|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   razmišljam..
5.6.2006 23:51:16   
Anonimen
Punce, nekaj me gloda in to moram deliti z vami... V bistvu...a ima katera občutek, da so ponekod otroške rojstnodnevne zabave postale že pravi absurd? Z vsem 'razkošjem', pretiranimi darili itd.Sinov 1. rojstni dan smo praznovali tako, da smo povabili 35 ljudi (pretežno žlahte) v neko restavracijo. Imamo bolj majhno stanovanje, zato teh ljudi tja ne bi mogli dati. Žlahta po naši strani je bila glede rojstnih dni vedno bolj skromna, otroci smo imeli doma narejene torte, skromna darila in nam skratka ni nič manjkalo. Tudi žlahta po moževi strani sploh ni premožna, ampak pri njih 'se pričakuje', da bo za RD fešta in da bodo povabljeni vsi..razni prastrici, pratete..saj veste, kaj mislim. Tašča že pol leta prej razmišlja, kako in kje bomo praznovali..pa kar nekaj razglablja sama s sabouser posted image  So pač taka familija, da radi pokažejo, kaj oni vse imajo, se hvalijo naokrog vsem sosedom...meni je to bljak bljak.Mož je začuda pravo nasprotje svoje žlahte..Različni otroci iz žlahte po moževi strani imajo rojstnodnevne žurke, da te kap...starši vsako darilo,ki ga otrok dobi, pogledajo 's kritičnim očesom'...v glavnem- meni se to ne zdi nekaj, v čemer bi človek užival, ampak skrajno neprijeten dogodek, poln 'preseravanja' čez vse meje (pa če si to lahko privoščijo ali ne, bog jim požegnaj).Torej, tudi mi smo za 1.RD naredili tako 'zabavo', kot 'se je od nas pričakovalo'.Moram poudariti, da sva z možem oba za to, da otrok praznuje preprosto in skromno!Na kakšen način se odkrižati pričakovanj žlahte?Menite, da bova s tem sinu naredila veliko krivico? Torej- če bo gledal, kakšne zabave imajo za RD njegovi bratranci in sestrične, kakšne plastik fantastik igrače dobivajo itd., on pa bo praznoval skromno? NE GRE za to, da mu tega ne bi mogli privoščiti, le meni osebno se to zdi neumnost in prava žalost, kam nas je pripeljal ta tržni kapitalizem. A SEM ČUDNA? Prosim, svetujte mi!
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: razmišljam..
6.6.2006 0:17:18   
Anonimen
Glede na to, kako veliko družina očitno ste, predvidevam, da kar nekaj članov te družine vsak mesec najmanj enkrat pošteno zastonj je in pije na račun vseh otrok v družini oz. na račun njihovih staršev. To niso zame nič drugega kakor priskledniki.
Če si čudna? Ne, nisi. Morda samo malce hecna, ker se pustiš komandirati ljudem, ki ti niso ne mama, ne Bog, ne banka.
Nasvet, kako se jih znebiti? Preprost. Naslednje leto ne organizirajte zabave, denar pa, ki bi ga namenili zanjo, raje namenite za nakup daril za otroka. Pa ne bo materialno čisto nič prikrajšan.
Lahko pa narediš tudi popolnoma kontra. Če je to družinska navada, potem bodi ti tista, ki boš začela svojega otroka voditi na tuje rojstne dneve, zraven pa se boš še kolikor toliko fajn imela. Pa bo volk sit in koza cela.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
6.6.2006 0:21:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: razmišljam..
6.6.2006 7:18:01   
CatJa
Ne, anonimna, nisi čudna. Tudi meni so taka praznovanja tu mač. Sicer kakor komu drago, ampak če se je že treba nekaj it, je boljše pripravit piknik, da se otroci lahko zunaj igrajo, pa vsak od 'ta starih' nekaj pomaga, ne pa da sediš ves popedenan v restavraciji za mizo, kjer je po dveh urah že itak dolgocajtno. Razen če je kdo še tako zmešan, da si kak bend navleče user posted image

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: razmišljam..
6.6.2006 7:44:25   
jasnika
le kaj ima 1 letni otrok od tega da jih 35 tam je in pije in se majo fajnuser posted image user posted image user posted image
to bi bilo vse kaj mam za pripomnit

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: razmišljam..
6.6.2006 7:55:45   
soncece24
Vse rojstne dneve v družini praznujemo tako,da slavljenec (al pa starši,če je otrok) naredi čago. Nas je okoli 15 - strici/tete, bratranci+babica.  Večinoma vsi praznujejo doma, ker imamo vsi dovolj prostora. Ni važno al je piknik,al narezek nam je važno, da se vidimo, malo počvekamo... smo si namreč res zelo blizu. Jaz bi res povabila samo tiste,ki so ti blizu,ki jih imaš rada in si imaš z njimi tudi kaj povedat,drugače je takšna čaga brezvezna. 35 je res malo dosti...

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: razmišljam..
6.6.2006 8:02:26   
skuštrana
Men je bolj všeč kakšen piknik v naravi.
Sploh pa, mislim, da so ta praznovanja prvega rojstnega dne bolj zardai strašev kot pa zaradi malčka..On itak najmanj ve o vsem in nima nikakršne pravice odločanja..Torej, če so starši za takšno praznovanje potem ja, ča pa straši niso potem pa pač ne...

(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: razmišljam..
6.6.2006 8:09:08   
Anonimen
Jaz bi se na tvojem mestu zmenila, da skupaj z možem, ali pa on sam, poveva moževim staršem, da nama do takih praznovanj ni in da jih zato z naše strani več ne bo. Ker če imaš tak odpor do vsega tega (jaz bi ga tudi imela), potem res nima nobenega smisla. Saj tudi vzgojno ni, da se za rojstni dan tekmuje, kdo bo dobil več igrač.
Moje mnenje je, da mora rojstnodnevni dan biti za otroka nekaj posebnega, da se varedi vau, ampak skromno, v smislu zavedanja, da je to njegov dan. Od jutra, ko vstane, do večera, ko gre spat. Samo jaz si to predstavljam nekako v smislu, da se mu zjutraj že v postelji prišepne, vau, danes imaš pa rojstni dan, se mu pripoveduje, kako je bilo, ko se je rodil, kakšne lepe zgoddbice iz rosnega otroštva ali kaj podobnega, in se ga tudi čez dan ta dan obravnava malo drugače. Zraven zame paše tortica, okrašeno stanovanje in praznovanje v krogu družine, pa pozneje se praznovanju s prijatelji najbrž ne da izogniti. Ampak kar se da skromno, neprestižno, mulci se morajo podit oz. zabavat, ne pa da je glavno, da se starši (seveda skupaj z otroci) potem doma pogovarjajo, pri kom da je bilo "najboljše", kot da je to neko tekmovanje. Meni je pa to trenutno  zelo bljak.
Pa brez skrbi, da boš otroku, če mu boš ta dan naredila lep, NJEGOV, ljubeč, naredila ogroooomno več, kot ob tem fensi šmensi prestižnem tekmovanju kdo bo koga.

(odgovor članu soncece24)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: razmišljam..
6.6.2006 8:36:07   
Magi*
saj tebi je v bistvu vse jasno, a ne? ne, s tem otrok ne bo nič izgubil, kvečjemu pridobil!

žlahte ne moreš spremeniti, oni takšni so. poskusite najti kompromis. mogoče praznujte več RD hkrati. praznovanje RD bi moralo biti druženje družine in veselje, ne pa pravo hedonistično razsipavanje in prežderavanje.

če že želijo podariti nevemkaj, jih prosi, naj prinesejo nekaj, kar otrok res rabi in ne 1001 nepotrebne navlake. pa prosi jih, naj cela žlahta izbere eno darilo...

jaz vem, da hočem moji punčki pričarati vsaj nekaj brezskrbnega otroštva neobrmenjenega z materialnimi stvarmi, kot sem ga imela jaz. z doma narejeno torto in majhnim, skromnim darilcem. in veliko, veliko smeha.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: razmišljam..
6.6.2006 9:19:39   
lelaval
35 povabljenih - to je že za ohcet. user posted image
Midva sva za  RD starejših otrok povabila najine starše, brate in sestre. Ampak le za 1. RD, kasnejše pa sta praznovala s svojimi prijatelji. Doma - kasneje pa v M'C Donaldsu. Če se želiš rešit vseh tet in stricev, 2. RD organizirajta v M'C Donaldsu, kjer praznujejo le otroci. Žlahti pa le povejta, da se vama zdi fino, da otrok praznuje s svojimi prijatelji, ne pa z vsemi sorodniki in tako bo tudi v bodoče. Na tak način se morda lahko rešita še obiskov na domu.
Mi bomo RD naše najmlajše praznovali le nas 5 (midva z otroci), brat z družino - ker je boter, ona pa botra in tast s prijateljico (ker tast živi v isti hiši). Se bova lahko bolj posvetila otrokom, kot pa 'pedinanju vseh'. user posted image

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: razmišljam..
6.6.2006 9:38:42   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Moram poudariti, da sva z možem oba za to, da otrok praznuje preprosto in skromno!


35 ljudi v restavraciji?!? Kaj bi šele bilo, če bi se še vidva hotla ven metat! user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: razmišljam..
6.6.2006 10:20:07   
Anonimen
Nič "čudno" ne razmišljaš. Vsak praznuje, kakor mu paše.

Praznuje zato, ker se nečesa veselimo. Praznovanje, ki je "must", ni veselje, je samo obveza.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: razmišljam..
6.6.2006 10:27:19   
bskrle
Sploh prvi rojstni dan je res praznik nove družinice.
Pri nas je tortica (spečem sama), nedeljsko kosilo, pogrinjek na mizi (rožice, svečke).
Voščimo, zapojemo, darila tudi niso pretirano draga.

Zakaj bi bil to dan, ko zapraviš pol plače?
Nič nista čudna, take velike fešte - za koga le in še v restavraciji. Kaj imate vi od tega?
Če je drugo leto ne bo, bo nekaj godrnjanja, morda vas na kako fešto ne bodo povabili ... 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: razmišljam..
6.6.2006 10:31:11   
šnucika
Jaz pravim tako...kdor ima in se lahko preserava...ta naj se!
Se pa lahko naredi tudi mega zabava brez velikega vložka denarja...
stvar iznajdljivosti ....
otroci pa itak ne vedo za kaj gre,tisti enoletniki sploh....zabavajo pa se starši.

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: razmišljam..
6.6.2006 10:37:08   
natalia
ne glej na druge, vi ste svoja družina s svojimi načeli. če pa hočejo mega zabavo pa naj kaj prispevajo in sami pripravijo. ker tako kot je ena pred mano omenila- to so priskledniki, ki na tuj račun pijejo in jejo, vidva pa bi ta denar lahko koristneje porabila- koliko pa ste si z vsemi 35 člani blizu, pa ti sama veš.

lp

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: razmišljam..
6.6.2006 11:09:58   
BarbaraO
Če imaš, si privoščiš, zakaj pa ne. Če vsem odgovarja... Sicer pa ne razumem ljudi (staršev), ki niso toliko načelni, da bi se držali SVOJIH načel. Ja, saj sta vidva organizirala rojstni dan! Zakaj bi ga morala narediti po pričakovanju drugih. Kje pa sploh piše, da so to pričakovali?! 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: razmišljam..
6.6.2006 11:50:14   
mojamura
z možem se zmenita, kako boste praznovali. teden dni pred praznovanjem povejte še tašči in tastu, pa še drugim (če še sploh mislita koga povabiti). To je praznik vašega malčka vaše družine in ni praznik vaše žlahte. Če bodo pa meli dolge jezike, pa naj majo, saj maš pa ti 2 ušesi, tak da....veš kaj je za narest.

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: razmišljam..
6.6.2006 15:20:15   
mamsi
Tvoj je otrok, tvoj je prihodek, tvoja odločitev. Kakor se tebi zdi prav, tako pa naj bo. Žlahta pa naj dela extra zabavo za svoje otroke, če tako želi. Jaz povabim najožje, naredimo piknik - malo mesa in kruh, še mami prosim naj mi kaj speče in to je to.

Če nimaš prostora pa se dogovori pri starših ali pri nekomu od žlahhte, vsekakor bo ceneje od restavracije, pa še otroci se bodo bolj sproščeni podili okoli.

Če pa žlahta želi kupovat draga darila, zakaj pa ne, naj kupijo in zapravijo, saj ste s tem samo na boljšem.

LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: razmišljam..
6.6.2006 16:25:58   
karmy
jzt tud ne vem zakaj so take fešte za RD pr otrocih ki se tega šova sploh ne zavedajo? men se tud zdi vse way too much...

in RD otrok  se mi zdi bolje praznovati v širši publiki k ve zase... pa še to bi jaz osebno raje videla da se praznuje v krogu ožje družine in prijateljev otroka... ne pa kr ene ljudi k jih še starši ne poznajo...user posted image

se strinjam z Kerenso.


_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu mamsi)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: razmišljam..
6.6.2006 17:26:42   
Beti S
Ne razmišljaš čudno
Meni se vse to zdi že pretirano, najprej začno tekmovati starši potem pa že otroci "jaz sem dobil pa večji tovornjak kot ti ", to se potem samo veča in veča, pomislite kam bo to pripeljalo, darila morajo biti vsako leto večja, kaj potem bodo za 18 roj dan želei avto pri 24 hišo? To se samo še stopnjuje.
Mi praznujemo doma, na mizi je dunajski zrezek, francoska solata, narezek, kakšen namaz, sladkarije in seveda torta. Kaj več pa se ne rabi.
Vsak naj naredi po svojem okusu in zmožnostih.

_____________________________

Lp Beti

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: razmišljam..
6.6.2006 17:35:46   
mihelca
Pri nas praznujemo tako,kot je napisala SONČECE24,s to razliko,da za starejše praznujemo bolj na veliko ob okroglih letnicah,za oba otroka zmiraj povabimo vse s katerimi smo si blizu s to razliko,da so povabljeni tudi otroci iz vrtca.Praznujemo pa doma.Edino mamine in očetove 30 letnice poroke smo praznovali v lokalu.

_____________________________

"Nič nima takšne moči, kot jo ima resnica."


(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: razmišljam..
6.6.2006 23:51:13   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Žlahta po naši strani je bila glede rojstnih dni vedno bolj skromna, otroci smo imeli doma narejene torte, skromna darila in nam skratka ni nič manjkalo....Moram poudariti, da sva z možem oba za to, da otrok praznuje preprosto in skromno!

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Sinov 1. rojstni dan smo praznovali tako, da smo povabili 35 ljudi (pretežno žlahte) v neko restavracijo.

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
 A SEM ČUDNA? Prosim, svetujte mi!

Ja, po gornjem vrstem redu si, ja.

A da ti svetujemo? No prav. Ne delaj velikih rojstnih dnevov. A to kaj pomaga?




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: razmišljam..
7.6.2006 10:14:48   
Anonimen
Tole je res mal preveč. gostilna pa 35 ljudi
Nevem jaz bi naši user posted image  glede na to da ima r.d pozimi ( nažalost piknik odpade, čeprav bi bilo to super!!! user posted image   razen če naredimo piknik v snegu ali pa snežni brozgiuser posted image )  na seznam gostov  bi dala  babici in dedka ter tiste ki so otroku res blizu in jo imajo radi( ne pa tiste, ki jo vidijo dvakrat na leto pa še takrat ko se po telefonu z njimi pogovarjaš ne vprašajo zanjo)
Ko bi bila večja pa tako povabi oz. že pove koga si želi na zabavi  svoje prijateljice  in prijatelje  iz vrtca, šole. všeč mi je to ko imajo v teh centih recimo v tušu organizirajo zabavo za rojstni dan , starši grejo po svoje al pa na kakšno kavico otroke pa pustijo v varstvu animatorjev, v ceno je vključena pizza oz, hamburgerji, torta ( Kar pač starši izberejo) potem jih peljelo na sladoled, pa mislim da si ogledajo tud kakšno risanko v kinu, pa igrajo se na raznih igralih. Kolko je cena tega res ne vem ampak za tiste, ki imajo pozim rojstni dan niti ni tako slabo.

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
7.6.2006 11:20:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: razmišljam..
7.6.2006 22:10:57   
koala
Ne nisi čudna!
Ravnajta po svoji vesti!
Jaz na poroki nisem imel atoliko ljudi, pa je po moji strani žalahta navajena žurov, oz. raje rečeno pijanic, me ne gane, jaz naredim tako kot se meni zdi prav!!

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?