|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dieta - 37. dan!
12.9.2005 22:59:56   
Anonimen
Evo, pa je spet naokoli in tukaj je VITAMINSKI DAN. Nič ga nisem vesela.

Knjiga pa nam ponuja naslednji jedilnik:

Z: 2 nektarini ali 2 breskvi ali....

M: kozarec sadnega soka

K: polnjena dinja z mešanim jagodičevjem in limonin sok

M: 8 mandeljnov in skodelica čaja

V: druga polovica dinje

Če vam to ne odgovarja, pa ponujajo še kuhano sadno kašo. Pretlačeno sadje s sladilom prevrite in odišavite s ščepcem cimeta in limoninim sokom. Pojejte toplo.

Katera bo posegla po kaki topli zelenjavi? Dajte mi kakšno idejo, prosim.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   Dieta - 37. dan!
13.9.2005 7:07:13   
Anonimen
Topla zelenjava je nam moj sadno-zelenjavni dan dovoljena, med napisanimi živili je še celo đuveč, kar pa se mi vseeno zdi malo preveč. Mislim, da bom jedla kuhano cvetačo in brokoli.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   Dieta - 37. dan!
13.9.2005 7:48:42   
Anonimen
jaz em si pravkar kupila kolerabo pa korenje, pa nisem prepričana, če si bom skuhala. Mariposa pravi, da je menda bistvo dneva, da se je presno, čeprav, ja, se tudi sadje lahko kuha. In korenje menda da spada pod škrob. Kdo bi vedel.

Vsekakor bom en obrok sadja zamenjala s paradajzom.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   Dieta - 37. dan!
13.9.2005 7:53:51   
Anonimen
Paradižnik itak piše, da spada pod sadje. Tako piše. A veš kaj pri meni piše, da se lahko na sadno-zelenjavni dan?
Da vidimo: omaka iz zelja (kuhano zelje, brez prežganja), cvetača, bučke, korenček s paradićnikom,, špinača ali blitva, zelenjavna musaka (s krompirjem), sataraš, solata iz kumar, jajčevec, pečene ali sveže paprike, đuveč (riž s satarašem).
Jaz ponavadi jem kuhano ali pečeno zelnjaveo, vseeno katero. Pa gredo kile fino dol, tako da ne bi smelo biti problema. Pri tem bom ostala, ker mučit s sadjem se ne mislim.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   Dieta - 37. dan!
13.9.2005 8:05:06   
Maja0505
Žijo

Če sem jaz včeri (PRVIČ!)uspela preživeti dan brez hrane, ga boste tudi ve, ko ste že tako daleč. Zato me je zjutraj tehtnica razveselila z igubljeno kilo. Super!
Danes pa meso. Se že veselim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Dieta - 37. dan!
13.9.2005 8:07:09   
Maja0505
Se vidi, da sem lačna, ko sem pa nekaj črk pojedla.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Dieta - 37. dan!
13.9.2005 8:21:11   
Anonimen
In nekaj sadja včeraj, mar ne?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   Dieta - 37. dan!
13.9.2005 9:09:30   
Maja0505
Ja in nekaj sadja. Tolk kot ga zdej pojem, ga nisem še nikol, tudi v nosečnosti ne. Pa če računaš, da ga moraš kupit, lahko sklepaš, da je dijeta kar draga.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Dieta - 37. dan!
13.9.2005 9:57:10   
bobek05
Tudi jaz zaenkrat presenečam sama sebe, ker se še nisem pregrešila - danes je moj 9. dan ..

Danes imam pa beljakovinski dan - kaj se sme jesti hamburger (meso, solata, sir)??? V bistvu ne gre za nič prepovedanega, ali???

Jaz že ugotavljam kako se moja prebava spreminja, ker sploh nisem več lačna - POPRAVEK - moje oči niso več lačne, pa kljub temu preživim.. Danes se za zajtrk nisem mogla pripravit do tega, da bi pojedla 2 nektarini, pa sem samo 1 (sem bla že po 1 sita)... Pa zbudla sem se že malo pred 6h pa do 9.30 sploh nisem bla lačna

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Dieta - 37. dan!
13.9.2005 10:08:55   
mehurčica
Z: dve mešani jajci + pol litra vode
M: 1x jabolka
K: hrenovke + zelen čaj
M: zelen čaj
V: 2x jabolko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Dieta - 37. dan!
13.9.2005 11:03:46   
Anonimen
Bobek, mislim da: ali sir ali meso, oboje hhrati ne gre.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   Dieta - 37. dan!
13.9.2005 11:14:38   
Maja0505
bobek05
pri beljakovinkem dnevu moraš pazit, da med sabo ne mešaš beljakovine. Če za kosilo ješ meso, ga moraš tudi za večerjo, samo pol manj. Ne smeš jest meso in sir...

Tole je s strani kjer predstavljajo to dieto.

Kaj spada pod beljakovine:

Meso, sir, jajca, mleko, špinača, ohrovt, brstični ohrovt, repa, cvetača, soja, sojini kalčki, zelje, paradižnik, pesa ...
Beljakovine so velike molekule, sestavljene iz manjših enot imenovane aminokisline. Aminokisline navadno najdemo v rastlinskih ali živalskih beljakovinah. 8 aminokislin telo ne more samo proizvajati, zato jih moramo dobiti iz hrane, ki jo jemo. Beljakovine so potrebne za ohranjevanje tkiva in za vzdrževanje rasti, saj so naša telesa (lasje, mišice, nohti,..) v glavnem zgrajene iz njih. Služijo tudi za izdelovanje hormonov in drugih psihološko aktivnih sestavin.
Prehranjevanje:
ZAJTRK:
za zajtrk pojemo eno vrsto sadja (primer: 2 pomaranči ali 2 mandarini ali skodelico jagod ali 2 breskvi ali 2 hruški ali skodelico borovnic, skodelico ribeza, ...
Kot ste verjetno opazili je potrebno jesti na enkrat samo eno vrsto sadja!! Torej če pojeste za zajtrk hruške morate jesti samo hruške in ne mešati recimo hruške in jabolka. Za malico lahko pojeste drugo sadje kot za zajtrk vendar spet istovrstno sadje, torej recimo banano. To je pomembno, ne mešajte sadja!!
KOSILO:
Za kosilo je potrebno jesti beljakovine. Primeri jedilnikov:
1. 2 kuhana ali pečena nemastna svinjska zrezka (tudi govedina, perutnina, ribe ali morski sadeži) temu dodajte kos kruha in zelenjavo (lahko kuhano - korenček, ohrovt, brokoli, ... ali pa neomejeno količino sveže zelenjave - solata, paprika, zelje, ...)
V solato ne mešajte fižola, koruze ali graha, ker je to škrob in spada pod škrobni dan!!!
2. 2-3 večje kose sira, košček kruha, solata, voda
3. 2-3 jogurte (čisti jogurt), solata, kos kruha, voda
4. 2-3 kuhana jajca, solata ali kuhana zelenjava, voda ali nesladkani čaj
Ob vsakem jedilniku na koncu pride še čista juha (zelenjavna ali goveja, kokošja, gobova, brez rezancev, fritatov ali drugih nezelenjavnih dodatkov). Juho je potrebno popiti na koncu, ker se prebavlja dlje kot ostala hrana.
VEČERJA:
Za večerjo pojeste polovico tega kar ste pojedli za kosilo! Obvezno je da pojeste samo polovico in nič več.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Dieta - 37. dan!
13.9.2005 11:17:04   
Maja0505
Uh, oprosti za tako dolg odgovor Sicer pa to že verjetno veste.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Dieta - 37. dan!
13.9.2005 13:32:00   
mehurčica
Meso in sir so beljakovine. Oboje lahko ješ. Kruh pa so OH.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Dieta - 37. dan!
13.9.2005 13:40:48   
Anonimen
Ma teh diet je toliko različnih, da res več ne veš, kaj kam paše. Pri moji piše čisto drugače, pri kakšni tretji pa tudi. A paradižnik, da so beljakovine? Ne vem, no. Pir meni piše, da paše celo pod sadje.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   Dieta - 37. dan!
13.9.2005 13:56:26   
Maja0505
EH, pa kaj če so različne. Glavno je, da deluje! Tako mislim, da ni narobe, če se včasih kaj pregrešimo. Če je to v majhni količini, se ne bo nikjer poznalo. No vsaj mislim tako.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Dieta - 37. dan!
13.9.2005 14:13:30   
Anonimen
Bobek05, jaz sem že večkrat jedla hamburger, ampak brez sira, torej hamburger, ne cheeseburger.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   Dieta - 37. dan!
13.9.2005 15:45:42   
Anonimen
Splišni, a sem prav prtebrala? Pir pod sadje? Ali si morda mislila pira?

Ker, če je pivo pod sadje, prid hitr sem, da te kušnm na nago rit

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   Dieta - 37. dan!
13.9.2005 15:48:24   
Mariposa
Al bina, če bi bil pa pir sadje bi pa bla fajn dieta,a? Samo pri meni bi bila huda kriza, ker sem po piru nenormalno lačna in to take orenk hrne, čips, pica,...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   Dieta - 37. dan!
13.9.2005 15:55:01   
Anonimen
Ne, al bina, ha, ha, na žalost nisem mislila pir ampak pri. Torej "pri meni piše ..."
Pa drugič.
Aja, sem pa pri eni drugi dieti brala, da se med dieto absolutno ne sme piti alkoloha in da če se pregrešiš, da raje začni z dieto po 10 dneh od takrat, ko si pil alkohol. Zanimivo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   Dieta - 37. dan!
13.9.2005 15:58:26   
Anonimen
Ajajajajaj, Splišni, zdaj si me pa razočarala. Aja in če bi bilo tako, potem jaz diete ne bi nikoli začela, ker nikoli ne mine 10 dni od enega do drugega piva

No, mi pa vsaj te ne bo treba na rit kušnt.

P.S. Drugič pazi, kaj pišeš

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   Dieta - 37. dan!
13.9.2005 18:59:00   
bobek05
Saj je razumljivo, da naj bi jedla ALI meso ALI sir, ampak IZRECNO pa to ne piše, ali???? Piše samo, da sadja ne smeš mešaš, pa glede na jedilnik res izgleda tako, da ali eno ali drugo, samo me pa včasih res malce znervira, ker se mi zdi, da je dieta pomankljiva oz. navodila za dieto so pomankljiva, zato pa je potem toliko nejasnosti

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   Dieta - 37. dan!
13.9.2005 19:04:25   
bobek05
Mi lahko katera pove, kako ZELO obvezna je tista rebra jedilne čokolade na OH dan??? Jedilne čokolade kot takšne sploh ne prenašam (še čokoladnih tort nimam ne vem kak rada)..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   Dieta - 37. dan!
13.9.2005 19:10:23   
Mariposa
Jaz je nikoli ne pojem

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   Dieta - 37. dan!
13.9.2005 19:11:38   
Anonimen
Jaz tudi ne. Mi ni nič zanjo

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?