|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kaj pa ve mislite
3.10.2008 18:25:54   
tanjusi
enkrat sem slišala da otrokom naj ne bi ponujali pobarvank ker zavirajo njihovo ustvarjalnost, pa vendar otroci vsaj nekateri radi barvajo.
Kakšno je vaše mnenje o tem.user posted image


_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kaj pa ve mislite
3.10.2008 18:29:40   
ssevin
user posted image

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kaj pa ve mislite
3.10.2008 18:30:04   
Volga
Ja, kaj pa vem, eni res pravijo, da je barvanje "butasto". Moj sine je izredno in še vedno rad barva, tam nekje od tretjega leta dalje sem mu printala like iz risank....in jih je vedno z veseljem barval. Jaz pa z njim user posted image  No, zdj pri šestih je bil ravno včeraj v šoli zelo pohvaljen za vztrajnost in potrpežljivost ter natančnost pri barvanju in ostali finomotoriki al kako se reče, grafomotoriki morda, ne vem, in verjamem, da je to tudi posledica barvanja. Je pa rekla učiteljica, da ponavadi otroci tako lepo barvajo proti koncu prvega razreda. ja, važna sem, pa kaj user posted image

Ti mu kar daj kakšne lepe risbice za barvat, če le ima veselje.

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kaj pa ve mislite
3.10.2008 18:30:51   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: ssevin

user posted image


ti se pa nikar ne smej, ker sem to, kar pravi tanjusi, tudi jaz nekje prebrala. No, ne nekje, tukaj na RR, ne vem, če ni ravno Gina enkrat o tem predavala.

(odgovor članu ssevin)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kaj pa ve mislite
3.10.2008 18:32:15   
ssevin
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: ssevin

user posted image


ti se pa nikar ne smej, ker sem to, kar pravi tanjusi, tudi jaz nekje prebrala. No, ne nekje, tukaj na RR, ne vem, če ni ravno Gina enkrat o tem predavala.



Še vedno mi je smešno, tudi če bi ne vem kje prebrala in tudi če bi mi ne vem kdo predaval.

< Sporočilo je popravil ssevin -- 3.10.2008 18:33:05 >

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kaj pa ve mislite
3.10.2008 18:33:24   
Netopirčy81
Ko sem bila še majhna, sem tudi jaz rada barvala pobarvanke. Bile so mi in so mi še vedno kul. Vem, da jih bo imela rada tudi moja tamala. Skratka, nč ne škodijo.

_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kaj pa ve mislite
3.10.2008 18:35:02   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: ssevin

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: ssevin

user posted image


ti se pa nikar ne smej, ker sem to, kar pravi tanjusi, tudi jaz nekje prebrala. No, ne nekje, tukaj na RR, ne vem, če ni ravno Gina enkrat o tem predavala.



Še vedno mi je smešno, tudi če bi ne vem kje prebrala in tudi če bi mi ne vem kdo predaval.


ja, saj takrat, ko sem to brala, je bilo tudi meni, ne smešno, butasto...zavira kaj že...nek razvoj user posted image

(odgovor članu ssevin)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kaj pa ve mislite
3.10.2008 18:41:31   
CIPRESA
IZVIRNO SPOROČILO: tanjusi

....zavirajo njihovo ustvarjalnost, .....


bejž, bejž, pa kaj bo še zaviralo naše otrokeuser posted image   Saj se še prestopit ne smeš več brez da nebi pomislil kako škoduješ otrokuuser posted image

Prvič slišim da bi bilo barvanje slabo - midva barvava skupaj, jaz potem še vedno zaviram svojo ustvarjalnost in to že  cca  25 letuser posted image


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kaj pa ve mislite
3.10.2008 18:43:48   
bumerang
Nekaj je barvanje pobarvank, nekaj pa šablonsko risanje.

Pa Gina ni nič rekla, da kaj zavira, rekla je, da je brezveze, da se otroka, ki pobarvank ne mara, v to sili.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kaj pa ve mislite
3.10.2008 18:45:32   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Nekaj je barvanje pobarvank, nekaj pa šablonsko risanje.

Pa Gina ni nič rekla, da kaj zavira, rekla je, da je brezveze, da se otroka, ki pobarvank ne mara, v to sili.


Aja, mogoče tako, pa mogoče da ne Gina, nekdo pa je to res rekel. Čakaj, grem malo poiskat, če bom še našla temo.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kaj pa ve mislite
3.10.2008 18:53:44   
hariba
Moji tavelik ni najbolj maral barvanja in ga v to nisem silila,ta mlajša pa sta z veseljem in sem jima veliko z neta kopirala,pa ta sredenj tudi sam marsikaj in zelo lepo nariše,ima pač smisel in veselje,tako da barvanje vsekakor ni zavrlo njegovo ustvarjalnost.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kaj pa ve mislite
3.10.2008 18:54:08   
CIPRESA
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang


Pa Gina ni nič rekla, da kaj zavira, rekla je, da je brezveze, da se otroka, ki pobarvank ne mara, v to sili.


To je pa resuser posted image


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kaj pa ve mislite
3.10.2008 19:05:25   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Nekaj je barvanje pobarvank, nekaj pa šablonsko risanje.

Pa Gina ni nič rekla, da kaj zavira, rekla je, da je brezveze, da se otroka, ki pobarvank ne mara, v to sili.


Aja, mogoče tako, pa mogoče da ne Gina, nekdo pa je to res rekel. Čakaj, grem malo poiskat, če bom še našla temo.


Ah, nisem našla teme. O.K., saj verjamem, kar pravite.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kaj pa ve mislite
3.10.2008 19:07:28   
bumerang
Glej, če otrok rad barva, potem naj barva. Škodi ne, ker spodbuja koncentracijo, natančnost in grafomotoriko. Pa še neumnosti ne počne.
Tiste, ki imajo težave z grafomotoriko, pa živcira.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kaj pa ve mislite
3.10.2008 19:17:24   
Freycha
jaz sem dala danes svoji 15. mesečnici barvice v roke, pa A4 format, pa tudi ni hotela v šablonah A4 formata ostati, ampak je bilo še pol mize porisane user posted image user posted image user posted image

Dejstvo je, da je otrok veliko bolj kreativen, če sam kaj nariše, ampak po drugi strani porabi otrok kar nekaj sivih celic, da skombinira barve, določi določenim stvarem pravilno barvo in ostane znotraj šablon. Da ne govorim tudi o potrpežljivosti, ki se s tem krepi.

Je pa tut fajn, če starši kdaj delajo po lastnih občutkih in ne delajo vse po šablonah ranih knjig in ljudi.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kaj pa ve mislite
3.10.2008 20:50:11   
amaya
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Ja, kaj pa vem, eni res pravijo, da je barvanje "butasto". Moj sine je izredno in še vedno rad barva, tam nekje od tretjega leta dalje sem mu printala like iz risank....in jih je vedno z veseljem barval. Jaz pa z njim user posted image  No, zdj pri šestih je bil ravno včeraj v šoli zelo pohvaljen za vztrajnost in potrpežljivost ter natančnost pri barvanju in ostali finomotoriki al kako se reče, grafomotoriki morda, ne vem, in verjamem, da je to tudi posledica barvanja. Je pa rekla učiteljica, da ponavadi otroci tako lepo barvajo proti koncu prvega razreda. ja, važna sem, pa kaj user posted image

Ti mu kar daj kakšne lepe risbice za barvat, če le ima veselje.



user posted image user posted image user posted image user posted image

točno tako!

Ne rabim nič dodat


_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kaj pa ve mislite
3.10.2008 20:52:36   
amaya
Z barvanjem si otrok razvija tako grafomotoriko kot finomotoriko. Fanj je tudi, da sam striže, pa dela origamije...vse to je samo pozitivno. To se začne kazati predvsem pri začetku pisanja-torej pri samem opismenjevanju. Seveda pa je tudi zelo pomembno to, da otroka v nič ne silimo. Niso vsi za vse!

_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kaj pa ve mislite
3.10.2008 21:39:04   
Gina
Jao volgica, tega pa res nisem mogla reči, ker tega ne mislimuser posted image user posted image , še dobro da si za štose. Je bumerang že vse namesto mene napisala in to zelo dobro.user posted image
Barvanje je čist ok, risanje je čist ok, slikanje je čist ok, vse je gud. Jaz celo menim,da je ustvarjalnost samo ogromno izkušenj, porabljenih na nek nov **** način, pa čisto nič drugega. Če pa hočeš imeti izkušnje, pa moraš vse sorte probat, tudi barvanje pobarvank. Jaz jih tudi v šoli kopiram za moje otroke za prosti čas, da lahko barvajo. Še celo tako mislim, da je včasih zelo modro risati po predlogi, pa po modelu, pa ga naučit kaj narisat, da dobi predstave, izkušnje, kako sploh risanje in slikanje delujeta. Redkokakšen otrok ima sam vsebi tako dobrevizuelne predstve, ki tako dobro sodelujejo z njegovo roko in očesom,da bi kar tako, iz glave res znal ne vem kaj vse naredit. Pride tudi to, seveda, ampak pobarvanke zihr nimajo vpliva na to, da bi komu zatrle ustvarjalnost. Če nekoga nekaj ne zanima dovolj, ne tistem področju tudi ustvarjalen ne bo, če ga pa zanima, pa se bo ustvarjalnost pri njem, ko bo imel dovolj znanja in izkušenj, slej ko prej pokazala.

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kaj pa ve mislite
3.10.2008 21:46:25   
tanjusi
mene napisala in to zelo dobro.
Barvanje je čist ok, risanje je čist ok, slikanje je čist ok, vse je gud. Jaz celo menim,da je ustvarjalnost samo ogromno izkušenj, porabljenih na nek nov **** način, pa čisto nič drugega. Če pa hočeš imeti izkušnje, pa moraš vse sorte probat, tudi barvanje pobarvank. Jaz jih tudi v šoli kopiram za moje otroke za prosti čas, da lahko barvajo. Še celo tako mislim, da je včasih zelo modro risati po predlogi, pa po modelu, pa ga naučit kaj narisat, da dobi predstave, izkušnje, kako sploh risanje in slikanje delujeta. Redkokakšen otrok ima sam vsebi tako dobrevizuelne predstve, ki tako dobro sodelujejo z njegovo roko in očesom,da bi kar tako, iz glave res znal ne vem kaj vse naredit. Pride tudi to, seveda, ampak pobarvanke zihr nimajo vpliva na to, da bi komu zatrle ustvarjalnost. Če nekoga nekaj ne zanima dovolj, ne tistem področju tudi ustvarjalen ne bo, če ga pa zanima, pa se bo ustvarjalnost pri njem, ko bo imel dovolj znanja in izkušenj, slej ko prej pokazala.

madonca tole je pa že čist strokovnouser posted image user posted image user posted image


_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kaj pa ve mislite
3.10.2008 21:46:47   
kaya2007
ti se pa nikar ne smej, ker sem to, kar pravi tanjusi, tudi jaz nekje prebrala. No, ne nekje, tukaj na RR, ne vem, če ni ravno Gina enkrat o tem predavala.


mislim, da so te teorije že kar nekaj časa prisotne, iz istega razloga namreč moja mami že meni ni prav rada dajala pobarvank user posted image  pa je od tega več kot 20 let..

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kaj pa ve mislite
3.10.2008 21:59:20   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: tanjusi

da otrokom naj ne bi ponujali pobarvank ker zavirajo njihovo ustvarjalnost


Men se zdi to oslarija. Če ne drugega, se mora skoncentrirat, da ne gre čez črto pa razmislit katera stvar je kakšne barve,... No, za neki je ziher dober. Če ne za druzga pa zato, da otrok uživa.


< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 3.10.2008 22:00:56 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kaj pa ve mislite
3.10.2008 23:03:04   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: Netopirčy81

Ko sem bila še majhna, sem tudi jaz rada barvala pobarvanke. Bile so mi in so mi še vedno kul. Vem, da jih bo imela rada tudi moja tamala. Skratka, nč ne škodijo.


Pa si čist ziher? user posted image

(odgovor članu Netopirčy81)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kaj pa ve mislite
4.10.2008 10:48:01   
kaya2007
Pa si čist ziher?


user posted image  user posted image  user posted image

in še malo zares: kako veš, da ne škodijo? si maksimalno ustvarjalna, vrhunska kreativna umetnica ali kaj podobnega? no vidiš, nikoli ne veš...mogoče so pa pobarvanke krive user posted image

< Sporočilo je popravil kaya2007 -- 4.10.2008 10:50:10 >

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kaj pa ve mislite
4.10.2008 12:59:16   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: tanjusi

enkrat sem slišala da otrokom naj ne bi ponujali pobarvank ker zavirajo njihovo ustvarjalnost, pa vendar otroci vsaj nekateri radi barvajo.
Kakšno je vaše mnenje o tem.user posted image



Upam, da ni to res, ker sama fuuul rada barvam že od nekdaj in sem komaj čakala, da bo tamala pokazala interes za barvanje, da bova začeli. user posted image  Tako že kakšna 2 tedna barvava. user posted image

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kaj pa ve mislite
4.10.2008 16:05:03   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: tanjusi

enkrat sem slišala da otrokom naj ne bi ponujali pobarvank ker zavirajo njihovo ustvarjalnost, pa vendar otroci vsaj nekateri radi barvajo.
Kakšno je vaše mnenje o tem.user posted image



da se dandanes iz vsakega neobremenjenega mulčka želi narediti zakompleksanega mladostnikauser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?