|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   GOVOR IN KAHLICA-pomoč prosim
11.5.2005 15:09:22   
@ŽOGICA@
HEY!
Sem mamica 21 mesečnega sinčka, ki pa:
1. NOČE UPORABLJATI KAHLICE
edno, ko jo samo omenim plane v jok. Če ga dam gor kadar želi, pa takoj v jok in hoče dol. Kdaj so vaši začeli uporabljati kahlico in prosim za pomoč, kako naj ga začnem uvajat. Imam še 2 meseca staro hčerkico, tko da je težko da bi se ves čas posvečala njemu.
2.SKORAJ NIČ NE GOVORI
Pove le naslednje:
-mama
-baba
-brrrr ( za avto) in bi bip
-dago (za strica dragota)
-dedi
-mika (muca)
-oponaša živali:
*ko ko
*bee
*mee
*ga ga
*miii (za muco mjav)
No. potem pa še nekaj zlogov po svoje. Pozna vse dele telesa ko mu govorim jih pokaže in čisto vse me razume ampak niti besede noče ponoviti za mano.
Kako naj mu pomagam da bo spregovoril?!
Kdaj so začeli čebljati vaši malčki. Jaz bi tako rada da mi kaj pove, pa samo kriči po hiši, da me včasih že močno žalosti. Je pa trmast kot :hudicek: sploh kadar kaj noče se joka do nebes :(
POMOGAJTE pROSM!!!!!
Obupana Mamika
Neposredna povezava do sporočila: 1
   GOVOR IN KAHLICA-pomoč prosim
11.5.2005 15:14:17   
Anonimen
Do cca treh let so pri otrocih take razlike, da je težko posploševat in primerjat.

Če še ni pripravljen na kahlico ga ne sili, da se mu ne bo povsem uprlo. Sicer pa nekateri sploh nikoli ne uporabljajo kahlice ampak grejo direkt na ta veliki wc.

Naša je stara dobro leto in pol, pa točno ve, zakaj je kahlica in vedno pove kadar lula ampak v kahlico pa noče. Pa je ne silim, ko bo hotla bo že.

Kar se govora tiče je pa naša med bolj "naprednimi" , ker že dober mesec govori v stavkih in pove praktično vse.

Ne sekiraj se, pa ne sili ga.

Od mojega moža sestrična ima hčerko, ki do 2. leta sploh nič ni govorila, potem je pa prvo besedo rekla "kombajn"! :)-

Zdaj pa čisto normalno govori pri dobrih treh letih in ne odstopa od vrstnikov!

(odgovor članu @ŽOGICA@)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   GOVOR IN KAHLICA-pomoč prosim
11.5.2005 16:21:27   
ZARA
Evo jst se strinjam s aljo v vsem...
Od moje znanke mali je bil 'mutav' do 3 leta,praktično ni govoril...

Zara o kakšnem kakanju v kahlico niti slišat noče,kaj šele da bi kej nardila notr...igra se z njo,to je vse...niti je ne silim...
Pomoje ni obene panike...

(odgovor članu @ŽOGICA@)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   GOVOR IN KAHLICA-pomoč prosim
11.5.2005 16:31:41   
kimi
Od mjega fanta bratranec ima sina ki je star 2 leti in pove še manj kot tvoj. S tem ni nič narobe le pusti času čas pa bo.

(odgovor članu @ŽOGICA@)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   GOVOR IN KAHLICA-pomoč prosim
11.5.2005 20:18:12   
Erdbeere
MOja je bila tud totalno skregana s kahlico...potem sem pa kupila nastavek za na wc školjo, smo se pa na brzino odvadli pleničke...je bila vsa vesela da ona v tavelik stranišče lula pa kaka

(odgovor članu @ŽOGICA@)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   GOVOR IN KAHLICA-pomoč prosim
11.5.2005 20:59:35   
Anja
1. kahlo mu daj med igrace in mu je ne!!! sili, naj ve da obstaja druga mu ni treba

2. Moja je bla dolgo tako mutava, zdaj pa govori, ko dez (je fajn, ko gre spat, se moja usesa vsaj malo odpocijejo)

3. V ulici je deklica, ki ni govorila skor nic (priblizno isti repertoar kot tvoj). Ko je zacela pr 3 letih govorit je govorila cele stavke in R (moja se ga zdaj ne rece.... jiba jeze jaci jep :( :( pri 4 in pol

LP ANJA

Eh, bo ze enkrat ;)

Ne se sekirat pa ne gnjavi malega, ko bo cajt za njega bo ze :)

(odgovor članu @ŽOGICA@)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   GOVOR IN KAHLICA-pomoč prosim
12.5.2005 8:28:18   
Lenny
Za kahlico se po moje še ni za sekirat. Jaz bi jo za nekaj časa pustila bolj za igračo.
Kar pa se govora tiče, je bil najin mali tudi zelo "šparoven". :)- Zato pa zdaj govori kot navit. Nekaj časa je povedal samo prvi zlog v besedi, dalje pa: "Ugibajte, če me hočete razumeti."
Na plavanje hodi punčka, ki pri treh letih pove približno toliko, kot tvoj mišek, vse ostalo pa pokaže. Tako da so razlike res ogromne v tem obdobju.
Le počakaj, kar hitro ti bo začel še nazaj govoriti :)
Sicer pa, brez heca, sem se tudi jaz pozanimala pri pediatru, kako je z govorom, pa me je potolažil. Glede na to, da je mali vse razumel, poznal pomene stvari, si ni bilo kaj sekirati.
Lep pozdrav!

(odgovor članu @ŽOGICA@)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   GOVOR IN KAHLICA-pomoč prosim
14.5.2005 11:18:15   
Tanyya
Sestrična ima tudi problem za na kahlico it,pa ne ve kaj naj naredi.Tamal je star 3.5 let,razume in govori vse,na wc z nastavkom gre samo lulat,kaka pa še zmeri v pleničke in noče nič slišat,da bi probal it na kahlico.Ga je že probala na eno foro,da mu bo kupila avto,ki mu je všeč,pa gre 1 krat lulat na wc pa pravi:a zdej ga bom pa dobil.Pa že v vrec hodi,tako da res ne ve,če nima plenic sploh ne kaka.Jaz sem ga poskusila na to foro,da so prodali vse plenice in da jih ne bodo več dobili,pa se mi je samo smejal in rekel,da jih bo šla mami drugam kupit.Pomoč?

(odgovor članu @ŽOGICA@)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?