|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dnevi dopusta v gospodarstvu
13.3.2008 21:03:17   
karamela
Moj je dobil odločbo 20 dni po osnovi, 2 dni na otroka in 4 dni na zahtevnosti del. mesta.

Kaj pa delovna doba? Ima 18 let skupne delovne dobe. A katera mogoče ve kako je s tem. A je to odvisno o podjetja njihovih internih aktov? Jaz isto v gospodarstv in  dobim nekaj dodatnih  dni na skupno  delovno dobo.


Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dnevi dopusta v gospodarstvu
13.3.2008 21:44:20   
Anonimen
Ja, mislim, da je odvisno od internih aktov.

(odgovor članu karamela)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dnevi dopusta v gospodarstvu
18.3.2008 17:24:57   
nasmejani
Naj bolj poišči zakon o delovnem razmerju od Kresalove in tam boš točno vedla.

_____________________________

Nasmejanost je božji dar.
Hinavščina po človeška napaka.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dnevi dopusta v gospodarstvu
19.3.2008 21:26:18   
marty5
Na žalost je odvisno res samo od podjetja...Pri nas ti dajo zgolj tisto, kar je predvideno v zakonu:

- 20 dni osnove
- 1 dan na otroka do 15. leta starosti
- extra dni (ne vem koliko) če si zaščiten delavec nad ne vem koliko let (55?)

Skratka, to je to  - nobenih dni na delovno dobo, izobrazbo, zahtevnost dela....

Kako se v posameznem podjetju obračuna dopust, pa je navadeno v internih pravilnikih.

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu nasmejani)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dnevi dopusta v gospodarstvu
20.3.2008 6:46:52   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: karamela

Moj je dobil odločbo 20 dni po osnovi, 2 dni na otroka in 4 dni na zahtevnosti del. mesta.

Kaj pa delovna doba? Ima 18 let skupne delovne dobe. A katera mogoče ve kako je s tem. A je to odvisno o podjetja njihovih internih aktov? Jaz isto v gospodarstv in  dobim nekaj dodatnih  dni na skupno  delovno dobo.


Hvala


Najprej velja Zakon o delovnih razmerjih, potem kolektivna pogodba (odvisno od tega v kateri dejavnosti je podjetje) šele na to interni akti podjetja. Pa s tem, da pravice v internih aktih ne smejo biti slabše od pravic v zakonu in kolektivni pogodbi, lahko so samo boljše.

Za katero dejavnost pa gre?

(odgovor članu karamela)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dnevi dopusta v gospodarstvu
20.3.2008 14:24:38   
ribicau
Po Zakonu o delovnih razmerjih je 4 tedne minimalno! 1 dan pripada na otroka in če si star nad 50 let, če 3 dnevi, se mi zdi. Lahko pa ima podjetje sprejet tudi svoj interni akt in tam opisane možne dodatne dneve dopusta. Poglej na odločbi, kakšna je zakonska osnova (mora bit čist na vrhu - preambula), pa se potem vidi, na podlagi katerih predpisov je dopust določen. Lahko mi pošlješ ZS, če se ne znajdeš!

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dnevi dopusta v gospodarstvu
20.3.2008 14:34:19   
karamela
Evo tako piše v odločbi o dopustu  Zakon o delovnih razmerjih (Ur. list RS št. 42/2002 in pravilnika o delovnih razmerjih.
V pogodbi o zaposlitvi sem še zasledila da spada pod kolektivno pogodbo za gospodarske dejavnosti UR LIST RS 40-2205-1997.

A v vaših službah upoštevajo delovno dobo v dopust ali tudi ne?


(odgovor članu ribicau)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dnevi dopusta v gospodarstvu
20.3.2008 19:30:25   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: karamela

Evo tako piše v odločbi o dopustu  Zakon o delovnih razmerjih (Ur. list RS št. 42/2002 in pravilnika o delovnih razmerjih.
V pogodbi o zaposlitvi sem še zasledila da spada pod kolektivno pogodbo za gospodarske dejavnosti UR LIST RS 40-2205-1997.

A v vaših službah upoštevajo delovno dobo v dopust ali tudi ne?



Ja, upoštevajo delovno dobo, ampak kolektivna pogodba za gospodarske dejavnosti je krovna kolektivna pogodba, ki mislim da trenutno ne velja več. Pod njo pa ima vsaka dejavnost svojo kolektivno pogodbo, recimo: kolektivna pogodba za kemično in gumarsko industrijo, pa kolektivna pogodba za lesarstvo, pa kolektivna pogodba za gradbene dejavnosti, ......

znotraj tega pa so lahko še interni akti podjetja. Lahko poveš (tudi na zs) s kakšno dejavnostjo se podjetje ukvarja.... sicer pa vprašaj tudi sindikalnega predstavnika.

(odgovor članu karamela)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?