|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   problemi z begonijo - prosim, pomagajte
26.5.2008 20:13:46   
hrchy
Letos sem kupila dve begoniji, da mi bosta s cvetki polepsali balkon. Ju se nimam tri tedne, ko sem na eni zacela opazati temno rjave pege na spodnji strani listov. Zgleda nekaj takega kot rja...

A katera ve, kaj naj bi to bilo? Pomlad se je komaj dobro zacela, meni pa rozice ze user posted image jemlje
user posted image user posted image user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: problemi z begonijo - prosim, pomagajte
26.5.2008 22:14:22   
Gina
Ne vem, samo ugibam. Letos je izjemno mokra pomlad. Dež lahko zelo slabo vpliva na rastline, lahko pride do koreninske gnilobe, lahko jih napade plesen, begonije  rada napde siva plesen ali drugi škodljivci. POleg tega je begonija rožica za v polsonce. Ne prenese direktnega sonca. Že tako so rože spomladi občutljive na to, da npr. iz nočnega mraza in mokrote pridejo na sonce, ker jih dobesedno ožge, namreč sonček v povezavi z mokrimi listi, po moje so tiste rastline, ki že tako ne marajo direktnega sonca, ampak zgolj toploto in svetlobo na to še bolj občutljive, ne vem, tako sklepam.

Skratka, vprašaj se, kaj se je rožicam zgodilo? So preveč mokre? So prišle že iz vrtnarije morda napadene (letos sem videla zelo veliko diplandej ali kako se že reče rastlini napadenih z isto rečjo, ki povzroča rumene pike na listih, ki potem čez čas vem da v celoti odpadejo in rastlina crkne), rastlino kupuj samo, če nima nič, ampak nič znakov obolelosti na sebi, vedno jo dobro preglej, preden pride domov. Si jih imela mokre na soncu? So posajene v kakšni bolj navadni zemlji iz mercatorja ali drugega diskonta, ki vsebuje plesen že v sebi? So bile na pretiranem mrazu, pa so se toliko borile s tem, da so izčrpane in da nimajo energije za boriti se proti nekemu napadalcu? Imajo morda plesen? Napdaene dele vsekakor odstrani in vrzi v smeti ali zažgi, da se ne bo širilo po rastlini. Pa gotovo je možno kupiti kak pripravek, da ti jih ne uniči dokončno. Vprašaj v trgovini.

(odgovor članu hrchy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?