|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   šole mam že pun k....
8.9.2008 14:15:05   
haloze
 Po enem tednu jih mam že pun k...... In zakaj?

Ker smo naročili knjige po seznamu, ki so ga lani dobili in zdaj je pametna učiteljica ugotovila, da enega del. zvezka ne bodo rabili in to pri SLO, danes pa mi je zavrelo, ko je prineso domov naročilnico za revije in da jim je učiteljica rekla, da si morajo OBVEZNO naročiti Ciciban.  Pa ne more nekdo od mene zahtevati, da moram otroku, ki mu ta revija sploh ni všeč, to naročiti.  Pa saj majo zadosti berilo, da tam ven berejo, ne da rabijo še ta Ciciban.
Jaz mu ga 100% NE naročim. Mu bom rajši eno drugo, ki si jo želi meti. Na prvem sestanku v šoli bo še veselo.
Kaj na šolah, kamor hodijo vaši otroci tudi take izvajajo? Pa če bo treba grem do ravnatelja, ker mam te učitelce pun kufer.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: šole mam že pun k....
8.9.2008 14:20:50   
koala
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu haloze)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: šole mam že pun k....
8.9.2008 14:26:43   
barika
ko je prineso domov naročilnico za revije in da jim je učiteljica rekla, da si morajo OBVEZNO naročiti Ciciban.

Pa si prepričana, da je učiteljica res rekla, da si morejo OBVEZNO naročiti to revijo??

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: šole mam že pun k....
8.9.2008 14:30:41   
Volga
Pri nas Ciciban ni obvezen je pa možno, da pri vas kaj skupaj rešujejo iz njega. Ne vem, vprašaj. jaz ga bom verjetno naročila, ker se mi zdi v redu.

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: šole mam že pun k....
8.9.2008 14:30:45   
FORZA
Najbolje, da se kar navadišuser posted image
Vsako leto me je kar groza ko se začne šolsko leto, ker vedno kaj še potrebujejo, no da bi kaj kar je bilo na seznamu pa potem nebi potrebovali to se še ni zgodilo.user posted image
Cicibana ti pa tut ni treba OBVEZNO naročiti.

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: šole mam že pun k....
8.9.2008 14:40:25   
haloze
No, Cicibana mu ne naročim, na sestanku pa bomo vse razjasnili. Mogla sem se malo ohladiti, ker to kar to kar zadnje čase izvajajo po šolah je pa RES VIŠEK. 

Klinc pa tako šolo brezplačno, pa kaj pomaga če so učbeniki zastonj, če pa je vse drugo tak preklemano drago.

(odgovor članu FORZA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: šole mam že pun k....
8.9.2008 14:49:24   
janjja
No ko imaš šolarja pač na začetku leta plačaš vse stroške, ko pa imaš otroka v vrtcu pa vsak mesec, in če imaš blizu 200 eur računa za vrtec na mesec user posted image

Verjetno vseeno ne daš za vse 2000 eur, jaz pa na leto najmanj toliko plačam...

(odgovor članu haloze)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: šole mam že pun k....
8.9.2008 15:12:07   
abc100
IZVIRNO SPOROČILO: janjja

No ko imaš šolarja pač na začetku leta plačaš vse stroške, ko pa imaš otroka v vrtcu pa vsak mesec, in če imaš blizu 200 eur računa za vrtec na mesec user posted image

Verjetno vseeno ne daš za vse 2000 eur, jaz pa na leto najmanj toliko plačam...


Šola pa vrtec je pa čist neki druzga. V šoli vsi isto plačujejo, neglede na dohodke, v vrtcih so pa lestvice. Jest zmeri pravim, da bi si želela, da bi spadala v tisto skupino, k bi vrtca plačevali veliko, ne pa tako malo.


_____________________________

28.8.2007 je zajokal najin sinko Janez


(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: šole mam že pun k....
8.9.2008 15:37:36   
janjja
Mogoče sem pozabila povedati da nima noben več kot 1000 eur plače oba malo manj, da ne bo katera misla kolk pol zaslužim, je pa res da imama samo enega otroka...

(odgovor članu abc100)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: šole mam že pun k....
8.9.2008 16:24:45   
nizy
te čist razumem , lansko leto je bla naša user posted image v 1. razredu in smo mogli kupit 2risalna bloka , od tega še enga niso ponucal do konca ,... plastelin , ki se ga tut dotaknil niso , itd.,,,,,,user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: šole mam že pun k....
8.9.2008 16:45:04   
Gina
Zakaj prihaja do zmešnjav pri naročilih del. zvezkov? Pojasnilo:

Zadnja leta različne firme zelo pritiskajo s sistemom, da se seznam obveznih knjig in del. zv. piše na njihove naročilnice, katerim seveda oni dodajo tudi neobvezen seznam potrebščin, na istem listu ponavadi piše tudi seznam knjig, ki si jih lahko sposodiš iz šolskega sklada zastonj... skratka.... Učitelji ne moremo več svobodno na en prazen list napisat kaj hočemo za naslednuje leto naročiti od otrok, ampak to damo čez par rok, ki prenesejo v sezname. Na nekaterih šolah celo v več različnih seznamov različnih firm. Pri teh prepisih pogosto prihaja do napak. Lani pri nas v dveh razredih, letos tudi - samo na nižji stopnji. Res da je bil en del. zv. premalo naročen, ampak starši so glih en tolko navdušeni kot ti.... letos smo si ga kar črtale, bomo pa več pisali v navaden zvezek, samo da ne bi starši imeli takihle izpadovuser posted image user posted image . Ker zamenjaš za kaj drugega ga lahko, še nekaj zraven kupit je pa vsakemu zoprno. A jih boš probala razumet? Take male zadeve niso ravno življenjskega pomena, da bi zaradi njih izgubljal svojo energijo, kaj praviš....

Kar se tiče Cicibana. Pri nas smo včasih tudi imeli navado, da smo v obdobju, ko so se otroci učili pisanja, naročali eno revijo raje, namesto enega del. zvezka, ker je veliko res primernih reči notri za učenje branja in pisanja, pa niso že "zlajnane". Seveda so starši pred 15. leti to še razumeli, potem pa so prišli moderni časi, ko se revije raje ne naroča namesto del. zvezka, ker starši tega več ne razumejo. Vse mora biti zgolj in samo uradno, po predpisih od a do ž, ker sicer te lahko kdo še toži al pa vsaj poslušaš nekoga, ki te kar tako malo obsodi, da delaš reklamo za neko revijo.... torej pri nas tega ne delamo. Ne ker ne bi bilo smiselno ali zanimivo, ampak zato, ker imajo starši pomisleke, ki so več ali manj sicer popolnoma neutemeljeni, samo kdo bi se z njimi dajal. Brez veze.

(odgovor članu abc100)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: šole mam že pun k....
8.9.2008 16:56:05   
amaya
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Zakaj prihaja do zmešnjav pri naročilih del. zvezkov? Pojasnilo:

Zadnja leta različne firme zelo pritiskajo s sistemom, da se seznam obveznih knjig in del. zv. piše na njihove naročilnice, katerim seveda oni dodajo tudi neobvezen seznam potrebščin, na istem listu ponavadi piše tudi seznam knjig, ki si jih lahko sposodiš iz šolskega sklada zastonj... skratka.... Učitelji ne moremo več svobodno na en prazen list napisat kaj hočemo za naslednuje leto naročiti od otrok, ampak to damo čez par rok, ki prenesejo v sezname. Na nekaterih šolah celo v več različnih seznamov različnih firm. Pri teh prepisih pogosto prihaja do napak. Lani pri nas v dveh razredih, letos tudi - samo na nižji stopnji. Res da je bil en del. zv. premalo naročen, ampak starši so glih en tolko navdušeni kot ti.... letos smo si ga kar črtale, bomo pa več pisali v navaden zvezek, samo da ne bi starši imeli takihle izpadovuser posted image user posted image . Ker zamenjaš za kaj drugega ga lahko, še nekaj zraven kupit je pa vsakemu zoprno. A jih boš probala razumet? Take male zadeve niso ravno življenjskega pomena, da bi zaradi njih izgubljal svojo energijo, kaj praviš....

Kar se tiče Cicibana. Pri nas smo včasih tudi imeli navado, da smo v obdobju, ko so se otroci učili pisanja, naročali eno revijo raje, namesto enega del. zvezka, ker je veliko res primernih reči notri za učenje branja in pisanja, pa niso že "zlajnane". Seveda so starši pred 15. leti to še razumeli, potem pa so prišli moderni časi, ko se revije raje ne naroča namesto del. zvezka, ker starši tega več ne razumejo. Vse mora biti zgolj in samo uradno, po predpisih od a do ž, ker sicer te lahko kdo še toži al pa vsaj poslušaš nekoga, ki te kar tako malo obsodi, da delaš reklamo za neko revijo.... torej pri nas tega ne delamo. Ne ker ne bi bilo smiselno ali zanimivo, ampak zato, ker imajo starši pomisleke, ki so več ali manj sicer popolnoma neutemeljeni, samo kdo bi se z njimi dajal. Brez veze.


amen user posted image


_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: šole mam že pun k....
8.9.2008 16:57:08   
Anonimen
Jaz mu ga 100% NE naročim. Mu bom rajši eno drugo, ki si jo želi meti. Na prvem sestanku v šoli bo še veselo.
Kaj na šolah, kamor hodijo vaši otroci tudi take izvajajo? Pa če bo treba grem do ravnatelja, ker mam te učitelce pun kufer.


Boge uciteljice.
Si predstavljas dvajset veselih mam (ali ocetov) na prvem roditeljskem user posted image user posted image ?

Sicer pa....tvoj otrok ne rabi NICESAR, kar ni obvezno po programu. In uciteljica ne rabi narediti NICESAR vec kot je zapisano v ucnem nacrtu. Vcasih kdo tudi kaj dobega hoce...ampak samo vcasih. Ne verjamem, da je na vasi soli tako.


(odgovor članu haloze)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: šole mam že pun k....
8.9.2008 17:26:04   
*maja
Pri nas je tudi Ciciban del obveznega programa v šoli in to že drugo leto zapored in ga imajo naročenega vsi, tako da to sploh ni tako zelo neobičajno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: šole mam že pun k....
8.9.2008 17:27:33   
bumerang
Jaz se sicer strinjam s tabo, da nakup revije nikakor ne more biti obveza, se pa sploh ne strinjam s tabo glede tega, da je berilo dovolj za vaje branja. Ker berilo sploh ni namenjeno vaji branja oz. je namenjeno šele takrat, ko se zgodba v šoli ŽE obravnava.
Sicer si lahko predstavljaš kakšno presenečenje in doživetje bo "doživeto branje učitelja" na začetku učne ure, kako uspešna bo motivacija za predstavljeno zgodbo in koliko ustvarjalnih zaključkov bodo učenci spravili skupaj po prebranem odlomku besedila.
Fej za take starše!

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: šole mam že pun k....
8.9.2008 17:34:07   
Serendipity
Pod Gino podajam moj absolutni podpis. user posted image

Kar se pa tiče Cicibana pa - mogoče želi učiteljica samo malo ''začiniti'' pouk? In kolikor jaz pozna to revijo (še iz mojih časov in tudi sodobnejše verzije) ni v njem nič takega, da bi škodilo otrokovemu razvoju, najde se pa tudi ogromno takega kar lahko ti počneš z njim- kaj razvedrilnega in seveda tudi poučnega.

Verjamem da je stresno to začetno obdobje - tako za starše kot učence in seveda tudi učitelje. Mogoče bi starši lahko kdaj pa kdaj (namesto da se prehitro razburijo) pomislili na to, da je učiteljem v ospredju podajanje znanja na kakovosten način in ne kljubovanje staršem in mučenje otrok.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: šole mam že pun k....
8.9.2008 17:36:54   
Anonimen
Kar se pa tiče Cicibana pa - mogoče želi učiteljica samo malo ''začiniti'' pouk? In kolikor jaz pozna to revijo (še iz mojih časov in tudi sodobnejše verzije)


Mi smo tudi brali tega Cicibana, sicer ne vem, kaj je bilo uciteljici,da je to spodbujala, ampak smo ga komaj cakali user posted image . No, danes so drugacni casi, verjetno je tudi Ciciban pregresno branje.

Pri nas ga tudi niso imeli vsi, tako da smo ga nekaterim posojali za branje.

(odgovor članu Serendipity)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: šole mam že pun k....
8.9.2008 17:45:03   
Serendipity
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Kar se pa tiče Cicibana pa - mogoče želi učiteljica samo malo ''začiniti'' pouk? In kolikor jaz pozna to revijo (še iz mojih časov in tudi sodobnejše verzije)


Mi smo tudi brali tega Cicibana, sicer ne vem, kaj je bilo uciteljici,da je to spodbujala, ampak smo ga komaj cakali user posted image . No, danes so drugacni casi, verjetno je tudi Ciciban pregresno branje.

Pri nas ga tudi niso imeli vsi, tako da smo ga nekaterim posojali za branje.


No, ja ... jaz sem si ga dajala vedno na stran (pa sem ga imela, čeprav smo v družini s tremi otroki in le enim zaposlenim staršem v tistem času malo težje krmarili) in ga potem v počitnicah dobesedno znova in znova požirala, reševala križanke, ... Pač lepi spomini in nič pregrešnega (še) ni bilo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Opažam pa, da starši prehitro burno odreagirajo zaradi takih stvari, ki bi otroku prinesle kaj dobrega, ampak zahteva od staršev kako stvar več. Pa ne le finančne ... ne vem, tu pa meni pride na misel izraz, ki ga je uporabil avtorica teme. Seveda v malo spremenjeni obliki user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: šole mam že pun k....
8.9.2008 17:55:01   
Anonimen
Ah ja, ubogi Ciciban je pokasiral vso nemoc in jezo starsev.

(odgovor članu Serendipity)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: šole mam že pun k....
8.9.2008 18:19:42   
tananejka
IZVIRNO SPOROČILO: janjja

No ko imaš šolarja pač na začetku leta plačaš vse stroške, ko pa imaš otroka v vrtcu pa vsak mesec, in če imaš blizu 200 eur računa za vrtec na mesec user posted image

Verjetno vseeno ne daš za vse 2000 eur, jaz pa na leto najmanj toliko plačam...


Tudi v šolo vsak mesec plačaš hrano, ki je mimogrede zelo draga (za 20 del. dni okoli 90 eur/otroka). Potem so tukaj še izleti, šole v naravi..... Torej, ko daš na začetku za zvezke in knjige, še ZDALEČ ni konecuser posted image , če imaš pa še enega user posted image  v jaslih je pa sploh luštnouser posted image

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: šole mam že pun k....
8.9.2008 18:43:32   
žigolino
Tudi pri nas je priporočeno naj imajo ciciban,ampak letos v četrtem razredu pa si moja želi pil in ji ga bomo naročili ciciban pa ji bomo parkrat kupili.Pa tudi pri nas vsako leto mormo kupit po tri risalne bloke(jih porabijo) tempere(za enkratno uporabouser posted image ) voščenke(za enkratno uporabouser posted image ) tuš(nikoli upor.user posted image ) oglje(nikoli upor.user posted image )plastelin(enkrat upor.user posted image ) vodenke te pa so kar porabljene.Pa se ne jezi noben starš, da ni več kot pol stvari uporabljenih,jih pa med počitnicami z veseljem uporabimo.Cicibane pa spravljamo za tamlajšega,ki še ne bere, nekaj pa smo jih kot darilo podarili nečakinji ki se pravkar uči brati,jih je bila zelo vesela.
Pa mirno kri na prvem sestanku,še kaj hujšega nas čaka pa bomo mogli dat skozi,če bomo hoteli ali ne.

< Sporočilo je popravil žigolino -- 8.9.2008 18:44:18 >

(odgovor članu tananejka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: šole mam že pun k....
8.9.2008 18:45:02   
ElaM
V soboto sem poslušala, kakšni stroški so povezani z obveznim izobraževanjem v drugih državah EU. In povzetek je, da naše obvezno šolstvo še zdaleč ni brezplačno.user posted image

_____________________________

:)

(odgovor članu tananejka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: šole mam že pun k....
8.9.2008 18:47:18   
žigolino
za 20 del. dni okoli 90 eur/otroka)

Naša položnica za celodnevno prehrano(zajtrk,malica,kosilo in še ena sadna malica)45-50€. Zanimivo kkakšne razlike so mogoče.

(odgovor članu žigolino)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: šole mam že pun k....
8.9.2008 19:45:28   
tananejka
IZVIRNO SPOROČILO: žigolino

za 20 del. dni okoli 90 eur/otroka)

Naša položnica za celodnevno prehrano(zajtrk,malica,kosilo in še ena sadna malica)45-50€. Zanimivo kkakšne razlike so mogoče.


Če bo toliko bom prav srečnauser posted image

Pri nas je kosilo 2,99 eur, dop. malica 0,90 eur in pop. malica 0,90 eur....skupaj 5 eur/otrok na dan

(odgovor članu žigolino)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: šole mam že pun k....
8.9.2008 20:01:16   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Serendipity


Opažam pa, da starši prehitro burno odreagirajo zaradi takih stvari, ki bi otroku prinesle kaj dobrega, ampak zahteva od staršev kako stvar več. Pa ne le finančne ... ne vem, tu pa meni pride na misel izraz, ki ga je uporabil avtorica teme. Seveda v malo spremenjeni obliki user posted image .



S tem se moram pa tudi jaz strinjati.

(odgovor članu Serendipity)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?