|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   torta brez jajc????
6.9.2006 22:05:12   
dix
Sem že sprobala par receptov iz neta za torto brez jajc pa so vse pristale v košu.

pomagajte mi prosim, ker se bliža RD in bi rada res nekaj naredila, Lahko tudi kaki recept kjer ni treba beljakov ločiti in delati sneg ali pa da bi trebalo rumenjake z sladkorjem penasto umešati... Obstaja kaj takega da nadomestim jajca z jajčnim nadomestkom? Torej nekaj kot za muffine da jajce samo not vržeš v maso?


res sem že obupana (in tudi obupna, ker vsak dan mečem "torte" v koš).
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: torta brez jajc????
6.9.2006 22:29:35   
al1*
Jaz sem enkrat delala marmorni kolač z jajčnim nadomeskom - ni bil glih neka dobrota, za pojest pa je bil.
Lahko pa recimo kupiš piškote brez jajc, jih daš na dno tortnega modela in preliješ s kakšno kremo ali pudingom, vmes pa daš kakšno sadje.


_____________________________

lp


(odgovor članu dix)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: torta brez jajc????
6.9.2006 22:32:51   
Rožica I
Vege torta

1,5 skodelice naribanih jabolk                               (skodelica naj zajema količino 2,5 dcl)
1     - II -        pšeničnega zdroba
1     - II -        mletih lešnikov 
0,5  - II -        sojinega ali navadnega mleka
1 žlica olja
1  skodelica rjavega sladkorja ali rozin (lahko vsakega pol)
pecilni prašek (vinski kamen- naravni)

Rozine najprej namoči v topli vodi in dodaj ščepec soli (vsaj za 10 min).
Vse sestavine zmešaj: najprej vse suhe, nato mokre in jih daj peči v model (priporočamo uporabo peki papirja. Peče naj se 45 min do 1h pri 180 C. Pečeno in ohlajeno prelij s čokoladno glazuro.

glazura: 10 dkg čokolade raztopi nad soparo s 3-mi žlicami mleka ali tekoče sladke smetane. Glazura naj se gladko sveti, preden jo namažeš na torto.

(Ker je to recept za precej majhno torto, uporabi vse sestavine 2x. Mi jo prerežemo in vmes namažemo smetano, enako tudi na vrhu! )    DOBER TEK 

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu dix)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: torta brez jajc????
6.9.2006 22:37:09   
dix
Rožica, lešniki odpadejo user posted image

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: torta brez jajc????
6.9.2006 22:40:52   
Rožica I
No, pa mandlji! user posted image  

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu dix)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: torta brez jajc????
6.9.2006 22:59:05   
dix
Verjetno še hujše. Je tudi alergičen na arašide.

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: torta brez jajc????
7.9.2006 7:28:48   
klavdijas
Če lahko uporabiš mlečne izdelke:

http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=6590

http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=3559

Lep pozdrav,

                  Klavdija

(odgovor članu dix)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: torta brez jajc????
7.9.2006 7:30:21   
darjatimci
Jaz sem namesto jajc uporabljala čičerikino moko: 1 žlica moke za eno jajce,razpustiš v vodi.Čičerikina moka je specifičnega okusa,ki se ga pač privadiš,ampak saj če kombiniraš z drugo moko se okus porazgubi.

(odgovor članu dix)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: torta brez jajc????
7.9.2006 8:36:48   
ana b
Ali si poskusila navaden biskvit, pa namesto pravega jajca uporabi nadomestek?
Pri nas vse delamo z nadomestkom, je pa tudi moka drugačna, zato ne morem vedet kaj bo nastalo. Jaz večino stvari delam po navadnih receptih, le da opuščam stvari, ki jih ne sme ali pa jih zamenjam s prilagojenimi.
Probat ni greh. user posted image
LP

(odgovor članu dix)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: torta brez jajc????
7.9.2006 12:53:32   
mami darka
Obstaja knjiga z naslovom Reč' torta, not je ful receptov za torte, tut brez jajc in so čist enostavne pa še lepe. Pri nas jo imajo tut v knjižnici.

(odgovor članu ana b)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: torta brez jajc????
9.9.2006 15:22:22   
dix
IZVIRNO SPOROČILO: mami darka

Obstaja knjiga z naslovom Reč' torta, not je ful receptov za torte, tut brez jajc in so čist enostavne pa še lepe. Pri nas jo imajo tut v knjižnici.


brez jajc je ena torta pa še ta se ne peče. Si je pa starejši izbral v knjigi ježa in zdaj vsaj vemo kakšno torto bo imel, za malega pa še vedno nimam pojma.

Glavn da si je večji zbral ježa user posted image


(odgovor članu mami darka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Jedi, ki ustavljajo drisko
Preverite, s katerimi jedmi lahko preženete drisko pri otroku, ki pogosto spremlja gripozna in virusna obolenja oziroma ...
Kravje mleko za dojenčka: da ali ne?
Čeprav je bilo že veliko povedanega in zapisanega, a še vedno tema o kravjem mleku za dojenčke odpira marsikatere polemi...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?