|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Letna kuhinja
28.4.2009 23:23:43   
marelina
 Pripravljamo počasssssssi kotiček, kjer bomo lahko čisto spodaj direktno prišli do najnujnega. T.i. letna kuhinja bo. Dostop do vode, skuhat kavico, ena miza not in za sedet. Prostor nujno rabim že 3 leta. Zraven pride obvezno velika omara- za 1001 artikel,ki ga sezonsko ne rabimo.  Prostor ni velik a pomenl mi bo ogromno. Že to ko smo poleti zunaj na travi da ne letim po vsak kozarc v bajto po stopnicah.. zraven se prinese še pesek in trava. pa obiske bomo lahk sprejemal, ja. Zdaj noter ni blo pogojev...

Ali imate tak družabno- odlagalni prostor? No, za ene 16m2 je predvidenih veliko funkcij a?

Izbrati moram BARVO. V mislim imam tako da lahko menjam dodatke, prebelim en rob stene.. in imam mal drgač. Nagibam se k wenge-vanilija. Pride pa v poštev del kuhinje in velika omara. Torej je treba najdit kombinacijo. Všeč mi je pomaldna zelena. A to bi kombinirala potem prt, en rob na steni,...

Kako se obnesejo temne ploščice na tleh? Čokolada al temno sive neki takega bi imela?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Letna kuhinja
29.4.2009 7:55:24   
Poka
Si ne predstavljam čisto... a to bo prostor v hiši z direktnim vhodom od zunaj?

Sam čakaj... 16 m2, to je pa vseeno veliko :) No ja, če je še miza notri, mogoče ne.

Barve - vanilija je OK. Ampak ker je letna kuhinja in delaš notri marsikaj, bi jaz dala eno tako barvo, da ni treba preveč čistit... In tud stil kuhinje... Tudi če je notri, bi jaz razmislila... da si ne narediš dodatnega dela.

Sicer si jaz letni kuhinjo predstavljam zunaj. Midva jo bova imela na vrtu, kako bo natančno zgledala, še ne vem, bo pa kamin iz katerega se bo nadaljeval pult v obliku U v polotok, ki bo namenjen tudi mizi, spodaj bodo pa tudi omarice za kaj spravit in verjetno kak plinski kuhalnik, vse pod enim takim nadstreškom. Bo pa oblečeno v kamen, ene take barve, da ni treba preveč čistit...

(odgovor članu marelina)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Letna kuhinja
29.4.2009 9:16:36   
Anonimen
Ne razumem povsem, bo to v prostoru ali zunaj? Z izrazom letna kuhinja je običajno mišljena večja izvedba lesenega ali inox pulta s koritom, kuhališčem, žarom in manjšim odlagalnim delom, ki se nahaja nekje ven, na terasi ali trati. Če imaš prostor znotraj hiše, je to navadna kuhinja (zaradi materialov), le da bo namenjena zunanjim aktivnostim.

Wenge-vanilija ali vanilija-teak sta bili lani najpopularnejši kombinaciji v kuhinji, no , saj sta še vedno, vanilija z nečem temnim, tako da to ni ravno neobičajno.

Mi imamo sedaj direkten izhod iz kuhinje ven in je res, kar praviš, notri se zanese pesek, blato, trava. Če imaš velikokrat pogostitve, potem se mi zdi takšna kuhinja smiselna, sicer ne.

(odgovor članu Poka)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Letna kuhinja
30.4.2009 10:56:07   
ALWAYS LARA
sploh ne razumem kaj hočeš vprašati??!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Letna kuhinja
2.5.2009 11:17:38   
Suzikaa
Za vse tiste,ki ne morete razumeti mereline. Letna kuhinja ni kar tak zunaj. To je prostor v hiši, ki ima svoj direkten vhod in je nekaj najbolj praktičnega v času poletja!!! Ponavadi se naredi majhna kuhnjica, kot je mareline rekla da si skuha kavico...  To kar pa ve mislite, da se naredi zunaj zraven kamina oz. na prostem pa ni nič druga kot prostor za žar ali piknik. Midva si bova prav tako naredila letno kuhinjo v kletnih prostorih, s svojim vhodom in malce večjo kmečko sobo. Komaj čakam, da bo gotovo!!!user posted image

Mareline, temnih ploščic po tleh pa ti nikakor ne priporočam, razen če zelo rada pometaš, sesaš ali brišeš pod user posted image . Na temnih ploščicah se vidi vsaka pikica, vsak las, prah TAKOJ! No, pri meni temne ploščice in tudi temen parket ne pride nikjer v poštev.

(odgovor članu ALWAYS LARA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Letna kuhinja
2.5.2009 11:24:09   
dašabina
mi imamo tak prostor (imenuje se kmečka soba - smo na kmetihuser posted image ) in nam odleže res 1000x. mi imamo tako živo rumeno barvo, v delu kjer je kuhinja, pa sva dala kar lak barvo (po končanem barvanju namžeš z lakom za stene, dodala sva še barvaste lističe- priročno za brisatuser posted image )... kar se pa tiče kuhinje, zaenkrt le tista iz bloka, ko bomo izplavali iz kreditov, pa bo taka v kmečkem stlilu..user posted image  smo pa tle obuti, lahko se kadi, če kdo želi.......po tleh pa imamo ploščice, take svetlejše

_____________________________

V vsakem, še tako majhnem koraku je smisel življenja....

(odgovor članu Suzikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Letna kuhinja
2.5.2009 18:15:32   
marelina
Suzikaa zadela si na polno. Točno to ja.

Pokorno javljam da smo jo že kr krstili. Sicer so vzidana le vrata, elektrika je not, brez ometov in estriha a je zdržala  1. KRESOVANJE. Še barva na vratih se ni posuđila smo jo že sprobal!user posted image  Super je res! Direkt gredo otroci ven, obiske odkvitam kar spodaj!user posted image  Komi čakam da se omeče in dokonča. Ploščice pa so mi lepe temne. sam imamo še zunaj pesek,.. lahk res kr z metlo strašim.

Ima katera kako fotko luštno?

Sem pa misla kako bo to veliko, ko pa daš mizo not mal daljšo je pa hit polno!

(odgovor članu dašabina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Letna kuhinja
2.5.2009 18:26:50   
Spiria
Mi smo tudi letos uredili tako kuhinjo in je v bistvu druga kuhinja v hiši. Popolnoma smo jo opremili, od prej pa je noter ostal še pralni stroj (prej smo ta prostor uporabljali bolj za nekakšno pralnico, pa zamrzovalno omaro smo imeli tukaj...).
Okrog hiše imamo ogromno prostora, vrt, brunarico z mizo in klopmi za obsike ali pa naše posedanje na vrtu...
Poleti praktično nobenih obiskov ne vozimo gor v 1. nadstropje, v bivalni del, ampak se vedno zadržijo kar zunaj in zato je super naša prostorna brunarica. Kuhinja je pa fajn, da je le par korakov stran in ni treba tekat gor in dol po stopnicah za vsako stvar. Ko pečemo na žaru, je pa sploh zakon user posted image
Glede opremljenosti pa - po tleh imamo velike ploščice opečnate barve, stene so pa kar lepo bele, brez kompliciranja...

edit: a ja, mi nimamo noter mize in stolov, ker temu namenu služi zunanja brunarca, kjer je prostora za cca. 10 ljudi.

< Sporočilo je popravil Spiria -- 2.5.2009 18:28:48 >

(odgovor članu dašabina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Letna kuhinja
2.5.2009 20:24:32   
ALWAYS LARA
ajaaaa..ja js si pod poletno kuhinjo bolj predstavljam kaj takga
http://images.google.si/imgres?imgurl=http://www.arboretumkb.com/images/Outdoor%2520Kitchens%25202.jpeg&imgrefurl=http://www.arboretumkb.com/Outdoor%2520Kitchens/outdoor%2520kitchens.htm&usg=__8XVXjcZqFJVGyQmiZztkgbdj_-I=&h=299&w=448&sz=33&hl=sl&start=36&um=1&tbnid=8l9YsTCLnUUGIM:&tbnh=85&tbnw=127&prev=/images%3Fq%3Doutdoor%2Bkitchen%26ndsp%3D18%26hl%3Dsl%26sa%3DN%26start%3D18%26um%3D1


tole mi je pa bolj ja kmečka soba? no pri nas ni v uporabi, ker imamo kuhinjo v nivoju s teraso..vse je pritlično. tako, da celo poleje letamo not in ven kar v dnevno in kuhinjo, ki je v stalni uporabi.

no v tako tadrugo kuhno ne vem kaj js ekstra ne bi vlagala...kupla bi najcenejše kuhinjske elemente v ikeji, po leh ene hvaležne ploščice, mal dekoracije pa je.

(odgovor članu Spiria)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Letna kuhinja
2.5.2009 20:37:27   
bumerang
Letna kuhinja je to, kar je nalimala Lara, to kar vi opisujete pa se običajno imenuje taverna, ki je v modernih hišah ponavadi v pritličju poleg ali namesto garaže, v njej pa se gosti večje družbe.


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu ALWAYS LARA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Letna kuhinja
2.5.2009 22:00:45   
marelina
Prvič slišim za taverno poimenovanje.


Naj javim samo to da smo jo mi poimenovali Kajžica- za naše žure! Bi si pa rada izrisala načrt s postavitvijo- mal poigrala, pa ne najdem fajnega enostavnega programa. Ima katera idejo?

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Letna kuhinja
3.5.2009 9:46:40   
Spiria
No ja, mi je nismo nič kaj posebej poimenovali user posted image ; to je pač naša "spodnja kuhinja".

(odgovor članu marelina)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?