|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Krstni boter + zakramenti
26.3.2009 19:23:34   
tiamia
Ali mora imeti krstni boter opravljene vse tri zakramente, ali sta dovolj samo krst in obhajilo? Sprašujem, ker bi bila prijateljica krstna botra pa nima birme...user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Krstni boter + zakramenti
26.3.2009 19:27:40   
rija
jaz nimam nič, pa sem bila dvakrat botra....

o detajlih obreda pa raje ne biuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu tiamia)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Krstni boter + zakramenti
26.3.2009 19:45:12   
liliana


Verjetno odvisno od liberalnosti duhovnika.....

Jaz sem sicer evangeličanske vere in sem želela, da je moji hčeri boter moj brat, ki ima samo krst.....in ko smo bili na razgovoru pri duhovniku je rekel, da uradno moramo imeti še enega botra vpisanega, ki ima vse zakramente.....ok, bomo birokraciji zadostili, smo rekli, ko pa je prišel dan d, pa se je podpisal kot boter le moj brat in nihče ni omenjal več dodatnega birokratskega botra.....user posted image



(odgovor članu tiamia)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Krstni boter + zakramenti
26.3.2009 20:40:21   
n.nati
Vse je odvisno od župnika eni komplicirajo, drugi ne. Našega krstnega botra ni vprašal če ima kakšen zakrament

(odgovor članu tiamia)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Krstni boter + zakramenti
26.3.2009 20:54:50   
matkica
to je čisto od župnika odvisno.

(odgovor članu n.nati)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Krstni boter + zakramenti
26.3.2009 21:08:12   
katra55
Naš duhovnik je zahteval, da ima boter vse zakramente.

(odgovor članu matkica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Krstni boter + zakramenti
26.3.2009 21:51:04   
Onasiss
Ja, je res odvisno od duhovnika. Naš boter, je bil cerkveno poročen in ločen pa niso nič komplicirali.

Mi je pa en drug duhovnik teden dni pred krstom, ko sem šla k spovedi, pridgo daju, da živim v grehu, ker živim na koruzi...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

So what....

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Krstni boter + zakramenti
27.3.2009 8:08:51   
memole
Kot so ti že ostale rekle vse je odvisno od župnika!
Moja sestra ima samo krst pa je bla botra!


_____________________________

26.9.05 se nama je rodila rožica Lara!
28.4.2010 se nam je pridružila še druga rožica Maja!
http://racka.moj-album.com

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Krstni boter + zakramenti
27.3.2009 13:06:32   
RMRM
Pri nas je bil poleg vseh zakramentov tudi pogoj, da NE živi v izvenzakonski skupnosti.

(odgovor članu memole)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Krstni boter + zakramenti
27.3.2009 13:16:40   
Korina1
Pred leti je prijateljica mene in moža prosila če greva njenemu otroku za botra pa nisva mogla ker nisva cerkveno poročena čeprav imava oba vse zakramente

(odgovor članu RMRM)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Krstni boter + zakramenti
27.3.2009 20:06:22   
josephine27
Naš duhovnik je zahteval, da ima boter vse zakramente.


enako


_____________________________



(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Krstni boter + zakramenti
27.3.2009 20:09:20   
josephine27
sem pozabila dopisat da za straše sploh ni nujno da so krščeni ali cerkveno poročeni. lahko tud na koruzi tako so nam rekli.

_____________________________



(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Krstni boter + zakramenti
27.3.2009 23:14:15   
dejzi
IZVIRNO SPOROČILO: katra55

Naš duhovnik je zahteval, da ima boter vse zakramente.


Enako. Razlaga je bila, da si ti tisti, ki otroku predstaviš cerkev in kako naj to storiš, če nimaš osnovnih pogojev oz. znanja. Pa priporočljivo je, da si cerkveno poročen, če si boter.

Za pričo na poroki pa ni nujno, da sploh imaš zakramente, ker si samo priča.


_____________________________

Rea * 02.08.2008
Nia * 19.08.2011

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Krstni boter + zakramenti
28.3.2009 16:18:33   
Lenck
Tudi za priče je odvisno od duhovnikov. Po "pravilh" naj bi tako botri kot priče imeli zakramente, tudi birmo, in da živi v skladu s cerkevnim naukom (torej recimo ne "na koruzi"), če pa naletite na duhovnika, ki zamiži na eno ali obe očesi, toliko bolje za vas (in vsaka čast njemu). Žal pa poznam tudi primer, ko nek duhovnik ni hotel krstiti otroka, ker starša nista bila poročena...

Verjetno se je najbolje obrniti na duhovnika osebno in se pogovoriti z njim. Če je pač dovolj tuzemski in življenjski...

< Sporočilo je popravil Lenck -- 28.3.2009 16:19:21 >


_____________________________

Svet je takšen, kakršnega vidiš. In vidiš ga tako, kot ga želiš videti.

(odgovor članu dejzi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Krstni boter + zakramenti
30.3.2009 14:47:40   
Čebel@
moja kolegica je hotla biti prejšnji mesec botra svoji nečakinji in ni dobila potrdila ker je župnjik njen sosed in ga ne pozdravlja ko ga sreča in ne hodi redno k maši-ima pa vse zakramente

(odgovor članu Lenck)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Krstni boter + zakramenti
30.3.2009 15:10:35   
memole
Našim kolegom ko so krstili tamalo je župnik reku da naslednjega otroka jima ne bo krstil če ne bosta poročena!
Drugim kolegom so brez problema krstili tamalo četudi on nima nobenega zakramenta!
Glede priče pri poroki je nama reku da priča ne potrebuje nobenih zakramentov!user posted image


_____________________________

26.9.05 se nama je rodila rožica Lara!
28.4.2010 se nam je pridružila še druga rožica Maja!
http://racka.moj-album.com

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Krstni boter + zakramenti
30.3.2009 15:16:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: majchy23

moja kolegica je hotla biti prejšnji mesec botra svoji nečakinji in ni dobila potrdila ker je župnjik njen sosed in ga ne pozdravlja ko ga sreča in ne hodi redno k maši-ima pa vse zakramente


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ojoj no kaj vse imajo za izgovore tile župniki.

(odgovor članu Čebel@)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?