|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Povišanje preživnine
18.11.2007 11:37:39   
Anonimen
Pozdravljena!!!

Sem ravno v tej situaciji, ko sva se z partnerjem razšla in vmes je še otrok. Že prej sem bila kvazi "samohranilka", in imela sva določen en minimalen znesek preživnine, kar je sedaj meni v slabost. Rekla sem mu da bi povišala preživnino na okrog 150€ ali več (ima državno službo nekje bruto 1200€, jaz brez zaposlitve s CSD 260€ + otr dodatek), pa mi je začel nekaj težit, da ga naj grem samo tožit, bo on itak povedal, da sem leto dni živela na račun države (v bistvu pa sva oba).
Resnica pa je taka, da zdaj moram živeti pri starših, ker z 420€ s preživnino vred (seveda, če mi da cel dogovorjen znesek) ne moreva z otrokom sama živeti.

Brala sem, da lahko zaprosim tudi preživnino zase? Kako je s tem? Vsaj dokler ne najdem službe. Ali da se postavim na noge...Boli me, da mi nagaja na tak način. Ko mu omenim, da ne moreva s tako nizkimi dohodki preživeti, mi kar elegantno reče, če ne morem skrbeti za otroka, da naj ga dam njemu. Vem, otročje obnašanje...ampak z njim se čisto normalo nemorem več pogovoriti. Za ta mesec mi je dal 50! € user posted image  OMG in s tem naj preživim otroka?

Kako naj se z njim zmenim, za večjo preživnino?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Povišanje preživnine
18.11.2007 11:50:42   
natasaom
prekleti desci!!!!!jest sicer nimam teh izkušenj in močno upam,da jih ne bom imela..vem kar mi pove prijateljica..če se z njim ne moreš zment pejt najprej na socialno pol ga pa toži za preživnino..pa ne se bat taki jolbeti itak nimajo hrbtenice-če bi jo imel ne bi škratril pri preživnini.

priskrbi si odvetnika.lahko dobiš brezplačno pravno pomoč

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Povišanje preživnine
18.11.2007 12:08:43   
Anonimen
ČIsto prav ti je!!! Kaj si pa igrala kvazi samohranilko!!! Zdaj pa imaš!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu natasaom)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Povišanje preživnine
18.11.2007 12:11:42   
Anonimen
Ja hudo, če si se prej znala obrnt in si igrala boš pa še sedaj a ne

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Povišanje preživnine
18.11.2007 12:12:42   
Anonimen
Jaz bi ga šla tožit za večjo preživnino, grožnje gor al dol.

Da pa škrtari za svojega otroka, joj kak bi ga rezala.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Povišanje preživnine
18.11.2007 12:18:25   
digi
Toži, če bo špecal, da si bila kvazi samohranilka, je naj**** tudi on... to mu pod nos vrži, če še bo zaj****

_____________________________

Irgendwie, irgendwann, irgendwo...

Timon ti si moj sonček!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Povišanje preživnine
18.11.2007 12:24:34   
Anonimen
Zdaj boš mogla obrazložit zakaj si do sedaj lahko živela s tako preživnino, sedaj pa več ne moreš. Pa sploh neumnost da sta dala tako nizko preživnino in še en dokaz za punce ki o tem razmišljajo da se ne splača. K res nikoli ne veš kaj se zgodi. Včasih res velja un rek vse se vrača vse se plača.
Tvoj dedc je pa gnoj.
Vloži tožbo, pa najdi en fejst razlog zakaj rabiš višjo preživnino. Preživnina zate ti pa po moji logiki ne pripada. Saj nista bla uradno sploh nikoli skupaj. Zakaj bi ti potem on plačeval?
Drugače pa upaj da vaju ne zgruntajo, k poznam punco ki je mogla za nazaj vse otroške doklade vrnit zaradi goljufije, socialno so ji ukinili in ji tudi zagrozili z vračilom(sam ni rabla vračat).

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Povišanje preživnine
18.11.2007 12:27:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: digi

Toži, če bo špecal, da si bila kvazi samohranilka, je naj**** tudi on... to mu pod nos vrži, če še bo zaj****


V bistvu ne. Ker za otroške je ona dajala vlogo, ona napisala prihodke in če pove da je goljufala jih bo mogla ona vračat oz. jih ona ne bo dobivala toliko časa da vrne preveč izplačane.
Socialno je tudi ona zaprosila, ona napisala lažne podatke....tak da.
Ne vem kje je on tukaj razen da je podpisal tako minimalno preživnino, pa še s tem se je ona strinjala in podpisala.
Ne vem no....mislim da bo tukaj ona krepko bolj nastradala kot dedc. Oz. najbolj bo nastradal bogi otrok.

(odgovor članu digi)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Povišanje preživnine
18.11.2007 12:55:55   
natasaom
pa sej lahko tud reče,da je prej pomagal pri nakupu obleke in opreme..pa noben jo nebo vprašal zakaj zdaj ne more preživeti otroka s 50 evri.anonimna pejd do odvetnikapa toži user posted image .in če sta šla zdej narazen ne vem zakaj bi morala vračat socialno,drugo je,če te dobijo da skupaj živita in vlečeta socialno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Povišanje preživnine
18.11.2007 13:20:04   
Naja30
Groza. Jaz bi ga tožila za povišanje.

(odgovor članu natasaom)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Povišanje preživnine
18.11.2007 15:52:34   
Anonimen
Uf, težka situacija. V bistvu po eni strani prav ti je, po drugi strani pa te razumem za tvojo stisko.user posted image  Upam, da ti kakšna pomaga ki je imela izkušnje s tem.

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Povišanje preživnine
18.11.2007 17:02:25   
Anonimen
draga anonimna,

tukaj mi ni nekaj jasnega! Če ti nisi imela redne službe, je po tej logiki on imel olajšavo za otroka, a ne? Kar pomeni,da je tudi on goljufal državo, ker je plačeval manjšo dohodnino oz. denar dobival nazaj! Tukaj se ga da stisniti, user posted image
kot drugo pa ti povem, da država oz. sodišče naloži očetom najmanj 100€ preživnine, pa tja do 300€! sploh mi ni jasno, kako sta se lahko zmenila za manjši znesek, ker država tega ne dopušča! Ti pa priporočam,da greš na CSD, in se mal pozanimaš, kaj lahko narediš, da dobiš večjo preživnino!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Povišanje preživnine
18.11.2007 19:51:30   
Nea_teja_
Za večjo preživnino se moraš obrniti izrecno na sodišče in ne na socijalno to pa vem ker mi je to rekla sama socijalna.Vložiti moraš tožbo za preživnino.Glede nato pa da ima on tako veliko plače mislim da ni skrbi da nebi dobila vsaj 200 ojrov.Glede preživnine zate pa mislim da morata biti poročena.
Večina nas je pa takih ,da dostikrat ob ločitvah pristanemo na nižjo preživnino sam da imamo mir jest jo dobivam 116 evrov pa mi tud skoz brunda kok velik da za otroka.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Povišanje preživnine
18.11.2007 20:37:18   
benika
kot drugo pa ti povem, da država oz. sodišče naloži očetom najmanj 100€ preživnine, pa tja do 300€! sploh mi ni jasno, kako sta se lahko zmenila za manjši znesek, ker država tega ne dopušča


Ne bo držalo. Moj otrok dobi mesečno 83,76 € preživnine. In to so jo povečali iz 80€ mesečno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Povišanje preživnine
19.11.2007 8:32:57   
maruškaŠ
Sicer bi ti najraj rekla prav ti je, kar si tudi mislim. Vendar po drugi strani razumem tvojo stisko.

Če bo na sodišču debata o tem, da prej sta igrala samohranilstvo bosta morala vrniti preveč plačane zneske - verjetno oba - in kar se mene tiče bi bilo to tudi prav. Posledično pa boš tudi imela dober argument zakaj sedaj višja preživnina.

Lahko pa ga lepo tožiš za zvišanje preživnine in navedeš razlog, da je do sedaj še toliko in toliko denarja dajal zraven sam od sebe, zdaj pa kar naenkrat noče več.

Zase bi lahko dobila preživnino, če bi bila vidva skupaj - v izvenzakonski skupnosti ali poročena (in seveda brezposelna). Glede na to, da sta bila uradno itak narazen pa meni ni logično kako bi ti lahko karkoli zahtevala zase.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Povišanje preživnine
19.11.2007 8:42:21   
natasaom
s tem stvarmi se res ni za igrat.pa ne obsojam nobene.sam problem nastane,ko enkrat moški gre..njemu se lahk jebe zate in otroka,ti moraš pa prežvet oba.
tud jest sem brez službe,ampak nebi upala se it samohranilko,ker glede na to kakšno srečo imam,bi me takoj dobili..
upam,da boš rešila tako,da bo zate dobr

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?