|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Decembrski otroci v šoli
4.12.2007 19:25:46   
mala pikica
Imam eno vprašanje. Naš šolski sistem seveda danes ni tak kot je bil pred 15 leti, to mi je jasno. Takrat smo v isti razred prišli otroci rojeni nekje od... Pa saj se niti ne spomnim user posted image Danes je baje tako, da grejo v isti razred otroci rojeni v istem letu. Potem je seveda januarček septembra star 6 let in pol, decemberček pa 5 let in 9 mesecev. Recimo...

Skratka, da ne dolgovezim user posted image Slišala sem, da bi se naj pri decembrskih otrocih starši sami odločili, katero leto ga bodo dali v šolo. Kaj ima mogoče katera kakšne izkušnje v zvezi s tem?

Hvala vam!


_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Decembrski otroci v šoli
4.12.2007 19:58:53   
Anonimen
Kako pa je z otroci rojenimi v novembru?  user posted image  

(odgovor članu mala pikica)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Decembrski otroci v šoli
4.12.2007 20:16:59   
Barbs
Naša tasrednja je februarka 1998, pa je šla v prvi razred z 1997 - letniki. Se mi zdi, da ni nobene panike, če se dogovoriš. Kakorkoli že, samo da otroku ustreza.user posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Decembrski otroci v šoli
4.12.2007 20:17:17   
hrabra miška
Pri nas je tako da so v razredu po letnikih. Moj sin hodi v tretji razred in ima sošolce rojene od januarja do decembra. Je pa bila v prvem razredu kar velika razlika med enim in drugim,saj je to skoraj celo leto razlike.

_____________________________

Pazite na svoje otročke kot na zaklad.
Vsak je drugačen,vsak je edinstven.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Decembrski otroci v šoli
4.12.2007 20:34:36   
ona
IZVIRNO SPOROČILO: mala pikica


Skratka, da ne dolgovezim user posted image Slišala sem, da bi se naj pri decembrskih otrocih starši sami odločili, katero leto ga bodo dali v šolo. Kaj ima mogoče katera kakšne izkušnje v zvezi s tem?

Hvala vam!


tale varianta pred 6 leti,ko je moja kolegiva dala decemberčka v šolo,ni bila možna,pred 3 leti,ko je šel moj sin v šolo pa so decemberskim in novemberskim otrokom dali možnost,da gredo eno leto kasneje v šolo,tako,da se iz leta v leto nekaj spreminja!
Po eni strani je fajn,če je otrok starejši,ker mu nekako gre lažje skozi,po drugi strani,ša če ga ne daš s sovrstniki,še posebej,če je z njimi v vrtcu,potem ostane sam še eno leto v vrtcu in izgubi vso družbo!
Torej,so pozitivne in negativne strani,vsekakor pa moraš,če imaš možnost kasnejšega vpisa,videti kako bi bilo otroku najbolje...user posted image

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Decembrski otroci v šoli
4.12.2007 21:51:09   
bskrle
Sama svetujem,da eno leto počakajo z vpisom Otroci (mnog)i niso zreli za šolo.

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Decembrski otroci v šoli
4.12.2007 22:01:56   
Samrela
Tudi sama imam decembrčka in nima pojma kaj bom naredila. Vsekakor razmišljam v smeri, da bi za eno leto odložila, je pa res, da je v vrtcu vseskozi z letniki in je trenutno to njegova družba. user posted image  Po drugi strani pa razmišljam, da se bodo ti otroci potem itak "raztepli" po raznoraznih šolah in razredih in bi imel morda le nekaj sošolcev iz skupine. In nenazadnje, tako majhni otroci hitro navežejo nove stike....  Ne vem.....

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Decembrski otroci v šoli
4.12.2007 22:06:25   
ona
IZVIRNO SPOROČILO: Samrela

Tudi sama imam decembrčka in nima pojma kaj bom naredila. Vsekakor razmišljam v smeri, da bi za eno leto odložila, je pa res, da je v vrtcu vseskozi z letniki in je trenutno to njegova družba. user posted image  Po drugi strani pa razmišljam, da se bodo ti otroci potem itak "raztepli" po raznoraznih šolah in razredih in bi imel morda le nekaj sošolcev iz skupine. In nenazadnje, tako majhni otroci hitro navežejo nove stike....  Ne vem.....

S tem se popolnoma strinjam in,če bi jaz imela decemberčka,bi ga sigurno dala eno leto kasneje v šolo,saj kot vidim pri sošolcih od mojega sina,tisti ki so veliko mlajši malo težje premagujejouser posted image

(odgovor članu Samrela)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Decembrski otroci v šoli
4.12.2007 22:27:57   
Putka
Slišala sem, da bi se naj pri decembrskih otrocih starši sami odločili, katero leto ga bodo dali v šolo.
Ni čisto tako. Če je januarski, se lahko odločiš da gre z starejšim letnikom, decemberski so pa šoloobvezni. Pa tudi če je 31.12. ob 11.59.

Za kasnejši odhod v šolo se odloči komisija (vsaj mislim tako), mora biti zdravniško oz psihološko upravičeno.

Jaz sem tudi decembrska in nisem imela 7 let. Kakšni sošolci pa še manj (celo junijko smo imeli). Pa kaj. Meni je všeč, da je otrok med starejšimi in tako hitreje napreduje.

Samo primer: soseda je izsilila, da je šel sin leto kasneje. Že v vrtcu je znal pisat in brat. Celo glavo večji od vrstnikov istega letnika. Torej z leto mlajšimi hodi v šolo. In so zelo ponosni, ker v razredu največ ve in največkrat dvigne roko.



(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Decembrski otroci v šoli
4.12.2007 22:42:10   
andrea
Jaz vsekakor glasujem za eno leto kasneje. Naš je rojen decembra, sem želela in poizkušala vpis prestaviti za eno leto, ampak kljub trudu mi to ni uspelo. Bil je prva generacija obveznikov, pa na šoli se jim je ravno izšlo s številom otrok, da sta ostala dva razreda. Je prevladalo vse kaj drugega kot prednosti za otroka. Če bi imela še eno možnost bi vztrajala in težila do onemoglosti, pa me nihče ne bi prepričal, da gre otrok s 5. leti in pol v prvi razred. Pa, da ne bi kdo mislil, da ima kakšne probleme, hvala bogu, ne. Zdaj smo v 5/9, pa vsa leta napreduje, je odličen, na tekmovanjih pobira zlata priznanja...., ampak to ni vse. Otrok je bil prikrajšan za eno leto BREZSKRBNEGA otroštva. Pa lahko bi še kaj napisala, ampak se mi zdi, da bo dovolj. Je pa to moje mnenje, ki ga nikomur ne vsiljujem.
                                                                                           LP; user posted image

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Decembrski otroci v šoli
4.12.2007 22:52:55   
Marogica
Tudi jaz imam decembrčka(ta mlajši) in če bo le možno, ga bomo dali eno leto kasneje v šolo. Predvsem, ker se mi zdi otrok, ki še ni dopolnil niti 6 let, enostano premajhen. Še za šestletnike se mi zdi prezgodaj. In kot je rekla predhodnica...predvsem ga oropaš brezskrbnega otroštva, iger...

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu andrea)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Decembrski otroci v šoli
4.12.2007 23:02:45   
nejcko
O tem je bilo že kar veliko govora:

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1737534 

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1304133 

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1464744 

Mi imamo novembrčka in smo letos prestavili vpis. Če lahko zase za kaj rečem, da sem naredila edino in 100% pravilno, potem sem naredila prav  s sinovim odlogom šolanja. Ko ga gledam, si niti v naj naj znanstveni fantastiki ne morem zamisliti, da bi ta otrok zdaj hodil v šolo.

Več o mojem mnenju glede na to temo pa si lahko prebereš na gornjih linkih.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Decembrski otroci v šoli
6.12.2007 21:09:57   
Lianna
To je pač odvisno od otroka. Poznam primer ko otrok ne bi bil za v šolo tudi če bi šel eno leto kasneje, ker mu je pač vse odveč. Poznam pa primer ko se v 1. razredu dolgočasi (je decembrček), ker vse že zna in če bi šel eno leto kasneje bi bilo samo še hujše. Prav tako poznam punčko, ki je stara 6l in pač mala na lastno željo obvlada že računanje, pisanje, branje in ji je tudi 1. razred prelahek.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Decembrski otroci v šoli
7.12.2007 7:38:27   
Pauline
Za kasnejši odhod v šolo se odloči komisija (vsaj mislim tako), mora biti zdravniško oz psihološko upravičeno.


Sem jaz tudi to nekje zasledila....ne zadošča želja staršev....so tudi drugi vpleteni.

Naš je tudi decemberček...ne vem kaj bomo naredili. V šolo naj bi šel sep.08

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Decembrski otroci v šoli
7.12.2007 11:22:38   
Nika v službi
Primer moje svakinje. Hčerka, najina krščenka, je rojena sredi septembra 2000. V šolo bi po pravilih morala septembra 2006. Teste je opravila pozitivno. Ker pa je dejstvo, da ob vstopu v šolo nima polnih 6 let, kar je pogoj, je na željo staršev vstopila v šolo leto kasneje, torej letos septembra.

Seveda vse ni bilo tako preprosto, ker so morali svojo željo oz. odločitev krepko zagovarjati, si jo po domače povedano, izbojevati na šoli, pri ravnateljici, na komisiji. Ampak je uspelo, ker so vztrajali in niso želeli popustiti.

Če se starši odločijo, je ni sile, da ne bi uspeli, če so le dovolj vztrajni, iznajdljivi in če so seveda izpolnjeni določeni predpogoji.

Moja mala bučka ima sedaj komaj dve leti, je pa tudi rojena sredi septembra in če bo le mogoče, bom šla isto pot. Zakaj bi jim jemali eno leto otroštva?!

Tudi sama sem šla v šolo leto kasneje (rojena 1. februarja), pa čeprav sem vse teste opravila pozitivno, ampak so takrat starše vprašali (pa smo šli v šolo s 7 leti!), kako se bodo odločili in jim je svetovalna delavka sama rekla "pustite ji še eno leto otroštva". Mislim, da svoje odločitve niso nikoli obžalovali, pa tudi sama sem bila nadpovrečno uspešna ves čas šolanja.

Jaz sem v principu za kasnejši vstop.


(odgovor članu Pauline)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Decembrski otroci v šoli
11.12.2007 8:51:17   
petra*
Naš najstarejši ima rojstni dan 27.12. in ja, v šolo je šelleto dni kasneje. Obžalujemo ?
NIkoli. ŠE enkrat bi naredila isto.
Verjetno ne bi imel učnih težav niti, če bi šel leto dni prej. A dobil je še eno leto "otroštva" in dozorel je.
lp

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Decembrski otroci v šoli
11.12.2007 18:54:33   
Jožica Č.
mala pikica in vse ostale mamice decemberčkov. Pogovarjala sem se z učiteljico  prvo šolčkov pa mi je sama povedala da decemberski lahko gredo v šolo naslednje leto tako JE TUDI PRAV saj  malčki nimajo nič od otroštva . Nisem pa spraševala za mojega ker imam starejše pač pa za hčerko prijateljice DRŽITE PESTI DA VAM TO USPE IN ŠE OTROČKI UŽIVAJO ENO LETO KAR PA VAM POTRDIM IZ IZKUŠEN MOJIH OTROK PA LP.

(odgovor članu petra*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Decembrski otroci v šoli
28.12.2007 22:10:45   
kepa*
Tudi naš Gašper je decembrček, pa še prezgodaj rojeni, tako da gre definitivno leto kasneje v šolo.

_____________________________

Letos pa bo!

(odgovor članu Jožica Č.)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Decembrski otroci v šoli
29.12.2007 19:53:17   
Pi-kica 1
Delam v skupini predšolskih otrok in imam kar sedem otrok, ki so odložili vpis za eno leto. Večina jih ima bratce in sestrice v višjih razredih, tako da so ses starši odločili napodlagi izkušenj s starejšimi otroki. Pa vsi sploh niso decembrski. Mi imamo novembrčka in če se mi bo samo malo zazdelo, da še ni zrel, zagotovo ne bo šel v šolo. 

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Decembrski otroci v šoli
31.12.2007 17:46:38   
Pia73
Starejši sin je rojen okotobra in je šel v prvi razred, ko še ni dopolnil 6 let. Takrat nismo niti razmišljali, da temu ne bi bilo tako. Se je dobro obnesel, čeprav je bilo na začetku problem dolgotrajna (beri 45 minut) koncentracija. No, tega še do sedaj ni čisto osvojil,.... user posted image  Je drugi razred.

Posploševanje ni dobro. V sinovem razredu imajo decemberčka, rojen 26.12., ki je najpametnejši in najbolj priden, pa enega, ki je mislim, da rojen marca, ki pa to ni,....

Tako, da odločit se mora starš glede na svojega otroka, pa ne glede na to kateri mesec je rojen.

Sem absolutno za kasnejši vstop otrok v šolo. Ampak na splošno, svojega bi dala kasneje le v primeru, ko bi smatrala, da ni dovlj zrel. Ker sicer, se mi zdi, da mu lahko narediš več škode kot koristi. Pa saj to itak vsak sam ve.

Moje mnenje pač.

_____________________________

Ja, ja,...

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Decembrski otroci v šoli
3.1.2008 20:11:13   
mamči
Moj sinko je tud decemberček 2002 in ga septembra  2008 nikakor še ne bi dala v šolo. Umsko je sicer zelo  napreden in se doma že sedaj veliko učima, ker ga vse zelo zanima. Ja pa zdravstveno preveč šibak, itak je bil prej rojen, pa iz vrčevske skupine tud ne vem, če gre kak otrok z njim v "našo" šolo.
Skratka, eno leto bi mu še pustila otroštva.

Me pa konkretno zanima, kako lahko prestaviš vpis in s kom se naj posvetujem v zvezi s tem ? Zdaj smo imeli sistematski pregled, pa ni bilo govora o šoli. Sicer imamo januarja še logopeda, če bom tam kaj več zvedela ?
Ali je potrebno počakati na povabilo o vpisu ? Res ne vem in prosim, če ima katera kakšno informacijo.

(odgovor članu Pia73)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Decembrski otroci v šoli
3.1.2008 21:39:35   
Pia73
IZVIRNO SPOROČILO: mamči

Moj sinko je tud decemberček 2002 in ga septembra  2008 nikakor še ne bi dala v šolo. Umsko je sicer zelo  napreden in se doma že sedaj veliko učima, ker ga vse zelo zanima. Ja pa zdravstveno preveč šibak, itak je bil prej rojen, pa iz vrčevske skupine tud ne vem, če gre kak otrok z njim v "našo" šolo.
Skratka, eno leto bi mu še pustila otroštva.

Me pa konkretno zanima, kako lahko prestaviš vpis in s kom se naj posvetujem v zvezi s tem ? Zdaj smo imeli sistematski pregled, pa ni bilo govora o šoli. Sicer imamo januarja še logopeda, če bom tam kaj več zvedela ?
Ali je potrebno počakati na povabilo o vpisu ? Res ne vem in prosim, če ima katera kakšno informacijo.


Vem, da se je nejcko tega poslužila in da je v enem postu to prav lepo razložila. Ti bo verjetno ona znala vsaj najti tisti post, kjer je vse opisala. Jaz ga tako na hitro ne najdem.
Je pa kar komplicirano kolikor se spomnim.
Pa srečno!

_____________________________

Ja, ja,...

(odgovor članu mamči)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Decembrski otroci v šoli
3.1.2008 21:53:51   
nejcko
mamči, počakaj na vabila, ki ti jih bodo poslali iz šole (enkrat februarja). Najprej boste povabljeni na predstvitveni roditeljski sestanek in verjetno vam bodo že tam omenili možnost odloga in kako to narediti.

Otroka boš morala vpisati v šolo, ampak takrat neseš s seboj vlogo/prošnjo za odlog vpisa, ki jo napišeš sama. To potem v šoli dajo kot prilogo k vpisnemu listu in čez mesec ali dva boste klicani na sistematski pregled k šolskemu zdravniku, nato boš klicana ti na šolo na pogovor, če si si slučajno premislila itd., nato pa bodo klicali še otroka na testiranje. Nato je sklicana komisija, ki odlog odobri ali pa ne, ampak ti si še vedno tista, ki imaš zadnjo besedo.


Se pa baje obetajo neke novosti glede samega postopka odloga vpisa, ampak ne vem, če že za letošnje prvošolce.

(odgovor članu mamči)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Decembrski otroci v šoli
4.1.2008 21:51:56   
mamči
Hvala za informacije. user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Decembrski otroci v šoli
5.3.2008 19:58:02   
pojona
No, mi imamo sina "decemberčka" l. 1998. Šel je normalno v šolo s svojimi letniki. Od njega je mlajša samo še sošolka, ki je januarska l.1999.
Sedaj sta oba že v 4.razredu in da vam povem, da sta oba s sošolko sedaj med nadarjenimi učenci. No, nikoli mi ni prišlo niti na misel, da bi dala sina 1 leto kasneje v šolo. V razredu je pa tako ali tako razlika vedno med učenci 1 leto, pa tudi če bi bilo časovno omejeno od junija do junija rojeni otroci. Otoci se pa tako ali pa tako v 1. in 2. razredu več ali manj učijo vse skozi igro - vsaj pri nas je tako.

No, moje mnenje je, da so otroci že zadosti zreli za v "tako šolo" in mislim, da jim ne bo vzeto eno leto otroštva. user posted image


_____________________________

CARPE DIEM

(odgovor članu mamči)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?