|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pes postaja vedno bolj nasilen
9.11.2007 12:08:39   
Anonimen
Imam psa,mešančka majhne rasti,starega 2.5 leti,nikoli šolanega.Zadnje čase postaja vedno bolj nasilen,nekako želi izsilit svoj prav z renčanjem,lajanjem in tudi z grizenjem.Pravi živčko je postal.Nervozen.Včeraj zvečer me je konkretno vgiznil v prst na roki.Brez opozorila,med tem,ko sem ga božala na postelji,ko je spal.Ko kaj od tega naredi,ve,da ni prav,in se umakne.

Naj povem še to,da psa nikoli nismo fizično kaznovali.

Kaj naj naredim,da bo pes spet takšen,kot nekoč-nenasilen in prijazen?

kar groza me je,kaj še bo.user posted image

Imam ga zelo rada,in ne želim ga dati stran!
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pes postaja vedno bolj nasilen
9.11.2007 12:11:20   
piščanc
kaj pa če pogreša kakšno psičko in ima zaradi hormonov probleme. ali pa ga kaj boli, kjer si ga božala?

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pes postaja vedno bolj nasilen
9.11.2007 12:27:23   
Anonimen
Goni se,to je res.Boli pa ga,mislim vsaj,ne nič,ker ni odvisno,kje se ga dotakneš,da je nasilen.

(odgovor članu piščanc)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pes postaja vedno bolj nasilen
9.11.2007 12:32:14   
muki1
Če si ga med spanjem božala je morda kaj sanjal, pa te je zato ugriznil.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pes postaja vedno bolj nasilen
9.11.2007 12:42:23   
Anonimen
Mene je tudi Miša že šavsnila, ko sem vanjo lezla, ko je spala. Sicer me ni zares ugriznila, ampak šavsnila pač mimo in to mimo obraza, ker jaz sem z obazom vanjo lezla. Prvič sem se ustrašila in nisem reagirala, drugič sem ji pa eno focko pripeljala in jo fajn napizdila. Potem tega ni več naredila, ampak vseeno vedno pomsilim na to, ko jo motim pri spanju.

(odgovor članu muki1)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pes postaja vedno bolj nasilen
9.11.2007 12:46:28   
želva
Ne vem, če ti lahko pomagam, ampak pri nas je bilo tako, da me pes sploh ni šmerglal, me je izsiljeval, renčal name, me grizel v noge med sprehodom... Pa sem se obrnila na moj pes forum - vprašnja in odgovori (Martin Simončič) pa mi je rekel, da je to pomanjkanje avtoritete. In ko sem se jaz poboljšala, se je tudi pes. Zdaj ve da je pod mano in da nima šans!Pa ne da ga tepemo, ampak ve kje mu je mesto. Mogoče mu ne bi smela dovolit, da potem ko te ugrizne, da se umakne, ampak ga kaznovat- poslat in zaprt v drug prostor, da se zave da se to ne sme počet.Ne vem no, vprašaj kakega strokovnjaka.

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pes postaja vedno bolj nasilen
9.11.2007 12:52:53   
Anonimen
Mene Luna tudi grize, ko izsiljuje, ampak nikoli tako, da bi me res bolelo. Tako da zaboli ali pa da popraska/ugrizne do krvi, je itak samo med igro in me to ne moti, ker se takrat pac igra (ponavadi nisem pozorna, potem mi pa tko tezi).

Ga je kak pes zunaj napadel?

Sicer pa jaz Luno tudi bo gobcku udarim (ampak vedno samo po gobcku), ce je reeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeees kaka velika neumnost bila narjena ali pa ce nekaj ni ubogala .. zdaj je zadosti ze, da fajn povzdignem glas in jo napotim v njeno "hisko" (=boks) in ponavadi je ze to dovolj velika groznja in se umakne v svojo kosaro, mojo posteljo ali pa na svojo blazino. In tocno ve, da se z mano nima kaj zezat, ker resno mislim. Druge pa pac obraca okoli, ocija se tudi ze ne "boji" vec kaj dosti. Sicer pa kadar nagaja ali pa ne uboga, jo caka ohlajanje v njenem boksu.

Pes ne rabi biti solan, ga pa moras SAM potem vse te osnove socialiazcije naucit. Sicer sem jaz zagovornik dobre pasje sole, ampak bistvo je na tem, da TI s psom delas, samo dvakrat na teden v soli ne bo dosti odnesel, ce je lahko na sprehodu kot kura brez glave.

LP


(odgovor članu želva)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pes postaja vedno bolj nasilen
9.11.2007 13:15:02   
Anonimen
Naš je tak bil, ko sem mu hotela vzet kost ali igračo, renčal je ko norc in še ugriznu bi. Pa sem ga prvič ko je to naredil primla za gubo na vrtu in malo stresla in ga nadrla. To je bilo zadosti, zdaj če samo pomisli kako ušpičit oz hoče nadvladat, mu pokažem prst ali se pa ornk zderem, pa se že da v prostor in ušesa poklopi.
Med igro pa itak, da te šavsne kdaj. Naš pa ima še določene točke in če ga tam počoham, me hoče šavsnit, v bistvu me sploh ne zagrabi, samo sunkovito glavo obrne, kot da bi me ugriznu, pa si na pol poti premisliuser posted image , takrat pa ga nič ne kregamo, ker smo mi norci, da ga dražimo, kjer mu ne paše.
Trmast pa zna bit včasihuser posted image user posted image , sam se tolažimo, da je pač terieruser posted image . sam na koncu itak več ali manj on zgubi, ker smo mi še bolj trmastiuser posted image

Imamo pa tudi mi en problem, če kdo ve kako rešit. Zelo je prijazen do drugih kužkov, na čist nobenega ne renči, z vsemi bi se igral, res je zelo socialen, vendar bog ne daj, da kter pes taco da na njega oz ga hoče naskočit, takrat pa začne renčat in tudi ugriznu bi kakega najbrž. Ko so drug pes umakne, se naš umiri in sta spet prijatla, dokler un spet kaj ne poskuša. Smo ga kregali, pa prst kazaliuser posted image , pa nič ne pomaga. Kak prijem naj uporabimo, da se bo odvadu, če glih po eni strani se brani in se mi ga zdi brezveze kregatuser posted image . Je res brezveze, kaj mislite vi????user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pes postaja vedno bolj nasilen
9.11.2007 13:27:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: MIŠEK13

Imamo pa tudi mi en problem, če kdo ve kako rešit. Zelo je prijazen do drugih kužkov, na čist nobenega ne renči, z vsemi bi se igral, res je zelo socialen, vendar bog ne daj, da kter pes taco da na njega oz ga hoče naskočit, takrat pa začne renčat in tudi ugriznu bi kakega najbrž. Ko so drug pes umakne, se naš umiri in sta spet prijatla, dokler un spet kaj ne poskuša. Smo ga kregali, pa prst kazaliuser posted image , pa nič ne pomaga. Kak prijem naj uporabimo, da se bo odvadu, če glih po eni strani se brani in se mi ga zdi brezveze kregatuser posted image . Je res brezveze, kaj mislite vi????user posted image



Ja, jaz mislim, da je brez veze. Miša tudi renči, če jo kdo hoče kaj preveč vohat (pesuser posted image ), pa tudi šavsne. Prenaša edino enih par kolegov in kolegic. To se psi že med seboj zmenijo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pes postaja vedno bolj nasilen
9.11.2007 20:29:26   
polona2
IZVIRNO SPOROČILO: aspirin

Imam psa,mešančka majhne rasti,starega 2.5 leti,nikoli šolanega.Zadnje čase postaja vedno bolj nasilen,nekako želi izsilit svoj prav z renčanjem,lajanjem in tudi z grizenjem.Pravi živčko je postal.Nervozen.Včeraj zvečer me je konkretno vgiznil v prst na roki.Brez opozorila,med tem,ko sem ga božala na postelji,ko je spal.Ko kaj od tega naredi,ve,da ni prav,in se umakne.

Naj povem še to,da psa nikoli nismo fizično kaznovali.

Kaj naj naredim,da bo pes spet takšen,kot nekoč-nenasilen in prijazen?

kar groza me je,kaj še bo.user posted image

Imam ga zelo rada,in ne želim ga dati stran!


Kastracija. Će pa to ne bi pomagalo, pa pasji psiholog.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pes postaja vedno bolj nasilen
12.11.2007 11:09:07   
*BellaLuna*
Več kot jasno je, da se ima vaš pes za šefa in vam to svojo avtoriteto pokaže z "nasilnostjo". Zato renči na vas, ko se ga dotikate, renči, če mu poskušate kaj vzeti, vas izsiljuje .... Recept je preprost, samo se ga boste pa morali dosledno držati. Psu morate pokazati, da ste vi šef in da je vaša beseda zadnja, pa ne bo nobenih problemov.
Kako to doseči?
Psu morate pokazati, da je na hierarhični lestvici on najnižje. Ne dovolite mu, da spi na kavču ali dvignjenih ležiščih, ne dovolite mu, da leži na prehodih, vedno naj se vam umakne. Vsako stvar naj si zasluži: tako dotik, sprehod, hrano ... Ko mu pripravljate hrano, mu ukažite prostor ali sedi in mu dovolite jesti šele na ukaz. Predno mu pripnete povodec, naj se usede in mirno počaka .... Vse pa morate početi mirno in dosledno, brez nasilja.  Ko izsiljuje, ga ignorirajte in se mu posvetite šele, ko je priden ...
Psa sicer lahko kastrirate, vendar problema ne boste rešili (mogoče se bo sicer spremenil njegov odnos do drugih psov, ne pa do vas), ker je problem v tem, da nimate avtoritete. Pa tudi obisk kakšne pasje šole ne bi bil odveč.


(odgovor članu polona2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pes postaja vedno bolj nasilen
12.11.2007 15:05:55   
Barbs
IZVIRNO SPOROČILO: polona2
Kastracija. Će pa to ne bi pomagalo, pa pasji psiholog.


A ti to resno?user posted image

Bellaluna , mi smo pri naši upoštevali to tehniko in zaleže. Tudi če je lačna ko pesuser posted image  , ko ji dajam za jest, ne skače v  posodo, bognedaj, vame. Če rečem "sedi in počakaj" ima da sede im počaka. Pa nismo neki teroristi. Če ji mečemo keglje (plastične igrače) steče šele, ko dobi navodilo. In vse po spisku naprej. Nikoli ni bila v šoli. Nas je pa res na začetku hotela mal vozačkat. Pa je videla, da ne bo šlo tako. Pa še nekaj - moj kolega, pasjeljubec po poklicu in hobijuuser posted image  vedno pravi : ne tepi psa z roko! Tudi če ga moraš krcniti oz. mu dati eno okrog kepe , naj bo to neboleče (to itak upam, da je vedno in da ne pretiravate ).... z rutko, s palčko, nevem, kar neki.... ampak nikoli z roko....

Pa fajn ga zrihtaj, malega smukca...user posted image

< Sporočilo je popravil Barbs -- 12.11.2007 15:08:50 >


_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu polona2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pes postaja vedno bolj nasilen
12.11.2007 15:10:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Barbs

IZVIRNO SPOROČILO: polona2
Kastracija. Će pa to ne bi pomagalo, pa pasji psiholog.


A ti to resno?user posted image


Ja, barbs, kolikor se jaz spoznam na pse, misli resno. Sploh kastracija je pametna stvar.

(odgovor članu Barbs)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pes postaja vedno bolj nasilen
12.11.2007 15:12:50   
Barbs
Ok, to s kastracijo mi je še nekak normalno.

Pasji psiholog pa....čudna sem bila že kot otrok, priznam....user posted image  

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pes postaja vedno bolj nasilen
12.11.2007 15:15:05   
baguSka
Ok, to s kastracijo mi je še nekak normalno.

Pasji psiholog pa....


Zakaj pa ne psiholog!?user posted image  U bistvu full pomaga... Oceni njegov karakter in dejasnko ugotovi kje tisci problem psa in potem skusa resit problem... Preverjeno.

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pes postaja vedno bolj nasilen
12.11.2007 15:22:58   
Barbs
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Ok, to s kastracijo mi je še nekak normalno.

Pasji psiholog pa....


Zakaj pa ne psiholog!?user posted image  U bistvu full pomaga... Oceni njegov karakter in dejasnko ugotovi kje tisci problem psa in potem skusa resit problem... Preverjeno.


Zato, ker mi je pač smešno plačvat psihologa za psa, ki se obnaša tako, kot se bolj ali manj vsi psi enkrat ali večkrat, bolj ali manj pogosto.. Samo zato. Pa zato, ker vsaki tretji človek resnično rabi psihologa oz. psihiatra, pa si ga ne more privoščit oz. ga je sram poiskati ga, ker je to nekaj groznega za "normalno" družbo. Mogoče tusdi za to, ker imam kopico otrok in (egoistično, kaj ne) raje, kot da bi plačevala pasjega psihologa,  kupim kvalitetne zimske čevlje za najmlajšega, da sva potem lahko tudi v mrazu ven in se ukvarjava s psom , ki po izdatnem ukvarjanju zagotovo ne rabi psihologa.

So pa tudi izjeme, drži.

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pes postaja vedno bolj nasilen
12.11.2007 15:28:30   
baguSka
No jaz pa ti lahko povem, da pasji psiholog lahko resi marsikatero tezavo... Ce je recimo kuza velik ljubljencek in sploh ce so v familji otroci, pa kar naenkrat spremeni svoje obnasanje in pojma nimas zakaj; in sploh ce ta postane nasilen in bi zelel resit tezavo in je sam pac ne mores in ne znas, potem to ugotovi psiholog, ki pomaga, poisce vzrok in dejasnko pomaga odpravit tezavo.

Itak pa ne zgleda to tko, kot pri cloveku, ko hodi na terapije in se eno uro pogavarja z njim.user posted image

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pes postaja vedno bolj nasilen
12.11.2007 15:32:40   
Barbs
A dej pismo, povej mi, kako to zgleda... resno mislim, brez zajebancije.... a potem pes leži na kavču al kaj ( ok, to vem da ne) ...v bistvu, če prav razumem, moraš spet ti, kot lastnik, razložit, kakšno je stanje doma, pa povedat, kaj bi lahko bilo oz. a se je kaj spremenilo...s čim se prehranjuje, kolikokrat na dan, kako spi, a laja več kot ponavadi... al kaj... no Ne , resno me zanima.user posted image

Ker kukr se delam zdaj pametno sem pred cajtom ugotovila, da je bla naša po porodu cela in prava baba. Deprasta, pa take... Ampak sem se spopadla s težavo in ji kuhala govejo župco. Pa sadne jogurte nosila.user posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pes postaja vedno bolj nasilen
12.11.2007 15:34:19   
baguSka
Mogoče tusdi za to, ker imam kopico otrok in (egoistično, kaj ne) raje, kot da bi plačevala pasjega psihologa, kupim kvalitetne zimske čevlje za najmlajšega, da sva potem lahko tudi v mrazu ven in se ukvarjava s psom , ki po izdatnem ukvarjanju zagotovo ne rabi psihologa.


Ja, ni vedno vse v tem, da se s psom ukvarjas. Jaz recimo se tud, pa je ze od malih nog tak, da se boji vseh psov. Ni vazno al je velik al mali. In ko je bil se cisto mali je vedno bezal in se skrival pred drugimi, v pasji soli je celo cvilil, ko ga je nekdo samo pogedu.. Zdej ko je ze vecji, pa ta strah premaguje na tak nacin, da se v vsakega psa zaganja in laja na njega.. Se dela pogumnega in ne odstopa sploh! Tud stepu se je ze in ker je ez premagu enkrat nemskega ovcarja, ki je btw 5x vecji od njega, je se bl pogumen. Ceprav se mu vidi kok zlo ga je v resnici strah, ampak tega kao noce pokazat. Pa ga tega nikakor ne morem odvadit. Ni sans. Enkrat ko dobijo pogum je fertik.

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pes postaja vedno bolj nasilen
12.11.2007 15:36:39   
baguSka
user posted image user posted image user posted image user posted image

Ja. Psiholog se pac ukvarja z vedenjskimi vzorci psa. Ugotavlja pac zakaj spremembe in zakaj tako vedenje, kot ga ima. Seveda se pa pogovarja s tabo in ne z njim.user posted image  Pac hoce vedet vse.. Cimvec, da na podlagi vseh informacij ki jih dobi, ugotovi zakaj tako obnasanje.

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?