|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako ugotoviti, čigav je pes?
26.1.2009 10:59:22   
honey
Danes zjutraj sem izvedela, da je včeraj, ko sta šla moja starša na sprehod s kužijem (majhen mešanček, ki se ne zmeni za nikogar) tega reveža napadel neki velik nemški ovčar. Naš je bil privezan, oni je pa menda kar zaštartal, ko je zagledal našega in ga direkt za vrat stistnil in stresel user posted image K sreči ga je oče nekako pregnal, tako da malemu ni bilo kaj hujšega, po moje se je samo prestrašil kot sto user posted image , saj v svojih 13 letih še ni doživel česa takega. Napadalec je menda potem šel stran, ne pozna pa ga noben od naših dveh, čigav bi pes lahko bil. Predlagala sem, da naj gresta malo povprašat okrog tistih hiš, kjer se je pes nahajal, če bi slučajno kdo kaj vedel, rekla pa je, da potem pes ni šel k nobeni od bližnjih hiš, ampak da je šel pred njimi in potem ne ve, kam je zavil. Tako da ne vem, ali je še kakšen drug način, da ugotoviš, čigav je pes?



_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako ugotoviti, čigav je pes?
26.1.2009 12:40:20   
kajalin*
Ne gre drgač kot si ti predlagala.pes ima čip v ušesu in,če je odšel,nimaš več kaj.Sploh pa zakaj zdaj potrebuješ lastnika psa?user posted image

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako ugotoviti, čigav je pes?
26.1.2009 20:06:31   
Arwenko
Ne moreš drugače kot da ga kdo izda, pa še pol ni nujno da lahko dokažeš da je pes res njihov. taki vaški ponavadi sploh niso čipirani in ni dokazov o lastništvu. :(

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako ugotoviti, čigav je pes?
27.1.2009 7:33:55   
honey
IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*

Sploh pa zakaj zdaj potrebuješ lastnika psa?user posted image


Ja ne vem, ali ti ne bi poiskala lastnika, če bi malo manjkalo, da ti psa ubije? Če ne drugega, da se izve, ali je pes cepljen, tako kot mora biti in vse ostalo. Pa da lastnika pošljem nekam user posted image


_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako ugotoviti, čigav je pes?
27.1.2009 9:05:12   
Kepica83
IZVIRNO SPOROČILO: honey

IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*

Sploh pa zakaj zdaj potrebuješ lastnika psa?user posted image


Ja ne vem, ali ti ne bi poiskala lastnika, če bi malo manjkalo, da ti psa ubije? Če ne drugega, da se izve, ali je pes cepljen, tako kot mora biti in vse ostalo. Pa da lastnika pošljem nekam user posted image



se popolnoma strinjam s tabo. Takšen pes nebi smel tekat prosto na okrog to je kaznivo. Lahko tudi napade otroka ( bog nedaj ). Ne zastopim pa KAJALIN. Edino pravilno je da se poišče lastnika se ga opozori in če nebo upošteval opozorila naj posledice pripiše sam sebi. Če je pes oddaljen več kot 50 m od svoje hiše ga lovci lahko mirne vesti ustrelijo. Pol pa se naj žalijo svetemu petru. Honey jaz ti svetujem da poskušaš poiskat lastnike. user posted image

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako ugotoviti, čigav je pes?
27.1.2009 13:11:27   
Pikapolonica_
IZVIRNO SPOROČILO: miniko

IZVIRNO SPOROČILO: honey

IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*

Sploh pa zakaj zdaj potrebuješ lastnika psa?user posted image


Ja ne vem, ali ti ne bi poiskala lastnika, če bi malo manjkalo, da ti psa ubije? Če ne drugega, da se izve, ali je pes cepljen, tako kot mora biti in vse ostalo. Pa da lastnika pošljem nekam user posted image



se popolnoma strinjam s tabo. Takšen pes nebi smel tekat prosto na okrog to je kaznivo. Lahko tudi napade otroka ( bog nedaj ). Ne zastopim pa KAJALIN. Edino pravilno je da se poišče lastnika se ga opozori in če nebo upošteval opozorila naj posledice pripiše sam sebi. Če je pes oddaljen več kot 50 m od svoje hiše ga lovci lahko mirne vesti ustrelijo. Pol pa se naj žalijo svetemu petru. Honey jaz ti svetujem da poskušaš poiskat lastnike. user posted image


Pa OK, miniko ali mimiko, al karkoli si že, pa se zavedaš kaj ti govoriš. Pomojem ne. Če je pes oddaljen 50m od hiše, ga živ BOG ne sme ustrelit. V kakem primeru lahko lovec ustreli psa -> si lahko prebreš v skoraj vsaki reviji LOVEC, dostikrat pa se o tem piše tudi v KINOLOGIH. Lahko tudi malo poguglaš. V glavnem, zapomni si, da pravi lovec v nobenem primeru ne bo usrelil psa, razen če bo klal srno pred njegovimi očmi. Ta pravi. In dokler boš trobila po internetu in okoli sebe bedarije, več ljudi bo za to vedelo, našopaš jih z neumnostmi in en dan bo res kakšen lovec ustrelil tvojega psa, če bo 50m vstran od doma. Kar je čista neumnost in v nobenem pravilu ni OMENJENA RAZDALJA 50m. Je ena druga, pa še to ne v urbanem naselju, ampak na loviščih. Oddaljenost od lastnika. Ampak ti prepustim, da jo sama najdeš. Se boš verjetno veliko zraven naučila!





_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako ugotoviti, čigav je pes?
27.1.2009 19:18:31   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: miniko
Če je pes oddaljen več kot 50 m od svoje hiše ga lovci lahko mirne vesti ustrelijo.


Ja, ja, saj lovci res ful nekaj streljajo po naseljih? A to je potem to, nisem vedela! Vau!

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako ugotoviti, čigav je pes?
27.1.2009 21:06:13   
Nikita***
IZVIRNO SPOROČILO: miniko

Če je pes oddaljen več kot 50 m od svoje hiše ga lovci lahko mirne vesti ustrelijo. Pol pa se naj žalijo svetemu petru.


Nekateri kreuser posted image morilski to res počnejo, ker mislijo, da so - zato ker so lovci - bog i batina user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
In žal nekateri ljudje, ki niso lovci, tudi mislijo, da lahko to lovci "mirne vesti" storijo.


_____________________________

EX JERY

Ženska, ki je pretrpela izgubo otroka, se ničesar več ne boji. (židovski pregovor)

http://www.freewebs.com/trini-horjulska/

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako ugotoviti, čigav je pes?
29.1.2009 8:46:59   
honey
Ne se kregat!!!! S tem, ko sem odprla to temo, nisem hotela, da dobim pojasnilo, kdaj in v kakšnih primerih lahko ali ne lahko kdo ustreli psa, ker to nikakor ni moj namen. Hotela sem samo, da bi izvedela, čigav je pes, da bi lahko šla do lastnika in mu povedala nekaj krepkih in da naj ima psa doma, glede na to, da je očitno napadalen in ga naj ne spušča prosto okrog. Ker ja, bog ne daj, lahko bi napadel otroka in ta bi imel definitivno hujše posledice, kot pa naš malček. Sicer me motijo psi, ki letajo okrog brez lastnikov, zato, ker imajo starši še enega velikega psa, ki je tudi zelo alergičen na druge pse in potem imamo probleme, ko se sreča s kom drugim. Ampak o.k., če pes ni napadalen, če se umakne, ko vidi, da naš začne noret, če se ti ne približa, ko gre mimo oz. če priteče k tebi in mu pri tem skoraj rep odpade (taki so mi najboljši user posted image ) - taki me ne motijo tako grozno. Huje je, ko srečamo kakšnega takega, ki je tudi bolj kot ne "zoprn", tako kot naš in potem res ne veš, kaj naredit. Ker si ne predstavljam, kaj bi bilo, če bi starša peljala Rota (velikega psa) na sprehod in bi se srečali s tem ovčarjem - bi bilo najbrž klanje, dokler eden ne bi obležal user posted image


_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu Nikita***)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako ugotoviti, čigav je pes?
1.2.2009 2:33:41   
kajalin*
Joj kak dramatizirate!En pes se je spustil v drugega,in kaj?To je vsakdanje,ne zdej primerjat da bo kr človeka strgal,no!
Ne vem,ka nimate psov doma da bi jih poznale?
Pa ka boš naredla s tem,če lastnika najdeš?Nič!Če bi bil lastnik ok,se še zdaj ne bi pes prosto sprehajal,mogoč je pa sam enkrat ušel,ti pa paniko delaš!

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako ugotoviti, čigav je pes?
3.2.2009 7:22:44   
UT_2008
Punce, vem, da vam ni prav, da pes napade psa. zato pa ste na asečo lastiki tam, da ga obranite malo. Pazite in hodite raje drugje, če veste, da je tam od psa rajon. Kej dosti res ne morte nardit.

_____________________________

PDP 26.02.2009.
Kar vidiš, to dobiš.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako ugotoviti, čigav je pes?
3.2.2009 10:49:13   
honey
Naj še enkrat poudarim, da nihče ne ve, čigav je ta pes bil. In to ni njegov rajon, definitivno ne, ker drugače bi ga kdo poznal, ker naša dva hodita vsak večer po eni in isti poti na sprehod in tega psa nikoli še nista videla nikjer - niti pri kakšni hiši niti na tej relaciji.

Pa ne delam nikakršne panike, ampak na živce mi grejo lastniki, ker ne posrkbijo, da so njihovi psi tam, kjer morajo biti - doma. Starši imajo še enega psa, kot sem že napisala in vem, da je napadalen do drugih psov, zato ga nikoli ne spuščamo brez nadzora.

Kajalin, ne vem, kako bi se odvzala, če bi napadel tvojega psa, ki se nikakor ne more branit - naš je majhen mešanček (velikosti jazbečarja), napadel ga je pa ogromen nemški ovčar user posted image Kako naj se brani? UT_2008, ja, saj ga je branil oče, še k sreči, drugače ga ne bi bilo več med živimi. Ne vem pa, kako si predstavljaš, da bi lahko branil majhnega mešančka pred ovčarjem? S čim? Malega bi lahko dvignil v naročje, bi pa vate skočil.




_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu UT_2008)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako ugotoviti, čigav je pes?
3.2.2009 12:20:13   
sanosan
Honey, predlagam, da sporočiš policiji, veterinarski inšpekciji, morada kakšnemu društvu proti mučenju živali.

Moje mnenje je, da če bi mojega psa napadel neznan odvezan pes, bi najprej poklicala policijo. Če ne bi bili pristojni za ukrepanje, bi mi sigurno povedali, kdo je pristojen za ukrepanje v takšnih primerih.
Svojega psa pa bi vseeno odpeljala k veterinarju, saj nikoli ne veš kakšne so v resnici poškodbe.

Kot drugo pa mislim, da je smiselno poiskat lastnika, saj je predpisana kazen, če se pes prosto sprehaja (koliko znaša kazen ne vem).

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?