|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Orhideja - kako?
8.10.2007 8:32:18   
saraja
Hojla,

zanima me, kako se neguje orhideja? Imam gnojilo za orhideje, kako se jo gnoji, skratka prišla bi vsaka informacija prav, da bo moja orhideja lepa!user posted image

Hvala

_____________________________

Samo pravi prijatelj si upa povedati prijatelju tisto resnico, zaradi katere ne bo več njegov prijatelj!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Orhideja - kako?
8.10.2007 8:51:30   
Baby
Orhideje niso nič zahtevne, jaz jih imam 5 pa vse prav lepo rastejo in cvetijo.
Imam jih na okenski polici, kjer je malo sonca (direktno in močno sonce ni priporočljivo).
Zalivam jih poleti 1x na teden pozimi pa še manj 1x na 10-14 dni.
Največna napaka, ki jo lahko narediš je ta, da so preveč zalite, ker potem začnejo gniti korenine.
Jaz jih nič ne gnojim, presadim jih vsako drugo leto v kupljeno zemljo za orhideje.

(odgovor članu saraja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Orhideja - kako?
8.10.2007 14:18:22   
neela
Baby, kako jih presajaš? Meni se je te dni odlomil del stebla, na kateri je zraslo nekaj novih zračnih korenin in listov. Trenutno imam ta del v vodi, ne vem pa, kako iin kdaj pripraviti zemljo (za orhideje)...mi lahko pomagaš?

(odgovor članu Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Orhideja - kako?
10.10.2007 21:24:10   
Sheba
Jaz imam orhideje in mi ful lepo uspevajo. Gnojim jih 1 x na 2 meseca, zalivam pa čisto po občutku, ko vidim, da je zemlja že čisto suha.
Vsekakor ne smejo biti na neposrednem soncu, vsaj vsaki drugi dan ji škropim po koreninah. 2x na mesec jih stuširamuser posted image .
Ko cvetovi odmrejo jim stebla odrežem nad tretjim "kolenom", da potem znova poženejo novo steblo.

Ena izmed orhidej je še posebej bogata s cvetovi, največ je imela naenkrat 48 cvetov.

Pa veliko sreče pri gojenju!

(odgovor članu neela)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Orhideja - kako?
23.10.2007 8:47:47   
mala maja
meni so rekli, da je za orhidejo najbolje da za par dni kar pozabiš nanjo.user posted image (da jo je treba bolj poredko zalivati) in meni trenutno lepo dela(trkam)

Moja je vsajena v mešanico lubja in zemlje. Se vidi skozi steklen lonček. Najbolje da vprašaš v kakšni vrtnariji, pa ti bodo z veseljem pomagali.

(odgovor članu Sheba)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Orhideja - kako?
23.10.2007 9:22:17   
hrchy
jaz imam pa ene bolj specialne orhideje, ne tistih z velikimi belo/vijolicnimi cvetovi. In niso take, da bi cvetele celo leto. Ali pa jaz ne znam zanje poskrbet :s Zdi se pa mi, da sem enkrat slisala, da jih moras postaviti za nekaj dni na hladno, da dozivijo en sok in da zacnejo cvetet potem... ali katera ve, ce je kaj na tem?

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Orhideja - kako?
25.10.2007 20:38:03   
neela
Na delu stebla, ki je odcvetel, so mi na novo zrasli listi in zračne korenine. Ta del se mi je kasneje odlomil in zato sem nekaj zračnih korenin namočila v vodo (v večji kozarec). Bila sem ziher, da 'nova' orhideja ne bo uspevala naprej, pa glej ga zlomka - orhidejca iz kozarca vode na dveh koncih na novo poganja stebla in bo cvetela! Nisem mogla verjeti - zato moram res nujno nabaviti ustrezno zemljo oz. lubje, da zasadim novo orhidejco v lonček... Ima katera izkušnje s presajanjem (kdaj, kako...)???

(odgovor članu hrchy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Orhideja - kako?
26.10.2007 16:49:58   
mala maja
sem danes v cvetličarni vprašala.
Posadiš jo v bolj visok lonec, zmešaš malo zemlje in več lubja, ter jo posediš notri. paziti moraš edino, da zračne korenine pustiš zunaj in jih ne daš v zemljo.

(odgovor članu neela)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Orhideja - kako?
8.11.2007 9:20:37   
neela
mala maja - thanks!!!
sem že kupila substrat (lubje) prav za orhideje, vendar ne vem, kako je sedaj s koreninami? Nova orhidejca je naredila samo zračne korenine - sedaj pa ne vem, ali kakšno dam v zemljo in jih nekaj pustim zunaj al kako???
Trenutno so še vedno v kozarcu vode in se iz dveh straneh pripravlja, da bo cvetela - pa ne vem, ali naj počakam, da odcveti in jo posadim ali se naj kar takoj lotim presajanja...
je tle kakšna cvetličarka????user posted image user posted image

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Orhideja - kako?
8.11.2007 9:45:02   
Putka
Obstaja epruvetka, ki jo v zemljo daš in ni treba nič dodatno gnojiti. Moram preskusit.

Phalenopsis (tiste z debelimi listi) meni ne gredo najbolje, tudi cvetki hitro odpadejo, pa zaenkrat še nobena ni ponovno zacvetelauser posted image

Če imaš orhidejo z tanjšimi in manjšimi zelenimi listi, so mi v rastlinjaku svetovali, da jo čez pomlad ven postavim, lahko direkt na sonce. Listi so sicer potemneli (na zeleno-vijolično), ampak ni umrla in je zelen del kar lepo delal.

(odgovor članu neela)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Orhideja - kako?
26.12.2007 9:43:53   
saraja
Pozdravljene spet še enkrat!!
Moja orhideja je ostala brez cvetov, povrhu pa je nastala takšna bela povrhnjica, če razumete kaj mislim?Kaj naj naredim?

_____________________________

Samo pravi prijatelj si upa povedati prijatelju tisto resnico, zaradi katere ne bo več njegov prijatelj!

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Orhideja - kako?
26.12.2007 19:19:41   
Paštetka
povrhu pa je nastala takšna bela povrhnjica, če razumete kaj mislim


ne, ne razumem, kje je bela povrhnjica?

Meni, če odcvetijo, jih kar pustim, da začnejo spet cveteti, in počnem enako, kot če bi cvetele. Nič ne režem stebel vstran. Porežen, edino steblo ali del, ki se posuši.

(odgovor članu saraja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Orhideja - kako?
26.12.2007 21:11:50   
saraja
Skorjica kot bi bila plesen. NAredila se je pa na površju, na zemlji. REzala pa nisem nič stran!

_____________________________

Samo pravi prijatelj si upa povedati prijatelju tisto resnico, zaradi katere ne bo več njegov prijatelj!

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Orhideja - kako?
27.12.2007 9:30:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Sheba

največ je imela naenkrat 48 cvetov.



Kaaaaaaaaaaaaaaaj? user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ...moje majo pa sam liste user posted image
...punce a mislite, da je tudi odvisno kje jih kupimo?? Baje v Baumaxu niso kvalitetne rože..jaz jih mam s tam?

(odgovor članu Sheba)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Orhideja - kako?
28.12.2007 16:22:41   
kamane
Imam več orhidej, ki mi cvetijo več mesecev.
Negujem jih tako, da jih vsakih 14 dni postavim v banjico z vodo (voda sega nekje do sredine plastičnega lončka v katerem so posajen) in jih pustim, da se namakajo cca 4 ure. Ko jih vzamem iz vode jih pustim nekaj časa v prazni banjici, da odteče odvečna voda, potem pa jih postavim nazaj v lončke in na okno, kjer imajo sonce samo dopoldne, pa še to ne veliko.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?