvladajo tistega, kar zasmehovalec obvlada......

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Plača
4.7.2012 10:46:29   
petea
se opravičujem vsem, ki se jim je zdel moj odgovor kakorkoli neprimeren

glede na to, da je lojzka napisala, da ne zna izračunat polovice od nekega zneska, sem morda res preozko razmišljala in ne upoštevala, da morda razumem vprašanje drugače, kot je bilo zastavljeno, da je bilo verjetno bolj mišljeno v smeri, kaj mora vse upoštevati in v kakšnih številkah v izračunu;

mislim pa, da je razvidno, da sem odgovorila na njeno vprašanje dovolj resno, kljub začetnemu izraženemu dvomu glede enostavnega matematičnega izračuna


menim, da je pa razlika, ali na forumu in/ali spletu iščemo odgovore glede nekih izkušenj, idej oz. zelo specifičnih zadev ali pa če iščemo neke splošne, širše uporabne podatke, o katerih je na spletu bilo že veliko zapisov oz. točnih uradnih podatkov



dejstvu, ali dela nekdo za minimalno plačo, pa ne posvečam prevelike pozornosti; poznam namreč dovolj ljudi, ki imajo kljub zelo nizkim dohodkom veliko boljšo sposobnost razmišljanja in prilagajanja ter so boljši delavci, kot nekateri, ki so tako ali drugače na boljših delovnih mestih

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Plača
4.7.2012 11:14:04   
ronja
Že v redu, petea, saj se je videlo,d a si dobro hotela:). Samo včasih se narobe razumemo, pa je potem težko. pa kar je enemu najbolj osnovno, je drugemu višja matematika... Ko ti nekdo razloži, je totalno enostavno, ko si pa sam s tem, pa ubitač! Meni je izpolnjevat obrazce neverjetno težko - vedno se kaj zmotim! Edino, kadar se mi res mudi in vse na hitro napišem z jokajočim otrokom v naročju, takrat bo pa pravuser posted image . Pa je to res osnova, ampak se mi zgodi, da napišem današnji datum za svoj rojstni datum, ali narobe napišem priimek, skoraj vedno v narobe okenček ali kake take bedarije. pa bi človek rekel, da bi to res morala znat s svojo izobrazbo:D.

dejstvu, ali dela nekdo za minimalno plačo, pa ne posvečam prevelike pozornosti; poznam namreč dovolj ljudi, ki imajo kljub zelo nizkim dohodkom veliko boljšo sposobnost razmišljanja in prilagajanja ter so boljši delavci, kot nekateri, ki so tako ali drugače na boljših delovnih mestih

Se strinjam, ni bilo tako mišljeno: bilo je mišljeno, da za minimalca tudi ne morejo pričakovat ne vem kaj - s strani delodajalca, ker si napisala, da to zdaj pričakujejo, da se znajdemo po netu. Pa sem rekla, da to lahko pričakuje, če to tudi vsaj malo plača oz. če delo to zahteva. Sicer tudi moja plača ni bogvekaj, polovična sploh ne, pa se nimam za neumno zato. Samo mislila sem rečt, da tudi ne morejo delodajalci pričakovat, da boš obvladal vsega i svašta, plačali bi pa takega človeka minimalno.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
4.7.2012 19:40:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Plača
4.7.2012 20:38:03   
lojska
Petea nikjer nisem napisala, da ne znam izračunat polovice od nekega zneska, ker tako nevedna pa spet nisem. Samo vedela nisem kako se izračuna minimalna plača za 4. urni delavnik oz. kaj vse je pri izračunu  treba upoštevat, kot je rekla Ronja sem pri teh stvareh nesamozavestna in tisto kar najdeš na netu ni vedno sigurno. U glavnem poznam brskalnike in nisem računalniško nepismena, namreč svoj računalnik že 10 let negujem sama, kar pomeni, da sem sama zamenjala disk, ram, grafično... sama ga formatiram, naložim programe gor itd. Delam pa tudi v službi nekaj v zvezi z računalniki ampak pač matematike pa organsko ne morem. Res pa je, da sem bila učeraj utrujena, tamala je hotela mojo pozornost in se mi ni dalo preveč brskat po netu in informacijo sem hitro rabila pa sem vprašala še na forumu kar se pa tako ali tako zgodi le enkrat na leto ali pa še to ne. Sicer pa nisem vedela, da ne smem vprašat oz., da je to prepovedano.


_____________________________

Pravi muskarci vole obline, samo se psi igraju kostima.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Plača
4.7.2012 21:16:28   
enea

IZVIRNO SPOROČILO: flower

Pravzaprav pri polovici minimalne plače, prideš pod mejo in ne plačuješ akontacije dohodnine. Tak da ni ravno polovica.


Ni ti potrebno, če pa se delodajalec odloči, lahko plačuje,.. meni odvedejo cca 3€, pa še od regresa, in dobim potem pri dohodnini vse to vrnjeno, no za par dni apartmaja pa je,..user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Plača
4.7.2012 21:49:01   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea


in da boš vedela, kako in kaj ti pri zaposlitvi za krajši delovni čas pripada, dopolnjujem svoj odgovor:
pripada ti celoten znesek nadomestila za prevoz na delo, malica pa samo, če delaš krajši delovni čas zaradi starševstva ali invalidnosti, je pa tako, da je znesek malice poln, čas za malico pri 4-urnem delovniku pa polovičen (15 min)


pripada ti isto število dni dopusta, kot če bi delala polni delovni čas, enako ti pripada polni regres (oz. v letu, ko delaš manj mesecev, ustrezni sorazmerni delež)






Pripada sorazmerni del regresa.....razen, če je skrajšan delovni čas po predpisih o zdravstvenem zavarovanju, pokoj. in inv. zavarovanju....v tem primeru pripada polni regres....

Če pa delavec dela skrajšan delovni čas zaradi tega, ker ga delodajalec ne potrebuje za 8 ur na dan, ampak zgolj za 4 ure na dan, pa pripada sorazmerni del regresa.....

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
5.7.2012 9:17:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Plača
5.7.2012 16:02:47   
ronja
Tudi meni. Muka. Moji možgani delujejo na čisto drugi valovni dolžini kot možgani uradnikov, ki sestavljajo obrazce. Vedno najdem kako vprašanje, ki se ga lahko tolmači na dva različna načina in ne vem potem, kaj napisat. Na srečo so moževi možgani bolj na nivoju birokratov in potem on pove, kaj kje hočejo vedet

E tu, brutus! Ko bi jaz pisalauser posted image , identično! Meni lubi pri teh zadevah pri vsakem obrazcu milijonkrat reče: "lubi, ne kompliciraj. Napiši to, to bo prav." Ker fora je v tem, da on pa šteka, kaj hočejo, samo piše ko kura, tak da morava bit oba za en obrazecuser posted image

To s poklicem se pa ful strinjam - NI LOGIČNO, pa pika!

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Plača
5.7.2012 17:20:29   
TomTaylor
Ja, ****tiš, spet cela znanstvena fantastika zaradi enega preprostega vprašanja. Sej to ste že slišale ane: "Neumno vprašanje ne obstaja." Ajde, razen tistega: "samozadovoljevala sem se, zdaj mi zamuja M. Ali sem noseča?"... user posted image

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Plača
5.7.2012 20:04:22   
liliana
V bistvu delo s skrajšanim delovnim časom sploh ni tako preprosto vprašanje....še posebno je zelo zakomplicirano za tistega, ki se s skrajšanim delovnim časom srečuje prvič in ki mu obračun plač ni zelo domač (kalkulacija plač je v Sloveniji izredno zapletena zadeva mimogrede)....ker obstajajo razlike med tem kaj in kako ti posamezna pravica pripada ali delaš skrajšan delovni čas po predspisih o pokojninskem, zdravstvenem, starševskem itd. zavarovanju.....ali pa delaš skrajšan delovni čas zgolj zaradi tega, ker te delodajalec potrebuje zgolj zaradi 4 ure in ne za 8 ur....

recimo ena precej preprosta banalnost...če delaš skrajšan delovni čas zaradi tega, ker imaš malega otroka doma, torej po predpisih o starševskem varstvu, ti pripada celoten dopust in celoten regres, kot če bi delal polni delovni čas....

Če pa delaš skrajšan delovni čas zgolj zaradi potreb delodajalca, ti pripada sicer celoten dopust, kot če bi delal polni delovni čas (ker se pač dopust računa v dnevih in ne v urah), regres za dopust ti pa v tem primeru pripada v sorazmernem deležu...

Sem pa zasledila v tem novem intervencijskem, varčevalnem zakonu, da so še neke določene pravice, ki ti pripadajo nekoliko drugače, glede na to na kaki podlagi delaš skrajšan delovni čas....vendar se zdaj ne morem spomniti na kaj se je nanašalo to, mislim da smo enkrat celo na RR debatirali o tem in si razlagali določen člen varčevalnega zakona......

Ni vse tako preprosto, kot zgleda na prvi pogled....



(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
5.7.2012 21:45:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Plača
5.7.2012 22:18:17   
liliana
Ja, ker za delavce v javnem sektorju ZDR le "delno" velja.....ker če je v Zakonu o javnih uslužbencih drugače določeno, določba ZDR ne velja za javni sektor......

In vidimo, da je stvar še bolj zakomplicirana, kot se ne prvi pogled zdi.....user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Plača
5.7.2012 22:33:37   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea

in da boš vedela, kako in kaj ti pri zaposlitvi za krajši delovni čas pripada, dopolnjujem svoj odgovor:
pripada ti celoten znesek nadomestila za prevoz na delo, malica pa samo, če delaš krajši delovni čas zaradi starševstva ali invalidnosti, je pa tako, da je znesek malice poln, čas za malico pri 4-urnem delovniku pa polovičen (15 min)

pripada ti isto število dni dopusta, kot če bi delala polni delovni čas, enako ti pripada polni regres (oz. v letu, ko delaš manj mesecev, ustrezni sorazmerni delež)



Pripada sorazmerni del regresa.....razen, če je skrajšan delovni čas po predpisih o zdravstvenem zavarovanju, pokoj. in inv. zavarovanju....v tem primeru pripada polni regres....

Če pa delavec dela skrajšan delovni čas zaradi tega, ker ga delodajalec ne potrebuje za 8 ur na dan, ampak zgolj za 4 ure na dan, pa pripada sorazmerni del regresa.....




Hvala za popravek



IZVIRNO SPOROČILO: liliana
recimo ena precej preprosta banalnost...če delaš skrajšan delovni čas zaradi tega, ker imaš malega otroka doma, torej po predpisih o starševskem varstvu, ti pripada celoten dopust in celoten regres, kot če bi delal polni delovni čas....

Če pa delaš skrajšan delovni čas zgolj zaradi potreb delodajalca, ti pripada sicer celoten dopust, kot če bi delal polni delovni čas (ker se pač dopust računa v dnevih in ne v urah), regres za dopust ti pa v tem primeru pripada v sorazmernem deležu...
...


meni se to zdi logična razlika, saj v prvem primeru ne smeš delati več, kot imaš določeno,

v drugem primeru pa si lahko zaposlen pri več delodajalcih tako, da izpolniš zahtevano število delovnih ur; bi tako lahko takšni delavci dobili vsaj dvojne polne regrese

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Plača
5.7.2012 23:03:49   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: lojska
Petea nikjer nisem napisala, da ne znam izračunat polovice od nekega zneska, ker tako nevedna pa spet nisem. Samo vedela nisem kako se izračuna minimalna plača za 4. urni delavnik oz. kaj vse je pri izračunu  treba upoštevat, kot je rekla Ronja sem pri teh stvareh nesamozavestna in tisto kar najdeš na netu ni vedno sigurno. U glavnem poznam brskalnike in nisem računalniško nepismena, namreč svoj računalnik že 10 let negujem sama, kar pomeni, da sem sama zamenjala disk, ram, grafično... sama ga formatiram, naložim programe gor itd. Delam pa tudi v službi nekaj v zvezi z računalniki ampak pač matematike pa organsko ne morem. Res pa je, da sem bila učeraj utrujena, tamala je hotela mojo pozornost in se mi ni dalo preveč brskat po netu in informacijo sem hitro rabila pa sem vprašala še na forumu kar se pa tako ali tako zgodi le enkrat na leto ali pa še to ne. Sicer pa nisem vedela, da ne smem vprašat oz., da je to prepovedano.



se še enkrat opravičujem za neustrezno kritiko tvojega sporočila;

glede na to, da praviloma ne iščem sopomenov določenih izrazov, sem matematično nalogo: 'Če se zaposlim za 4 ure in če sem plačana minimalca (naj bi to bilo 763,06 za 8 urni delavnik), koliko plače potem dobim? prebrala dobesedno, kot formulo, sploh zaradi nadaljevanja besedila, da si podatka ne znaš izračunati;

res nisem pri pisanju prvega sporočila niti pomislila, da napačno razumem bistvo tvojega vprašanja, torej kaj vse navzgor in navzdol vpliva na izračun izplačane polovične neto plače ipd.

(odgovor članu lojska)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   [Brisano sporočilo]
6.7.2012 12:03:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Plača
10.7.2012 12:20:48   
sončnica24

IZVIRNO SPOROČILO: enea

Jaz sem zaposlena za 4 ure, naša plača za 8 ur znaša tudi 766€, meni pride okoli 369€,neto plača brez vseh prispevkov je pa bila v juniju (za maj) 284€, sedaj bo pa verjetno še manj saj delam v JU, in bodo spremembe s to plačo,.. brez regresa za prehrano,..itduser posted image


Čisto informativno delaš samo 4 ure v JU, al delaš še kje drugje. Ker če delaš samo v JU potem se z računovodjo zmeni da ti neha odtegovat dohodnino, ker ti je ne rabi, tako da dobiš celo polovico od 766€, prav tako cel regres. Jaz tako dobivam in sem zdaj dobila celih 319€, prej 450€ - tako da ja minus je grozen.user posted image

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?