|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   moj obisk pri dr.Rešu
22.2.2005 19:49:20   
Sisy
No pa sva "prestala obisk v ambulanti za naeplodnost....

Moji vtisi so samo in res samo pozitivni! :bravo:

Vse skupaj se je začelo komično :)-...Ko sva opravila sprejem, so naju napotili v čakalnico in jaz ne bi bila jaz če ne bi šla takoj prečekirat WC-jev, zaradi oddaje semena, če se bova not lahko stlačila oba...:)- No prostoren ravno ni bil ampak ok....Potem naju je dr.Reš sprejel, malce smo se pogovorili, nato pa je mojga "pregledal"...tega seveda nisva pričakovala tko da sva oba redeča kot raka komaj zadrževala smeh...še dobro da je bil med pregledom obrnjen proti doktorju...he he...No potem naju je napotil na oddajo semena, mene vprašal ali mu želim pomagati, tko da sva se res že komaj zadrževala da se nisva začea hihitat....napotili so naju v bližnji,zelo prostoren WC (ne morš verjet da sva šla lahko oba-to me je zelo prijetno presenetilo), po tem pa smo vsi trije na ekranu pogledali seme...in ne morte verjet punce-polhno, čez cel ekran migetajočih živih semenčkov, tako da je še Reš moral kr dvakrat pogledat če prov vidi :)- in vmes komentiral da bi po tem sodeč morala bit že zdavnaj :nosecka:... Super ane....

Nato je pregledal še mene (ultrazvok), na mojo žalost ugotovil da imam nekoliko policistične jajčnike, da mi bo ob drugem obisku čez kakšen mesec predpisal Klomifen in mi dal še napotnico za Postojno-HSG... (da izključi morebitne zaplete zaradi mini splava pred nekaj leti)...Šokiral me je le njegov odgovor, da pač tudi to, tako kot vse seveda boli....Jaz pa zajc kot sem (bojim se seveda vsega od zobarja naprej) sem resnično v skrbeh kok to res boli....:ups: Povrh vsega pa baje en dan skoraj nič ne smem jest da bom popolnoma tešča....:zmeden: OK, vse za :duda:, ampak bolečine me je pa res strah.....

No tako da sva naročena spet čez 6 tednov in takrat bom morala začet Klomifenček papcat...bljak...:(
Kakšne so kaj vaše izkušnje s Klomifenom? Pa res deluje ali ne?-..:zmeden:

No, tako takšna je moja izkušnja...Res sem prijetno presenečena...Slišala sem že mnogo mnenj, ki tudi niso bila pozitivna, moja izkušnja pa je popolnoma drugačna....

Ambulanta super urejena, sestra zelo prijazna, Dr.Reš pa res na nivoju...vse kar sva želela nama je povedal,razložil in nama odgovoril na čisto vsako vprašanje...

Super je, resnično:rozica:!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   moj obisk pri dr.Rešu
22.2.2005 19:56:50   
tinkamiška
Sisy to je super:bravo::bravo::bravo::bravo:
Za HSG ti ne znam povedat, ampak tle so vse pisale, da se da zdržat:rozica:

Klomifen sem jemala, pa ni čudno, da mi ni nič pomagal, če sem pa mela vse zaraščeno:zmeden:
Če se je dr.Reš za tebe tako odločil, bo že prav;)

Zdej pa držim pesti, da vama čimhitreje rata!:miska::miska::miska:

Tinka

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   moj obisk pri dr.Rešu
22.2.2005 20:12:52   
Pia73
Sem vesela, da sta zadovoljna,... :bravo:

Sicer bi pa jaz v tvojem primeru:

1. Najprej počakala na 1. leto nezaščitenih spolnih odnosov
2. Naredila HSG
3. Šele po HSG-ju začela jesti Klomifen

Ogromno punc je namreč brez veze jemalo Klomifen, ker so bile težave kje drugje,...

Odločitev pa je seveda tvoja!

Pa srečno! :rozica:

LP Pia73

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   moj obisk pri dr.Rešu
22.2.2005 20:19:59   
Sisy
hvala tinka in Pia.....Je pa tko je dr.Reš rekel da moram itak najprej opravit HSG in mi bo šele potem (ob naslednjem obisku, torej čez dober mesec) predpisal Klomifen...tako da nč ne prehitevam....:)

Pia pa si ti opravila HSG? Kako pa ta pregled zgleda? Kok pa traja? Meni je razložil dr.Reš da ti spustijo v jajčnike neko tekočino in da s tem ugotavljajo prehodnost...podrobnosti pa ne vem...

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   moj obisk pri dr.Rešu
22.2.2005 20:25:50   
pika74
Jaz tudi mislim, da ni dobro prehitevati stvari in se podpišem pod Piin post.
12 mesecev poskušanja je dolga doba za nekoga, ki čaka. Vendar je to obdobje, v katerem je popolnoma normalno, da rata ali v prvem ali pa šele v 12. poskusu. Narava ne prehiteva.

Šele po enem letu neuspelega poskušanja se par šteje za "neploden" in šele takrat se praviloma začnejo preiskave (HSG...).

Klomifen tudi ni kar tako. Lahko naredi tudi več škode kot koristi, če so jajcevodi zamašeni.


Drugače pa HSG ne boli nič bolj kot krči ob M. Dobiš 3 dni bolniške in si še isti dan napoten domov.

Lp
Pika74
:metulj:

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   moj obisk pri dr.Rešu
22.2.2005 20:26:11   
Anonimen
Če je vse v redu in je vse prehodno, potem HSG nič ne boli. Poteka pa tako, da ti na maternični vrat vakumsko prisesa neko cevko (to čutiš kot močnejši poljub - tako je rekel moj zdravnik), potem pa ti po tej cevki spusti tekočino. Nato stisneš noge skupaj in te slikajo z rentgenom. Ko je končano, ti cevko potegne ven in te nato odpeljejo v posteljo. Če je vse O.K. greš še isti dan domov.
Upam, da sem ti kaj pomagala.

(odgovor članu Sisy)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   moj obisk pri dr.Rešu
22.2.2005 20:26:37   
Anitka
Hojla Sisy!

Sem vesela, da sta dobro opravila pri dr. Rešu in :bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo: za ogromno vojačkov.:)-

Tudi jaz bi ti predlagala HSG pred Klomifenom. Jaz sem bila na HSG-ju oktobra lani in ni tak bav bav. Zgleda kot en daljši pregled, s tem, da ti potem še vbrizgajo kontrast in poslikajo. Ne bom rekla, da ni neprijetno, pretirane bolečine pa ni bilo, vsaj pri meni ne. Meni je bilo najhujše to, da sem bila lačna kot volj, zato obvezno vzami s sabo kako čokoladico ali raje kar dve.

Morda vama pa uspe že prej:miska::miska::miska::miska::miska::miska:

Pa pa,

Anitka:metulj:

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   moj obisk pri dr.Rešu
22.2.2005 20:27:15   
pika74
Jaz se pa nič ne spomnim, da bi morala kaj noge stiskat. Ves čas sem jih imela narazen :ups:.

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   moj obisk pri dr.Rešu
22.2.2005 20:28:36   
Anitka
Jaz jih tudi nisem nič skupaj stiskala:zmeden2:

Poseg pa traja slabih pet minutk

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   moj obisk pri dr.Rešu
22.2.2005 20:30:23   
pika74
Meni je bilo pri HSG najbolj zoprno to, da sem morala en dan prej piti odvajalni čaj in potem ves čas sedeti na WC-ju.

No pa na dan posega sem bla fuuuuuul lačna. AMpak me je potem čakala velika lešnikova Milka :)-:)-:)-.

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   moj obisk pri dr.Rešu
22.2.2005 20:31:09   
Pia73
Sisy, ja, sem opravila HSG. Mal poišči z iskalnikom je bilo veliko napisanega. Jaz pa lahko s teboj delim mojo izkušnjo:

Ko sem bila jaz pred tem, da mi delajo HSG sem se tudi takole po forumu seznanjala kako in kaj (zanimivo je, da nas te stvari ne zanimajo dokler nas ne doletijo,... ) in takrat so imele punce kar boleče izkušnje s tem slikanjem. In naša Klarisa mi je svetovala naj vzamem nekaj proti bolečinam. Ker pa imajo v lekarni najmočnejšo sredstvo proti bolečinam Nalgesin, ki pa ni ne vem kako močno, sem kar tam zahtevala (pazi: zahtevala) inekcijo proti bolečinam, pravzaprav sem mislila, da mi bodo dali kakšno močno tableto,... Pa so se čudili,... Kaj me briga, pregled že itak ni prijeten, saj veš kot pač izgleda ginekološki pregled, pol pa naj bi me še bolelo,... Solit naj se gredo,... No in mene ni kaj bolelo. je pa veliko punc tudi z izkušnjami, ko niso rekle za inekcijo proti bolečinam pa jih ni bolelo, samo tako je to, ker ne veš če imaš morda kaj zamašeno je bolje, da jo dobiš,....

Pa še na nekaj te naj opozorim, ni nujno, da HSG v redu pokaže,.,.. Po slikah mojega HSG naj bi jaz imela čisto zaraščeno maternico, pol so pa na histeroskopiji ugotovili, da imam nazaj ležečo maternico in da kontrast pač ni prišel do nje,...

Zdaj sem se pa razpisala,...

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   moj obisk pri dr.Rešu
22.2.2005 20:31:45   
Anitka
Pika kot da bi brala moje misli:)-

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   moj obisk pri dr.Rešu
22.2.2005 20:33:29   
pika74
Anitka me fosilke smo itak usklajene - a sm jest rekla, da bomo še letos vse noseče :)-:)-:)- poglej, mal je manjkal, da bi bla biba zdele, bambi je ratal, mal nazaj je Pii ratal pa Tii.

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   moj obisk pri dr.Rešu
22.2.2005 20:34:08   
Pia73
Jaz tudi nisem nič nog stiskala, mogoče zato, ker smo jih bile takrat vse vajene full narazen držat, saj veste na 2 dni,... :)-:)-:)-

Jaz sem po HSG-ju morala ostati čez noč v bolnici, pa ne zaradi tega, ker bi bilo morebiti kaj narobe ampak taka je praksa v bolnici v kateri sem opravljala HSG jaz.

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   moj obisk pri dr.Rešu
22.2.2005 20:34:31   
Pia73
Smo se pa razpisale,... :bravo:

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   moj obisk pri dr.Rešu
22.2.2005 20:35:07   
Anitka
Ja upam, da bo kmalu ratalo tudi meni, ker sem čisto 8) Zate pa itak stiskam :miska::miska::miska::miska::miska: in za ostale fosilke

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   moj obisk pri dr.Rešu
22.2.2005 20:36:41   
pika74
Ja Pia73, jst jih zdej že 3 tedne skupi držim - mam že čist zlimane skupi:)-:)-:)-:)-

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   moj obisk pri dr.Rešu
22.2.2005 20:37:07   
Anonimen
No, verjetno je res vse odvisno od bolnišnice v kateri delaš HSG. Jaz sem morala noge dati skupaj zato, ker sem se morala potem, ko mi je spustil tekočino v jajčnike in maternico, prestaviti malo višje, da me je lahko slikal.

(odgovor članu Sisy)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   moj obisk pri dr.Rešu
23.2.2005 9:12:16   
TVN
No, naj še jaz povem (sicer sem nekje že pisala o tem). HSG sem imela dvakrat - prvič v Postojni - slaba izkušnja, brez tablet, bolečine, pa še čez noč moraš ostati tam oz. podpisati izjavo, če želiš na lastno odgovornost domov še isti dan, dobila nisem tudi nobenih antibiotikov; drugič pa v Ljubljani, kjer je bilo vse vrhunsko. Prijazna sestra, ki je vsem razdelila tablete proti bolečinam (jakost tablet je določila po tem, koliko boleče M ima vsaka posameznica) - jaz sem dobila spasmex. Nič bolečin (tudi nič stiskanja nog!), povsem normalen pregled, potem smo še vse dobile čokolado in čaj, nakar so nas spustili domov. Tisti dan sem morala počivati doma, en teden pa jesti še antibiotike, preventivno, da ne pride do kakšnega vnetja. Aja, pozabila sem še na nekaj: pred vsakim HSG-jem moraš opraviti krvne preiskave (predvsem sedimentacija mora biti o.k.). To je to.
Srečno!

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   moj obisk pri dr.Rešu
23.2.2005 11:26:48   
Sisy
katastrofa....:( mene je tok strah.....:((

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   moj obisk pri dr.Rešu
23.2.2005 12:25:00   
pika74
Ne noooooooooo Sisy - ne se bat. Ni nč. Ti rečem. Jst bi šla kr še enkrat :)-:)-:)-:)-

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   moj obisk pri dr.Rešu
23.2.2005 12:46:19   
Sisy
a res???? joj hvala, se že manj tresem....:)-

Pa kako je s tem...da morš baje ostat čez noč v bolnišnici? Men ni noben nč reku ?!?!

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   moj obisk pri dr.Rešu
23.2.2005 14:43:29   
pika74
Ma ne no. Kdo te je tolk prestrašu :grrr::grrr::grrr:.

Jaz sem prišla (v Lj) zjutraj v torek ob 8h in sem šla ob 11h domov. Potem sem se mal doma cartala. V četrtek sem šla pa z letalom in velikim kufrom v Bosno - službeno za 3 dni. Preživela.

Kam greš - a v Postojno? Dej andrejko76 mal vpraš. Ona je bla tam glih kakšne 2 tedna nazaj. Ma ni tok hudo no. Sej ti bo povedala. Ne se bat, ker res ni nč.

Lp
Pika74
:metulj:

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   moj obisk pri dr.Rešu
23.2.2005 14:54:05   
Anitka
Hoj!

Sisy tako je nič bat. Kar sproščeno in pravim ti, da bo najhuje to, da boš lačna, pa še tista odvajala.

Jaz sem šla v MS tudi isti dan domov, naslednji dan pa kar v službo, ker sem se dobro počutila.

Kar korajžno punca moja,

Anitka:metulj:

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   moj obisk pri dr.Rešu
23.2.2005 15:55:35   
dvojčica
Jaz sem bila v Po na HSG pred enim letom, podpisala sem samo, da ne bom sama vozila domov (nekaj takega), bila sem pa samo tisti dan, naslednji dan sem šla v službo, če se prav spomnim. Malce boli, a se preživi, kakor si že ugotovila pri ostalih fosilkah.

Držim pesti, da boš dobro odpravila. In potem če še ne bo šlo, poskusita s Klomifenom. Jaz sem ga jedla brez veze, ker imam jajcevode kot kakšne dolge ovinke, ki se nikakor ne končajo. Posledica predhodne operacije, ne HSG. Klomifen je nekaterim pomagal takoj, poznam par (ne se ustrašit), ki po prvem otroku nikakor ni prišel še do enega :duda:. Potem pa je že prvi mesec po jemanju Klomifena zanosila in donosila trojčke. Noro, a ne?

Meni pa žal tudi polletno jemanje ni pomagalo... ma nič bat, kar it in dober odpravt:bravo:!

Lp, dvojčica

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Bolečine - znak, da je treba prisluhniti t...
Prisluhnite svojemu telesu, ko vas z bolečino opozarja, da je nekaj narobe.
V teh okoliščinah ne seksajte
Preverite, v katerih primerih in okoliščinah je po daoistični seksologiji seks odsvetovan oziroma celo prepovedan.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?