|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko prihrankov pred gradnjo hiše?
21.2.2007 11:51:55   
mišk
Zanima me, koliko denarja ste imeli prihranjenega, preden ste se odločili za gradnjo hiše?
Midva z mojim šparava in rekla sva, da ne bi začela gradit prej, preden ne našparava 10 starih milijonov? Razmišljava realno?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko prihrankov pred gradnjo hiše?
21.2.2007 12:05:53   
76suza
Fino je da, imaš našparanega vsaj za 1/3 (bruto) stroškov do vselitve.
Midva sva imela našparano za :
- papirji
- gradnja
- okna, vhodna vrata in garažna vrata

Parcelo sva že imela od prej (podedovano).

Z ostalo pa kredit.

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko prihrankov pred gradnjo hiše?
21.2.2007 13:00:50   
bamby
Midva sva takrat ravno kupila stanovanje, zato sva imela za začetek le 3M sit. Smo pa vse delali sami, zato je bilo ogromno prišparanega. Zdaj nam pa res gre bolj počasi, ker denarja ni. Vsako leto nekaj naredimo, kolikor nam finance dopuščajo. Smo pa v fazi inštlacije. Finiširamo stene, da nam položijo kable za elektriko, cevi so pa že notri.  Do sedaj nas je stalo nekaj čez 12M sit.







(odgovor članu 76suza)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko prihrankov pred gradnjo hiše?
21.2.2007 13:06:18   
Olivija
Midva bova imela predvidoma našparane 4 miljone + še kakšen 1,5 milj. v skladih in bova vzela ogromen kredit, potem pa upala, da bova ostala zdrava in zaposlena.

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko prihrankov pred gradnjo hiše?
21.2.2007 13:36:50   
Pajaca
Pa to mate vsi parcele že??? K drgač z 5mio najbrž ne greš hišo zidat, če nimaš ravno 1mio plače na mesec???

Jaz bi po moje hotla vsaj za pol hiše met našparan preden bi začela.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko prihrankov pred gradnjo hiše?
21.2.2007 13:43:34   
Olivija
sem pozabila omenit, parcelo že imava (podarjeno). Brez parcele bi pa res bila mal kriza... verjetno bi se preselila v kakšen drug del Slovenije ...

(odgovor članu Pajaca)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko prihrankov pred gradnjo hiše?
21.2.2007 14:00:29   
kalbo
Jaz bi po moje hotla vsaj za pol hiše met našparan preden bi začela


In pol bi mela hišo ravno na šestdeseti rojstni dan.

(odgovor članu Pajaca)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koliko prihrankov pred gradnjo hiše?
21.2.2007 14:03:35   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Jaz bi po moje hotla vsaj za pol hiše met našparan preden bi začela


In pol bi mela hišo ravno na šestdeseti rojstni dan.


se strinjam, v glavnem, imela bova hipotekarni kredit in če se res zgodi, da nama ne bo zneslo, imava še vedno stanovanje pri mojih starših, kar bi seveda bilo žalostno, samo kaj naj pa narediva. Mlajša ne bova in zanašava se na to, da imava obadva dobro izobrazbo in da nama  ne bo težko najti tudi kakšno drugo službo.

Drugače bi se pa res vselila pri 50.

< Sporočilo je popravil Olivija -- 21.2.2007 14:04:07 >

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koliko prihrankov pred gradnjo hiše?
21.2.2007 21:06:24   
Anonimen
midva imela parcelo (podarjeno) in pa 1 mio ki je šel za načrt. pred temsva vlagala v zdajšnje stanovanje in nisva nič našparala. ja pa oče je pe nekaj primaknil.
če bi šparala za pol bajte bi se prej otroci odselili kot bi začela zidat, pol mi pa sploh zidat ne bi blo treba :) hehe!

(odgovor članu Olivija)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko prihrankov pred gradnjo hiše?
21.2.2007 21:13:54   
rija
Midva sva imela prišparanega oz. sva zaslužila v teku gradnje ene 75 % vrednosti. Kredit sva vzela za finiširanje: fasado, tlakovanec, centralno in opremo.

Mislim, da je tu govoriti v konkretnih zneskih kao 10 mio. brezveze, ker so lahko samo cene zeljišč zelo, zelo različne.

Aja, pa še nekaj časa ne bova imela 60 letuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koliko prihrankov pred gradnjo hiše?
21.2.2007 21:43:34   
Annny
Prihranjenega imava veliko, ampak ta denar imava že investiran...za hišo bova vzela kredit, odplačevala mesečne obroke, privarčevan denar pa v tem času recimo podeseterila z investicijami..
V glavnem, jaz sem za to, da si človek z dobrimi dohodki vzame čimveč kredita. Kar je privarčeval, naj investira v delnice, sklade ipd. Na koncu bo imel odplačano hišo IN privarčevan (in oplemeniten) denar. Če pa kaj 'zagusti', pa itak še vedno lahko vse prodašuser posted image
Lp

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Koliko prihrankov pred gradnjo hiše?
21.2.2007 22:16:58   
Anonimen
V glavnem, jaz sem za to, da si človek z dobrimi dohodki vzame čimveč kredita. Kar je privarčeval, naj investira v delnice, sklade ipd. Na koncu bo imel odplačano hišo IN privarčevan (in oplemeniten) denar. Če pa kaj 'zagusti', pa itak še vedno lahko vse prodašuser posted image


Tudi to je ena od možnosti. Se mi pa zdi veliko bolj primerna za nakup stanovanja, ki je tržno precej bolj zanimivo blago kot hiša, vsaj v povprečju.

(odgovor članu Annny)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Koliko prihrankov pred gradnjo hiše?
21.2.2007 23:40:23   
Annny
Hišo bova gradila zase in ne za to, da bi jo prodala.
Stanovanj kot investicije ne bi kupovala, ker obstaja veliko bolj donosnih naložb (sem že zgoraj naštela..)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Koliko prihrankov pred gradnjo hiše?
22.2.2007 20:35:37   
Anonimen
Hišo bova gradila zase in ne za to, da bi jo prodala.


Moj odgovor je bil na tvoj zadnji stavek, da če kaj zagusti, lahko vse prodaš. Lahko se zgodi, da moraš prodati tudi nepremičnino in v tem primeru je stanovanje bolj zanimivo.

Pa tudi nepemičnine so lahko donosne, samo nos za pravo lokacijo moraš imeti. Je pa tveganje precejšnje.

(odgovor članu Annny)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Koliko prihrankov pred gradnjo hiše?
26.2.2007 21:38:19   
bini
ja takole je pa pri nama...
parcela podarjena - hvala bogu, ker drugač adijo pamet...
za papirje je šlo cca 2 milj. - našparano..
našparano je zdaj še cca 8,5 milj... zidat začnemo čez 2 meseca, glih začenjava razmišljat o kreditu - me kar glava boli... user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?