|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kuhinja-parket-vrata
18.11.2009 23:01:09   
onjamnv
Lep pozdrav vsem skupaj!

Tudi mi veselo gradimo hiško in smo pred tem da položimo parket oz. laminat. pa sem ugotovila da bi blo verjetno smisleno prej uskladit vrsto lesa pohištva z laminatom (in vrati) da se ne bo teplo. Kuhinja sva dala že izrisat in bo kombinacija bele in ameriškega oreha. Stena oz en del bo rdeč (samo kot podarek). Zdaj pa sem si začela razbijat glavo s tem da verjetno vsak parket ne bo šel zraven. Rada pa bi dala nekaj bolj nevtralnega npr. hrast oz. nekaj toplega samo da ne bo pretemno.

Ali ima mogoče kakšno idejo- izkušnjo kakšen parket bi šel skupaj s tako kuhinjo.

pa še to všeč mi je bolj minimalističen stil - samo vseeno da ne deluje vse skupaj prehladno.

Lp.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kuhinja-parket-vrata
18.11.2009 23:04:23   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: onjamnv

Lep pozdrav vsem skupaj!

Tudi mi veselo gradimo hiško in smo pred tem da položimo parket oz. laminat. pa sem ugotovila da bi blo verjetno smisleno prej uskladit vrsto lesa pohištva z laminatom (in vrati) da se ne bo teplo. Kuhinja sva dala že izrisat in bo kombinacija bele in ameriškega oreha. Stena oz en del bo rdeč (samo kot podarek). Zdaj pa sem si začela razbijat glavo s tem da verjetno vsak parket ne bo šel zraven. Rada pa bi dala nekaj bolj nevtralnega npr. hrast oz. nekaj toplega samo da ne bo pretemno.

Ali ima mogoče kakšno idejo- izkušnjo kakšen parket bi šel skupaj s tako kuhinjo.

pa še to všeč mi je bolj minimalističen stil - samo vseeno da ne deluje vse skupaj prehladno.

Lp.


beljen ameriški oreh ali nekaj takega.... Pride svetlo, vendar ne rumenkasto ampak bolj sivkasto kar ti bo pasalo na kuhinjo. Barve stene pa bodo poživile vse skupaj.

Mogoče pa vseeno nasvet, da se ne bati, če bi dala recimo tudi na tla ameriški oreh (parket), navaden oz. nič beljen.... Mi ga imamo in sem navdušena, ker svetel parket bi mi kravžljal živčke (ker mam rada čisto in pospravljeno) in bi me vsak las na tleh in vsaka drobtina čist vn iz tira vrgla user posted image . Tako se pa na malce pisanem parketu ne vidi takoj.

(odgovor članu onjamnv)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kuhinja-parket-vrata
18.11.2009 23:06:16   
Petka09
Aja, barvo vrat pa tudi glej, da bo nekak svetlo sivo rjava, da ne bo na rumenkasto ali rdečkasto vleklo (kot recimo bukev ali javor). 
Sam ne vem kaki materiali bi to bli, to se pozanimaj pri prodajalcih.

V glavnem, ameriški oreh se strašno tepe z vsako barvo lesa, ki vleče na rdečkasto al pa rumenkasto... moje mnenje.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kuhinja-parket-vrata
18.11.2009 23:11:02   
Gina
A v kuhinjo boš dala parket oz. laminat? Meni gre še v dnevni laminat na živce, ker se ves čas packa, je skoz usran. Parket mi je pa fajn, ampak ga v kuhinji tudi ne bi imela, ker je preveč mokrega hipotetično lahko tam.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kuhinja-parket-vrata
18.11.2009 23:13:15   
Petka09
No, še se bom vtaknla user posted image . Ja, vseeno ti tut jaz ne bi priporočala parketa/laminata direkt v kuhno na tla... Ko sva bla midva še najemnika, sva mela laminat v kuhni - pa je bil hitro poluknjan, poškodovan (je pač dostkrat kej padlo na tla, ne vem, nož, kaka vilica... pa večkrat mokro). Ploščice so neuničljive, čeprav seveda mrzle. Ampak na dolgi rok in iz vidika uporabnosti se bolj splačajo.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kuhinja-parket-vrata
18.11.2009 23:20:21   
bella02
Jaz nisem spala cca en teden, ker sem si razbijala glavo s tem. kaj bo v kuhinji po tleh. Težava je bila tudi v tem, da sta kuhinja in dnevna en prostor. Po temeljitem razmisleku je v dnevni laminat (za parket nama finančno ni šlo), v kuhinji pa najdebelejši topli pod, kar jih je, je pa tak špric izled in je fuuul neobčutljiv. Vmes je prehod z zlatimi kovinskimi letvicami in če jutri spet delam, naredim isto. V kuhinjo nisem upala dat laminata, ker če se kaj polije, pa me ni doma, ne bi rada vsega ven metala. Samo moja izkušnja in veliko sreče pri izbiri!

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kuhinja-parket-vrata
18.11.2009 23:30:43   
anitka7
mi pa mamo laminat v kuhinji in je čist ok...ni panike s polivanjem al pa ko kaj gor pade. po 5 letih je še vedno lep

_____________________________

Everything will be OK in the end.If it"s not OK,it"s not the end yet.

30.1.2006 - Nik
17.9.2009 - Neli

(odgovor članu bella02)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kuhinja-parket-vrata
19.11.2009 7:26:46   
Hope2
Imamo vse en prostor in v takem mi ni všeč kombinacija ploščic in parketa. Imamo povsod gotovi parket (temnejši) in ga ne menjam, ker se mi čist lepo obnese. Laminat si ne bi upala dat not. Žal pa ne vem kak je ameriški oreh v živo, tako da tu ne bi svetovala.

Glede vrat, če misliš da bo preveč šekasto, neusklajeno, so še vedno potem najboljša bela vrata. Fajn so tudi iz vidika, če boš kdaj štrihala stene ali limala tapete, da se ti spet to ne bo teplo. Bela je tka nevtralna in ena skrb manj

(odgovor članu anitka7)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kuhinja-parket-vrata
19.11.2009 8:24:47   
ribica.
mi smo naše stanovanje itak kupili in je bil not laminat, tako da tu nimam kaj praskat. Imajo pa pri moji prijateljici, kjer so sami zidali različne pode v kuhinji, jedilnici in dnevni in meni to zgleda ful grdo. Ker prostor ni ločen s hodnikom, tako da ne gre res za ločene sobe. Tako imajo recimo v kuhinji pluto, potem se prostor dvigne s stopnico kjer je jedilnica in je parket, takoj potem je prehod v dnevno, kjer je tudi parket, samo drug vzorec. Meni zgleda tako nakramano, kot da bi se ena ženska ful navesila z nakitom, brez okusa. Tako da, če bi jaz bila ti, nikakor ne bi dajala različnih podov v take prostore, kejr je vse v enem, kuhinja in dnevna. Samo moje mnenje.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kuhinja-parket-vrata
19.11.2009 8:44:16   
onjamnv
Še enkrat lep pozdrav in hvala za odgovore!¨

Sem šele zdaj prebrala vse vaše odgovore in ja Gina, v kuhinji bodo ploščice samo prej se mi ni dalo vsega opisovat, sem hotla mal poenostavt. Bodo pa ploščice verjetno temno sive, ampak kuhinja je v obliki črke U (kuhalna plošča gleda proti jedilnici). Ampak ploščice bodo pa samo od enega pulta do dugega, nato pa že laminat ki se nadaljuje v jedilnico in dnevno, ki je en prostor in se mi zdi lepše da je tam  talna obloga enaka. Ploščice pa se ne bodo teple s kuhinjo, to sem prepičana, samo bojim se, kako gredo skupaj različne vrste lesa.

lp
A da na temnem parketu se manj pozna kot na svetlem? Ne vem zakaj sem si jaz to obratno predstavljala.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kuhinja-parket-vrata
19.11.2009 9:08:00   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: onjamnv

Še enkrat lep pozdrav in hvala za odgovore!¨

Sem šele zdaj prebrala vse vaše odgovore in ja Gina, v kuhinji bodo ploščice samo prej se mi ni dalo vsega opisovat, sem hotla mal poenostavt. Bodo pa ploščice verjetno temno sive, ampak kuhinja je v obliki črke U (kuhalna plošča gleda proti jedilnici). Ampak ploščice bodo pa samo od enega pulta do dugega, nato pa že laminat ki se nadaljuje v jedilnico in dnevno, ki je en prostor in se mi zdi lepše da je tam  talna obloga enaka. Ploščice pa se ne bodo teple s kuhinjo, to sem prepičana, samo bojim se, kako gredo skupaj različne vrste lesa.

lp
A da na temnem parketu se manj pozna kot na svetlem? Ne vem zakaj sem si jaz to obratno predstavljala.


Si kar dobro predstavljaš, na temnem se vsak drekec pekec pozna. Če vzameš takega, ko ni čist temen in da je malo šekasti, je situacija boljša, vendar po izkušnjah glede vidne umazanije, je svetel majka user posted image

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 19.11.2009 9:10:14 >

(odgovor članu onjamnv)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kuhinja-parket-vrata
19.11.2009 9:32:50   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: onjamnv

Še enkrat lep pozdrav in hvala za odgovore!¨

Sem šele zdaj prebrala vse vaše odgovore in ja Gina, v kuhinji bodo ploščice samo prej se mi ni dalo vsega opisovat, sem hotla mal poenostavt. Bodo pa ploščice verjetno temno sive, ampak kuhinja je v obliki črke U (kuhalna plošča gleda proti jedilnici). Ampak ploščice bodo pa samo od enega pulta do dugega, nato pa že laminat ki se nadaljuje v jedilnico in dnevno, ki je en prostor in se mi zdi lepše da je tam  talna obloga enaka. Ploščice pa se ne bodo teple s kuhinjo, to sem prepičana, samo bojim se, kako gredo skupaj različne vrste lesa.

lp
A da na temnem parketu se manj pozna kot na svetlem? Ne vem zakaj sem si jaz to obratno predstavljala.


Si kar dobro predstavljaš, na temnem se vsak drekec pekec pozna. Če vzameš takega, ko ni čist temen in da je malo šekasti, je situacija boljša, vendar po izkušnjah glede vidne umazanije, je svetel majka user posted image


Hope, čeprav se vedno strinjam s tabo, se bom tule samo na pol user posted image . Ja, šekasti je majka - ameriški oreh ali pa kaj podobnega, torej.

Svetel je katastrofa, če ste pri hiši vsi temnolasci, ker potem se vsak las, vsaka temnejša drobtina, vse, vse.. vse se pozna.... Znoriš. Sva bla najemnika in imela bukov laminat... Katastrofa, nonstop sem vidla lase in razno svinjarijo po tleh.
Zdej mava ameriški oreh gotov parket... Krasno! Sej se tudi tu pozna - kaka svetla packa, drobtina itd.... Samo je zakon. Govorim zato, ker sem sprobala oboje.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kuhinja-parket-vrata
19.11.2009 9:44:53   
Hope2
Sprobala sem svetel lamelni parket (bukev), gotov temen parket wenge, umazano bele ploščice in zdaj imamo temen iroko (ki ni rdeč, temveč temno šekasto rjav). Najmanj sem čistila svetel parket, največ pa wenge parket, zdaj tega iroko j etudi treba pucat,ampak samo zato, ker malček naredi svoje (polivaje, bruhanje, voda, mleko, kruh, drobtince). Aja pa imamo psa (ob vseh teh kombinacijah istega) in pes tudi naredi svoje. Je pa res da smo vsi bolj svetliuser posted image , tudi pes je bel. Če mali bruhne ali polije vodo, obrišem,ampak na temnem se vidi vseeno flek, na svetlem teh flekov ni bilo.

Itak pa imaš svetlo in temno umazanijo, zdaj imamo bel kamen v predosbi in je skoz umazano (čeprav vsakko stopi ima občutek sterilnosti), pa imamo temno rjave in temno sive ploščice po kopalnicah, pa se tudi vse pozna. Po tolkih selitvah, sem ugotovila, da je še vedno bolje izbrat kar mi je všeč, kar mi paše, ker pucat moraš v vsakem primeruuser posted image . Govorim zase, da ne bo spet kdo vzel kaj nase.

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 19.11.2009 9:45:38 >

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kuhinja-parket-vrata
19.11.2009 9:46:08   
Anonimen
Nisem brala vseh prejšnjih postov, ampak jaz bi npr. dala kuhinjo v eni barvi, parket in vrata pa v drugi, če ti ni všeč, da bi imela vse tri stvari v istem lesu.

Je pa res, kar je napisala predhodnica. Imam črnega psa in svetle ploščice - katastrofa!!! user posted image user posted image user posted image Na temnih v garaži se pozna pol manj.

Sedaj pa še moje vprašanje: kuhinja bo v belo-temno sivo barvi, keramika v ful svetlo sivi-beli barvi.. Kakšne barve vrata?? Najbrž bi najbolj pasala bela, ampak ne vem.. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Petka09)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kuhinja-parket-vrata
19.11.2009 9:49:07   
Hope2
Sem zdaj šla gledat ameriški oreh in je tak kot naš temen irokouser posted image

Zdaj pa vidim, da je na enih slikah naš malo temnejši vseeno, pa bolj rjavkast.

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 19.11.2009 9:51:12 >

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kuhinja-parket-vrata
19.11.2009 10:06:10   
Petka09
Mi imamo tudi v predsobi svetle ploščice in sem jih tudi že tisočkrat preklela. Enostavno nonstop moram brisat, čeprav pridemo od zunaj notri z relativno čistimi čevlji, ker je zunaj asfalt in beton. Ampak je nonstop nekaj, neki madeži, bognedaj, da pada dež... groza vglavnem. Tko da v predsobo več nikoli ne bi dala svetlih ploščic.

Skuštrana suzi, vrata so lahko bela ali pa tak sivkasto-rjav les... Malo si poglej pri prodajalcih. Samo ponavadi so to kaki taki materiali, ki so kar precej dragi. Recimo bukev ali pa javor je najcenejša varianta vrat. Te modernejše barve in strukture pa so dražje, vendar tudi zelo lepe. Sam belih vrat več ne dajejo, ker so že mal "out", hehe - kot sm rekla, bolj so "in" modernejše barve lesa in teksture.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kuhinja-parket-vrata
19.11.2009 10:09:51   
Anonimen
petka, maš mogoče kakšno slikco? user posted image

(odgovor članu Petka09)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kuhinja-parket-vrata
19.11.2009 10:47:34   
Petka09
misliš slikco vrat? Mi nimamo takih barv, ampak kombinacijo dveh vrst lesa (ne vem več katerih), ob straneh temnejša barva, na sredini svetla. Paše s parketom.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kuhinja-parket-vrata
19.11.2009 22:45:54   
rpli poli oli
se strinjam z ribico čim manj načičkano

(odgovor članu onjamnv)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
21.11.2009 10:08:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu rpli poli oli)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?