|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Avtosedež
19.4.2009 19:54:48   
rija
Kupujem večji avtosedež, pa sem imela najprej v mislim maxi cosi rodija, samo mi ne klikne, ker nima posebej pasov za zvezatuser posted image  In prav tako se sprašujem, kako ta sedež fiksiram na sedež v avtu, če s temi pasovi vežem mulčkauser posted image

In....

ali obstaja kakšen dober sedež v kategoriji 15-36 kil, ki ima pasove posebej vgrajene, kot je to pri nižji kategorijiuser posted image



_____________________________

...vox populi...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Avtosedež
19.4.2009 19:59:58   
NEVA-1
Kolikor je meni znano, sedeži te skupine nimajo pasov posebej, enostavno pripneš otroka, kot sebe, saj so precej nastavkjivi, mi imamo rodija in se dobro obnese, ima pa eno plstiko spodaj, ki jo daš med naslon in šedežni del sedeža, na to pa pritrdiš sedež

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Avtosedež
19.4.2009 20:16:42   
tajtaja
Rija, mi imamo za oba mala glih tega Rodija XP in je super. No, se ti vidi, ka si še "mlada"user posted image user posted image user posted image mamica, pa ne veš, kak otroka prilimati na sic...user posted image .
Pa brez heca, dober je in normalno sedež istočasno z otrokom pritrdiš k sedežu v avto. Je varno, tak kak mora biti.



_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu NEVA-1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Avtosedež
19.4.2009 20:18:31   
rija
mah, na začetku sploh nisem razmišljala, zdaj pa se mi zdi vse tak nekak labavouser posted image

pa deca ne uhajajo ven iz sedeža, glede na to, da pas ni zategnjenuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Avtosedež
19.4.2009 20:32:07   
tajtaja
Naša deca so pod takim štrenkom, da še dihajo čisto plitvo....user posted image user posted image user posted image .

Mali Taj je parkrat probal kaj odpet, pa smo ga zeznoli in dali sedež na desno za sovoznikom, in tam ne doseže tiste kapče za pas.
Taja pa je bila sploh v redu, s tem da je bila v tem sedežu približno pol leta pred bratcem, ker je bolj konkretna on pa takšen drobižek, da bi še zdaj lahko v bistvu bil v onem za dojenčke se mi zdi.
Drugače pa to ni nič labavo, ker ko ga zapneš, mu pas tam pri ramenu potegneš nazaj, se pravi fajn našpanaš. No, če pa nerad sedi v sedežu, ja seveda je varjanta, da zleze venuser posted image . Ampak tu pa potem nastopiš ti in mu daš na znanje, da tu ni šaleuser posted image .



_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Avtosedež
19.4.2009 20:58:14   
glen
Mi smo z mc rodijem ful zadovoljni.
Ga priporočam, in če bi se še enkrat odločali bi se sigurna za rodija.user posted image user posted image user posted image .


(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Avtosedež
19.4.2009 21:01:10   
glen
Da bi imel kakšen sedež v tej starostni skupini (oz. kilaži)svoje pase še nisem zasledila.
Ne trdim da neobstajajo,samo ga res nisem nikoli zasledila,pa sem že celo študijo iz avtosedežev naredilauser posted image

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Avtosedež
19.4.2009 21:07:39   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja

No, če pa nerad sedi v sedežu, ja seveda je varjanta, da zleze venuser posted image . Ampak tu pa potem nastopiš ti in mu daš na znanje, da tu ni šaleuser posted image .



no, tu sicer ni neke panike, ker začne kar hiterijo zganjat, če kdo zakurbla avto, on pa še ni čisto pripetuser posted image user posted image user posted image

ampak, me pa pri njem več nič ne preseneti. skoraj ničuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Avtosedež
19.4.2009 22:01:23   
mayci
Rija, mi imamo tudi tega MC Rodija in se mi zdi super. Mislim, da ti ne bo mali nikamor pobegnil. Tudi naš začne vpit "Jaz pa nisem privezan!", če se kdaj slučajno zgodi, da pozabim, kar pa se je na srečo zgodilo le nekajkrat...user posted image
Ne vem, če obstaja kakšen sedež v tej kategoriji, ki bi imal pettočkovni pas....user posted image  Ampak ta se mi zdi dovolj trdno pripet, tako da kar pogumno v nabavo.user posted image

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Avtosedež
20.4.2009 15:29:52   
bumerang
Kaj pa isofix?

Sicer pa obstajajo tudi pasovi, s katerimi se tak sedež pritrdi okoli avtomobilskega sedeža, da ne pleše po avtu, jaz sem ga vzela za Concord in je trdno na mestu.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Avtosedež
20.4.2009 16:33:03   
rija
a rodi obstaja isofix?

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Avtosedež
20.4.2009 18:55:02   
bumerang
Ne vem. Imamo Romer.
Zakaj pa prav Rodi?


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Avtosedež
20.4.2009 18:56:23   
bumerang
Ups. Ponovljen odgovor. user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Avtosedež
20.4.2009 20:12:21   
pety78
Naš 3,5 letnik ima tegale...V rdeči barvi. user posted image

http://www.babyproofingplus.com/images/storefront/d1e08ba4-ac82-4b23-b644-4bc4286ad2bf.jpg

Je 5 točkovno zapenjanje in preletali smo vse štacune, da smo ga našli v BC v LJ.

_____________________________



(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Avtosedež
20.4.2009 22:58:07   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Ne vem. Imamo Romer.
Zakaj pa prav Rodi?



saj ni nujnouser posted image
ampak sem mela do zdaj vse od maxi cosi, pa mi je bilo nekak logično gledati še naprej to firmouser posted image

kateri romer?

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Avtosedež
20.4.2009 22:59:30   
rija
pety, a potem se pa da tudi tak narazen vzeti, da ostane samo jahač? in ali se da pozneje, ko je otrok večji, zapenjati z normalnim varnostnim pasom.....ker našemu recimo do 36 kil manjka še celih 20 kil pa bomo ta sedež najverjetneje uporabljali še ahaha časauser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Avtosedež
20.4.2009 23:49:13   
kofetek2010
moja tamala ima Römer KidFix v mojem avtu in Cybex X-Fix v atijevem (ker v BC niso imeli nobenega KidFixa na zalogi) user posted image

sem imela iste pomisleke kot ti, vendar po pol leta uporabe jih nimam več, tamala pa se je tud navadila user posted image


od sis tamala pa ima Römerjevo Evolvo, ki je od 9 - 36 kg in ima še posebej pasove za pripet - ni pa IsoFix user posted image

< Sporočilo je popravil jana73 -- 20.4.2009 23:52:12 >

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Avtosedež
21.4.2009 0:04:16   
rija
jana, kako pa je z ruhepositionuser posted image

ker naš še kar dosti spi v avtu....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Avtosedež
21.4.2009 0:14:26   
kofetek2010
pri katerem to misliš?

KidFix gre naklon malenkost spreminjat... sedalni del gre ven in notr pomaknit in tako dobiš malo spremembe naklona user posted image   naša še tud zaspi, glavo nasloni na stran in je user posted image

za Cybex pa pojma nimam kak je - sem jo samo 1x dala notr in pripasala; mi pa deluje bolj tak-tak, pa še rdeč je in nikak ne paše v avto user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Avtosedež
21.4.2009 0:18:03   
rija
za evolvo sem mislila....vendar sem že na monu našla, da moraš prej dati otroka ven in potem ga spustišuser posted image  samo to je brez veze....

najverjetneje bom res pogledala tega isofix romerja....ker me vseeno malo moti, da ga maxi cosi nima.....user posted image   sploh po najinem trku mi je to strašno pomembno, da stvari ostanejo tam, kjer morajouser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Avtosedež
21.4.2009 0:24:23   
kofetek2010
tamala je prej tud imela MC Tobija v mojem avtu, pa sem se vseeno odločila za KidFixa - mi je od vseh sedežev deloval najbolj OK (tako po testih, kot po videzu) user posted image  

je pa tako, da ko pas enkrat zategne, ga otrok malo težko odtegne in tako mu je onemogočeno, da bi segnil z roko dol in stisnil gumb za odpenjanje user posted image  

v KidFixu pa lahko naklon spremeniš, ko otrok sedi - le globoko pod rit mu segneš, stisneš in potegneš naprej ali nazaj user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Avtosedež
21.4.2009 0:28:37   
rija
hvala vsem user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Avtosedež
21.4.2009 21:08:48   
bumerang
Kot so že zgoraj povedale, je Romerjev model Kidfix. Sem pa malo razočarana glede udobnosti, je bistveno manj udoben kot je bil Duo Isofix (prejšnja stopnja) in moj sin se ob spanju stalno vrti in išče udobnejšo pozicijo ampak jaz enostavno ne pristanem na to, da bi v avtu na dolge proge imel katerikoli drug sedež kot tak s sistemom isofix.


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?