|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako partnerja pripraviti, da kaj pospravi za...
14.3.2009 20:08:59   
Pikicapokica6
Pri nas se že ves čas bojujeva zaradi iste zadeve - vedno znova in znova ga moram opozarjati, da sama ne zmorem vsega, da je že tolk star, da bi lahko kaj za sabo pospravil, že zato, da bi bil otrokom zgled. Pa pomaga za dva dni, potem pa spet vse po starem. Ne da se mi več izgubljati energije zaradi tega, ampak čistilka pa tud nisem. Če pustim stvari tako, kot so, tam ležijo tudi po 1 teden - čez njih hodi, jih brca vsepovprek. Seveda se na koncu dogaja, da nima nobenih spodnjic za obleči, pa jih gre na roke oprat.user posted image  Ostale stvari moram jaz pobrati, da ne zgnijejo. Ah, ne da se mi več, zares. Živiva pri njegovih starših, že od prej je bil vajen, da ga je mamica zrihtala in spedenala vse - od pospravljanja cunj v omare, pranja, sesanja, pospravljanja njegove sobe.....zdaj pa mam jaz njeno dediščino.

Prosim za kakšen vzgojni ukrep. Še malo, pa dobimo novega družinskega člana in ne bi rada takrat živela v svinjaku, ker sama ne bom zmogla vsega.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako partnerja pripraviti, da kaj posprav...
14.3.2009 20:11:40   
water lily
Koliko časa pa že živita skupaj?
Take stvari je najlažje rešit že na začetku skupnega življenja.

(odgovor članu Pikicapokica6)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako partnerja pripraviti, da kaj posprav...
14.3.2009 20:18:53   
Pikicapokica6
Se strinjam. Skupaj sicer živiva 4 leta. Imava svoje gospodinjstvo. Ampak saj prej ni blo problema. Se tud zavedala nisem, da naredim vse namesto njega. Pa je že počilo nekajkrat in sem pustila stvari, kot so pa jih je pospravila njegova mamicauser posted image . Se ji je zasmilil revček, ker ima tako babo....Ona je sužnja svojega moža, svojih otrok. So vsi stari nekje 30 let, pa jim skorajda še riti briše. Potem, ko sva dobila prvega otroka, sem spregledala. Sva imela veliko resnih debat, se je popolnoma strinjal, da sva oba odgovorna za čistočo v najinem gospodinjstvu, pa tako hitro pozabi.....Kar naprej ga moram opozarjati. Se sleče, ko se gre stuširat, in pusti cunje tam, kamor padejo. Ko preoblači otroka, je enako....kamor pade. Jaz bi lahko cel dan hodila za njim in pobirala stvari, saj imava majhno stanovanje in če pustim cunje, kot so, na koncu več ne vem, kaj je oprano in kaj umazano.
Ma, vem da sem pozna. Pa upam, da ne prepozna. Kakšna vzgojna bi pravi prišla, pa se je ne domislim več.

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako partnerja pripraviti, da kaj posprav...
14.3.2009 20:21:37   
Gina
Jaz ti ne vem pomagat, ker moj tudi ničesar ne pospravi za sabo in ga tudi nikdar nič ne moti, kar se tega tiče je popolnoma neozdravljiv. Jaz sem se nehala zato sekirat, je pa res, da zaradi tega hočem da na drugih področjih, kjer pa nima težav, naredi več. Če jaz pospravljam, mora on posledično otroke razvažat, če jaz pospravljam za njim, mora on posledično medtem k zdravniku z otrokom, v štacuno po fasngo, včasih kaj skuhat, pomit po tleh, smeti odnest, se ukvarjat z otroki na vseh možnih področjih, iti po mleko h kmetu, posesat, ma polno tega pač, kar je še za naredit, odvisno od trenutnih potreb družine.... pa še to je tudi res, da njemu kompletno vse njegove reči samo na kup zmečem in postavim v prvo njegovo omaro, ki je na vidiku....potem pa naprej sam rihta. Pa se nikdar ne pritožuje. Jaz sem se pa tudi nehala, ker je brez veze in lajf prekratek, da bi mi to krojilo mojo srečo. V resnici če vse skup sešteješ itak noben od naju ne zabušava, oba fejst kar naprej delava.

(odgovor članu Pikicapokica6)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako partnerja pripraviti, da kaj posprav...
14.3.2009 20:22:57   
tažana
Namesto, da za njim pobereš mu samo reci, da je pozabil pobrati. Res da se bo tega sitnarjenja nabralo še in še, ampak mu čisto mirno povej, da gre to opominjanje tudi tebi na živce ampak da ne vidiš druge rešitve.

Ok, kdo nasvete deli user posted image . user posted image

(odgovor članu Pikicapokica6)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako partnerja pripraviti, da kaj posprav...
14.3.2009 20:28:35   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: water lily

Take stvari je najlažje rešit že na začetku skupnega življenja.



Take reči so mi bile vedno nerazumljive. Kako lahko nekoga spremeniš? A si se ti kdaj zato, ker je nekdo zahteval, da se spremeni, spremenila? Morda si se začasno, ker si bila zaljubljena prilagodila, ampak dolgoročno pa ne moreš začeti imeti druge vrednote, kot jih imaš. Če ti neka reč v lajfu ni pomembna, ti pač ni. Pozabiš nanjo, pa če se še tolk trudiš zaradi moža. Ne gre to. Mene recimo ne bi nihče na tem svetu mogel prisiliti, da bi morala šraufat avtomobile. Pa če bi moj še tolk zahteval enakopravnost, ne bi šraufala. Pa nikakor ne bi mogla vse dni živet za sterilno stanovanje, pa če bi ne vem kako ljubila, ga ni človeka, ki bi me mogel v to prepričati. štekaš, vrednote so to. Če je že itak v človeku enaka vrednota, te bo upošteval, če pa tega v tebi ni, pa se ne boš spremenil.

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako partnerja pripraviti, da kaj posprav...
14.3.2009 20:28:43   
Pikicapokica6
Sem enkrat prinesla cunje iz pranja in vse njegove stvari pustila na stolu, da jih sam zloži.....japajadeuser posted image  Naslednji dan je šel v službo z majico, kot bi jo iz riti potegnil, s tem, da sva imela takrat še pregled pri G. Sram me je bilo tako, da bi ga najrajš poslala domov. Mamica pa ga je vprašala menda, če se nam je likalnik pokvaril.
Mogoče se res ne bi smela tolk sekirat, ampak kar naprej opozarjanje in opozarjanje in opozarjanje.....tolk nepotrebne energije gre v nič, ker se ga nič ne prime. Drugače bi pa dobesedno svinjak imeli. Kako pa naj zahtevam od otrok, da pospravijo za sabo, če še očka ne zna....Pa saj vem, da je zlo mal moških redoljubnih, ampak vseeno, če imaš družino, ne more biti samo mama čistačica.

(odgovor članu tažana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako partnerja pripraviti, da kaj posprav...
14.3.2009 20:34:52   
tažana
IZVIRNO SPOROČILO: Pikicapokica6

tolk nepotrebne energije gre v nič, ker se ga nič ne prime.


se popolnoma strinjam. jaz imam edino ta problem, da se jaz vedno prilagajam pričakovanjem, in potem se izgubim v delu, ko pomagam njemu, tamalo rihtam pa še moje delo me čaka user posted image .
Norišnica- potem mi pa vsake toliko časa ven butne in potem delamo nekaj časa vsi potem pa šeenkrat od začetka user posted image . Ah sej bo, dokler vem, da pomaga ko se mi odpelje bom kar mirna user posted image .
Lahko se samo z največjo hvaležnostjo zahvalim taščici user posted image .

< Sporočilo je popravil tažana -- 14.3.2009 20:35:39 >

(odgovor članu Pikicapokica6)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako partnerja pripraviti, da kaj posprav...
14.3.2009 20:36:08   
Pikicapokica6
Gina - saj se mi ne gre za sterilnost. Rada bi imela vsaj tako stanovanje, da me ni sram, če pridejo kakšni nepredvidljivi obiski. Samo tolk. Ker imamo samo eno sobico, pa kuhinjo, je nemogoče imeti sterilno. Samo da nimaš prišleka kam posedit......ja to pa je malo neprijetno.

(odgovor članu Pikicapokica6)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako partnerja pripraviti, da kaj posprav...
14.3.2009 20:38:01   
water lily
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: water lily

Take stvari je najlažje rešit že na začetku skupnega življenja.



Take reči so mi bile vedno nerazumljive. Kako lahko nekoga spremeniš? A si se ti kdaj zato, ker je nekdo zahteval, da se spremeni, spremenila? Morda si se začasno, ker si bila zaljubljena prilagodila, ampak dolgoročno pa ne moreš začeti imeti druge vrednote, kot jih imaš. Če ti neka reč v lajfu ni pomembna, ti pač ni. Pozabiš nanjo, pa če se še tolk trudiš zaradi moža. Ne gre to. Mene recimo ne bi nihče na tem svetu mogel prisiliti, da bi morala šraufat avtomobile. Pa če bi moj še tolk zahteval enakopravnost, ne bi šraufala. Pa nikakor ne bi mogla vse dni živet za sterilno stanovanje, pa če bi ne vem kako ljubila, ga ni človeka, ki bi me mogel v to prepričati. štekaš, vrednote so to. Če je že itak v človeku enaka vrednota, te bo upošteval, če pa tega v tebi ni, pa se ne boš spremenil.


Puščanje oblek kjer so padle iz njega ni vrednota. Je razvajenost in lenoba. In v zakonu se prilagaja in išče kompromise. Ni potrebno iti v skrajnosti.
V življenju moramo pač početi tudi stvari, ki nam niso všeč. Med take za večino spada pospravljanje stanovanja. Ker redki radi živijo med podganami in ščurki. Torej, je treba kaj narediti za to da ne živimo v takem.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako partnerja pripraviti, da kaj posprav...
14.3.2009 20:40:12   
end1
pr nas je tudi nekaj podobnega, sam se ne sikiram več, vesela sem da oba otroka prebleče, jih nahrani ko me ni, se z njima igra, včasih še kak žebelj zabije, jaz pa za njim mal očistim, v likanju in pospravljanju itak uživam.

Drugače pa ga tudi jaz mal opominjamuser posted image kot je rekla tažana sam je bol mal efekta.

Tvoj tudi otroka preobleče, bodi vesela, ker poznam cel kup očkov, ki svojga otroka še previli niso, pa ne da jih ščitim.

Moj sin ne bo takuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Pikicapokica6)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako partnerja pripraviti, da kaj posprav...
14.3.2009 20:50:44   
Pikicapokica6
No, si me spomnila še na nekaj - če mu izrecno ne rečem, da je treba otroka preobleči in mu dati jest, se je tudi že zgodilo, da je cel dan bil v isti plenici. Enkrat me je ves razkačen klical, ko sem bila zunaj, kako je otrok tečen, da se mu bo strgalo. Pa sem ga vprašala, če mu je dal kaj jesti.....in glej ga zlomka. NEuser posted image  (Oprosti dragi, pozabila sem ti povedat, da je treba dati otroku tudi jest). Resnično tako se je že zgodilo. AMpak sem se navadila na to. Se ne sekiram več. Ko grem od doma za cel dan, ga vmes malo pokličem, hrano pripravim, pa še kakšen kupček za preobleči otroka, da ne bo iskal, ker itak ne ve, kje imamo kaj....Čisto zares je tako, čeprav se zelo čudno sliši. Ampak, kot sem napisala, to spregledam. Ker če vse pripravim, je otrok spedenan, nahranjen.....Se z njim igra in se imata sploh super. Res, nimam kaj reči glede ukvarjanja z otrok...Sicer pa, saj je tudi njegov a ne?!
Ampak ostale stvar.....ja, tukaj se pa konča. Saj pravim, da razumem, da je imel prej pač tako vzgojo. Da ni imel nobenih odgovornosti ali dolžnosti, ko je bil še pod maminim okriljem. Ampak zdaj ima pa svojo družino....Opozarjati ga pa itak moram čisto na vse. Tudi na plačilo kakšnih položnic, ki so sicer njegova dolžnost....Ne bom naštevala naprej. Malo mi je prišlo čez glavo vse skupaj.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako partnerja pripraviti, da kaj posprav...
14.3.2009 20:54:08   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: water lily

Puščanje oblek kjer so padle iz njega ni vrednota. Je razvajenost in lenoba. In v zakonu se prilagaja in išče kompromise. Ni potrebno iti v skrajnosti.
V življenju moramo pač početi tudi stvari, ki nam niso všeč. Med take za večino spada pospravljanje stanovanja. Ker redki radi živijo med podganami in ščurki. Torej, je treba kaj narediti za to da ne živimo v takem.



Ja pa saj naredijo marsikaj. Ne vem če ravno ležijo na kavču in se praskajo, ti pa si njihov suženj. Če bi bilo tako, bi lahko človek rekel,d a so leni. Razvajeni pa zihr malo so, ampak a ni v vseh familijah tako, da enemu ene reči niso sploh apetitlih, mu gre na bruhanje ob njih (meni recimo razvažanje otrok popoldne in še bolj kot to obisk pri zdravniku, vsakič mi to dvoje pobere energije za več dni pospravljanja skupaj, komu drugemu gre pa na bruhanje ob pospravljanju), druge reči so mu pa čist mimogrede za naredit, sploh ni nekja groznega(mojemu recimo zgoraj našteto, kar gre meni na juhuhu, bruh....). Zakaj si ne bi prilagodila reči, če je tako lahko volk sit in koza cela?

Pikicapokica sprašuje, kako spremenit moškega. Jaz ji pravim, da je to težko, težko, težko in cena zelo visoka in da je vprašljiv rezultat, pa če se še tolk razburjaš in zahtevaš in se na glavo postavljaš od želje, spremeniti moškega, in je vprašanje, če ni boljše najti ustrezne zamenjave v drugi obliki dela, časa, ki ga njen posveti družini. Kaj pa vem.

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako partnerja pripraviti, da kaj posprav...
14.3.2009 21:03:28   
Pikicapokica6
Sprašujem se, ali bi mogoče pomagala selitev (ki je itak že nekaj časa načrtovana) v svoje stanovanje? Zdi se mi namreč, da mu mama dela potuho. Ker se dogaja, da tudi ona za njim pospravlja, npr. čevlje, pa kakšne cunje v likalnici, tudi v kopalnici......pa tudi v spalnici v naših omarah je že zlagala njegove cunje.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako partnerja pripraviti, da kaj posprav...
14.3.2009 21:05:30   
2.2.
o boga reva. moj je pa glede tega pospravljanja zelo lepo vzgojen. pa čeprav je edinček sinček. še vedno pospravi krožnik za sabo-to mi je najlepše tako srčkano

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako partnerja pripraviti, da kaj posprav...
14.3.2009 21:07:34   
end1
saj ni za naštevat, te kar razumem in pol je moja tašča rekla, da mal svobode pa mora met. Srečo mam, da sva v svojem stanovanju, stran od strašev in hočeš nočeš, ko sem v službi mora mal migat. 

(odgovor članu Pikicapokica6)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako partnerja pripraviti, da kaj posprav...
14.3.2009 22:39:32   
maca m
Moj sicer ni tak, čeprav je edinec. Ampak moj brat - obup. Sicer je najstnik, a mislim, da vseeno to ni izgovor. Sem mu že miljonkrat rekla, da reva tista, katera ga bo dobila. Nogavice, prazne plastenke, papirčki od bombonov,  kozarci..... ni da ni.
Mami mu ne sme pospravit, ker mali pravi, da pol nič ne najde. Včasih mu jaz pospravim, ampak to bolj redko, ker mam že doma dosti dela, v nedeljo, ko smo na obisku se mi pa tud ne da cel dan pospravljat. Ker v pol ure ne bi čist nič naredila.
Mami se vedno nekaj jezi, čeprav mislim, da je sama kriva, da je mali tak sračko. Vedno je sama pospravljala za njim, velikokrat tudi jaz.....zdaj pa..... adijo pamet!


_____________________________

V sanjah in ljubezni ni nič nemogoče.
(J.Arony)

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako partnerja pripraviti, da kaj posprav...
14.3.2009 22:57:00   
maca m
IZVIRNO SPOROČILO: Pikicapokica6

Sprašujem se, ali bi mogoče pomagala selitev (ki je itak že nekaj časa načrtovana) v svoje stanovanje? Zdi se mi namreč, da mu mama dela potuho. Ker se dogaja, da tudi ona za njim pospravlja, npr. čevlje, pa kakšne cunje v likalnici, tudi v kopalnici......pa tudi v spalnici v naših omarah je že zlagala njegove cunje.


Zakaj pa to dovoliš???  Tega pa jaz ne bi pustila.
Jaz mojemu operem, zlikam, zravnam in postavim na posteljo (ker si zmeraj po nekem svojem redu noter zlaga). Zaradi mene lahko on vrže v omaro in čez tri dni vzame čist zmečkano ven (kar se včasih tud naredi) - ampak pol gre on likat. 2x ene cunje jaz ne bom likala.
Tašča to ve in se tud strinja z mano. Sicer je zelo redoljubna - ampak tako pa spet ne, da bi še nama red po omarah delala. Mi je pa v nosečnosti pomagala čistit, ko se je user posted image rodil je tud veliko pospravljala - in to je to. 

Ti priporočam, da postaviš v omari - na vrhu kupa - en vibrator. Sem prepričana, da ne bo nikoli več vtikala nosa v vajine omare.




_____________________________

V sanjah in ljubezni ni nič nemogoče.
(J.Arony)

(odgovor članu Pikicapokica6)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako partnerja pripraviti, da kaj posprav...
14.3.2009 23:11:13   
darja72
V takih primerih se svoji tašči potiho zahvaljujem, da je njen edinec lepo vzgojen oz. navajen pospravljati za seboj. Če slučajno pozabi, ga pa prijazno opozorim, da pač nimam opravljenega gospodinjskega faksa in naj uredi zadeve.
Ima pa zadaj v delovni sobici en kot v katerega se ne vmešavam in sumim, da ima v njem čuda stvari. Smrdi iz kotička ne, tako, da verjetno kakih sto let prešvicanih nogavic in gat v njem najbrž ne hrani.user posted image
Pa zlika si tudi sam. Je prisiljen v to, ker imam jaz trenutno poškodbo desne rame. 

< Sporočilo je popravil darja72 -- 14.3.2009 23:13:45 >


_____________________________

Kogar ni, ga ne pogrešamo!

(odgovor članu Pikicapokica6)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako partnerja pripraviti, da kaj posprav...
15.3.2009 1:59:03   
tweed
IZVIRNO SPOROČILO: maca m
Včasih mu jaz pospravim

A ti to resno? Bratu pospravljaš sobo? Svašta...

Se strinjam z water lily. Vrednota pa to res ni, če nekdo pušča stvari kot padejo. Je vse prej kot vrednota...

IZVIRNO SPOROČILO: Pikicapokica6
če mu izrecno ne rečem, da je treba otroka preobleči in mu dati jest, se je tudi že zgodilo, da je cel dan bil v isti plenici.

user posted image  To pa je odgovornost...
Definitivno bi bilo bolje, če bi živela ločeno od njegovih, vendar dvomim, da bo on za to...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu maca m)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako partnerja pripraviti, da kaj posprav...
15.3.2009 9:12:48   
Najaa
Pikicapokica, po tem kar pišeš, je tvoj bolj nemaren kot pa neodgovoren. V bistvu mu je vseeno, če gre ven v nezlikani majici, če je otrok cel dan v isti plenici... No, ja, tudi neodgovoren je do malega otroka, ki lahko zarad tega faše vnetje ritke.

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako partnerja pripraviti, da kaj posprav...
15.3.2009 14:48:25   
kamilija
Ja, se strinjam tudi jaz s tem, da je neodgovoren. Če ne bi bilo tebe, mu sploh ne bi kapnilo, da je otrok lačen in za previt. Jao.
Zakaj ne pustiš njegovih cunj, da ležijo..zakaj bi se ti zaradi tega obremenjevala..ali pa zmeči vse v en kot v sobi. Ga bo že izučilo...če boš pa skoz pospravljala za njim, mu boš pa še sama dala potuho.
Tašči bi pa tudi povedala svoje.
Ej ne se pustit, res. Tisti čas raje nameni sebi..

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako partnerja pripraviti, da kaj posprav...
15.3.2009 16:29:00   
barika
mojmu je tudi mamica vse k riti prinesla, še kosilo v sobo, da gospod ni jedel v kuhinji, pa še pospravljala je za njim user posted image user posted image
in bogi moj revež, ko ima takegauser posted image   za puncouser posted image , je videl, da ga jaz ne bom pedenala in pospravljala za njim (morem že za seboj in malim otrokom), tak da če zmeče cote po tleh in jih ne pospravi, jih pač nima, in jih čez neaj časa sam pospravi (zdej že skor vsak danuser posted image ), ali pa ga kdaj opozorim, da ima cote za pospravit, ker cote se ne operejo, če niso v košu za perilo, reče ja ja, pa z muko pospraviuser posted image , isto je bilo s  krožniki, kozarci itd ...

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako partnerja pripraviti, da kaj posprav...
15.3.2009 16:32:02   
Pikicapokica6
Priznam svojo krivdo - nekako mi ni blo prej jasno, da je tud on starš, oče, ne samo jaz mama in gospodinja, pa še zaposlena. Pa sem vedno, že od vsega začetka pripravljala npr. hrano, cunje za otroka, še nekaj pleničk na kup, da bi ja vse našel, ko me ne bo. Ma kaj jaz vem, tako smo se navadli. Se tud nikol ni zanimal za to, kje je kaj....je bilo čisto samoumevno, da sem vedno vse pripravila. Pa se tud kaj dosti nisem razburjala. Mogoče tudi zato, ker sama izhajam iz take družine - iz kmetov, kjer mama drži vse vogale gor, pospravlja za mojimi brati, za mojim očetom. Če nje kakšen dan ni doma, je cel kaos. To sem od doma prinesla. Prepozno sem začela misliti na to, zdaj pa imam.
Kar se pa tiče selitve, sva pa že zmenjena. Zbirava evrčke na kup in čakava na pravo priložnost. Se nikoli ni kaj dosti upiral, tudi se je potegnil zame, če je blo treba kdaj pri njegovih starših.
To, da je tašča pospravljala po omarah, se je zgodilo parkrat - prvič sem spregledala, drugič sem ga opozorila, ko se je to nardilo tretjič, sem popenila in nardila red. Ampak saj veste, človek ne more iz svoje kože, tako da še vedno sem ter tja malo porihta svojega sina. Pa se tud ne razburjam kaj dosti, saj je brez veze.
Glede njega pa mislim, da je čisto zares zelo neodgovoren človek. Oziroma ga moram kar naprej opozarjati na njegove odgovornosti, kot bi imela še enega otroka. Nikoli se sam od sebe ne spomni nekaj narest, vedno pozabi. In to je menda tudi razlog za njegovo nepospravljanje ali za to, da ne nahrani otroka - enostavno kar pozabi, da mora jesti. Res, nedoumljivo.


(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kako partnerja pripraviti, da kaj posprav...
15.3.2009 17:22:48   
Primoza
Morda si delo razdelita - sama odgovarjaš za čiščenje stanovanja, on pa za pranje perila.

(odgovor članu Pikicapokica6)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?