|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   moje težave
28.6.2008 23:36:39   
Anonimen
Uh, sploh ne vem, kje naj začnem? S tem, da sem nesrečna v zvezi, verjetno. Skupaj sva že 12 let, imava majhnega otroka, ampak s partnerjem nisva za skupaj. To vem že vsaj polovico časa, kar sva skupaj, a sem bila vedno prevelika reva za it narazen (verjetno me je bilo strah biti sama?), pa vedno sem mislila, da bo nekoč bolje. Tudi ko sva se odločala za otroka, sem mislila, da bo po otroku bolje. Ne vem, ne ustreza mi njegov karakter, preveč je hitre jeze, preveč je pedanten in mi utruja zaradi malenkosti. Pa tako je črnogled, vedno vsi vse naredijo narobe ali bo to imelo napačne posledice. Pa še totalno je podrejen svojem staršem, kar oni rečejo, to velja in je več vredno kot moje besede, želje, potrebe. Ne najdeva več skupnega jezika, privlači me sploh ne. Seksava enkrat na leto, sploh ne vem, kako nama je uspelo otroka naredit? Sliši se neodgovorno, a otroka sva si oba želela in ga imava tudi neizmerno rada, zaradi njega mi je tudi težko odit. S partnerjem sva o razhodu večkrat že govorila, a on si želi vztajat z mano, pravi, da me ima rad, predvsem pa noče nehat zaradi malega. Tako me vedno prepriča, da naj ostanem.

Seveda pride tudi nadaljevanje, zaradi česar vem, da me boste obsojali in vem, da mi bo to hudo brat...ampak pred 1 letom sem spoznala nekoga, ki mi je bil simpatičen, a si nikoli nisem mislila, da bi bilo med nama karkoli več kot prijateljstvo...vendar je počasi postajalo topleje med nama, dokler se nisem zavedla, da sem se vanj zaljubila in mu to tudi priznala, pred približno 2 mesecema. On deli z mano iste občutke. Seveda mi je vse na njemu všeč, predvsem to, da mi daje tisto nežnost, ki jo pri partnerju nimam. Sicer nisva šla do konca, definitivno sva pa šla predaleč za nekoga, ki je v zvezi (on ima tudi partnerko).

Saj sploh ne vem, kaj bi rada dosegla s tem pisanjem? Rada bi se prav odločila...naj vztrajam z dosedanjim partnerjem? Kako naj ga zapustim, bojim se za otroka, da mu bo hudo, ker ne bomo več skupaj, oba ima zelo rad...
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: moje težave
28.6.2008 23:46:24   
Anonimen
Rada bi se prav odločila..


In kaj bi bilo zate prav? S kaksno odlocitvijo bi bila srecna?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: moje težave
28.6.2008 23:52:52   
dido
Kratko in jederntao : idi ! Pa ne zaradi drugega moškega, ampak zaradi sebe. Veš, ne bom te obsojala, mogoče te bo katera druga, ampak življenje ni črno-belo, je pisano, včasih sivo.Odločitve sprejete v preteklosti, niso nujno odločitve, ki bi jih sprejela danes. Ker človek se razvija, spreminja, nekateri to znajo skupaj in kot pari več ali manj funkcionirajo dobro, nekateri pa se na tej poti izgubijo in se več ne najdejo. Ne vem zakaj, ampak občutek imam, da sta se vidva izgubila in da ne misliš več iskat rešitve, sploh če več ni privlačnosti in če prav sklepam je že nekaj časa ni.
Veš, privlačnost, spolnost imajo veliki pomen v partnerstvu ( pa naj reče kdo kar hoče ) in če to ne funcionira, potem gre počasi vse navzdol, v situaciji ko pa te na partnerju še toliko moti, pa se to občuti še veliko bolj.
Položi karte na mizo, pa ne najprej pred partnerja, ampak pred sebe in bodi odkrita do same sebe, boš videla, da bo odgovor prišel sam od sebe. Veliko sreče !

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: moje težave
29.6.2008 0:20:33   
Anonimen
Če se odločiš ostat s sedanjim partnerjem, potem te čaka zelo veliko trdega dela. Zavestnega iskanja dobrega, privlačnega in zanimivega v človeku, ki ga dobro poznaš. Po svoje vse prej kot privlačna misel, dolgočasje, rutina,... ampak ... v vsaki zvezi je potrebno skrbeti za iskrico, ne zaspat na lovorikah ipd., drugače z nekom živiš, a z njim ne deliš življenja. Tudi če z nekom začneš od začetka, velja vse zgoraj našteto. Nič ni samoumenvo.
Zdaj je tu verjetno samo vprašanje, ali še vidiš en kanček možnosti za tebe in sedanjega partnerja, če se oba potrudita, ali pa te v tej vezi zadržuje samo občutek slabe vesti. Če je prvo, se splača potruditi, a to res pomeni konkretno vlaganje, če velja drugo, potem bo pač treba narediti korak k razhodu. Saj to ni nič groznega veš, biti sam in se imeti fajn sam s sabo. Kar se tiče tistega prijatelja, pa ni nič dorečeno, kako in kaj. Torej najprej urejaj probleme tam, kjer so nastali, potem pa lahko začneš kaj konkretno novega.  Sicer se znajo problemi kopičiti user posted image .

< Sporočilo je popravil Ankica -- 29.6.2008 0:21:10 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: moje težave
29.6.2008 13:36:36   
pupika27
ubogasj srce in idi otrok bo dobro verjemi ker čuti napetost in neljubezen med vama in je to še slabše!!!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: moje težave
29.6.2008 20:21:35   
natasarobi
Jaz bi partnerju povedala kako in kaj. Če ti nočeš vztrajati z njim, potem je bolje, da greš - bolje bo za vse tri, predvsem zaradi tebe.

Res, da imata otroka, ampak zakaj bi ti trpela zato še naslednjih ne vem koliko let? Bolj boš zadovoljna ti, bolj bo zadovoljen tvoj otrok in na koncu bo otrok odrasel in odšel, ti boš pa na stara leta ostala sama in razmišljala zakaj nisi odšla.

Če pa želiš obnoviti vezo s partnerjem, boš rabila ogromno volje in energije - predvsem, da boš rešila partnerja iz krempljev staršev. Mogoče je največja težava v tem. Tudi on bo moral veliko narediti zato, vprašanje pa je, če je pripravljen nato in je to samo trik, da te zadrži zaradi otroka.

Saj veš kaj pravijo: drugega človeka ne moreš spremeniti, človek se lahko spremeni, samo, če ima sam željo, da se spremeni!!!

Ti pa iz izkušenj povem, da kadar imajo starši vpliv na sina/hčerko, kljub njegovi odraslost/starostii zadeva ni ravno preprosta. In včasih lahko traja leta in leta.

Poznam eno gospo, ki se je ločila od moža zaradi njegove mame, ki je zganjala teror in imela sina v oblasti. Mama od moža je sedaj umrla in je gospa rekla, da je sedaj popolnoma drug človek in če bi bil prej tak, bi verjetno bila še vedno v zakonu.

(odgovor članu pupika27)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: moje težave
29.6.2008 20:58:48   
jooly
IZVIRNO SPOROČILO: dido

Kratko in jederntao : idi ! Pa ne zaradi drugega moškega, ampak zaradi sebe. Veš, ne bom te obsojala, mogoče te bo katera druga, ampak življenje ni črno-belo, je pisano, včasih sivo.Odločitve sprejete v preteklosti, niso nujno odločitve, ki bi jih sprejela danes. Ker človek se razvija, spreminja, nekateri to znajo skupaj in kot pari več ali manj funkcionirajo dobro, nekateri pa se na tej poti izgubijo in se več ne najdejo. Ne vem zakaj, ampak občutek imam, da sta se vidva izgubila in da ne misliš več iskat rešitve, sploh če več ni privlačnosti in če prav sklepam je že nekaj časa ni.
Veš, privlačnost, spolnost imajo veliki pomen v partnerstvu ( pa naj reče kdo kar hoče ) in če to ne funcionira, potem gre počasi vse navzdol, v situaciji ko pa te na partnerju še toliko moti, pa se to občuti še veliko bolj.
Položi karte na mizo, pa ne najprej pred partnerja, ampak pred sebe in bodi odkrita do same sebe, boš videla, da bo odgovor prišel sam od sebe. Veliko sreče !


Nimam kaj dodat. Lepo napisano. Živemu človeku se vse zgodi in ne obsojaj se, če si našla "srečo" drugje. Zgrabi jo, vprašanje je, če ti bo dano še enkrat.

_____________________________

Na koncu je vedno dobro. Če ni dobro, še ni konec.

(odgovor članu dido)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: moje težave
29.6.2008 21:14:59   
N.SI
odidi... biti s človekom, ki ga ne ljubiš (več) je mučenje vseh, še najbolj pa same tebe... user posted image
user posted image  bosta imela še naprej rada in nič mu ne bo manjkalo...

aja, ne mislim ti moralizirati niti te obsojati - a z vezanim moškim ustvarjati prihodnost je... na ja, tko mal, majava zadeva... odidi zaradi sebe - in najdi si frej moškega... ta, ki te pa ljubi in je z drugo, na ja - meni je to larifari...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: moje težave
30.6.2008 12:51:37   
Teya*D.
Poslušaj svoje srce....
Če dva nista za skupaj po mojem je najbolje da gresta narazen. Zaradi otroka je težko, verjamem ampak poznam primer ko so vztrajali otroka pa z dejanji ki so se dogajala za zaprtimi vrati dobesedno uničili in ni imel nič od otroštva kot kreganje staršev. Če je otrok dovolj star da mu oba povesta kako in kaj in da bi razumel kar probajta. Sama si ugotovila, da v zvezi ne vidiš prihodnosti. Ne vem kako sta se potem za otroka odločila in kako si mislila da bo bolje, če že pred tem ni bilo.
Sledi svojim sanjam predvsem pa kot sem že rekla...srcu.

lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: moje težave
30.6.2008 22:25:03   
Anonimen
Hvala vsem za odgovore!

Mic II, pojma nimam, s kakšno odločitvijo bi bila srečna...bi bilo fino, ko bi videla v prihodnost.

Večinoma ste napisale, da naj grem...ko je pa tako težko. Pa otroku razložit...koliko star otrok sploh razume ločitev staršev?

Ja, pa če bom šla, bom šla zaradi sebe, zaradi tega, da bomo vsi bolje živeli, saj tudi partnerju ne more biti taka situacija všeč, verjamem, da bi bil s kako drugo žensko bolj srečen kot z mano. Ne bom šla zaradi drugega moškega. Čeprav lahko priznam, da je lažje it, če veš, da morda še nekomu kaj pomeniš. Verjetno mi manjka samozavesti in mi ta drugi daje upanje, da morebiti obstaja še kdo (niti ne nujno on, morda kdo drug), ki bi si želel biti z mano. Verjetno me je strah, da bi na koncu vendarle ostala sama?

Strah me je, ker vem, da bodo solze, da bom prizadela partnerja, da bo razočarana okolica, prijatelji, družina...ker se nobenemu ne sanja, kaj se dogaja...

(odgovor članu Teya*D.)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: moje težave
30.6.2008 22:32:08   
Pikec
ker se nobenemu ne sanja, kaj se


Ne se sekirat zarad tega... sej se teb tud ne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: moje težave
30.6.2008 22:36:28   
Anonimen
Mic II, pojma nimam, s kakšno odločitvijo bi bila srečna...bi bilo fino, ko bi videla v prihodnost.


Vcasih ze lepe zelje pomagajo, da vidimo svoje tezave v drugacni perspektivi user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: moje težave
1.7.2008 8:13:34   
mojamura
vztrajati v zvezi, v kateri je ljubezen že zdavnaj umrla, kjer sta dva skupaj zaradi navade in strahu pred spremembami, je absurdno.
trditev, da ostaneš v taki zvezi zaradi otroka, je pa le še en izgovor več za tvojo pasivnost.

življenje je le eno - pojmuj ga kot tako!

< Sporočilo je popravil mojamura -- 1.7.2008 8:14:29 >


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: moje težave
1.7.2008 22:58:34   
natasarobi
Strah me je, ker vem, da bodo solze, da bom prizadela partnerja, da bo razočarana okolica, prijatelji, družina...ker se nobenemu ne sanja, kaj se dogaja...



Očitno je tvojemu partnerju vseeno, če jokaš, če si prizadeta - ker če mu ne bi bilo vseeno bi se potrudil, da bi bilo drugače, na okolico in ostale pa se jaz ne bi ozirala - kaj jih pa priga in na jlažje je nekaj govorit in sodit. Ko je človek sam v takšnem položaju gleda na stvari drugače, vsi ostali, ki te imajo radi te bodo podprli, ker soljudje različni in imajo svoje poglede pa tako ali tako pričakuješ kakšno kritiko.

Toda tu ne gre za tvoje prijatelje in družino temveč zate in za tvojega otroka. Otrok bo pa verjetno z leti na samo situacijo gledal drugače (sedaj tako, čez 10 let drugače, čez 25 let pa spet drugače).

Odloči se tako kot misliš, da bo prav. Posledice boš itak nosila sama (verjetno delno tudi otrok).


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: moje težave
5.7.2008 12:12:17   
Anonimen
Sem zbrala pogum, vaše besede so mi pomagale in se odločila, da je res bolje, da zaživimo vsak zase, da bomo tako bolj srečni. Mene je situacija zadnje mesece res ubijala, sploh nisem imela nobene želje it domov, če sem vedela, da je on tudi doma. Čisto brez energije sem bila. Najprej me je spet hotel prepričat, naj ostanem, po parih dneh pa se je sprijaznil in načrtujevakako naprej. Meni je kar odleglo in se počutim ful lažje, čeprav so tudi trenutki, ko sem ful žalostna.

Ful eno stresno obdobje me čaka, ko bo treba povedat še vsem ostalim, poiskati stanovanje in se privaditi na vse spremembe.

(odgovor članu natasarobi)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?