|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ponovno zaračunan komunalni prispevek
27.5.2009 22:06:07   
takotako
za že obstoječo hišo, za katero je komunalni prispevek bil plačan pred pridobitvijo gradbenega dovoljenja, smo dobili ponovno odločbo za plačilo komunalnega prispevka. gre se za to da so v občini na novo izgradili kanalizacijsko omrežje, in nam ponovno na podlagi tega zaračunali kar visok prispevek?

A se kdo spozna? Ker bomo mi plačevali dvakrat komunalni pispevek...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ponovno zaračunan komunalni prispevek
28.5.2009 7:29:54   
Gordana-3
a morate plačati samo razliko? za razliko bi že razumela, ampak celega ponovno user posted image

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ponovno zaračunan komunalni prispevek
28.5.2009 10:17:38   
polho3006
Komunalni prispevek, kot prispevek ki ga določa zakon je lahko zaračunan samo pred izdajo grad. dovoljenja. Vsako ostalo plačilo ki se ga pričakuje od vas je verjetno sofinairanje izgradnje kan. sistema. Ker občina zgradi samo osnovne kanale sistema, hišne priključke na kanalizcaijo pa mora financirati uporabnik. Tako da...najbolje da se pozanimaš na občini, kaj pomeni odločba ki so ti jo poslali.

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ponovno zaračunan komunalni prispevek
28.5.2009 12:58:20   
Bibek
V kolikor občina zgradi novo oziroma boljšo infrastrukturo, lahko izda novo odločbo po uradni dolžnosti. Če še prej niste imeli kanalizacije, tako komunalni prispevek v prvi odločbi za kanalizacijo ni bil obračunan, sedaj pa je to potrebno plačati. Odvisno je, kaj ste plačali ob sami gradnji.

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ponovno zaračunan komunalni prispevek
28.5.2009 21:53:49   
takotako
Smo plačali kanalizacijski prispevek-ima mami vse spravljeno. Pa sej ja da se pač nekaj plača sam mi smo dobil res visoko vsoto.je pa odločba za kanalizacijski prispevek. Men je kar nekaj...

(odgovor članu Bibek)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ponovno zaračunan komunalni prispevek
1.6.2009 20:36:57   
Aja1
IZVIRNO SPOROČILO: Bibek

V kolikor občina zgradi novo oziroma boljšo infrastrukturo, lahko izda novo odločbo po uradni dolžnosti. Če še prej niste imeli kanalizacije, tako komunalni prispevek v prvi odločbi za kanalizacijo ni bil obračunan, sedaj pa je to potrebno plačati. Odvisno je, kaj ste plačali ob sami gradnji.


Točno tako. Poglej v prvo odločbo o komunalnem prispevku, če je obračunana tudi kanalizacija.

_____________________________




(odgovor članu Bibek)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ponovno zaračunan komunalni prispevek
3.6.2009 15:13:08   
honey
Takotako, koliko pa ste dobili za plačat zdaj prispevka za kanalizacijo? Ker nas to tudi v kratkem čaka, zato me zanima. Pa smo plačali komunalni prispevek, ampak nam je bilo že takrat obrazloženo, da glede na to, da nimamo javne kanalizacije, le-ta ni obračunana, da pa bomo, ko bo enkrat v izgradnji, morali plačati oz. sofinancirati izgradnjo javne kanalizacije. Tako da je to po vsej verjetnosti to. 

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ponovno zaračunan komunalni prispevek
3.6.2009 16:50:12   
Poka
Midva sva imela zelo nizek komunalni prispevek, ker tudi ni nič urejeno na parceli - 450 EUR. No in zato bomo določene stvari plačali sami in zbiramo predračune za projekt. Eno tretjino naj bi krila občina ostalo sami. Ampak problem je ta, da nas hočejo prinest okrog - kot je to čist običajna praka v Sloveniji in za projekt, za katerega je realna cena je trikrat manj kot so oni zaračunali. Verjetno so sami izbrali izvajalca, mogoče je celo kolega od župana al pa celo njegova firma. On je namreč gradbinec. In ti je vse jasno... Ker smo pa nekateri lastniki parcel tudi iz foha, vemokake so cene. In se zdaj pogajamo. Smo samo odločeni, da na naš račun nihče ne bo služil in tlačil v svoje žepe.

Za nazaj ti pa nimajo pravice zaračunat komunalnega. Lahko da je kaj druga, ampak najbolje se je pritožit in pozanimat, če so to res upravičeni zaračunat. Velikokrat niso.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ponovno zaračunan komunalni prispevek
3.6.2009 19:47:51   
Saša27
IZVIRNO SPOROČILO: Poka

Midva sva imela zelo nizek komunalni prispevek, ker tudi ni nič urejeno na parceli - 450 EUR. No in zato bomo določene stvari plačali sami in zbiramo predračune za projekt. Eno tretjino naj bi krila občina ostalo sami. Ampak problem je ta, da nas hočejo prinest okrog - kot je to čist običajna praka v Sloveniji in za projekt, za katerega je realna cena je trikrat manj kot so oni zaračunali. Verjetno so sami izbrali izvajalca, mogoče je celo kolega od župana al pa celo njegova firma. On je namreč gradbinec. In ti je vse jasno... Ker smo pa nekateri lastniki parcel tudi iz foha, vemokake so cene. In se zdaj pogajamo. Smo samo odločeni, da na naš račun nihče ne bo služil in tlačil v svoje žepe.

Za nazaj ti pa nimajo pravice zaračunat komunalnega. Lahko da je kaj druga, ampak najbolje se je pritožit in pozanimat, če so to res upravičeni zaračunat. Velikokrat niso.



Sta pa res malo plačala komunalca, no pa če praviš, da ni ničesar gor... Ko pa berem naprej, tisto o županu pa to, me pa močno spominja na našega županauser posted image

_____________________________

True friends are hard to find, harder to live and impossible to forget!

Having a dream doesn't make you smart. Knowing it wont come true, that does.

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ponovno zaračunan komunalni prispevek
3.6.2009 23:16:59   
takotako
Me ni blo nič gor... Dobili smo čez 3000€. Pa tudi prvič komunalni prispevek ni bil tako nizek ker sta našadva kar velik izplačvala. Men to glih ni no...

(odgovor članu Saša27)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ponovno zaračunan komunalni prispevek
4.6.2009 8:00:39   
honey
Mi2 sva plačala čez 3.000,00 EUR komunalnega prispevka. Ampak so nama že takrat povedali, da bomo morali, ko se bo delala javna kanalizacija, sofinancirati. Tako da po moje da je to to. Pa da ne bo pomote - tudi na naši parceli ni bilo nobene infrastrukture. 

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ponovno zaračunan komunalni prispevek
4.6.2009 8:21:20   
Poka
IZVIRNO SPOROČILO: Saša27

IZVIRNO SPOROČILO: Poka

Midva sva imela zelo nizek komunalni prispevek, ker tudi ni nič urejeno na parceli - 450 EUR. No in zato bomo določene stvari plačali sami in zbiramo predračune za projekt. Eno tretjino naj bi krila občina ostalo sami. Ampak problem je ta, da nas hočejo prinest okrog - kot je to čist običajna praka v Sloveniji in za projekt, za katerega je realna cena je trikrat manj kot so oni zaračunali. Verjetno so sami izbrali izvajalca, mogoče je celo kolega od župana al pa celo njegova firma. On je namreč gradbinec. In ti je vse jasno... Ker smo pa nekateri lastniki parcel tudi iz foha, vemokake so cene. In se zdaj pogajamo. Smo samo odločeni, da na naš račun nihče ne bo služil in tlačil v svoje žepe.

Za nazaj ti pa nimajo pravice zaračunat komunalnega. Lahko da je kaj druga, ampak najbolje se je pritožit in pozanimat, če so to res upravičeni zaračunat. Velikokrat niso.



Sta pa res malo plačala komunalca, no pa če praviš, da ni ničesar gor... Ko pa berem naprej, tisto o županu pa to, me pa močno spominja na našega županauser posted image

Ej ti povem... Vsi so isti user posted image Pa vsi so neki gradbeni inežnirji, arhitekti... se sprašujem zakaj - ker so lahko dobili poceni parcele in jih potem ful drago prodali. In razliko stlačili v svoj žep. Eden v sosednji občini - sej mogoče sva z mojim ena redkih butlov, ko ne izkoristiš, ampak glede na to, da se poznamo preko enega skupnega prijatelja, nam je ponudil parcele po ene petkrat nižji ceni, za kupit in potem prodat naprej. Bi sicer kupila zase, če nebi imela ene parcele že, kar se tiče prodaje, verjetno bi jo prodala po malenkost višji ceni kot bi jo kupila sama, da nekaj zaslužiš, čist tako - po "tržni ceni" se itak nobena ne proda. Ampak hecn je, da vsi potem govorijo, kako je ta župan v redu, ker vsaj ponudi še drugim mal user posted image Dejstvo pa je (bog ve po koliko zastonj jih je on dobil), da on umetno zvišuje cene na ta način in si jih drugi ne morejo niti privoščit - razen res bogati.

(odgovor članu Saša27)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?