|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   koliko govorijo...
23.11.2008 11:21:12   
nky 23
...vaši 1.5 letniki? Saj verjetno še imajo kar nekaj časa ampak mene kar malo skrbi, saj njegov besednjak vsebuje " mama, ata, deda,teta, amam, baba, pate (copate), ajs, ne, ja, ter nekaj oponašanj živali, muuuuuu, hov, mijav...

ali se res kar naenkrat odpre in spregovorijo???
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: koliko govorijo...
23.11.2008 11:24:12   
Pupsika
IZVIRNO SPOROČILO: nky 23

...vaši 1.5 letniki? Saj verjetno še imajo kar nekaj časa ampak mene kar malo skrbi, saj njegov besednjak vsebuje " mama, ata, deda,teta, amam, baba, pate (copate), ajs, ne, ja, ter nekaj oponašanj živali, muuuuuu, hov, mijav...

ali se res kar naenkrat odpre in spregovorijo???



Naša bo stara 16 mesecev in govori podobno kot vaš.
RAzume seveda več, govori pa pač toliko kolikor govori.


Jst se ne sekiram, enkrat se ji bo že odprlouser posted image .


_____________________________

You know you`re awesome when people you don`t even know hate you.


(odgovor članu nky 23)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: koliko govorijo...
23.11.2008 11:48:04   
aprilčica07
Naš ima tudi leto in pol, pa govori tako kot vaš, oziroma še manj. Pa se ne sekiram, itak zastopi vse, tudi tisto kar ni treba, govori pač tako kot govori, bo že zalaufalo. Tja do šole bo tudi naš govoril:)user posted image user posted image user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu Pupsika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: koliko govorijo...
23.11.2008 11:49:03   
Češnca
Naš 16mesečnik govori ogromno, ampak njegova 20mesečna prijatelja (fantek in punčka) ne govorita niti pol toliko. Vsak ob svojem času, mislim, da ti ni treba skrbeti! user posted image

_____________________________

18. julij je prav poseben dan!

(odgovor članu Pupsika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: koliko govorijo...
23.11.2008 11:49:07   
zinkazi
ne samo mamice, tudi me, ki v vrtcu delamo z otroci te starosti, nas vedno razveselijo otroci, ki se jim "odpre". šele kasneje, ko spregovorijo, se starši zavemo, koliko otroci sprejemajo. to je normalno.  redki so, ki v tej starosti govorijo več, večina pa govori posamezne besede.

_____________________________


Otroško srce je zaklad


(odgovor članu Pupsika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: koliko govorijo...
23.11.2008 13:03:16   
2.2.
jaz mislim da te nima kaj skrbet...bo že spregovoril....
moja je že pri 1letu znala oponašat živali, pa jo nismo forsirali z gledanjem knjigic in obiska pri sosedih, ko je vedela psa, mačko, kravo, konja, ovca.....je videla in oponašala.
zdaj bo pa januarja stara 2 leti pa govori ko raztrgan dohtar. pride kakšna beseda ko je ne razumeš ampak se vse da z njo zmenit.
mi je pa čudno da je tako hitro spregovorila, ker jaz sem začela bolj pozno govorit okrog 3leta se mi je govor začel.

sicer pa vseeno bo govoril preden bo šel v šolo, saj včasih je boljše da je tiho.

se mi je že zgodilo ko so prišli eni obiski in je rekla tamala stlic ma luleka teta pa piso....user posted image user posted image , kje je to pobrala nimam pojma. pa ne hodi v vrtec

(odgovor članu zinkazi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: koliko govorijo...
23.11.2008 13:11:28   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: nky 23

ali se res kar naenkrat odpre in spregovorijo???



JA! user posted image  Naša do kakega 21m ni kaj preveč govorila razen standardnih mami, tati, babi, dedi, nekatera druga imena, oponašala je živali, nekaj predmetov... Potem se ji pa na enkrat odprlo in je začela na veliko ponavljat in čvekat.

(odgovor članu nky 23)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: koliko govorijo...
23.11.2008 13:58:04   
n€na
IZVIRNO SPOROČILO: nky 23

...vaši 1.5 letniki? Saj verjetno še imajo kar nekaj časa ampak mene kar malo skrbi, saj njegov besednjak vsebuje " mama, ata, deda,teta, amam, baba, pate (copate), ajs, ne, ja, ter nekaj oponašanj živali, muuuuuu, hov, mijav...

ali se res kar naenkrat odpre in spregovorijo???



pol se moram pa jaz začet sekiratuser posted image user posted image user posted image moja govori pol manj kot tvoj ata, mama, ki je in ni ga, to je vse kar pove.

Je bil moj nečak isti kot Zala, ko pa je začel govorit se pa ni ustavuuser posted image user posted image

(odgovor članu nky 23)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: koliko govorijo...
23.11.2008 20:57:57   
tropical
Moj tudi skozi nekaj čeblaj, ma ga noben nič ne razume. Samo, mama, tata, tic, houou, , pa vse razume kar mu povemo, in kar se ne sme dotikati. Prav hecen je včasih.

(odgovor članu n€na)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: koliko govorijo...
23.11.2008 20:59:38   
tajtaja
Naš Maj je začel pozno govoriti-do dveh let in pol samo spakedravščino vse nača-ča-če-čo-či -smešno za poslušat ampak-potem se mu je okrog tretjega leta odprlo, in do danes se še ni ustavil, ma pa že skoraj sedem let.
In točno tako se govor razvija Taju, ki je sedaj star dve leti in 7 mes. Taja (Tajeva dvojčica) pa govori zelo lepo, v celih povedih, zelo smiselno poveže dogodke. Res neverjetno, kakšna razlika.user posted image


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu n€na)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?