|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako naj nardim generalno čišč. z otroki
27.10.2008 9:46:36   
Meggi
 Misija nemogoče! Sesam. na drugi strani, mi že ornejo pol sobe naokoluser posted image  Pojem posrpravljanja 6 letnici ne znam razložt. Pospravi knjigice na polico, na poseben kupo pobarvanke! Z 3 letnico gredo zokne iz škatle zdevat, ker jih bodo drugam zložle!

Sory sam men poka po šivih. Jaz si moram dopust vzet da spucam bajto, a z otroki ne nardim NČ!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako naj nardim generalno čišč. z otroki
27.10.2008 9:54:08   
Soncek2105
Ojla,
tudi sama se sprašujem kako starši pri dveh otrocih uspejo spucat celo stanovanje. Pr nas imamo pol leta staro punčko in sedaj ko je še lepo vreme sva veliko zunaj in zato gospodinjska opravila ostajajo. user posted image

Ali pozna katera kakšno gospo, ki bi občasno priskočila na pomoč? Tako ene 2x na mesec.

lp

(odgovor članu Meggi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako naj nardim generalno čišč. z otroki
27.10.2008 9:55:36   
Lunca1
se podpišem pod vaju user posted image

(odgovor članu Soncek2105)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako naj nardim generalno čišč. z otroki
27.10.2008 9:57:05   
Anonimen
Zakaj pa niso otroci v varstvu če si na dopustu?
Al pa naj jih mož ven pelje če je doma.
Še boljš pa....omisli si gospo k ti bo spucala pa pejte vsi venuser posted image

(odgovor članu Lunca1)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako naj nardim generalno čišč. z otroki
27.10.2008 9:59:28   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Meggi

Sory sam men poka po šivih. Jaz si moram dopust vzet da spucam bajto, a z otroki ne nardim NČ!


Raje najami lepo čistilni servis, pa naj ti kaka gospa lepo spuca.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Meggi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako naj nardim generalno čišč. z otroki
27.10.2008 10:10:24   
Soncek2105
Sej sem že pomislila na kakšen čistilni servis. Sam pol ne veš kdo ti po stanovanju hodi. Raje bi imela kakšno gospo, ki jo kdo pozna in ve da je uredu.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako naj nardim generalno čišč. z otroki
27.10.2008 10:12:11   
Marogica
Midva sva v tistem obodobju dala otroka čez vikend k babi. PRvi dan sva se konkretno naspala in spočila, drugi dan pa pač počistilauser posted image . Generalnouser posted image ....no trudila sva se.....user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Soncek2105)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako naj nardim generalno čišč. z otroki
27.10.2008 10:13:47   
emaa
Pač ne spucaš generalno, ker v času, ko spita čez dan lahko narediš samo toliko.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako naj nardim generalno čišč. z otroki
27.10.2008 10:21:01   
darja72
In ti si mislila drgnit, ko sta punci doma? Pa saj bi lahko vedela, da to ne gre. "Privarčuj" si raje živce in potrpljenje. In najami koga, če ne gre drugače. Za varstvo, če sam rada čistiš oz. za čiščenje.
Jaz sem moja dva danes odpeljala v vrtec in bom opravila v miru, orenk in za dooolgo časauser posted image . Itak pucanje ni moj hobi, pa tudi umazano nimamo pretirano (beri: vsak pospravlja za seboj).

_____________________________

Kogar ni, ga ne pogrešamo!

(odgovor članu Meggi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako naj nardim generalno čišč. z otroki
27.10.2008 10:59:37   
Volga
6-letnici pa že lahko dopoveš, kako se pospravlja. Oz. ne vem no, če jaz mojemu 6-letniku rečem, naj pospravi svoje stvari, točno ve, kam jih mora zložiti. Ajnštajn pač. 3-letnik je pa druga pesem, to pa priznam.

(odgovor članu darja72)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako naj nardim generalno čišč. z otroki
27.10.2008 11:01:11   
sazi

Sory sam men poka po šivih. Jaz si moram dopust vzet da spucam bajto, a z otroki ne nardim NČ!


Verjamomem, da je težko. Meni mali vleče sesalec in ga hiče prevažat ali pa sam sesat in podobno.
Pač ne delam generalnega čiščenja, mapak počistim sproti, kolikor lahko. Če imam pa kako večje delo, pa "pošljem" moža in otroka na sprehod ali pa kam drugam za pol ure in v tistem času naredim, kar bi drugače v treh urah. Z otroci doma se pa res ne naredi dosti.

Kar se pa raznih gospa tiče, ki pridejo čistit je pa tako, da sem sicer čisto ZA stvar, ampak je potrebno tudi kar precej priprav pred takim "obiskom". Vse je treba spraznit in pospravit, da potme res samo počisti, ne pa da mora umakniti še miljon stvari. Kar pa spet zahteva svoj čas.

(odgovor članu Meggi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako naj nardim generalno čišč. z otroki
27.10.2008 11:24:00   
Arwenko
Ja, to kar pravi sazi drži, v bistvu je vsaj polovica dela pri tem še vedno na tebi - ker moraš vse pospravit, da ti lahko sploh potem čisti. No, midva imava eno zdaj že nekaj časa in sva zelo zadovoljna.

Kar se pa čiščenja z otroci tiče, kaj pa če si najameš kakšno varuško, sicer pa lahko počasi vključuješ njih v pospravljanje, mogoče skoz kakšno igro ali kaj.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako naj nardim generalno čišč. z otroki
27.10.2008 11:25:41   
Mišni
Kar se pa raznih gospa tiče, ki pridejo čistit je pa tako, da sem sicer čisto ZA stvar, ampak je potrebno tudi kar precej priprav pred takim "obiskom". Vse je treba spraznit in pospravit, da potme res samo počisti, ne pa da mora umakniti še miljon stvari. Kar pa spet zahteva svoj čas.


O to pa jaz ne bi. Saj ko je tisti milijon stvari umaknjenih, je že 90 posto dela narejenega. Ne, to naj kar ona umika, jaz ne bi.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako naj nardim generalno čišč. z otroki
27.10.2008 11:30:04   
Soncek2105
Koliko pa dajeta za čiščenje?
Tudi sama bi rabila eno zanesljivo gospo, ki bi prišla in dobro opravila svoje delo.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako naj nardim generalno čišč. z otroki
27.10.2008 11:44:48   
*maja
Koliko jih pa dejansku nuca tole prakso s čistilnim servisom in to???
Pri nas je misija nemogoče imet popucano in pospravljeno v nulo pri štirih mulčkih, pa še nisem nikoli pomislila da bi dejala denar zato da bi mi kdo pospravljal stanovanje user posted image .

< Sporočilo je popravil *maja -- 27.10.2008 11:45:07 >

(odgovor članu Soncek2105)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako naj nardim generalno čišč. z otroki
27.10.2008 11:54:52   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Soncek2105

Koliko pa dajeta za čiščenje?
Tudi sama bi rabila eno zanesljivo gospo, ki bi prišla in dobro opravila svoje delo.


Jaz nič, ampak se že par let oldočam, da bom res eno gospo najela.user posted image

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Soncek2105)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako naj nardim generalno čišč. z otroki
27.10.2008 12:57:31   
Arwenko

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Kar se pa raznih gospa tiče, ki pridejo čistit je pa tako, da sem sicer čisto ZA stvar, ampak je potrebno tudi kar precej priprav pred takim "obiskom". Vse je treba spraznit in pospravit, da potme res samo počisti, ne pa da mora umakniti še miljon stvari. Kar pa spet zahteva svoj čas.


O to pa jaz ne bi. Saj ko je tisti milijon stvari umaknjenih, je že 90 posto dela narejenega. Ne, to naj kar ona umika, jaz ne bi.


Vidiš meni pa ravno to ni, ker pol ne veš kam ti ona vse zloži in mi ni všeč da bi mi kdo šaril po omarah in to. K nam pride 1x na teden, plačamo ji 5 eur na uro, to je tam nekje 20 ali 25 eur vsak teden, pač odvisno kolko je dela.

Meni je bolj bistveno, da mi počisti, to je kuhinjo, štedilnik, pulte, kopalnico kompletno, pa vse posesa in prah pobriše, pa zlika nama, po potrebi pa se dogovorimo sproti še za kakšna okna ali pomivanje in loščenje tal, pač kar je treba. Tisto svojo kramo bom pa že sama pospravla, pol bom vsaj vedla kje kaj imam.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako naj nardim generalno čišč. z otroki
27.10.2008 12:59:41   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

6-letnici pa že lahko dopoveš, kako se pospravlja. Oz. ne vem no, če jaz mojemu 6-letniku rečem, naj pospravi svoje stvari, točno ve, kam jih mora zložiti. Ajnštajn pač. 3-letnik je pa druga pesem, to pa priznam.



Ja, pa menda ja, no. Še naš štiriletnik pospravlja za seboj, pa ne samo igrače, tudi oblačila. Sva hitro razčistila glede tega. Kar ni v omarah oz. je zvečer na tleh, roma v kanto. Pa ni noben ajnštajn user posted image  Ima pač mamo diktatorko. V bistvu kar rad pomaga pri gospodinjskih opravilih user posted image

Sicer ti pa verjamem, meggi, da sta ti bolj v napoto in jih raje daj takrat v varstvo, ko te popade želja po pucanju.



_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako naj nardim generalno čišč. z otroki
27.10.2008 14:47:19   
diva 4
Mislim , da šestletniki pa že znajo pospravit osnovne stvari.Jaz imam triletnika in petletnico.Hči kadar jaz likam zloži svoje cunje v v omaro , pa od vseh zokne poparčka in zloži, nižje steklene površine pošprica s steleksom in počisti. Mali pa zaenkrat samo igrače pospravi na svoje mesto , zokne in spodnje perilo pospravi v omarico, čevlje zloži na polico, aja, pa oba pospravita posodo iz pomivalca v nižje omarice.Hči pa blazno rada pomaga čistit kopalnico, sploh bide in umivalnik.Oba znata knjigice zložit na poličko.pa še kaj bi se našlo.
U PISMO , da me ne bo kdo prijavil , kaj moji otroci vse delajo doma user posted image .No, naj bo jasno , da tega vsega ne počneta vsak dan .Imata pa delo za 10min. dnevno.Moram jima kar zdaj javno zaploskat user posted image user posted image user posted image
Verjamem pa , da je z manjšimi kar težko. Mogoče res ni slaba ideja za kakšno pomoč pri čiščenju.

< Sporočilo je popravil diva 4 -- 27.10.2008 14:49:00 >

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako naj nardim generalno čišč. z otroki
27.10.2008 14:54:19   
duhica
Catja, tako se dela! Pri nas je podobno. Imamo 3 in se mi kar zmeša, če bi morala za vsemi sama pucat.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako naj nardim generalno čišč. z otroki
27.10.2008 18:34:10   
timoteja
No, jaz pri dveh puncah 4,5 leti in 10,5 mesecev čistim sproti, kar se pač da, se pa ne obremenjujem več toliko s tem, da mora biti vse sčiščeno v nulo, zvečer si raje privoščim kdaj fitness za sebe kot coto v roko, to imam že itak skoz. Sej bodo otroc zrastli, pa bomo lahk generalno vse drgnale cele dneve...

(odgovor članu Meggi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako naj nardim generalno čišč. z otroki
27.10.2008 20:42:24   
tjašun
Mi smo, ko sta bili majhni, smo čistili samo nujno, ko se mi je pa nabralo, so šli pa z atijem na ta dolgi sprehod (beri 2 ure), z malico in posladki, da so zdržali. Sedaj pri 5 in 7 letih, to čisto lepo laufa, kot je rekla CatJa, tudi pri nas velja pravilo, da kar je na tleh gre v črno vrečo, ta pa v smeti. Na ta način sta bile brez Lego kock, punčk...Sedaj ni problema, niti z omarami, saj je lepo pospravljeno, kadar gresta sami iskat za nasledni dan pazita, če ne dosežeta me pa pokličeta. Res pa je da imata 3 velike škatke (Lego, Barbike+Little pony+ostalo), v katere zlagata stvari, pa še knjižno polico za knjige, svinčnike, liste, pobarvanke. Smo kar doterali, ker se bi mi zmešalo od pospravljanja.
Mi pa imamo tudi eno posebnost, namreč ta mičkena ima alergijo hišni prah, tako da naredimo 1x na teden veliko pucanje, 1x pa samo posesamo. Imamo vedno čistouser posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu timoteja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?