|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dojim-kaj naj kuham?
10.1.2006 12:15:36   
tinkamiška
Ker mojo pupo rado zvija in črviči sploh nimam idej kaj naj skuham za kosilouser posted image

a mi lahko pomagate z kakšno idejo prosimuser posted image

lp,
tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dojim-kaj naj kuham?
10.1.2006 13:52:01   
rikica
Mogoče kakšno rižoto s piščančjim mesom in korenčkom.Zraven pa rdečo peso.Po tem ne bi smelo user posted image zvijat.Pa na čisto malo čebule prepražit.

(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dojim-kaj naj kuham?
10.1.2006 13:52:53   
Skorpija
Jaz ne dojim user posted image  ampak mislim, da makaroni s paradižnikovo omako in kakšna kuhana zelenjava v solati ne morjo škodvat... user posted image

_____________________________

Kdor si upa, za trenutek izgubi tla pod nogami. Kdor si ne upa, izgubi življenje!

(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dojim-kaj naj kuham?
10.1.2006 14:16:10   
eva1
Jaz sem preprosto naredila test in sem 3, 4 dni jedla samo tašno hrano ki ne napenja, nič sadja, zelenjave...pa ni bilo nič drugače-mali je imel krče tako kot prej, zato sem vse začela jest nisem nič komplicirala, ker krči niso bili zaradi zaužite hrane! 1 mesec po porodu sem jedla vse(no razen hrane ki mene napenja-fižol, hruške..), okoli 2 meseca so krči izginili...tko da ni rečeno da jih ima zaradi hrane-sej jih otroci na prilagojenem mleku tudi imajo!

(odgovor članu Skorpija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dojim-kaj naj kuham?
10.1.2006 19:30:50   
Jančika_
Tinka, jaz sem jedla vse, mali pa ni imel krčev. Če jih Iza ima, jih bo zelo verjetno imela tudi, če boš ti jedla samo suho polento. Pazi nase in jej čimbolj raznoliko.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dojim-kaj naj kuham?
11.1.2006 14:13:45   
tinkamiška
hvala, sej se se trudim jest raznoliko, samo sem opazila, da je po paradižnikovi omaki cela štala, ravno tako po jogurtih, se pravi, da mleko pijem samo v jutranji ječmenovi kavici, brokoli in cvetača napenja, zelje tudi, pojedla sem pol manga-cela štala...

nimam idej, ugotovila sem, da lahko jem špinačo in krompir, riž, piščančje in puranje meso, por, korenček, nevem kako kombinirat stvari, da ne bi jedla ves čas samo eno in isto...

zato sem prosila za kakšno idejo...

no danes bomo jedli piščanje zrezke v porovi in korenčkovi omakiuser posted image

jutri piščančja bederca in ajdovo kašo s korenčkomuser posted image user posted image

v petek špinačo in krompiruser posted image user posted image user posted image
v soboto ribeuser posted image

potem pa spet od začetkauser posted image user posted image user posted image

upam, da bo padla še kakšna ideja(en smejko, ki klečiuser posted image )

lp,
tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dojim-kaj naj kuham?
11.1.2006 14:16:44   
Marogica
Če ima otrok kolike, je vseeno kaj ješ, pa bo imel krče. Tudi jaz sem jedla vse, izogibala sem se stvarem, ki napenjajo, pa zelo ostri hrani in agrumom. Oba otroka nista imela ne kolik, ne drugačnih krčkov.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dojim-kaj naj kuham?
11.1.2006 16:15:58   
Anonimen
Pri prvem sem jedla skoraj samo krompir in rafaelo kroglice. Ni imel koik. Pri drugi in tretjem sem jedla vse, kolik nista imela.
Ti kar veselo kuhaj stvari, ki tebe preveč ne napenjajo.
Če bi pa kljub temu rada zalo, zelo komplicirala, potem pa ne preži čebule in česna, ker to napenja. Jedi ju dodaj, ko se že kuha. Če delaš naprimer golaž. najprej na majhnem ognju poduši meso. Ko spusti sok, pa dodaj čebulo in česen.
Lahko ješ testenine s smetanovimi omakicami, paprikašem ali kako drugo mesno-zelenjavno omako. namesto testenin si lahko skuhaš njoke, kruhove cmoke,...
Lahko si skuhaš okusno obaro iz telečjega ali puranjega mesa-od zelenjave pa dodaj korenček, kolerabo, zeleno, peteršilj, bučke...
Naredi si polnjene bučke s sojinimi kosmiči, ali mletim mesom, čez daj rezino sira ion zašeči v pečici.
Naredi si kremno blitvino juho in vanjo zakuhaj zdrobove cmoke.
Sirov burek je božanskli, pa tudi napenja ne.
Če se ti zdi, da malega napenja po mlečnih izdelkih, si naredi dober jabolčni zavitek, jabolčno pito.
Meni gre zelo v slast, če v pečici spečem kar skupaj krompir in kremenatle, med krompir dam tu in tam košček sveže paprike in polovičke čebule za okus. Če to dobro zapečeš, je več kot okusno.
Pa še in še je idej, samo mi zmankuje časa...že te sem bolj kot pa ne natresla...

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dojim-kaj naj kuham?
11.1.2006 16:57:05   
Skorpija
špinačo in krompir, riž, piščančje in puranje meso, por, korenček,



Hmmmmm... lahko daš v pečico skupaj pečt meso, krompir in korenje in to dobro zapečeš...

Korenčkova juha (korenje popražiš na malo gresa in zaliješ z vodo, soliš, popraš kuhaš, doda se še mleko - ti ga izpusti)

Rižota - por, korenček, meso

Por in meso v voku po kitajsko, zraven riž

Kuhan riž zmešaj z podušenim porom, mesom in sirom in zapeči v pečici (lahko pa daš špinačne liste+meso)

špinačna juha

špinačni polpeti - dušena špinača+kuhan riž+jajček+malo moke - naredi polpete in ocvri

krompirjevi polpeti - kuham krompir+popražena čebula+jajček+malo moke - naredi polpete in ocvri

mesne rulade - zrezke namaži z gorčico, notri daj por, zvij v roladke, jih popeči in duši v malo vode, zraven pire krompir

Uffffff zdaj mi je zmanjkalo idej za tako malo sestavin...



_____________________________

Kdor si upa, za trenutek izgubi tla pod nogami. Kdor si ne upa, izgubi življenje!

(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dojim-kaj naj kuham?
11.1.2006 17:31:44   
Aleksandrin
Najprej se iz prehrane izloči mlečne izdelke, nato še jajca, poizkusi.

(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dojim-kaj naj kuham?
11.1.2006 18:12:13   
tinkamiška
U, tole je pa zakonuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


hvala vsem za ideje, res ste mi pomagali, drugače nisem izbirčen človek in jem vse po vrsti in si bom zdejle kr spravila tele poste, ob njih se mi bo sigurno porodila še kakašna ideja, ko jo bom spet rabilauser posted image

hvala še enkrat!

Tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu Aleksandrin)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj lahko otroku prvič ponudite jajce?
Jajca so precej alergeno živilo, zato naj bi jih malčkom uvajali v prehrano z nekoliko večjo previdnostjo. Vendar se tud...
Kdaj otroku ponuditi ribe in ostalo morsko...
Poletje je tu in že nam diši morska hrana. Kdaj in kako ponuditi takšne specialitete dojenčku?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?