|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prosim za vaše mnenje
13.5.2008 14:19:51   
trobentica08
Živjo,
imam še ne 4 - letnega sina. Prejšnji teden mi je rekel, da bom umrla in da bomo kupili novo mamico. Bila sem zelo presenečena, saj z njim nismo še nikoli o tem govorili. O smrti že, ko je umrl dedek, ne pa o naši ali o tem, da bi nas takrat kdo zamenjal. Bila sem tako presenečena, da sem ga vprašala, kako bi kupil drugo mamico, a mene nima rad. In je odgovoril, saj ti boš umrla.
Včeraj mi je spet rekel, da bom šla v bolnico (ker se bom udarila, ali nekaj takega, ne govori še dobro) in je spet rekel, da potem bomo imeli drugo mamico. Malo sem se pohecala - ja kdo pa bo tvoja nova mamica - in mali brez razmišljanja reče: babica in njeno ime. Mislil je taščo, s katero pa nisva v dobrih odnosih. No, tudi v tako slabih ne - ona nas ne obiskuje, ker vedno kaj najde, da sem jaz kriva, jaz pa jo obiskujem ob posebnih priložnostih - rojstnih dnevih in praznikih. Sinu nikoli nisem rekla ničesar o babici, ga pa mož odpelje večkrat k njej, kjer gresta potem sama na sprehod.
Bila sem zelo presenečena, ker ko sem ga vprašala, sem bila prepričana, da mali ne bo vedel kaj reči, kvečjemu, da bo rekel kakšno mamico od prijatelja. Ima še eno babico, živimo v isti hiši in je nanjo zelo močno navezan. Govori ji moja babica in pogosto hoče k njej, nikoli pa ji še ni rekel mama ali kaj podobnega. Tudi nimam občutka, da bi bil kaj ljubosumen, veliko časa preživiva skupaj.
Kaj mislite, ali je mogoče, da ima še ne 4 leten otrok tako domišljijo, da se lahko sam spomni, da bom umrla in da bo imel drugo mamico, potem pa še reče, da bo njegova mama babica, ki je drugače niti ne omenja tako zelo pogosto.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prosim za vaše mnenje
13.5.2008 14:30:41   
nuala
Otroci imajo sicer precej bujno domišlijo ampak,...a sta s partnerjem v dobrih odnosih?

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu trobentica08)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prosim za vaše mnenje
13.5.2008 14:31:58   
trobentica08
Ja, sva v dobrih odnosih.

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prosim za vaše mnenje
13.5.2008 14:39:24   
vaney
Verjamem, da si šokirana, jaz bi bila tudi. Po moje mu je nekdo moral rečt, vprašanje, če ni bila to ravno ta babica. Saj mogoče mu je samo na splošno kaj razlagala, pa je on to po svoje pretolmačil in je izpadlo čudno, mogoče pa mu je to zanalašč rekla. Odvisno, v kakšnih odnosih ste. Jaz bi na tvojem mestu vprašala babico, če mu je kaj ona omenjala in če ni, bi pa vprašala še v vrtcu. Mogoče je tam padla kakšna debata na ta račun, zakaj kdo umre in je kakšnega otroka zanimalo, kaj se zgodi, če umre mamica in so vzgojiteljice rekle, da babica ali pa si ati najde drugo mamico ali kaj podobnega. Pa nihče noče nič slabega (delam v vrtcu), samo odgovarja na otrokova vprašanja, otroci pa potem skupaj spravijo marsikaj. Malo se pozanimaj okrog pri ljudeh, s katerimi se tvoj otrok druži, pa bo. Ker nekje je to sigurno slišal.

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

(odgovor članu trobentica08)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prosim za vaše mnenje
13.5.2008 15:09:19   
mateyka
Po moje mu je nekdo moral rečt, vprašanje, če ni bila to ravno ta babica.


men je tud to prvo na pamet padlo. se pa strinjam z vaney - lahko je blo kjerkoli, mal se pozanimaj.

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prosim za vaše mnenje
13.5.2008 15:21:06   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: trobentica08
Kaj mislite, ali je mogoče, da ima še ne 4 leten otrok tako domišljijo, da se lahko sam spomni, da bom umrla in da bo imel drugo mamico, potem pa še reče, da bo njegova mama babica, ki je drugače niti ne omenja tako zelo pogosto.
Jah, dvomim, da bi kar imel tako pisano domišljijo. Doma imam 4 letnico, ki prinese iz vrtca vse možne traparije in finte, samo kaj takega pa otroku mora nekdo rečt, ker je skoraj nemogoče, da bi se to spomnil kar sam od sebe. No, jst enostavno tega ne verjamem. 

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu trobentica08)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prosim za vaše mnenje
13.5.2008 16:03:44   
lunca77
Jaz bi verjela, da je to samo plod domišljije. Kaj sliši po tv ali v vrtcu potem pa malo po svoje skupaj poveže. Se pa ne bi pretirano sekirala na tvojem mestu. Jutri bo pa že kaka nova finta v igri. Če mu pa dejansko to kdo govori pa skoraj ne verjamem - mora bit kr fejst psiho.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prosim za vaše mnenje
13.5.2008 16:37:21   
daddy
Otroška domišljija, ja. Navadno kje sliši kaj "od daleč podobnega" ( največkrat pri kakih vrstnikih ), pa potem malce po svoje prikroji.

(odgovor članu lunca77)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prosim za vaše mnenje
13.5.2008 17:40:47   
gojska
men gre pa na živce, da se boš ti, udarla pol pa umrlauser posted image

A to štiriletnik poveže?
mislim vem, da imajo domišljijo samo tvoj kot praviš ne more povezovat smrt z udarcem oz. nesrečo.
Če je dedek umrl je zato, ker je bil star, a ne ?
No samo razmišljam.

majhne otroke preblisknejo ideje o smrti, se spomnim da je bilo mene strah, da bodo vsi umrliuser posted image  samo pri meni bi kr izpareli, ne pa v nesreči ali bolezni.

jest bi stavla na taščo, mogoče ji delam krivico, ti jo poznaš jaz ne.

(odgovor članu trobentica08)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prosim za vaše mnenje
13.5.2008 17:43:57   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: daddy

Otroška domišljija, ja. Navadno kje sliši kaj "od daleč podobnega" ( največkrat pri kakih vrstnikih ), pa potem malce po svoje prikroji.


Se strinjam, Pa zdaj je počasi zač dojemati minljivost, je ravno prav star. Pa mu očitno še ne gre čisto dobro.user posted image

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prosim za vaše mnenje
13.5.2008 17:59:53   
Anonimen
Kaj mislite, ali je mogoče, da ima še ne 4 leten otrok tako domišljijo, da se lahko sam spomni, da bom umrla in da bo imel drugo mamico, potem pa še reče, da bo njegova mama babica, ki je drugače niti ne omenja tako zelo pogosto.


Pojma nimam.

Vprasaj ga, od kje mu ideja.

(odgovor članu trobentica08)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prosim za vaše mnenje
13.5.2008 19:47:09   
Biba74
Moj še ne 3-letni malček je meni pred kakšnim tednom rekel. Mamica zakaj si tak jezna? (Sem se jezila, ker je za mizo razmetaval hrano.) Mu razložim in potem pravi: Mamica umri, ker ko boš ti umrla bom pa lahko to delal.
Me je kr stisnilo pri srcu. Pa nisem čisto nič reagirala. Pri nas smo o smrti v zadnjem času veliko govorili, ker mu je umrla prababica, pa od takrat kar naprej kaj sprašuje o smrti. Ampak na tak način in v tej zvezi pa ne. Sem skor prepričana, da je pobral to od bratranca, ki je v vrtcu in malo po svoje raztolmačil. Se pa ne sekiram zaradi tega.

Malčki so kot spužvice, ki kar srkajo vse informacije tudi, ko smo prepričani, da nas ne slišijo, pa Tv in risanke tudi naredijo svoje in potem si po svoje povežejo in tolmačijo.

Sem prepričana, da ni bila tašča. In kar brez skrbi.

(odgovor članu trobentica08)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prosim za vaše mnenje
13.5.2008 20:46:51   
Majuska
Tudi jaz sem najprej pomislila na to, da je morda babica kaj omenjala malemu ... dvomim, da bi se kaj takega spomnil sam od sebe user posted image

(odgovor članu Biba74)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prosim za vaše mnenje
13.5.2008 20:54:23   
Anonimen
Jaz sem pa pomislila, da je otrok slučajno slišal nekoga (ki je govoril z nekom drugim), ki načrtuje, kako se bo njej zgodila "nesreča". Mogoče preveč gledam filme, ampak vseeno... Saj veš, kaj mislim.

(odgovor članu Majuska)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Prosim za vaše mnenje
13.5.2008 21:04:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

Jaz sem pa pomislila, da je otrok slučajno slišal nekoga (ki je govoril z nekom drugim), ki načrtuje, kako se bo njej zgodila "nesreča". Mogoče preveč gledam filme, ampak vseeno... Saj veš, kaj mislim.


Jaz tudi.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Prosim za vaše mnenje
13.5.2008 21:39:27   
majcci
Možne so tri opcije (ali več)
- to je slišal od babice - npr. rekla je, da ko tebe ne bo več, da bo ona njegova mama
- je nekomu v vrtcu umrla mamica in se je očka na novo poročil ali pa da ga zdaj babica vozi v vrtec ali kaj podobnega
- pravljica kor je Sneguljčica ali kakšna risanka
Najbolje da ga vprašal oz. če bo še kdaj omenil, ga vprašaš kje je slišal kaj podobnega.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Prosim za vaše mnenje
13.5.2008 21:48:14   
Anonimen
meni je tudi malo sumljivo, da tako majhen otrok smrt poveže z udarcem........trobentica08 kje pa si zdaj??? si kaj izvedela?????

(odgovor članu majcci)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Prosim za vaše mnenje
13.5.2008 21:56:12   
massylou
Kar lepo se pogovori z njim, od kod mu to in kar vprašaj ga direkt, če je to rekel ta pa ta, kdo v vrtcu... da boš mirna. In če odgovor ne bo tak, kot bi ti bilo všeč, pa ukrepaj. Ker kolikor je meni znano, taki malčki posnemajo in govorijo, kar kje slišijo. Dostikrat tudi dobesedno, če jih kdo kaj novega nauči.

Če je kaj v vrtcu pobral, ni panike in mu lepo razloži, da ne misliš umret, če pa ti ga tašča ščuva, pa ne bodi tiho. To ni prav.
Kako se pa s taščo zastopita sicer?
PS: sem sumničava!

< Sporočilo je popravil massylou -- 13.5.2008 21:57:31 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Prosim za vaše mnenje
14.5.2008 9:07:27   
trobentica08
Hvala za vaša mnenja. Svoji mami sem naročila, da naj se z njim malo pogovori, ker meni se bolj zmišljuje kot njej. Pa po pravici povedano me je bilo res strah, da ima tašča prste vmes, ker v tem primeru ne vem kaj bi naredila. Ampak mali si je zgleda res sam izmislil. No, čisto možno je kje kaj slišal in naredil svojo zgodbo. Ampak rekel je, da bom umrla zaradi pik na obrazu (znamenja, ki jih imam nekaj, ampak do zdaj sem mislila, da se jih sploh ne opaziuser posted image ). Pa mu reče moja mami, da saj ne bom umrla. Mali pa: vsi bomo umrli enkrat.
Ne vem, kje jih pobira, ampak me je bilo res strah. Tašča je res močno čudaška in sploh ne pazi kaj govori pred otrokom, sploh pa nimam rada, da opravlja druge pred njim. Ampak vseeno nisem upala niti pomisliti, da bi šla tako daleč.

(odgovor članu massylou)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Prosim za vaše mnenje
14.5.2008 9:29:35   
srki
Ja, pa imajo mogoče v vrtcih že kakšne take debate, pa on mogoče to bolj čustveno doživlja, kot njegovi sovrstniki in potem sam razmišlja o tem.

Poznam tudi enega fantka, sicer je zdaj star že 7 let, samo, odkar je začel govoriti, ima take življenjske, da ga včasih samo gledam.

(odgovor članu trobentica08)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Prosim za vaše mnenje
14.5.2008 9:39:22   
NATAŠI
jaz pa kar ne morem verjeti da bi si kaj takega otrok sam zmislil user posted image

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Prosim za vaše mnenje
14.5.2008 10:32:15   
trobentica08
No vsekakor ga bom poskusila večkrat zaslišati, kaj je počel, ko je bil pri babici. Je pa težko, ker tudi sama nimam še občutka, kaj pove zares in kaj si izmisli. Ponavadi mi je rekel, da sta šla na sprehod in mi ni hotel nič drugega povedati.
Do zdaj nisem pomislila da bi lahko ona kaj takega govorila otroku, me bolj moti, ker so zanjo vsi hinavci, v vsem išče pobleme, šimfa vse počez, večno se smili sama sebi, ona je najbolj uboga na tem svetu... Vsekakor nočem, da bi mali pobral karkoli od njenega fantaziranja.

No, mene je bolj presenetilo, da je rekel, da bom umrla zaradi znamenj na obrazu. O tem me pa res ni nikoli vprašal, sama jih niti ne opazim, ker sem jih vajena, pa tudi niso tako velika. Sploh pa on ne ve, da so to materina znamenja in da ima to kakršnokoli vezo z boleznijo ali smrtjo.user posted image
Zaenkrat se ne bom sekirala, ker je vesel, razigran fantek in ni videti, da bi se obremenjeval s smrtjo ali kakšno drugo slabo stvarjo.

(odgovor članu NATAŠI)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Prosim za vaše mnenje
14.5.2008 10:48:40   
Anonimen
Kako imaš pa urejeno zavarovanje in oporoko? Ima tvoj partner ljubico?

Sorry.

(odgovor članu trobentica08)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Prosim za vaše mnenje
14.5.2008 10:56:08   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: trobentica08

No vsekakor ga bom poskusila večkrat zaslišati, kaj je počel, ko je bil pri babici.


       Kot, da bi si prav želela slišat, da je to pobral pri njej. Kot da si želiš nekakšno potrditev, da je tašča zmaj, ki ščuva tvojega otroka ..... to ni dobro, po moje. Za "zmaja" jo lahko imaš tudi brez tega, če se že tako nagibaš k temu user posted image

(odgovor članu trobentica08)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Prosim za vaše mnenje
14.5.2008 17:10:55   
tehnofil
še ne 4 - letnega sina

Naš je pri še ne 3 letih govoril, da bo on oči in jaz otrok, da bo on šel v službo, jaz pa v vrtec.

Otroci povezujejo stvari pač na nivoju svojih zmožnosti. Čeprav je izjava tebe prizadela pa štiriletnik sploh ne ve' kaj je smrt. In po drugi strani je lahko vprašal: Kaj če moja mamica umre, in je babica odgovorila, potem bom pa jaz na tebe pazila. In pač poveže po svoje. Tudi način tvoje smrti je pač opisal po svojih zmožnosti predstavljanja. Tako da mislim, da izjava sploh ni vredna pozornosti.

Nečak (pri 4 letih) je bil prisoten pri klanju prašiča. Čez 1 teden je pri kosilu vprašal: "Kdaj boste pa mene zaklali?"

A razumeš, otroci vsrkavajo vtise kot goba in smrt vašega dedka ni šla mimo neopažena.


< Sporočilo je popravil tehnofil -- 14.5.2008 17:13:40 >

(odgovor članu trobentica08)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?