|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dieta "manj jej"
24.7.2009 13:31:07   
tinkatonka
No evo....pa sem spet tukaj. Sem se gibala pred časom nekje med ločevalno, ki sem jo pred 2 leti uspešno zaključila, shujšala 10kg, pa vse nazaj dobila, do tega, da sem se seznanila z Montignacom, ki mi je sicer blizu, a se mi je težko odpovedat npr. krompirju. Sem "strasten čokoholik  in bolj ko se trudim, da jo imam manj na "jedilniku", bolj sem jezna nase, ko skrivam sama pred sabo prazne papirčke. In ker življenje ni eno samo odpovedovanje, ampak ga je potrebno uživati in ker me razne diete spravljajo v obup in slabo voljo vsakič, ko pojem kaj kar ni "dovoljeno", posledično non stop razmišljam o hrani in kaj lahko jem in kaj ne,...

Zato sem se odločila, da grem na dieto "manj jej" pa hkrati tudi "bolj zdravo jej".

Pravila, ki sem si jih zastavila so:
  • V prehrano vključujem jedi, ki jih prej nikoli nisem jedla (npr. pira - kok je pa to dobr user posted image , polnozrnate testenine,...., krompir ostane na jedilniku ampak manj; npr 1× na teden)
  • veliko vode (že zdaj jo pijem veliko, sokov in gaziranih pijač ne pijem)
  • veliko zelenjave (pa jo že zdaj veliko pojem)
  • izogibaj se sladkarijam (piškoti in peciva me niti ne ganejo, pri meni je problem čokolada. Bodo bolj kot ne vsakodnevni notranji boji, da jo ne kupim v trgovini, sem pa tja ko bo kriza prevelika, pa si bom privoščila raje tisto 70%), aja pa sladoled tud lahko v ledeni kavi - to je za mojo dušo v teh poletnih dneh
  • imej redne obroke (4-5 obrokov na dan) in zadnji naj bo najkasneje ob 18h uri.

No pa da vidim koliko časa zdržim. Se gre še kakšna izmed vas te "diete", ki v bistvu ni dieta.
Pa če ste za, lahko vsak dan napišemo kakšen je naš jedilnik zgledal in se če rezultati "diete" poznajo kaj na počutju, ohlapnosti oblek,.... Tehtala se jaz ne bom, ker mi ni pomembna cifra na tehtnici ampak predvsem to, da bom zadovoljna sama s sabo, da se bom počutila OK, nenapihnjeno,....

Lp Tina



_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dieta "manj jej"
24.7.2009 13:48:48   
miapia
V bistvu to, kar si napisala, ni dieta, ampak zdrav način življenja, ki ga bolj ali manj živim tudi jaz. Po vseh regelcih vedno ne gre, ampak nekako uravnovesiš zadeve. Čokolada sama po sebi ni slaba, slab je sladkor v njej. Zato priporočajo "prave" čokolade. Pa voda voda voda in redni obroki, čeprav to meni ne gre ravno od rok, ker sem bolj neješča. Se pa trudim zjutraj jesti. Pa gibanje - najmanj 20 min na dan, česarkoli si pač sposobna - tudi hitrejša hoja je super. Pa tudi z likanjem pokuriš veliko user posted image . Pa čimmanj soli, belega sladkorja. Pa čim manj misli na to, da bi jedla jedla jedla.

Upam, da bo to postal tvoj način življenja, sploh zato, ker drastične diete ne učinkujejo, to si verjetno že sama ugotovila.

Pa veliko srečeuser posted image

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dieta "manj jej"
24.7.2009 13:55:27   
tinkatonka
miapia....ja vem,da ni dieta, zato tudi uporabljam navednice v svojem prvem postu. Ampak glede na spremenjen način prehranjevanje bo najbrž izgubljena tudi kaka kila (vsaj upam).user posted image

Glede gibanja bi rada napisala še tole....

Hodim vsak dan (no ko je lepo vreme, pa če ne zamujam)  cca 15-20 min do službe, pa kakšen km sem pa tja s kolesom (zadaj pa 15kg utež user posted image  - moj sine), pozimi sem rada hodila na fitnes. Zdaj mi je prevroče za fitnes, bom pa spet prakticirala to ob hladnih jesenskih večerih, ko se hitro stemni in ne moraš biti tako dolgo zunaj. Pa še mož si je kupil kolo pred dnevi pa bomo šli mogoče malo večkrat na kolesarski izlet.

LP Tina



_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dieta "manj jej"
24.7.2009 15:29:36   
potepinček
Tudi jaz sem se pred mesecem dni odločila za to varianto. Rezultat
-5kg.

< Sporočilo je popravil potepinček -- 24.7.2009 15:30:08 >

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dieta "manj jej"
24.7.2009 15:46:42   
Najaa
tinkatonka, če ne be še napol dojila, bi se ti pridržila. Tako pa imam že tak malo mleka...

(odgovor članu potepinček)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dieta "manj jej"
24.7.2009 16:37:31   
SaaS
Tinkatonka, jaz te pa predvsem podpiram. Ne bom se ti sicer pridružila.

Sama sem pred 10 leti začela na ta način živeti, se prehranjevati. Redni obroki, kuhani, raznoliki, brez fastfooda, malo manj sladkarij in maščob. Tudi pomfri si kdaj pa kdaj privoščim in piškote, ampak ne vsak dan eno škatlo... Po vsakem kosilu, tudi kaj sladkega.. Brez vmesnih grickarij. Največ vode, le malo sokov... No, jem pa včasih tudi po 18h, velikokrat ob 19h, prej ne uspemo večerje zrihtat... Trudim se jesti obroke ob približno rednih urah, tudi v službi.
In da se pohvalim, sem takrat počasi v slabih 3 letih shujšala 15kg. In jih držim. Vmes sem dala skozi dve nosečnosti in prišla nazaj. Zdaj čakam tretjega otročka in grejo kile spet gor, ampak upam, da potem spet dol..

Moraš se pa zavedat, da to res ni dieta, ampak način življenja, ki ga spremeniš in držiš naprej... Če greš nazaj na stare navade, grejo verjetno tudi kg nazaj. Ampak, saj potem ti vse to ratajo navade in ni problem. Zdaj lahko pred mene postaviš skledo arašidov, keksov ali sira ipd, in znam probat in se ustavit, dovolj, včasih to ni šlo.. haha.
Veliko uspeha ti želim!

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dieta "manj jej"
24.7.2009 16:48:20   
mateyka
hm, nekak podobno jaz jem v normalnih okoliščinah. point pri moji prehrani je da jem vse kar mi je njami, samo v malih porcijah in ne prepogosto, če redi user posted image evo, tako jem jaz. rada imam pa veliko zelenjave, belo meso in razne kinoe, temni riž, kuskus itd. od redilnih zadev, sveži kruh in pecivo, sem pa velik fen temne čokolade, pa je ne jem vsak dan (1x na teden po nekaj koščkov), ker ne smem - se bi mi teža skoz po malem dvigovala user posted image user posted image

danes
zajtrk: bela kava in Manner baby savoiardi (5 kosov) - za zajtrk si vedno privoščim pecivo user posted image
malica: čolniček z marelicami
kosilo: riž z omako iz graha, korenja, kolerabe, paradižnika in purana
malica: ledena kava
večerja: musli z navadnim jogurtom

vmes: voda v velikih količinah in mal kradem od tamale - hruškov Fructal sok user posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dieta "manj jej"
24.7.2009 16:52:29   
mateyka
Pa še mož si je kupil kolo pred dnevi pa bomo šli mogoče malo večkrat na kolesarski izlet.


hejeej, mi si tudi ravno zdaj za vikend štimamo kolo in dajemo gor baby seat za tamalo, dobimo tudi čelado v nedeljo in - weeee, gremo user posted image

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dieta "manj jej"
24.7.2009 22:31:32   
HuAnita
Te podpiram in tudi sama približno tako že lep čas jem, kg pa samo gor??????
Tako da sem vsa obupana - če sem nervozna zaradi službe, žrem kar vse povprek, se zredim, na dopustu pa redni obroki, veliko rib, sadja, nič živcev, pa spet - kg gor????

Skušam bolj kot ne po Montiju jest, pa spet ne gre....

Eh, imam pa tako nepredvidljivo službo, zato se kakega resnega športa ne morem lotiti, če se ga, en teden gre, potem pa se mi spet vse zruši za nekaj dni, pa se potem spet ne spravim.... Pa tole gospodinjenje, to meni pobere vso energijo zvečer - posoda, cunje, pa da pometem - evo, je ura 22.30, pa me vse mine..user posted image user posted image user posted image


tako da ja, še ena, ki te poddpira in te bo posnemala

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Dieta "manj jej"
24.7.2009 23:55:55   
cvetka.marjetka
user posted image Naj še jaz napišem par besed o dieti manj žri... Ni treba ravno manj jesti, ampak to kar poješ jej kakovostno hrano! Predvsem to. Leta nazaj nikoli nisem imela problemov s težo, vedno suhica (nekateri so rekli, da celo preveč). Pa sem se z manj gibanja začela redit. Potem je prišla prva nosečnost... Po prvem porodu sem izgubila nekaj kg pridoblejnih med nosečnostjo, potem pa se zredila na težo kakoršnjo sem imela, ko sem šla rodit. user posted image  user posted image Noro! S pomočjo 90-dnevne diete (no, nisem prišla do konca 3-eh mesecev, ker sem prej ponovno zanosila) shujšala okoli 8-10kg. Čez celo nosečnost sem se zredila 14kg. Po porodu pa buuuum - napadi žolčnih kamnov. user posted image  user posted image user posted image user posted image Ja, to boli k sto hudičev... ker dojim in mala noče flaške sem operacijo prestavila na konec spetembra, ko bomo že jedli kaj po žlički, do takrat pa sem na dieti (že od sredine marca). Najprej sem mislila, da bom ob mleko zaradi diete, ampak to v bistvu ni dieta, kjer bi jedel manj, ampak kjer paziš kaj ješ. Dieta ni kaj pretresljivega - predvsem NIČ maščob in ker ne smem tudi jajc, to pomeni NIČ sladic, tortic, čokolade, palačink z nutelo user posted image ... jogurti z 0%m.m., mleko 0,5% m.m.,... pusto, nemastno meso. Ne smem tudi svežega sadja in zelenjave, vse kuhano, ampak to pri izgubi kilogramov nima bistvenega pomena. Predvsem sem iz jedilnika črtala vse maščobe in sladki program (lahko ješ sicer med in sladkor, pa na mleku 0,5 si skuhaš kakšen puding). Deluje. Na dva načina - ni žolčnih napadov, kile so v 5ih mesecih skopnele za 25kg. user posted image Res bi šle dol v vsakem primeru, kakor je to običajno po porodu, ampak oklestila sem tudi tiste, ki so se na riti, bokih, stegnih in še kje držale že izpred prve nosečnosti. Predvsem pa je tu pomembna volja in vztrajnost - prej sem si vedno rekla - en košček čokolade me ne bo konec, pa en košček pizze, pa en košček,... vsak dan je bilo nekaj. Sedaj ni več enega koščka, ker ga potem občutim z groznimi bolečinami. Prej sem si vedno rekla, da ne zmorem. Pa sem si dokazala da lahko, le močna volja je potrebna. user posted image
Tudi vam želim, da bi našle to močno voljo in oklestile kilograme. Srečno! user posted image

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dieta "manj jej"
29.7.2009 14:31:20   
tinkatonka
Hej!

me veseli, da me podpirate. Sem kr pridna. Sicer je padel par dni nazaj tud "home made" sladoled zvečer ob klepetu z mojo mamo, pa na enem pikniku sem tudi po 18h uri jedla (ampak sam bučke na žaru in eno celo hrenovko iz žara, kruha nič; še ledeni kavi sem se uprla). user posted image  

V bistvu je point tega načina prehranjevanja pri meni predvsem to, da se ne bom počutila napihnjeno kot balon. Kakšen teden sem vsa zatečena, drug teden manj, pol sem spet kot balonček, je pa res, da se zdravim zaradi hipotiroze in mi tud ta moja bolezen nagaja pri vsem tem. Je zelo zelo težko shujšat, če imaš težave s hormoni. Žal. user posted image

No kakorkoli že, bolj kot izgubljena kila mi pomeni boljše počutje.

Vsem hujšaricam želim trdno voljo in dobre rezultate!






< Sporočilo je popravil tinkatonka -- 29.7.2009 14:41:40 >


_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Dieta "manj jej"
29.7.2009 20:45:07   
miapia
Tinkatonka, si kdaj poskusila z limfno drenažo? Meni se je namreč po porodu porušil cel sistem in hormoni so mi naredili celo zmedo v telesu. Med drugim sem začela zatekati kot med nosečnostjo in napihnilo me je kot žabo. Limfna drenaža me je pa dobesedno rešila. Zdravniki mi namreč niso znali pomagati. težave imam še 7 mes po porodu, ampak mi je bistveno bolje.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Dieta "manj jej"
30.7.2009 9:27:54   
tinkatonka
miapia...sem ti pisala na ZS.

Lp Tina

_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Dieta "manj jej"
30.7.2009 16:22:39   
bella02
Hej!
Sem ena mnogih s podobnimi težavami. Na tvoj način sem shujšaja pred 9-imi leti za cca 15kg. Nato sem spoznala sedanjega moža, padale so večerjice, v avtu so bili stalno rum kokos, višek vsega pa so bile kontracepcijske tablete, ki so mi vso težo vrnile. Poudarjam, z mojimi prekrški pri hrani. Nato sem 2x delala ločevalno in obakrat shujšala. Medtem sem rodila 2 punčki in spet sem na višku kg. Jutri bo mala stara eno leto. Januarja sem začela z ločevalno, izgubila 12kg in jih 5 dobila nazaj.

Sicer sem prejšnji ponedeljek spet pričela ločevalno, vendar sem jo prekinila. Na prigovarjanje kolegice, s pomočjo katere sem shujšala pred 9-imi leti, sem se odločila za ločevanje, vendar ne po dnevih. Moj način je precej podoben tvojemu, le da do 12h jem le sadje (in to vedno na prazen želodec, tudi popoldne), večerjam pa okvirno tam do 21h. Tudi sama sem poskušala imeti zadnji obrok ob 18h in glede na to, da sem študentka in tudi brez učenja ne grem spat pred polnočjo, to ne pride v poštev. Je pa res, da bodo na jesen in pozimi večerje prej, zdaj ob 20h komaj pridemo s puncami noter. Ko se bo začel vrtec, bomo tud to uredili. Pa da si naredim npr. solato, je ura takoj 21.00.

Ločujem pa beljakovine in ogljikove hidrate. To mi nekako najbolj ustreza, čeprav se je včasih težko upreti mlademu krompirčku in zrezku, vendar gre.

Drugi in moj največji problem pa so sladkarije. To zajema vse. Na prvem mestu čokolado, potem pa vse ostalo sladko. Zdaj tudi jaz sežem po 70% čokoladi in še to malokrat. Zdaj bo kdaj padel še sladoled, vendar znam reči ne.

Trenutno imam voljo in po cca 10-ih dneh je že 3kg minusa. Vem, da bo treba še veliko volje, pa če ti enkrat res naredi klik v glavi, to ni težko. Dejstvo je, da se v svoji koži ne počutim dobro im mi je muka it v trgovino po hlače, ker me zamori. Torej bom nekaj naredila, da temu ne bo tako.

Le še voljo za telovadit zbiram, pa bom tud to dala čez. Trenutno se dost natelovadim, ko lovim malo hčerkico zunaj okoli hišeuser posted image in posledično me kar precej boli križ.

Všeč mi je, da ste odprle to temo in skupaj nam bo uspelo. Bo vsak nasvet prišel prav! Želim vam lep dan še naprej!

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Dieta "manj jej"
30.7.2009 16:58:26   
Leela
super za tvojo odločitev.

Vas bom brala, ker tudi sama rabim spremenit prehrambene navade. Je pa to dolg proces saj se ne moreš slabih navad kar znebit.
Kar je zdravo itak vemo, tukaj ne bomo odkrili tople vode user posted image . Važno je da imaš redne obroke, da cuker preveč ne pade in da ješ ko si lačen. Ampak, ko se pač toliko let nezdravo, neredno prehranjuješ sploh več ne znaš poslušati svojega telesa kaj potrebuješ ampak kar neki grickaš iz navade.
Pri meni je problem telovadba.

(odgovor članu bella02)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Dieta "manj jej"
31.7.2009 13:24:14   
tinkatonka
Me veseli, da vas je vedno več takih.

ja tudi jaz sem pred 2,5 leti uspešno shujšala z ločevalno (sem bila še na porodniški), no potem pa služba in je šlo vse nazaj gor. Pa še ta bumerang učinek.  Krive so predvsem sladkarije. Čokolade na čokolado, ko sem enkrat začela, sem v tistem dnevu naredila še 10001 prekršek. Če se zadržim pri čokoladi, mi bo marsikaj uspelo. Pred cca pol leta sem si kupila knjigo od Montignaca. Mi je zelo všeč. Taka zdrava življenska filozofija. Samo mi je malo prestrogo, npr to, da ne smeš jest krompirja. Jaz sem pa ful krompirjevka. Pa še doma ga kar nekaj pridelamo in se mu res težko odrečem. No kot sem rekla bo krompir še vedno na jedilniku, le manj ga bo, npr 1× na teden.

Tako da jest kombiniram zdravo prehranjevanje skupaj s priboljški, ki je npr. zame krompir. Navadne testenine sem zamenjala s polnozrnatimi, več je zelenjave na mojem jedilniku. Olivno olje uporabljam skoraj povsod. Ali pa se olja kr izognem.

Danes sem npr za zajtrk pojedla jabolko + polnozrnato štručko. Kosilo sem prinesla s seboj (bučke, papriko in piščančje meso sem popražila v teflonu (nič olja, nič masla), dolivala malo vode in dušila, začinila z malo vegete in pasiranim paradižnikom). Mnjami....Mi je zadišal cukr po tem kosilu, sem si mislila, joj samo eno čokoaldko bi zdele, samo eno....no pa je nisem. Sem premagala sama sebe!!!!! user posted image user posted image user posted image  Si raje pripravila kavo (brez sladkorja in brez mleka). Popoldne imam pa v planu še kakšen politrški tekoči jogurt in sadje).

Včeraj zvečer okrog 21h sem imela zvečer krizo, ker sem nazadje jedla kosilo ob 12h, pa okrog 17h samo lubenico in sem iskala in iskala po kuhinji kaj bi jedla (zdravega), no na koncu sem pojedla eno žlico mešanih semen (bučna, sončnična, sezam,...) in eno jabolko. Sem imela mal slabo vest, ampak sem pa potešila lakoto, pa še težka hrana za želodec ni bila.

Lp Tina





< Sporočilo je popravil tinkatonka -- 31.7.2009 13:26:30 >


_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Dieta "manj jej"
13.8.2009 17:35:44   
ksenci
čisto slučajno sem odprla to temo in me je pritegnila da nekaj napišem. sem v 5. mesecu nosečnosti in sem se do zdaj zredila 4kg, vendar imam še kr lepo št. kg, ki so mi ostali od prve nosečnosti-sin je star 1 leto. med prvo nosečnostjo sem se zredila 20kg- 10 mi jih je ostalo, ampak že prej nisem bila ravno suhica. opažam, da se ne počutim vredu- zelo se potim in na zadnjem pregledu sem imela tudi povečan pritis, zato sem se odločila, da bom poskušala bolj zravo jesti. izogibala se bom sladkarijam in slanim posladkom, belemu sladkorju, soli, belemu kruhu. ne gre se mi toliko za št. kg, ampak za moje počutje in zdravje, ker to vpliva tudi na otrokovo zdravje. sem prepričana, da če se bom tega zavedala, se mi ne bo težko upreti "nezdravi"hrani.
mislim, da je ta dieta "zdrava prehrana" najboljša rešitev za odvečne kg in zdravo telo, ker po nekih hitrih in stradajočih dietih spet hitro prideš na star- nezdrav ritem prehranjevanja. če pa želiš kg obdržati, pa moraš ohraniti zdrav način prehranjevanja.
upam, da nam bo uspelo ostati na prvi potiuser posted image

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Dieta "manj jej"
13.8.2009 22:24:47   
marita
ojla,

tudi jaz sem na tej "manj jej dieti". he, he, he...od prejšnjega tedna, ko hlač skoraj nisem več mogla zapeti. Ma je kr kriza, sem se držala ves teden, pa kile stojijo. Tud gramček ne dol. No ta teden, je blo majčken boljš. Glavni razlog za dobro voljo je, da mi je trebuh nekoliko upahnel, ni več tolk napihnjen.

Fajn tema, bom spremljala.user posted image

(odgovor članu ksenci)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Dieta "manj jej"
15.8.2009 7:09:39   
Anonimen
živjo punce

no jz sem tud na dieti manj jej zdravo jejuser posted image sam je res kar težko, sem zgubila v 14 dneh samo 3kg, ampak to je napredek ker počasi izgubljam na teži user posted image user posted image user posted image user posted image ker vsaka dijeta je taka da hitro izgubiš kg, zrediš se pa še hitrejeuser posted image

počasi uvajam v prehrano jedi ki so bolj zdrave in hranljive, in tiste jedi ki so samo zato da te napihnejo pa jih počasi dajam na krej, in jih ne kupujem več user posted image user posted image tako da upa da bom shujšala s to metodo vsaj 20kg, ker jih moram nujno, vas bom brala in sodelovala

lep dan

(odgovor članu marita)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Dieta "manj jej"
17.8.2009 10:37:28   
tinkatonka
Zivjo punce!

No jaz sem kr pridna pri dieti "Manj jej - bolj zdravo jej".

Naj z vami delim svojo izkusnjo....sama obozujem testenine, tudi sin in mož bi imela makarone 7× na teden, če bi bilo po njuno. No in ker smo bili po porciji testenin vsi siti kake pol urce, pol pa spet lačni dokaj hitro.....so polnozrnate testenine pravi balzam za naše želodčke. S sinom sva imela v nedeljo za kosilo polnozrnate polžke in zelenjavno omakco (paprike in paradižnik z domačega vrta podušen na olivnem olju, posoljen in nato zmiksan v mnjami kašasto omakco).
Po kosilu naju niso nič boleli trebuščki, nič nisva bila napihnjena,...., nič lačna še cel popoldan. Ma res so zakon te polnozrnate testenine. Mož sicer nekako še ne zaupa v te "barvaste" testenine, je dokaj tradicionalno navezan na "bele" user posted image user posted image user posted image user posted image

kg niso šli nič dol, ker je bil vmes še en hud PMS ko si mi hormoni podivjali in me kot zakleto silili v "prepovedane" stvari.

A je tukaj še kakšna, ki ima težave s ščitnico in posledično tudi z kg?

LP Tina


_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
17.8.2009 10:40:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tinkatonka)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Dieta "manj jej"
17.8.2009 13:13:17   
Leela
Priporočam v branje Zakaj so pa francozinje lahko vitke (Guiliano Mariele). Ful luštkana knjigica o načinu prehranjevanja francozinj oz. o zmernosti pri prehranjevanju. Taka motivacijska.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?