|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Rad imeti in ljubiti nekoga
23.8.2007 8:17:08   
caillou
Ta dva pojma sta si zelo povezana, po drugi strani pa vsak zase govori nekaj drugega. Če imate nekoga radi, to še ne pomeni da ga ljubite, ali če nekega ljubite, to še ne pomeni da ga imate tudi radi ? Radi imate lahko svoje starše,otroke pa jih ne ljubite, ljubite pa svojega moža,ljubimca vendar ga nimate radiuser posted image . Ah, tole ne bo držalo, vsaj pomoje.

Kakšen je pravzaprav pomen teh dveh besed ? Se partnerja resnično lahko samo ljubita in ko se po tolikih letih nehata ljubiti, pa se imata samo še rada ? Kje je meja med ljubiti nekoga ali ga samo imeti rad ? Očitno samo v ljubljenju, samo porkaduš jaz imam zraven lahko tudi rada. Je kaj narobe z mano ?
Kdaj in na kakšen način lahko rečeš, da si nehal ljubiti in sedaj imaš nekoga samo še rad ?

Se pa to vprašanje navezuje na en odlomek iz knjige, kjer avtor gladko preseka in reče, da se na začetku ljubimo, kasneje ko dosežemo določeno starost, pa se imamo  samo še radiuser posted image .

Kaj je za vas pravzaprav ljubim te in rad te imam ?


Hvala, Caillou.

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Rad imeti in ljubiti nekoga
23.8.2007 8:35:02   
Anonimen
Zapleteno user posted image

Jaz osebno nikoli ne uporabljam besed ljubim te, ker mi zvenijo osladno. Med ljubim te in Rad te imam ne vidim razlike.Otroke imam rada na starševski način, moža imam rada tako, kot ima lahko ženska rada moškega.
Morda je za nekoga beseda ljubim te močnejša kot rad te imam, zato jo uporablja.Osebno je še nikoli nisem uporabila, rada pa povem tistim, ki so mi pri srcu, da jih imam rada. Vsakega na svoj poseben način.user posted image

(odgovor članu caillou)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Rad imeti in ljubiti nekoga
23.8.2007 8:51:12   
snake
jaz ljubim mojega fanta, in mislim da tudi mojo nečakinjo, čeprav čisto na drugačen način...........oba lahko bi gledala ure in ure kako spijo, kako dihajo, kako kaj delajo, kako kaj pravijo, kako kaj ..................... za nobenega drugega ne čutim tako močno ljubezen kot do moje nečakinje, niti do fanta...mamo pa imam res neopisljivo rada, za njo bi vse naredila........razložit pa ti ne znam kje je ta meja med imeti rad in ljubiti

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Rad imeti in ljubiti nekoga
23.8.2007 8:58:57   
daddy
   Ljubezen, čeprav ni nikjer točno definirana, je v osnovi vezana izrazito na spolno privlačnost ( pogoj za ljubiti nekoga ). Ne zaljubimo se v naše starše, otroke, domače živali, prijatelje istega spola ( če nismo homoseksualci ), čeprav jih imamo zelo radi in jim posvečamo veliko naše energije.
    Sicer malce filozofsko vprašanje, mislim pa, da vsak, ki si hoče ( pri sebi ) odgovoriti, kaj je ljubezen, bi moral najprej razčleniti, kaj vse ljubezen ni ( pa čeprav ji je podobno, n.pr. "stanje zaljubljenosti" ). Bi priporočal v branje knjigo Dr.M.Scott Peck - Ljubezen in duhovna rast I.del, poglavje o ljubezni, kjer razčlenjuje ravno te pojme. Tudi med drugim razloži, zakaj je nemogoče ljubiti dve osebi hkrati, čeprav včasih kdo tako čuti in tudi trdi.

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Rad imeti in ljubiti nekoga
23.8.2007 9:02:21   
tintin
Hja, midva z mojim se vedno "hecava" ko nekdo uporablja za svojega partnerja/moža/partnerko/ženo, da jo ima RAD. Midva si striktno rečeva "ljubim te". Rada imam čokolado...ljubim pa samo svojega moža...user posted image

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Rad imeti in ljubiti nekoga
23.8.2007 9:14:00   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: daddy

  Ljubezen, čeprav ni nikjer točno definirana, je v osnovi vezana izrazito na spolno privlačnost ( pogoj za ljubiti nekoga ). Ne zaljubimo se v naše starše, otroke, domače živali, prijatelje istega spola ( če nismo homoseksualci ), čeprav jih imamo zelo radi in jim posvečamo veliko naše energije.
   Sicer malce filozofsko vprašanje, mislim pa, da vsak, ki si hoče ( pri sebi ) odgovoriti, kaj je ljubezen, bi moral najprej razčleniti, kaj vse ljubezen ni ( pa čeprav ji je podobno, n.pr. "stanje zaljubljenosti" ).


SE strinjam. In sama osebno tudi tako "čutim" in dotični osebi tako tudi rečem. Možu nikoli ne rečem "rada te imam", temveč vedno "ljubim te".... Mogoče bo čez 30,40 let drugače....ko bom sklerozna in bom pozabila, kakšna je razlika....user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Rad imeti in ljubiti nekoga
23.8.2007 9:15:36   
Anonimen
No, potem mi pa povejte, zakaj ne morem izgovoriti besed Ljubim te? A je z mano kaj narobe?user posted image

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Rad imeti in ljubiti nekoga
23.8.2007 9:19:53   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

No, potem mi pa povejte, zakaj ne morem izgovoriti besed Ljubim te? A je z mano kaj narobe?user posted image


Ker zvenijo "plehko" ...? Kaj pa če poskusiš v francoščini ( nemščini, angleščini itd itd )?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Rad imeti in ljubiti nekoga
23.8.2007 9:21:33   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

No, potem mi pa povejte, zakaj ne morem izgovoriti besed Ljubim te? A je z mano kaj narobe?user posted image


Najbrž ni nič na robe s teboj. Upam....user posted image  Mogoče ti pač drugače čutiš in imajo zate te besede drugačen pomen. To pa ne pomeni, da ne ljubiš.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Rad imeti in ljubiti nekoga
23.8.2007 9:37:00   
Anonimen
Zanimivo. Možu rečem ljubim te, ker...ga ljubim. Pravzaprav si večkrat rečeva stavek iz (kako osladno) filma "nedostojno povabilo " z demi moore...still? always !
Ne vem , če je ljubezen  vezana le na spolno privlačnost - konec koncev obstaja tudi "platonska ljubezen" .
Otroka pa...ja, tudi ljubim. Dve različni ljubezni pač. Rada imam starše. Pa tudi ene tle na rr-ju user posted image

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Rad imeti in ljubiti nekoga
23.8.2007 9:55:02   
Polona31
težko je definirati kakšna je razlika med imeti rad in ljubiti. Mislim da obe besedi opisujeta ljubezen, tako da niti nima smisla razmišljati katera beseda bolj prav opiše čustvo ki ga gojimo. 

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Rad imeti in ljubiti nekoga
23.8.2007 10:40:42   
Anonimen
Zapleteno

Jaz osebno nikoli ne uporabljam besed ljubim te, ker mi zvenijo osladno. Med ljubim te in Rad te imam ne vidim razlike.Otroke imam rada na starševski način, moža imam rada tako, kot ima lahko ženska rada moškega.
Morda je za nekoga beseda ljubim te močnejša kot rad te imam, zato jo uporablja.Osebno je še nikoli nisem uporabila, rada pa povem tistim, ki so mi pri srcu, da jih imam rada. Vsakega na svoj poseben način.

_______


Se podpišem.

(odgovor članu Polona31)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Rad imeti in ljubiti nekoga
23.8.2007 11:00:27   
Saša27
Enkrat sem nekje naletela na podobno debato o pomenu teh dveh fraz. Zapomnila sem si predvsem tole: rečeno je bilo, da fraza ljubim te pomeni ko si v nekoga zaljubljen, to pa, kot veste na koncu preide v imeti rad, ker zaljubljen ne moreš biti večno, razen izjem user posted image  in nekako mi to vse skupaj diši na prav in tudi z možem si večkrat rečeva rad te imam kot ljubim te, čeprav je tudi to lepo slišati. Jaz pa pravim, da konec koncev ni važno kaj rečeš, važno je kaj misliš in čutiš.

_____________________________

True friends are hard to find, harder to live and impossible to forget!

Having a dream doesn't make you smart. Knowing it wont come true, that does.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Rad imeti in ljubiti nekoga
23.8.2007 14:53:51   
Gina
Vsak razume besede na svoj, njemu lastnen način. Nekomu je imeti rad in ljubiti eno in isto, drugemu je to dvoje nekaj čisto različnega. Meni pomeni rad te imam, da do nekoga čutiš, da ga rad vidiš, slišiš, da se ti zdi na splošno fejst človek, da ti je fajn v njegovi družbi, da ga razumeš...pa še kaj zraven ali pa včasih tudi ne vse te reči na kupu, včasih je dovolj samo, da se ti zdi fajn človek, pa ga imaš rad. Iz te pozicije lahko rečem, da imam rada ogromno ljudi. Potem obstajajo ljudje, ki jih imam "še malo bolj rada", ki so mi res fejst blizu in jih zelo spoštujem. No, potem pa obstajajo ljudje, ki jih ljubim. Ena je napisala, da ne moreš ljubiti svojih staršev. Lahko. Odvisno od tega, kako so ravnali s tabo. Menda sem že ogromnokrat napisala, pa se bom ponovila: Ljubimo tiste, ki nam nudijo največ ali v bodočnosti pričakujemo, da nam bodo nudili največ, ali pa otroke - te pa nam je (nekaterim) že genetsko dano ljubiti malo manj pogojno, za to je poskrbela mati narava, da bi poskrbeli za svojo reprodukcijo nerazumsko - pa tudi ta genska danost v veliko ženskah s tisočletji razvoja zamira, kar je zelo opazno pri prioritetah, ki jih ženske dandanes imajo (ne vse). Obupno smo pogojni, kar se ljubezni tiče. Če mi ne verjamete, razmislite, kaj vse vam je fajn na človeku, ki ga ljubite - fajn vam je, ker vas crklja, ker se lahko nanj zanesete, ker vam je v oporo, ker zrihta reči, ki jih vi sami malo težje, ker ima čut za otroke, živali, ker mogoče zasluži dobro in imate ob njem občutek finančne varnosti, ker vas fizično zmore prepričat, da ste ob njem varni, ker vam pripoveduje lepše reči in vam dviga moralo....kaj pa vem kaj vse vam je pomembno, ampak dejstvo je, da imajo ljudje, ki jih ljubimo, večinoma neko ali več od teh kvalitet. Če jih bi jutri nehali imeti, svoje kvalitete namreč, bi jih dolgoročno nehali ljubiti, ali pa bi ljubili naš spomin na čase, ko so bili taki, kot smo jih poznali. Žal.

(odgovor članu Saša27)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Rad imeti in ljubiti nekoga
23.8.2007 15:04:29   
purple
Veliko različnih ljubezni poznamo. Jaz ljubim svojega moža, saj če ga nebi, si z njim nebi ustvarila družine, na svoj način ljubim svoje otroke, na drugačen pa svoje starše. Prijatelje imam rada, Na drugačen način imam rada "kolege", spet na drugačen način živali, hrano....

Težko je definirati določene besede, važno je, kaj čutom v srcu, ne kako rečem oz. kako se izrazim.

< Sporočilo je popravil purple -- 23.8.2007 15:10:31 >


_____________________________

Život ide dalje,
život brzo odlazi...

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?