|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pranje perila z Indijskimi orescki
4.2.2007 20:00:11   
Seven*
Prakticira katera? Imate kaksen namig? Sem jih kupila in se sele ucim uporabe.

Zanimiva zadeva, moram priznat..


_____________________________

Gospa sem.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pranje perila z Indijskimi orescki
4.2.2007 20:33:53   
Njuškalo
Tukaj je bilo govora o tem:
http://ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1280612&mpage=2&key=&#1284578

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pranje perila z Indijskimi orescki
4.2.2007 20:58:40   
Seven*
Njuskalo. Hvala! Ampak kaj dosti ni  bilo napisanega. No saj se bom znasla! user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pranje perila z Indijskimi orescki
4.2.2007 22:18:44   
Njuškalo
Saj ,če te kaj konkretno zanima,kar vprašaj!Jaz sem zdaj že strokovnjakuser posted image

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pranje perila z Indijskimi orescki
4.2.2007 22:55:46   
Seven*
Koliko jih ponavadi vzames za eno pranje? Kolikokrat potem operes z istimi? Kaksen sistem imas? user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pranje perila z Indijskimi orescki
4.2.2007 23:44:24   
Njuškalo
Torej: moj sistem:user posted image Za eno pranje jih dam od tri do pet.Odvisno, kakšno perilo je,koliko je umazano in podobno.Če perem na 40 stopinj, jih potem uporabim še enkrat.Če perem na več, pa so samo za enkrat.No,tako sem prebrala nekje,da naj bi se jih uporabljalo.Imaš pa zraven priloženo majhno vrečko na zadrgo in jih samo zapakiraš in je.Sem pa kupila v Kalčku še bio odstranjevalec madežev, ker sami oreški trdovratnih madežev ne sperejo.user posted image

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pranje perila z Indijskimi orescki
4.2.2007 23:45:37   
Seven*
Aha Njuskalo. Thx. Nekako tako sem se tudi jaz lotila zadeve. user posted image user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pranje perila z Indijskimi orescki
5.2.2007 0:56:37   
Anonimen
Jaz jih tudi uporabljam že dober mesec. Jaz količino oreškov prilagajam količini in umazanosti perila. Dam jih od 3 do 7. Če nimam polnega bobna in povrh še perilo ni glih zasvinjano, dam samo tri, če je poln boben in umazano perilo (sploh za spodnje perilo, da se bolj prepere) dam pa tudi 7 oreškov. Pa jaz včasih tudi, če sem prala na 60, uporabim iste oreške še enkrat, pa dodam še enega ali dva frišna. Samo uporabim jih samo za na 40 ali 30 še. Pa za belo perilo si je fajn še eno bio belilo nabavit, ker sicer belo perilo sčasoma posivi. No, pri nas še ni, pa sem samo enkrat dala belilo zraven, ker zmeraj pozabim, samo piše pa, da sčasoma posivi. Pa v bistvu mi je itak vseeno, ker nimam nič fancy belega, da bi me to sekiralo.

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pranje perila z Indijskimi orescki
6.2.2007 16:35:26   
alenkica
Jaz nisem bila zadovoljna z njimi. Predvsem belo perilo ni bilo čisto.

Zdaj spet uporabljam prašek in sem sigurna, da je perilo lepo belo in razkuženo.

S tistimi oreščki pa zares nisem imela takega feelinga.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pranje perila z Indijskimi orescki
6.2.2007 17:09:58   
nejcko
Jaz sem tudi že parkrat prala perilo z njimi, no, pa mi je danes končno najbolj uspelouser posted image . Prej sem vedno vrečko položila v boben na vrh perila, in se sploh ni nič poznalo, da bi bila kakšna milnica, čeprav je bilo perilo dobro oprano,  danes pa sem vrečko z  (že 1x uporabljenimi) oreščki dala pod perilo in voila - super. Na koncu sem dodala še nekaj kapljic eteričnega olja in  zdaj še prijetno diši.

Jaz sem zadovoljna z njimi, tudi tisto eko belilo sem kupila, čeprav mi je šlo do zdaj z jedilno sodo čisto dobro od rok.  Aja, za 30-40° (pisano perilo ali ne preveč umazano) uporabim cca 3 oreščke oz. do 7 polovičk, za pranje belega perila na 60° pa 5 oreščkov oz. 9-10 polovičk. In tudi jaz oreščke uporabim po 2x.

(odgovor članu alenkica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pranje perila z Indijskimi orescki
6.2.2007 17:30:54   
Seven*
Nejcko. Meni je zadeva precej fascinantna, moram priznati.. Sploh zato, ker je perilo mehko brez mehcalca, vonj pa nevtralen. Mi je ravno mama danes razlagala, kako so vcasih prali vse z milom.. Ampak je bilo drugega izvora, pa vseeno..

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pranje perila z Indijskimi orescki
6.2.2007 17:58:43   
nejcko
Ja, jaz tudi obožujem poslušati, kako je bilo včasih, s čim so prali, se umivali. Ja, milo je bilo narejeno iz živalskega sala, vendar je bilo včasih milo prava dragocenost. Moja mama pravi, da so prali s pepelom - sicer mi ni jasno, kako je to možno, ampak perilo so imeli pa fantastično belo.
Jaz danes uporabljam pri pranju kar nekaj metod "po tastarem", najbolj uživam poleti ko na vikendu, kjer imam hendmašinuser posted image in belo perilo namočim v prašek ter ga pustim na terasi na soncu - ej, to je belina, da se šika. Najbolje pa je mokro perilo razgrniti po travi, ga posuti s praškom in ga pustiti na soncu. Pride čisto belo, res.

Pa še recept za mehko perilo brez mehčalca: za kis itak že veš, v vsakem primeru pa perilo ene 3x scentrifugiraj. Jaz mehčalca skoraj ne uporabljam, sušilca nimam, perilo je pa vseeno mehko.

< Sporočilo je popravil nejcko -- 6.2.2007 18:00:03 >

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pranje perila z Indijskimi orescki
13.7.2007 20:12:55   
Tedi77
Živjo! še en namig - namesto belila k belemu perilu dodamo sodo bikarbono. Učinek je isti kot z belilom.
Nejcko - kako dodajaš eterično olje, v boben ali v škatlico, kamor se da prašek oz. mehčalec? Ali ga prej razredčiš z vodo?
LPT

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pranje perila z Indijskimi orescki
18.7.2007 14:24:47   
vista
To bi tudi jaz rada vedela!

Me pa zanima, če katera za belo preilo uporablja pecilni prašek? Koliko, kam?!?!

(odgovor članu Tedi77)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pranje perila z Indijskimi orescki
18.7.2007 14:33:40   
arielca
IZVIRNO SPOROČILO: vista
Me pa zanima, če katera za belo preilo uporablja pecilni prašek? Koliko, kam?!?!


Pecilni prašek (cca. polovico) pomešam med pralni prašek in dam v predalček v pralni stroj. In res je bolj belo user posted image .

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu vista)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pranje perila z Indijskimi orescki
20.7.2007 13:55:21   
bajsek
Čao!
Tedi77, koliko sode pa dodaš prašku za poln boben perila?
Kako pa kis dozirate, a potem perilo nič ne "diši" po kislem?

lp

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pranje perila z Indijskimi orescki
23.7.2007 15:02:15   
Tedi77
Jaz dodam 2 jedilni žlici sode bikarbone (v posodico za prašek)

(odgovor članu bajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pranje perila z Indijskimi orescki
23.7.2007 15:24:33   
Slončica
Čao,mene pa zanima,kje kupite te oreščke pa za kok časa mate en pok tega?Za kok pranj?A perilo je pol bolj mehko,čeprov ne up.mehčalca?Kaj pa če bi dala pol še v sušilca,a je isti efekt al perilo posivi?

(odgovor članu Tedi77)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pranje perila z Indijskimi orescki
23.7.2007 16:03:44   
vista
Slončica, kupila sem jih na eni internetni strani, mislim, da se reče biosi.user posted image

No, moram povedati, da je perilo  mehkejše od perila, pranega s pralnim praškom brez mehčalca. Seveda pa ni tako, kot da bi dodala mehčalec. Odvisno, kako mehko perilo želiš.

Jaz sem zaenkrat zadovoljna

(odgovor članu Slončica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pranje perila z Indijskimi orescki
24.7.2007 8:39:18   
Tedi77
Hej!
jaz že prej nisem uporabljala mehčalca, tako da ne vem, kakšna je razlika v mehkobi perila.
Perilo jaz sušim v sušilcu in nisem opazila, da bi posivelo. Seveda pa je potrebno med pranjem dodati belilo ali sodo bikarbono. V nasprotnem bi najbrž po nekaj pranjih res postalo obarvano.
Oreščke se kupi tudi v trgovini Kalček (Trubarjeva ali BTC), imajo jih pa tudi v spletnih trgovinah BioSi, hiška dobrot, spletna bio trgovina.
LPT

(odgovor članu Slončica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?