|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Krst, da ali ne?
24.3.2007 10:34:24   
ElaM
Stvar je sledeča: midva imava vse cerkvene zakramente, v cerkev pa ne hodiva. Sva verna, le v cerkev kot institucijo ne verjemeva. In tako sva se odločila, da otroka ne dava krstit. Sem mnenja, da če ne hodiva v cerkev, ne molimo, da ni pošteno do otroka, da jo prisliliva, da je kristjanka, kar s krstom dejansko jo. Bova  skupaj brali Sveto pismo, se o njem pogovarjali, ker se mi zdi, da to sodi k splošni razgledanosti in nič slabega ne uči.
Tako sva zadevo razložila tudi pri njemu in meni doma in naletela na hudo zgražanje, v smislu, da ji odrekava nekaj lepega, da ne moremo biti taki divjakiuser posted image  in podobne.
No, zanima me vaše mnenje, ali je res boljše, da jo pač dava krstit, ker tako delajo vsi, ali vztrajava pri svojem?  Zanima me, če je najina odločitev res tako čudna, kajti meni se zdi edino poštena do vseh.


_____________________________

:)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Krst, da ali ne?
24.3.2007 10:39:13   
Anonimen
Odločitev je vajina!

In osebno mislim da razmišljaš pravilno. Saj ji ne odrekaš vere ampak ji daješ možnost da se sama odloči.

Kot sem že v eni temi prej napisala: vera niso zakramenti ampak nekaj globjega.

Starši pa verjamem da so tako reagirali. Tudi moji bi. Ampak smola, se bodo že sprijaznili. Mojadva je skor kap ko sva rekla da se ne bova poročila, zdej so se pa že sprijazniliuser posted image , čeprav pripombe pa še vedno letijo. In verjetno bodo tudi pri vas. Samo vidva že vesta da delata prav, drugi pa niso pomembni.
Dati otroka k krstu zato ker to delajo drugi je pa hinavsko če mene vprašaš in daleč od tega kar naj bi vera učila. Ljudje pač ne razlikujejo cerkev kot institucijo in vere. Sam to je njihov problem ne vajin.

(odgovor članu ElaM)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Krst, da ali ne?
24.3.2007 10:39:36   
Anonimen
Meni vajina odločitev ni čudna.Otroka lahko tudi sama naučiš tisto kar misliš,da je dobro zanj.
Kje pa piše,da moraš hoditi v cerkev če si veren?Vse lahko opravljaš tudi doma.Važno je kako čutiš v srcu,ne pa tisto,kar mislijo drugi.Meni osebno je tvoje razmišljanje všeč.

(odgovor članu ElaM)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Krst, da ali ne?
24.3.2007 11:30:47   
mily
Irmy midva sva se tudi tako odločila. Tudi midva imava vse zakramente, ampak tamale nisva dala krstit iz podobnih razlogov. Najhuje je bilo to razložit moji omi, ki se komaj urnk opomogla od šoka, da se nisva poročila, predno sem rodila user posted image . Tudi mami in stari mami od mojga user posted image  sva le s težavo dopovedala, da si tega pač ne želiva in naj naju ne silijo. No, zdej so se že vsi sprijaznili in nama tega sploh ne omenjajo več. Če bo hotla bit sama krščena, lahko to opravimo kadarkoli v življenju. Ne vem zakaj bi mogli glih takrat ko je dojenček.


_____________________________

Ali poznate najzanesljivejše sredstvo, s katerim lahko pahnete v nesrečo svojega otroka?
Dovolite mu, da bo počel vse, kar se mu bo zahotelo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Krst, da ali ne?
24.3.2007 11:35:43   
Anonimen
Meni se zdi vajina odločitev spoštovanja vredna.

(odgovor članu mily)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Krst, da ali ne?
24.3.2007 11:41:40   
Miška76
Jaz pa menim, da otroku prejem sv. krsta ne more škoditi, kvečjemu koristi.Nasplošno nobena vera ne uči nič slabega, kajne?Je pa vajina odločitev!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Krst, da ali ne?
24.3.2007 11:55:58   
Anonimen
Čisto spoštovanje do vajine odločitve, sem mnenje da se mora vsak sam odločiti za vero in dojenček se sigurno ne more samostojno odločiti za eno vero. Lahko pa to še vedno naredi kadarkoli kasneje, če se sam tako odloči.

Moja starša sta se cerkveno poročila, ker je njegova mama silno vztrajala pri tem. Je moja mami morala tik pred poroko še na birmo in obhajilo.
Pol sem se pa jaz rodila in sta jasno povedala da me ne bosta krstila. In je stara mama (po očetovi strani) izsilevala krst na tak način, da se je vlegla v posteljo in se delala da umira, da je to še njena zadnja želja....bolano. Jaz nisem krščena, ona pa že zadnjih 28 let še vedno tlači zemljo.

Sem se pa poročila pred 4 meseci, nič cerkvenega, kar zunaj na vrtu in je tudi bilo par komentarjev že pred poroko, če se bova cerkveno poročila, in to iz moje strani, pa ja vsi vedo, da nisem niti krščena. Ja, kao kaj pa pravijo na to njegovi starši......jaz pa v smeh....so še manj verni kot jaz. Moj je sicer krščen, to je pa verjetno prvič in zadnjič da je bil v cerkvi. Pa so glih tako vsi prišli na poroko in ni bilo nobenih komentarjev več.
Najbolj me je presenetila sestrična, ki je stara 27 let...ona je najbolj težila s tem, da bi se morala v cerkvi poročit...

Kar pomeni, da se sčasoma vsi pomirijo in dobijo drugo kost za glodat.

Vidva se kar vajinega plana držita.user posted image

(odgovor članu Miška76)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Krst, da ali ne?
24.3.2007 11:59:33   
til
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Meni se zdi vajina odločitev spoštovanja vredna.


Se podpišem pod tole! 

_____________________________

NE JE NAJPOGOSTEJŠA BESEDA MOJEGA SINA :-(

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Krst, da ali ne?
24.3.2007 12:15:25   
mily
Ma jst sploh ne razumem tega, da nekoga silijo v nekaj kar očitno noče. Rečmo da bi popustila in krstila otroka. Seveda tega ne bi nardila čisto prostovoljno, ker bi s tem hotla samo utišati familijo. A bi krst bil potem veljaven in otrok v očeh familije več vreden? Mislim men je to za bruhat in me samo še bolj odbija user posted image

_____________________________

Ali poznate najzanesljivejše sredstvo, s katerim lahko pahnete v nesrečo svojega otroka?
Dovolite mu, da bo počel vse, kar se mu bo zahotelo.

(odgovor članu til)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Krst, da ali ne?
24.3.2007 12:21:07   
Kalamaki
Meni se zdi vajina odločitev 100% pravilna.

(odgovor članu mily)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Krst, da ali ne?
24.3.2007 12:24:37   
Blejka26
odločitev je popolnoma vajina.Moje mnenje je pa tako,da če imata obadva zakramente,bi jaz otroka vseeno dala krstit.Midva z mojim imava tudi vse zakramente in ne hodiva v cerkev,pa sva svojo pikico vseeno dala krstit,ker je to neki lepega.Ne bova je pa silila hoditi k verouku,kajti to bo pa otrokova odločitev.Krst sie mi zdi pa lep obred,ko je otrok majhen.kaj če si bo otrok potem želel krstiti sam..da bo želel imeti zakramente...vama ne bo žal da tega nista storila... No odločitev je vajina,moje mnenje je pa tako

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu mily)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Krst, da ali ne?
24.3.2007 12:27:23   
Blejka26
srček-ja to je bilo res nesramno s strani starih staršev.Ne vem zakaj so stari ljudje tako obsedeni s tem.No pri meni sicer ni bilo tega problema je bila odločitev prostovoljna-za krst,za naprej je pa odločitev otrokova.

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Krst, da ali ne?
24.3.2007 12:39:17   
sašaš
To je vajina odličitev. Ni nič čudna in žlahta naj to spoštuje, ne pa, da se zgraža.

_____________________________

ČebELA je k nama priletela 20. 7. 2006

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Krst, da ali ne?
24.3.2007 12:45:51   
lex
To je vajina odločitev!
Midva sva ga dala krstit, pa če prav moj nima nobenega zakramenta, jaz pa vse. Ampak meni krst bolj pomeni neko povezanost z tistimi, ki so že umrli (vsaj mojo omo in se mi zdida bi imela celo življenje slabo vest zaradi nje). Kako bo pa z veroukom se bo pa sam odločil oz. ga ne mislim siliti, ker s prisilo itak nič ne dosežeš.
Ko smo se pogovarjali z župnikom jaz sploh nisem prišla do besede, ker sta jo imela ona dva bolj ko ne filozofske teme, ki pa so našemu župniku izredno ušeč - je prišel do zaključka, da je moj skoraj bolj svet kot jaz ko mam vse zakramente, grem pa max 2 na leto v cerkevuser posted image .

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu sašaš)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Krst, da ali ne?
24.3.2007 12:46:01   
ElaM
Tudi meni se zdi odločitev 100% pravilna in stojim zanjo. Zanimala pa so me še vaša mnenja.user posted image
Hvala.


_____________________________

:)

(odgovor članu sašaš)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Krst, da ali ne?
24.3.2007 13:48:06   
Ninica
Meni se zdi vajina odločitev spoštovanja vredna.


se podpišem

_____________________________

LP, Ninica

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Krst, da ali ne?
24.3.2007 13:50:12   
Anonimen
Mene pa full motijo tile novodobni verniki..... vsi so verni, sam v cerkev kot institucijo ne verjamejo. Kdo pa pravzaprav verjame v cerkev??? Koga pa ne motijo cerkvene zdrahe, cerkveni gozdovi.... Tud js redko grem v cerkev, pa sem svojega otroka vseeno dala krstit.  S tem sem mu omogočila, da spozna to našo vero, da se nauči nekaj o zgodovini, in predvsem da ima možnost kasneje se tej veri odpovedati. Tudi sama praviš da imata z možem vse zakramente... da sta verna....pa se ti zdi, da te je kdo silil, da si postala verna? Zanima me tudi kako boš ti otroku razlagala Sveto pismo - ali ga res tako dobro poznaš, da si tega sposobna......
Lahko bi ti napisala še marsikaj, pa se mi zdi, da bo že tale sestavek deležen precejšnih kritik.... seveda je odločitev samo vajina in ravnajta tako kot mislita da je prav, želela sem samo povedati,da se mi zdi nesmiselno govoriti o tem kako je nekdo veren in kako želi dati možnost otroku, da ga bo sam nekaj učil... pa se niti ne vpraša če je tega sposoben...  morda pa svoje hčerke nebi vpisala v šolo, ker jo ne želiš siliti da postane "nekaj", ker se ti to zdi nepravično.... jo boš že sama naučila, kar se ti bo pač zdelo da mora znati....


(odgovor članu ElaM)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Krst, da ali ne?
24.3.2007 13:56:10   
BAMBINA_
Oj,
čudno mi je, da trdiš, da si verna, otroka, pa če bi ga, bi ga krstila zato, da bi ugodila željam ostalih ljudi ali pa cerkvi kot institucije user posted image . Otroka se krsti zaradi povsem drugih razlogov. Sicer je odločitev povsem vajina, TUKAJ pa si lahko prečitaš v čem je poanta krsta. Sicer tudi sama nisem verski fanatik (v cerkvi sem največ 2x letno - polnočnice in žegen user posted image ), vendar pa verujem in krst mojega otroka bo zato seveda povsem logična posledica.
Ahm, no pa seveda otroka s tem zakramentom v ničesar ne siliš, če bo njegovo prepričanje drugačno, se še vedno lahko spreobrne.
Vsekakor pa, če vidva v to ne verjameta, otroka ne dajaj krstiti zgolj zato, da boš uslišala željam staršev in drugih. To bi pa res bila hinavščina.

< Sporočilo je popravil BAMBINA_ -- 24.3.2007 13:57:41 >

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Krst, da ali ne?
24.3.2007 14:04:27   
ElaM
Anonimna, tako misliš ti, pač mnenja so različna. In prav je tako.
Samo nekaj vere nima nobene veze s cerkvijo, kot institucijo, vsaj jaz jo tako dojemam. In imam to pravico.
Pa še nekaj,  krščanski veri se ne moreš odpovedati, če si krščen pomeni, da si Kristjan. Pika. Lahko te na posebno prošnjo razreši le papež.
Glede primerjave s šolo, pa oprosti, ampak si pomešala hruške in jabolka.

< Sporočilo je popravil Irmy -- 24.3.2007 14:08:24 >


_____________________________

:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Krst, da ali ne?
24.3.2007 14:40:14   
mika
Pa še nekaj, krščanski veri se ne moreš odpovedati, če si krščen pomeni, da si Kristjan. Pika. Lahko te na posebno prošnjo razreši le papež.


no tole pa ne drži. jaz sem krščena in če bi verovala po drugi veri ali sploh ne bi,mi tega nihče ne bi mogel preprečiti. ne vem zakaj bi kogarkoli morala prositi za dovoljenje. tudi če ne bom verna, me krst(ali papež) v vero ne more prisiliti, zato ne razumem, zakaj nekateri pišete da je krst zaznamovanje za celo življenje. kje ti lahko škoduje? če se starši odločijo za krst ima otrok še vedno vse možnosti odprte al bo veroval ali ne.

drugače spoštujem popolnoma vsako odločitev staršev.

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Krst, da ali ne?
24.3.2007 14:41:55   
mojMika
Midva tudi nisva dala otroka krstiti, kar pa ne pomeni, da ne bo seznanjen s krščansko vero. pač sva mu dala možnost, da se sam odloči.
Če že tak gledaš - tudi Jezus je bil krščen, ko je bil že odrasel moški!

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Krst, da ali ne?
24.3.2007 14:51:39   
ElaM
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Pa še nekaj, krščanski veri se ne moreš odpovedati, če si krščen pomeni, da si Kristjan. Pika. Lahko te na posebno prošnjo razreši le papež.


no tole pa ne drži. jaz sem krščena in če bi verovala po drugi veri ali sploh ne bi,mi tega nihče ne bi mogel preprečiti. ne vem zakaj bi kogarkoli morala prositi za dovoljenje. tudi če ne bom verna, me krst(ali papež) v vero ne more prisiliti, zato ne razumem, zakaj nekateri pišete da je krst zaznamovanje za celo življenje. kje ti lahko škoduje? če se starši odločijo za krst ima otrok še vedno vse možnosti odprte al bo veroval ali ne.

drugače spoštujem popolnoma vsako odločitev staršev.


Mika,  lahko si ti izbereš drugo vero, nihče ti tega ne more preprečiti. Ampak v cerkvenih bukvah, te še vedno vodijo, kot Kristjana. To sem mislila s tem, da si njihov.
Hvala za mnenja, taka in drugačna.

_____________________________

:)

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Krst, da ali ne?
24.3.2007 15:08:08   
Anonimen
pri nas ne čutimo nobene potrebe po krstu. če bo ptrok hotel sprejeti neko vero za svojo naj jo takrat ko jo bo razumel in spoznal vse vere. pa naj se d atakrat krstit če se hoče.

(odgovor članu ElaM)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Krst, da ali ne?
24.3.2007 15:16:58   
Gina
Mene vsakič, ko ta tako zelo pogosta tema pride spet na vrsto, čudi, zakaj se ljudje tako zelo vznemirjajo zraven.

Če človek ni veren, potem mu je krst in vse z njim povezano itak en velik cirkus. V tem primeru ne verjame, da ima to kako veljavo, ker je itak prepričan, da boga ni in v tem primeru ga ne more vznemiriti, če bi otroka dal krstit ali ne dal krstit, ker itak mu je oboje isto. V tem primeru bi bilo tudi vseeno, če otroka na ljubo staršev ali starih staršev da krstit, ker itak s tem samo uslugo dela, dobro voljo nekaterim (ki se pač bojijo, da če otrok ne bi bil krščen, da bi imelo to kaznovalne posledice za otroka s strani boga in jih je z njihovega stališča za razumet, zakaj tako zelo silijo v to), sami pa ob tem ne izgubijo nič, razen da morajo pripravit manjšo fešto za sorodnike. V primeru, da niso verni ne oni, ne njihovi starši, pač otroka ne dajo krstit - logično, a ne.

Če pa so starši verni, potem ne razumem, zakaj ga ne bi dali krstit, saj so vendarle vrni.

Meni se pa zdi, da je pri vama problem, ker v resnici nista prepričana, v kaj naj bi verjela. Če bi verjela, da boga ni, na noben način ne bi mislila, da je s krstom otrok zaznamovan. Niti ne bi verjela, da to, če je otrok zapisan v neki cerkveni knjigi, ima kakšno veljavo. Štekaš?

Je pa tako, kot sem napisala. Vseeno v bistvu, a ga dasta krstit ali ne. V nobenem primeru ni nihče na zgubi. Razen uboge stare mame, ki verjamejo zelo zelo globoko v kaznovalnega boga, namesto v nekaj najbolj prijaznega in so prepričane, da bo sledila huda življenjska kazen, če otrok ni krščen. Zato so tudi tako nasilne v teh primerih, ko ni "po njihovo". Ne morejo te razumet, da otroku, po njihovem mnenju, slabo hočeš.

Jaz osebno sicer lahko razumem ateiste, da se jim butasto zdi otroka krstit, če jim je to brez veze. In razumem vernike, da jim to zelo veliko pomeni. Kje je sredina, kdo je zdaj bolj na zgubi in pod hudim stresom, če se vse skupaj obrne na eno ali na drugo stran - krst ali nekrst? Tukaj smo pa zdaj pri občečloveških odnosih. Tukaj zdaj ne gre več za verjetje ali neverjetje v krst, ampak zgolj za to, koliko ti je do samih odnosov, ali pa po drugi plati, koliko v resnici verjameš, da je otrok zapečaten, če ga krstiš. A ni tako?

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Krst, da ali ne?
24.3.2007 15:40:35   
mika
Ampak v cerkvenih bukvah, te še vedno vodijo, kot Kristjana. To sem mislila s tem, da si njihov.


razumem kaj misliš, ampak jaz vpisa v bukvo nikjer ne čutim. problem bi bil, če bi te cerkev zaradi krsta v ne vem kaj prisiljevala.

pomembno je le to kar sami čutimo in ne to kaj nam drugi narekujejo, da bi morali. 

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Hrana.
пеперутка16

Kdaj ste začeli s kuhanim sadjem ali zelenjavo (riž, korenček, jabolka)?

Od 3. meseca. (10%)

Od 4. meseca. (20%)

Od 5. meseca. (10%)

Od 6. meseca. (60%)


Število vseh glasov: 10

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!