|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Preživnina - prosim pomagajte
29.11.2007 23:24:06   
Anonimen
Lep pozdrav!

Obračam se na vas, da mi pomagate z nasveti, ker je to moj prvi otrok in ne vem kakšni so postopki. Imam user posted image  starega 3 mesece. Z njegovim očetom nisva skupaj, očetovstvo pa je podpisal. Ko sva bila na CSD za podpis očetovstva se nismo nić pogovarjali glede preživnine. Zdaj pa me zanima kako je z tem, ker mi seveda nič ne plačuje? Ali moram iti prvo spet na CSD, da bova tja oba klicala za preživnino? In, če se potem tam ne strinjava glede vsote? Potem se gre na sodišče. Kako je potem s tem, če jaz vložim tožbo? A mi pripada preživnina za user posted image  odkar se je rodil in mi mora za nazaj plačati ali samo od takrat, ko sem oddala tožbo na sodišču?
Kako pa je potem še z obiski? A je res to, da, če mi ne plačuje preživnine nima pravice videti otroka kljub temu, da je podpisal očetovstvo?

Hvala vam že vnaprej za odgovore user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Preživnina - prosim pomagajte
29.11.2007 23:29:43   
Anonimen
kot vem,ma pravico otroka videt,tut ce ne placuje.sama se zmenita za srecanje.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Preživnina - prosim pomagajte
29.11.2007 23:31:28   
Anonimen
Mislim da gre preko sodišča.

Pa naj vama bodo v interesu predvsem pravice otroka. Pravica do dostojnega življenja (zadostna višina preživnine) in pravica do vzgoje obeh staršev (videvanja).

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Preživnina - prosim pomagajte
29.11.2007 23:40:45   
Anonimen
preživnina se odmeri glede na njegovo plačo. plačati ti more tudi za nazaj. glede obiskov se lahko zglasuješ da ne plačuje preživnine čakaj ti bom probala eno stran poiskat kjer več piše.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Preživnina - prosim pomagajte
29.11.2007 23:41:23   
Anonimen
Sama se žal nisma mogla zmenit za srečanja tako, da gremo na sodišče user posted image
Me pa še zanima kako je z tem, če se z mojim user posted image  samo polno dojima glede obiskov? Kako dolgo mi ga ne sme odpeljati recimo zarad tega?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Preživnina - prosim pomagajte
29.11.2007 23:43:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Sama se žal nisma mogla zmenit za srečanja tako, da gremo na sodišče user posted image


A res ne? Poskusita, na dolgi rok bo sigurno bolje, če se lepo dogovorita.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Preživnina - prosim pomagajte
29.11.2007 23:45:45   
Anonimen
http://www.mddsz.gov.si/fileadmin/mddsz.gov.si/pageuploads/dokumenti__pdf/zzzdr_upb.pdf

upam da sem ti vsaj malo pomagala

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Preživnina - prosim pomagajte
29.11.2007 23:46:50   
Anonimen
na koliko ur se dojita?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Preživnina - prosim pomagajte
29.11.2007 23:48:18   
Anonimen
http://www.pravniki.info/viewtopic.php?p=3129&sid=d0ec4a3c5b1cc47357094cee15f235eb

glej tu imaš brezplačne pravne nasvete. Tu ti bodo vedli najboljše pomagat.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Preživnina - prosim pomagajte
29.11.2007 23:48:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Me pa še zanima kako je z tem, če se z mojim user posted image  samo polno dojima glede obiskov? Kako dolgo mi ga ne sme odpeljati recimo zarad tega?


Po moje morajo biti obiski kar v tvoji prisotnosti, pri tako majhnem, ki se ponavadi stalno doji.

Mi je žal, da se moraš ob še tako majhnem dojenčku ukvarjati še s tem....

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Preživnina - prosim pomagajte
29.11.2007 23:50:54   
Anonimen
tudi jaz mislim da mu user posted image  nemoreš dat brez tvojega nadzora. nikakor. če hoče naj pride k tebi. ga ima uro ali dve pol pa naj gre od kod je prišel.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Preživnina - prosim pomagajte
29.11.2007 23:52:24   
Anonimen
Nestrpna meni ne odpre te strani user posted image   ne vem zakaj user posted image
Dojima se včasih na uro, dve oz. pristavim ga kadar želi. Sploh nimava nekega ritma oz. ure za dojenje.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Preživnina - prosim pomagajte
29.11.2007 23:56:26   
Anonimen
no po tem takem pa on nemore imet user posted image  brez tvoje prisotnosti!! nikakor. katere strani ti ne odpre?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Preživnina - prosim pomagajte
29.11.2007 23:56:57   
Anonimen
To stran za brezplačne pravne nasvete mi odpre brez problema user posted image  , one ta prve pa ne user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Preživnina - prosim pomagajte
30.11.2007 0:02:15   
Anonimen
http://www.mddsz.gov.si/fileadmin/mddsz.gov.si/pageuploads/dokumenti__pdf/zzzdr_upb.pdf

zdaj gre?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Preživnina - prosim pomagajte
30.11.2007 0:15:08   
Anonimen
Ne, ne odpre mi.

Kako pa je z stroški na sodišču potem? Če sem jaz brezposelna kdo jih krije?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Preživnina - prosim pomagajte
30.11.2007 8:18:50   
A & T
Do enega leta ne glede na dojenje je mama otroka vedno zraven, nima ga pravice odpeljati. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Preživnina - prosim pomagajte
30.11.2007 8:20:17   
A & T
Na sodišču vložiš zahtevek za BPP - brezplačno pravno pomoč, rabiš več papirjev in potem nimaš stroškov, če ti jo odobrijo.

Veliko sreče.

(odgovor članu A & T)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Preživnina - prosim pomagajte
30.11.2007 8:42:57   
Anonimen
PREDLOG ZA IZDAJE SKLEPA O PLAČEVANJU PREŽIVNINE:

OKROŽNO SODIŠČE V kraj 
NEPRAVDNI ODDELEK 

kraj


Datum: 


ZADEVA: PREDLOG ZA IZDAJO SKLEPA O PLAČEVANJU PREŽIVNINE V
NEPRAVDNEM POSTOPKU ZA ime in priimek otroka


PREDLAGATELJICA: ime in priimek

PREDLAGATELJ: ime in priimek


1.

Predlagateljica ime in priimek, EMŠO ----------------, stanujoča ulica --------------------, kraj, rojena ----------- in predlagatelj ime in priimek EMŠO ----------------, stanujoč ulica --------------------kraj, rojen -----------, živiva ločeno in nisva v razmerju.


2.

Dne ------------------- se je rodil-a ime in priimek, EMŠO ----------------. Otrok živi pri predlagateljici-materi otroka na naslovu ulica ----------------, kraj.

3.

Predlagateljica je po -------------------, zaposlena za nedoločen čas v podjetju -------------------d.o.o.. Po ureditvi preživnine, pa bo vložila vlogo za otroški dodatek. Predlagateljica nima nikakršnega drugega premoženja.

Predlagatelj je po poklicu -------------------, zaposlen za nedoločen delovni čas v -------------------. Predlagatelj nima nikakršnega drugega dohodka in premoženja.



4.

Predlagateljica ime in priimek in predlagatelj ime in priimek sta se sporazumela, da bo predlagatelj plačeval predlagateljici mesečno preživnino v znesku -------------------- sit, za ime in priimek Prav tako sta se predlagatelj in predlagateljica dogovorila, da bo predlagatelj preživnino nakazal do vsakega 25. v mesecu za tekoči mesec, na transakcijski račun predlagateljice, ki ga ima pri ------------------- Banki. Številka računa je -------------------.



5.

Predlagateljica ime in priimek in predlagatelj ime in priimek prosiva, da sodišče izda sklep o plačevanju preživnine v nepravdnem postopku za ime in priimek.


PREDLAGATELJICA: PREDLAGATELJ:

___________________ ________________





Priloge:

- potrdilo o skupnem gospodinjstvu za ime in priimek in ime in priimek,
- potrdilo o premoženjskem stanju in lastništvu nepremičnin in premičnin večjih vrednosti za ime in priimek,
- potrdilo o premoženjskem stanju in lastništvu nepremičnin in premičnin večjih vrednosti za ime in priimek.

podpisana oba starša, KER TO JE SPORAZUM!

 
Najprej na csd po odločbo o preživnine, če pa ne bo hotel pa brez tega.
Zgoraj napisano moraš napisati in (odločbo iz CSD dodati, zase si kopiraj izvod iz CSD, na sodišče pa original priložiti-če imaš).
Potem dobita datum za narok in pred sodnico dorečeta. Zraven imej stroškovni list, koliko želiš preživnine.
 
Good luck!


(odgovor članu A & T)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Preživnina - prosim pomagajte
30.11.2007 9:49:49   
F*S*M
pa kaj hudiča ste vse tako počasne glede prežvinine, ker je otrok star že 3 mesece, ne boš dobila za nazaj otroškega dodatka, če si vedela da ne bosta skupaj že prej še predno se je rodil, bi si lahko že vse prej pripravila in se o vsem pozanimala, ker danes se preživnina ureja isključno na sodišču tako dogovorjena kakor tudi v kateri se oče ne strinja da bo sploh plačeval preživnino, seveda pa le ta postopek traja dalj časa.

Želim ti da vse skupaj urediš po hitrem postopku, prav tako oddaj vlogo za otroški dodatek čim prej če jo še nisi zraven pa moraš priložiti kopijo pisma o soglašeni vlogi za preživnino in pa potrdilo o priporočeni pošiljki na sodišče. Prav tako na vlogo za preživnino ne speš pozabiti prilepiti sodnih kolekov, samo v kakšni višini je ne vem, ker če to pozabiš se vse skupaj zavleče še za kakšen mesec več.

upam, da sem ti vsaj malo pomagala in tudi kateri drugi ki še ni rodila pa bo mati samohranilka zaradi takšnih ali drugačnih razlogov


_____________________________

Moje sonce je začelo sijati 13.05.2006 ob 20.39

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Preživnina - prosim pomagajte
30.11.2007 12:36:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

PREDLOG ZA IZDAJE SKLEPA O PLAČEVANJU PREŽIVNINE:

OKROŽNO SODIŠČE V kraj 
NEPRAVDNI ODDELEK 

kraj


Datum: 


ZADEVA: PREDLOG ZA IZDAJO SKLEPA O PLAČEVANJU PREŽIVNINE V
NEPRAVDNEM POSTOPKU ZA ime in priimek otroka


PREDLAGATELJICA: ime in priimek

PREDLAGATELJ: ime in priimek


1.

Predlagateljica ime in priimek, EMŠO ----------------, stanujoča ulica --------------------, kraj, rojena ----------- in predlagatelj ime in priimek EMŠO ----------------, stanujoč ulica --------------------kraj, rojen -----------, živiva ločeno in nisva v razmerju.


2.

Dne ------------------- se je rodil-a ime in priimek, EMŠO ----------------. Otrok živi pri predlagateljici-materi otroka na naslovu ulica ----------------, kraj.

3.

Predlagateljica je po -------------------, zaposlena za nedoločen čas v podjetju -------------------d.o.o.. Po ureditvi preživnine, pa bo vložila vlogo za otroški dodatek. Predlagateljica nima nikakršnega drugega premoženja.

Predlagatelj je po poklicu -------------------, zaposlen za nedoločen delovni čas v -------------------. Predlagatelj nima nikakršnega drugega dohodka in premoženja.



4.

Predlagateljica ime in priimek in predlagatelj ime in priimek sta se sporazumela, da bo predlagatelj plačeval predlagateljici mesečno preživnino v znesku -------------------- sit, za ime in priimek Prav tako sta se predlagatelj in predlagateljica dogovorila, da bo predlagatelj preživnino nakazal do vsakega 25. v mesecu za tekoči mesec, na transakcijski račun predlagateljice, ki ga ima pri ------------------- Banki. Številka računa je -------------------.



5.

Predlagateljica ime in priimek in predlagatelj ime in priimek prosiva, da sodišče izda sklep o plačevanju preživnine v nepravdnem postopku za ime in priimek.


PREDLAGATELJICA: PREDLAGATELJ:

___________________ ________________





Priloge:

- potrdilo o skupnem gospodinjstvu za ime in priimek in ime in priimek,
- potrdilo o premoženjskem stanju in lastništvu nepremičnin in premičnin večjih vrednosti za ime in priimek,
- potrdilo o premoženjskem stanju in lastništvu nepremičnin in premičnin večjih vrednosti za ime in priimek.

podpisana oba starša, KER TO JE SPORAZUM!

 
Najprej na csd po odločbo o preživnine, če pa ne bo hotel pa brez tega.
Zgoraj napisano moraš napisati in (odločbo iz CSD dodati, zase si kopiraj izvod iz CSD, na sodišče pa original priložiti-če imaš).
Potem dobita datum za narok in pred sodnico dorečeta. Zraven imej stroškovni list, koliko želiš preživnine.
 
Good luck!




Anonimna ali imaš mogoče kak mušter tožbe za ločitev ne sporazumno

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Preživnina - prosim pomagajte
30.11.2007 14:24:41   
Anonimen
jaz sem danes urejala na sodišču.pojdi na sodišče v svojem kraju kjer boš morala vpisat podatke svoje njegove in otrokove,imeti moraš potrdilo o svoji brezposelnosti ,zadnje njegove tri plače in otrpkov rojstni list,plačaš koleke nekje v vrednosti 8 eurov,morata pa se oba podpisat in nato počakat na odločbo da vaju sodišče pokliče na razgovor in tam boš zvedla potem vse

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Preživnina - prosim pomagajte
30.11.2007 14:45:20   
Anonimen
Ja, kako pa naj dobim njegove izpiske od zadnih 3 plač, če nisva v kontaktu?
Kaj še res potrebujem potrdilo iz CSD, da se tam nisma mogla dogovoriti sporazumno za preživnino preden grem na sodišče?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Preživnina - prosim pomagajte
30.11.2007 18:56:18   
Anonimen
ne, nimam za ločitev nič.
Bo on sam prinesel izpiske plač na sodišče, ko bosta vabljena.
Iz csd ne potrebuješ lista, če ne bo prišel tja in podpisal, ampak če bo sporazumno urejanje preživnine, pa mora podpisati za obrazec, ki sem ti ga napisala.
Preostane ti samo še, da csd povabi pismeno njega za urejanje preživnine, če se ne odzove, ti csd da potrdilo, da ga ni bilo. Zapleteno. Pokliči svojo socialno delavko na csd, da ti še razloži preostalo.
Pa na sodišče, soba za preživnine kliči in povprašaj kar te zanima. Ti bodo lepo razložili.
Bi ti rada pomagala, ampak trenutno se ne spomnim ničesar več.

Veliko sreče.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?