|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   fikus benjamin - pomoč
20.4.2006 12:55:18   
Anonimen
Sem dobila fikus benjamin od kolegice. Pa se zadnji teden mal čudno obnaša.user posted image

Se mi zdi da bojo vsak čas odleteli vsi listi z njega.
Koliko ga moram zalivat? A mora bit na soncu, v senci?user posted image user posted image

Res ne bi rada da še ena rastlina v mojem cesarstvu predčasno konča svoje življenje.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: fikus benjamin - pomoč
20.4.2006 13:23:08   
*pepelka*
Potrebuje svetlobo, vendar ne izpostavljaj ga premočnemu soncu. Zalivaj ga malo, pazi pa tudi, da ni na prepihu, kajti v tem primeru bo pravgotovo odvrgel liste. Prepih mu zelo škoduje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: fikus benjamin - pomoč
20.4.2006 13:24:09   
Bubamaraa
Jaz imam kifus v sobi, ki ima svetlobo in zalivam ga 2x na teden....Mi je pa že skoraj šol, ker je bil na prepihu....Tko da pazi....Prepih ni fajn za nobeno rožo...

_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: fikus benjamin - pomoč
20.4.2006 13:28:57   
Anonimen
Ja, benjamin rabi res v prvi vrsti SVETLOBO.

(odgovor članu Bubamaraa)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: fikus benjamin - pomoč
20.4.2006 13:30:40   
Anonimen
A dej user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: fikus benjamin - pomoč
20.4.2006 17:21:29   
Anonimen
Svetlobo?
Madoniš....pol ga moram pa prestavit. Mam namreč ful temno sobo.

Hvala za nasvete. Jih bom upoštevala.

Albinca ka pa tebe matra?user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: fikus benjamin - pomoč
20.4.2006 19:33:42   
Stajerka
Beniji tudi ne prenašajo dobro selitev. Če si ga pred kratkim dobila, je odpadanje listov mogoče rezultat selitve. Če ti odvrže liste, ne obupaj. Zalivaj ga s posebnim pripravkom iz železa (dobila sem ga v kaliji), pa ti bo začel kmalu poganjati nove liste.

_____________________________

Če hočeš videti, moraš gledati s srcem. (Mali princ)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: fikus benjamin - pomoč
20.4.2006 21:15:55   
Anonimen
Stajerka... a da po selitvi zgubijo liste? NO tud to me je potolažilo.

Torej ne bom še paničarla.. bom kr počakala kaj bo z njim.

hvala!

(odgovor članu Stajerka)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: fikus benjamin - pomoč
22.4.2006 14:59:53   
balaena
meni pa ravno fikus najboljse raste! ne obupat, pomoje se ti bo popravil. pa tudi razmnozujes ga izredno lahko. samo vejico odrezi in jo daj v vodo, ko pozene korenine pa v zemljo. pa v knjigi pise, da mora benjamin rasti v takem loncku, da se zdi, kot da mu je premajhen (in to je res, ker moj dragi je enega "razmnozenega" dal v prevelik lonec in kar stagnira) zato ga ne prehitro presajat. sicer pa meni zelo lepo raste tudi na severnem oknu, v kopalnici, nima nikoli direkt svetlobe. pa nobenega nisem nikdar dala k tistim oknom, kjer sonce prav notri sije.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: fikus benjamin - pomoč
22.4.2006 15:04:52   
cmokec
Če ga v tem času dobro obrežeš (če je že velik) bo do jeseni naredil veliko novih poganjkov in bo bolj košat. Jaz ga proti poletju vedno nesem ven, jeseni pa nazaj v dnevno. Zunaj je pa na jutranjem soncu, čez dan pa v senci.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu balaena)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: fikus benjamin - pomoč
22.4.2006 21:02:06   
Magi*
sem imela benjamina, pa mi je po vsaki selitvi ful hiral. zadnje pa ni preživeluser posted image

moram pa rečt, da mi je šel že kar malo na živce, ker se je obnašal ko "kmečka nevesta". sam, da si mu prst pokazal, je že nos povesil oz. liste odvrgel. no, kot že rečeno, pri zadnji selitvi pa se je odločil oditi na drugi svet.



_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: fikus benjamin - pomoč
24.4.2006 6:03:25   
zaljubljena23
Tudi jaz ga dam čez poletje ven na prosto, na verando, kjer ima samo jutranjo sonce, pozimi pa nazaj noter. Imam zelo lepega in že velikega, čeprav mi je prejšnjo zimo odvrgel kar nekaj listov.

_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: fikus benjamin - pomoč
27.5.2006 15:22:23   
frrrr
pri benjaminu moraš predvsem pazit, da ni na prepihu, saj ga sploh ne mara...  zalivat po potrebi... ne mara vlaga.... najraje pa ima polsenco... torej ne direkt na soncu in ne v senci

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: fikus benjamin - pomoč
1.6.2006 22:03:15   
babylove
Moj benjamin ni prenesel selitve iz trgovine k meni user posted image ...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: fikus benjamin - pomoč
4.6.2006 23:31:42   
benika
Meni je v enem tednu po selitvi iz trgovine v ljubi domek odvrgel vse liste. Pa nismo obupali, dali smo ga na okensko polico, kjer nima direktnega sonca in sedaj ima goro novih, majhnih luštkanih listkovuser posted image

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: fikus benjamin - pomoč
12.6.2006 18:23:04   
Vida
benjamincki so fini gospodjeuser posted image ....moj tudi vsako zimo odvrze veliko listkov....pa ga potem dam cez poletje v vrt, kjer je vecino casa v senci in se popravi, dobi veliko litskov, ki so lepe temno zelene barve....jeseni pa nazaj v lonec in jovo na novo zgublja listke....in sm se navadla da tak pac je....in je prezivel z mano ze kar nekaj let....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: fikus benjamin - pomoč
12.6.2006 18:36:59   
Anonimen
No da javim rezultat.
Fini gospoduser posted image  se je udomačil, suhe listke sem mu dol potrgala (ker se mi je zdelo, da se kr naprej novi sušijo, pa sem hotla preverit če je res).
In zdej že veselo poganja nove majhne listke. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Vida)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: fikus benjamin - pomoč
12.6.2006 22:52:55   
frrrr
user posted image user posted image user posted image še en nasvet za uspešno rast rožic - radi jih morete imet... se pogovarjat z njimi in to je to... moja babica je vedno imela najlepši balkon, ker je bila dost sama doma z rožicami

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: fikus benjamin - pomoč
12.6.2006 23:00:07   
Anonimen
Jz jih božamuser posted image  (ker sam ko se dotaknem listov, vem a jo moram zalit al ne... no vsaj pri eni roži je takouser posted image user posted image ).
A to veljauser posted image

(odgovor članu frrrr)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: fikus benjamin - pomoč
13.6.2006 19:59:05   
frrrr
pa že, če ti uspevajo user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?