|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Gradbeno dovoljenje?
3.10.2007 22:09:07   
Akil
Mi lahko kdo pove koliko približno stane gradbeno dovoljenje in podobne zadeve, ki jih moraš plačati?  To v primeru, če kupiš zemljišče.
Ker sva sedaj v dilemi, kupiti hišo/stanovanje, ali kupiti zemljišče in sam zgraditi hišo, ki bo po najinem okusu.
Kaj se bolj splača?
Jaz bi raje imela svojo hiško, kot pa stanovanje. V stanovanju bi se verjetno počutila precej utesnjeno, ker že celo življenje živim v hiši!
Torej, kaj vse moram zrihtan, za gradno in koliko (približno) to stane????


_____________________________

Živi vsak dan, kot da je zadnji. Enkrat boš imel prav!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Gradbeno dovoljenje?
4.10.2007 8:18:51   
nuala
Žal ti ne znam natančno odgovoriti.
Ampak gradbeno dovoljenje za razširitev in adaptacijo obstoječe hiše v Lj me je stal malo več kot miljon tolarjev, pa arhitekt cca 5.000 EUR, pa še soglasja vsako po malo.
Predračun za dela pa je bil cca 110.000 EUR. za cca 70 m2 novo prizidanih + adaptacija.
Vse skupaj se mi zdi ful drago.

Po moje je bolje kupit kaj že narejenega, razen če ti kdo podari parcelo, ali boš veliko delal sam ali imaš 10 let časa, pa zidaš malo po malo.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Akil)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Gradbeno dovoljenje?
4.10.2007 8:20:19   
lonja
Sama pridobitev gradbenega dovoljenja ni tako zelo draga, naj je to stalo okoli 300 EUR. Je pa pred pridobitvijo grdabenega dovoljenja treba plačati komunalni prispevek, katerega cena pa zelo niha med posameznimi občinami, nekje lahko znese tudi okoli 4 mio.

Sva se pa tudi midva odločila za gradnjo svoje hiške, na kateri ravno sedaj delamo streho.

Verjamem, da se bosta tudi vidva odločila pravilno! user posted image

lonja user posted image


(odgovor članu Akil)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Gradbeno dovoljenje?
4.10.2007 8:25:56   
Anonimen
tkole je:
- kupiš parcelo - tu imaš stroške kar dejansko stane parcela, pol recimo odvetnik če ti odvetnik rihta pogodbo in vse papirje, razne overitve pogodb, vpis v zemljiško knjigo,...ne vem kok to znese k je odvisno kako se boš zadeve lotila
- potem se lotiš načrta - odvisno a kupiš tipskega al si ga daš delat (naju je po najinih željah pršu pred 2 leti cca 1,2 mio sit - komplet projekt za pridobitev gradbenega dovoljenja vse zrihtala arhitektka, pridobila vsa soglasja itd itd. potem pa je taksa za GD bla 50 000 sit, s tem da so jo mlade družine oproščene tako da tega nismo plačal
- no predno ti dajo gradbeno dovoljenje morš pa še plačat komunalni prispevek - ta je pa od občine do občine ful različen in nek ga obračunavajo na kvadraturo parcele, nek pa na kvadraturo zazidalne površine. recimo ptuj ga sploh nima, js sem ga pa v kranju za 488 kvadratov veliko popolnoma komunalno urejeno parcelo plačala 5,1 mio sit.
- pol pa lohk začneš zidat :)

(odgovor članu nuala)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Gradbeno dovoljenje?
4.10.2007 17:51:18   
Akil
user posted image   Vse tole je pa full ogromno!!!user posted image
A se pol sploh splača????   A je katera iz Savinjske regije???   Koliko ste pa dale za parcelo?user posted image   Pa koliko velika bi morala bit?  Gradila boma pa sam(če boma) z pomočjo tasta, očeta in strica!


_____________________________

Živi vsak dan, kot da je zadnji. Enkrat boš imel prav!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Gradbeno dovoljenje?
5.10.2007 8:08:35   
Anonimen
jah splača al ne splača, ne vem kva želiš met v živlen. men je bil življenski senj da bom mela svojo bajto :)

kok so pa parcele v vaši regiji pa poglej mal po kaki nepremičninski agenciji. za višino komunalnga prispevka se pa na občini pozanimej boš dobila najbolj točne podatke.

(odgovor članu Akil)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Gradbeno dovoljenje?
8.10.2007 23:42:46   
Annny
Po moje je največji strošek parcela, vsaj v velikem delu Slovenije.
Kasnejši stroški pa so odvisni bolj ali manj od tega, kaj hočeš postaviti na to parcelouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Gradbeno dovoljenje?
9.10.2007 13:22:54   
TinkiBinki
Hm, parcela je draga v osrednji Sloveniji, če gledaš Štajersko ali Dolenjsko, pa ni tako. 50 eur kvadratni meter.
Pri montažni hiši pa računaj še vsaj 10% gor od tiste cene, ki jo ponujajo.
Mi računamo za hišo, parcelo in vse papirje in gradbeno cca 165000 EUR, hiška je Marles Modern na ključ.

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?