|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prestop v drugo vero
21.5.2009 20:30:06   
Anonimen
Nekaj me zanima,ker so pri nas hodili neki ljudje Jehovci in pač dajo nekaj za brat ter sprašujejo,če bi stopil v njihovo vero.Ok nimam nič proti nobeni veri sama sem kristjanka ampak ne razumem kako lahko kristjan prestopi v njihovo vero,če je dal vse zakramente skozi druge vere?Kako je lahko nenadoma potem Jehovec?
Slišim pa da jih kar dosti gre v tisto vero nikoli se nisem poglabljala v to ampak ne razumem kaj potem imajo od tega?Ma nevem nekaj blefiram ampak malo sem brala en prospekt od njih kjer piše,da bomo vsi kako nejehovci šli v pogubo da bido ostali le oni pa takle.....
Sicer ne hosim niti v cerkev v tej veri poznam eno,ki pravi da so bo vpisala v Jehovsko vero ampak tudi sama ni kao verna v tej...ma nevem kaj pišem ampak zanima me malo o tem....kako postaneš Jehovec,če si kristjan?Ne morem jaz postat albanka,če sem slovenka??Ja no,če se odselim tja in dobim njihovo državljanstvo že ampak sem vseeno slovenka.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prestop v drugo vero
21.5.2009 20:38:20   
ribica.
zdaj si pa vse pomešala, narodnost pa res nima veze z vero. Tak da tvoj primer "če sem slovenka, res ne morem bit albanka" nima neke veze. Drugače so mi pa to tako brezplodne zadeve (kdo je kake vere), da bolj ne bi mogle bit. Štejejo samo dejanja, pa je janez al micka, al ahmed, al predsednik, al pa klošar. Pa ne napadam te, da ne bo pomote.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prestop v drugo vero
21.5.2009 20:41:21   
CatJa
Nimam pojma, ker tudi kristjanka nisem. Ali pripadnica katere koli druge vere. Tako, da, hm, mi en mičken dol visi za ta "prehod" user posted image

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prestop v drugo vero
21.5.2009 20:43:50   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: ribica.

zdaj si pa vse pomešala, narodnost pa res nima veze z vero. Tak da tvoj primer "če sem slovenka, res ne morem bit albanka" nima neke veze. Drugače so mi pa to tako brezplodne zadeve (kdo je kake vere), da bolj ne bi mogle bit. Štejejo samo dejanja, pa je janez al micka, al ahmed, al predsednik, al pa klošar. Pa ne napadam te, da ne bo pomote.


user posted image user posted image user posted image  bravo ribica. Lepo si ji povedala.

Sicer pa Florina kaj si sploh želela vprašat? A prav za primer kako- ali se je treba "izpisat"?
Ali se sprašuješ zakaj - to ti bo znal odgovorit samo nekdo, ki je to naredil.

Sicer pa- zakaj ne. Meni se to zdi podobno kot ljubezenska zveza. V zvezi si z nekom, ki ti je blizu. In če se zadeve ohladijo in ti je nekdo drug bolj pri srcu... zamenjaš... tako pa imaš novo zvezo ali novo vero, boga... Si pač tam, kjer se najbolj počutiš. Na srečo je vse to stvar svobodne izbire.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prestop v drugo vero
21.5.2009 20:44:31   
Anonimen
Nimam pojma, ker tudi kristjanka nisem.


a nisi krščena?


drgač pa, ja, lohk prestopiš, pač opraviš tiste njihove zakramente al karkoli že, pa je. samo še vedni si pa kristjan, RKC te ne spusti kr tko ven, oz. te sploh ne spusti. ko si enkrat not, si pečen, lohk prestopiš drugam, samo oni te še vedno vodijo kot člana v svojih bukvah (zato pa majo največ pripadnikovuser posted image ). kako je pa drugje, pa ne vem, podobno verjetno.

(odgovor članu CatJa)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prestop v drugo vero
21.5.2009 20:50:52   
Anonimen
Ja to me je zanimalo,če se da izničit potem tole sedanjo vero,če prestopiš v drugo....

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prestop v drugo vero
21.5.2009 20:57:15   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

Nimam pojma, ker tudi kristjanka nisem.


a nisi krščena?



Ne. Zakaj?

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prestop v drugo vero
21.5.2009 21:26:07   
Anonimen
Ne. Zakaj?


kr tkouser posted image

(odgovor članu CatJa)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prestop v drugo vero
21.5.2009 22:01:44   
Vijoličarka
Razlika je med vero in med formalnostjo oziroma manifestacijo vere.

Vere ti ne more nihče vsiliti, vzeti, prepovedati, in tako naprej. Za vero se lahko odločiš svobodno. Lahko prenehaš verovati v nekaj in začneš verovati v nekaj drugega. Tukaj mislim na vero kot osebno stvar.

S formalnostjo in manifestacijo vere je pa druga pesem.

Četudi si krščen, še ni nujno, da si tudi veren. Formalno gledano, pa si s krstom za veke vekov Amen postal pripadnik krščanske cerkve, vsaj pri RKC je tako. Četudi podaš izstopno izjavo, si se po njihovem pravu samo odpovedal pravicam, ki ti pripadajo kot kristjanu, nikakor pa ne dolžnostim. Tvoje osebno mnenje je lahko kakršnokoli, institucija te smatra za svojega in pika.

Skratka, tukaj gre vedno za razliko med tem, kar ti osebno veruješ in med institucijo ter manifestacijo. Skozi samo zgodovino je bila manifestacija vere vedno bolj pomembna kot vera sama. Zato ni čudno, da si malo pomešala manifestacijo in vero. Načeloma ljudje to dvoje kar naprej mešajo. Dostikrat izpade tako, da sem sama, kot ateist, pravzapravv sebi več vere, kot pa prvaki manifestacije krščanstva.

Lahko postaneš jehova priča, če to želiš. Cerkev te bo sicer še vedno smatrala kot svojo ovčico, ampak ti se pač za to ne boš menila.

Kar se tiče tega, kdo pride in ne pride v nebesa, bomo pa zvedeli v peklu. user posted image  user posted image :

http://www.youtube.com/watch?v=9UbqZ_oN5do&feature=related



_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prestop v drugo vero
22.5.2009 1:08:11   
tweed

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka
s krstom za veke vekov Amen postal pripadnik krščanske cerkve, vsaj pri RKC je tako. Četudi podaš izstopno izjavo, si se po njihovem pravu samo odpovedal pravicam, ki ti pripadajo kot kristjanu, nikakor pa ne dolžnostim. Tvoje osebno mnenje je lahko kakršnokoli, institucija te smatra za svojega in pika.


Lepo povedano.
Ni tako, kot če zapreš račun pri NLB in odpreš na Abanki...
Vsekakot lahko postaneš jehovova (ker je bil Jehova in ne Jeh) priča...


_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prestop v drugo vero
22.5.2009 1:18:20   
Vijoličarka
Hvala tweed. Nikoli nisem o tem razmišljala. Pač vsi okoli mene lajnajo 'Jehova priča'. Za v bodoče se bom potrudila in zapomnila.

So pa Jehovovci tudi mene nekoč novačili. ker sem bila ravno v obdobju raziskovanja, sem celo kupila nekaj številk Stražnega stolpa (njihovo glasilo, vsaj takrat) in žal so napačno razumeli, da sem zrela za spreobrnitev. No, so morali žal sprejeti neuspeh.

So zanimive stvari notri pisale. Npr. za plošče skupine Roling Stones so trdili, da če jih zavrtiš nazaj, slišiš satanova sporočila. Zanimivo se mi je zdelo, da bi se kdo spomnil plošče vrteti nazaj in če sploh kdo ima tak gramofon, ki bi to omogočal. Bohve, če to velja tudi za CD-je??? user posted image


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prestop v drugo vero
22.5.2009 2:38:56   
ronja
Kako je lahko nenadoma potem Jehovec?

Jah, enako kot je lahko budist, hare krišna,... Pač nekaj te potegne, če te. In če si kot mali moral hodit k verouku, pa naredil zakramente, ke se pač spodobi ali je babica tako hotela ali so celo tvoji starši verni, to pač ne pomeni, da kot velik ne boš mislil drugače...
Kaj imajo od tega? Isto kot kristjani verjetno... Mir, spokojnost, odpuščanje za grehe, veselje, da ni to živeljnje edino, varnost, da nekdo vse skup vodi in da ni vse samo en kaos... Ne vem, kaj vam daje vera, jaz nisem verna... Ampak ni pa to tako različno pri različnih verah, se mi zdi - ljudje iščejo iste stvari...

Če pa izveš, kako izničit krst uradno formalno, pa povej, že nekaj časa sprašujem, pa še nisem dobila odgovora, da se da tudi formalno izpisat. Zanje si njihov, že če za pogreb svoje verne babice naročiš mašo (je zadnjič lih lubi gledal, kako oni dobijo te svoje strašne cifre - duhovnik je to razlagal, da ne bo pomote... za kristjana smatrajo vsakega, ki naroči mašo, gre k maši, je krščen, ma karkoli praktično! Se je treba cerkve na daleč ogibat, če nočeš, da te za svojega ožigosajouser posted image ) Ko da bi bil pek, če kupiš kilo kruha!

Se podpišem pod vijoličarko (kot po navadi). Sicer pa kot je Shaw rekel: "v peklu je boljša družba"...

So zanimive stvari notri pisale. Npr. za plošče skupine Roling Stones so trdili, da če jih zavrtiš nazaj, slišiš satanova sporočila. Zanimivo se mi je zdelo, da bi se kdo spomnil plošče vrteti nazaj in če sploh kdo ima tak gramofon, ki bi to omogočal. Bohve, če to velja tudi za CD-je??? user posted image

a zato so mi tako všeč?user posted image No, to so tudi za Queene govorili - pa sem probala - sem delala na radiu, se je dalo, s ploščami, seveda, ne s cdji - pa ni nobenih satanističnih sporočil, samo cviljenjeuser posted image . Res bi bilo peklensko to ves dan poslušat, ampak kakih konkretnih namigov pa ni bilo slišat. No, saj Cooperja lahko pa vrtiš kar naprej, pa boš dobila touser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prestop v drugo vero
22.5.2009 7:30:19   
db
če želiš izstopit iz vere da nisi več kristjan moraš podati vlogo in jo daš pač tistemu župniko ki je v tvoji okolici. Razlika je med katolikom in kristjanom,ker katolik smo označeni ljudje v tem delu evrope kjer je več kot 50% kristjanov to so:protestanti,kristjani,........(kristjan pa postaneš s svetim krstom drugače ne moreš bit in tudi nisi član cerkve če nisi krščen) vsekakor pa se v tej moderni družbi dogaja da ljudje ki so krščeni prestopajo v nove vere na takšen način kot če bi šel iz "ene banke v drugo banko"

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prestop v drugo vero
22.5.2009 10:56:43   
Eillish
Jehovove priče so kristjani, saj verujejo v Kristusa. Svoje člane ravno tako krstijo, vendar se za to odločijo sami, ko odrastejo. In čr želiš postati del te verske ločine, se lahko odločiš sprejeti njihove zakramente in se pač ne ukvarjaš več z RKC.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Prestop v drugo vero
22.5.2009 11:04:57   
Anonimen

So zanimive stvari notri pisale. Npr. za plošče skupine Roling Stones so trdili, da če jih zavrtiš nazaj, slišiš satanova sporočila.


a ni to za led zeppeline veljalouser posted image


e pa izveš, kako izničit krst uradno formalno, pa povej, že nekaj časa sprašujem, pa še nisem dobila odgovora, da se da tudi formalno izpisat.


ne ne da se. jst sem pretežila od poncija do pilata vsem, pa no gouser posted image edin v župniji, kjer si bil kršen, župnik v krstno knjigo vpiše da si kao izstopil ali se odpovedal al neki takega, pa pri nedeljski maši to oznani in naprosi vernike da molijo za tvoojo zblojeno dušo in to je to. uradno, v taglavnih bukvah si še pe vedno notri. ne morš ven, razn z nogami naprej, kozt iz mafijeuser posted image

(odgovor članu Vijoličarka)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Prestop v drugo vero
22.5.2009 11:45:11   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: db

če želiš izstopit iz vere da nisi več kristjan moraš podati vlogo in jo daš pač tistemu župniko ki je v tvoji okolici. Razlika je med katolikom in kristjanom,ker katolik smo označeni ljudje v tem delu evrope kjer je več kot 50% kristjanov to so:protestanti,kristjani,........(kristjan pa postaneš s svetim krstom drugače ne moreš bit in tudi nisi član cerkve če nisi krščen) vsekakor pa se v tej moderni družbi dogaja da ljudje ki so krščeni prestopajo v nove vere na takšen način kot če bi šel iz "ene banke v drugo banko"


Katolik je kristjan, ki je krscen in pripadnik Rimsko katoliske cerkve, ne pa po defoltu ker je 50% vec kristjanov v tem delu evrope, ma kje si to slisala? user posted image Pripadniki reformnih cerkva, evangelicani=luterani in kalvinisti, niso katoliki, saj je prav zaradi upora proti RKC nastala shizma v sicer "enotnem" katolicanstvu (enotno seveda ni vse od koncila v Efezu v 5. stoletju), rezulatat pa je bilo protestantsko gibanje. En del tega je tudi Anglikanska cerkev.

Tko da, vsi, ki so krceni so kristjani, samo pripadniki Rimsko katoliske veroizpovedi so katoliki. A bo zdej bolj jasno? ker mi lasje grejo pokonci ob vsem tem mesanju jabk s pomarancami. 

moderna druzbauser posted image  Hm...prestopi so se dogajali skoz, iz ene banke v drugo, kjer je blo politicno bolj fajn bit. Ce gres samo zgodovino cerkve v renesansi pogledat ti bo marsikaj jasno, da o barocnem Rimu ne govorimo. Koncno se je anglikanska cerkev izoblikovala prav zaradi politicne volje Henrika VIII, ker mu papez ni razveljavil poroke. Tega je na tone in niti malo ni vezano zgolj in samo na "to moderno druzbo."

(odgovor članu db)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Prestop v drugo vero
22.5.2009 11:45:56   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80
e pa izveš, kako izničit krst uradno formalno, pa povej, že nekaj časa sprašujem, pa še nisem dobila odgovora, da se da tudi formalno izpisat.

ne ne da se. jst sem pretežila od poncija do pilata vsem, pa no gouser posted image edin v župniji, kjer si bil kršen, župnik v krstno knjigo vpiše da si kao izstopil ali se odpovedal al neki takega, pa pri nedeljski maši to oznani in naprosi vernike da molijo za tvoojo zblojeno dušo in to je to. uradno, v taglavnih bukvah si še pe vedno notri. ne morš ven, razn z nogami naprej, kozt iz mafijeuser posted image

user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Prestop v drugo vero
22.5.2009 11:50:47   
Anonimen
ja....razmisli.......
je pomembno-.....ce ostanes kristjanka,bos umrla in sla v nebesa.....ce gres pa med budiste,pa se bos kmal s5 rodila....se splaca prestudirat.user posted image


(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Prestop v drugo vero
22.5.2009 12:08:07   
Anonimen
nebesa al pa še enkrt se rodit - ma kaka je pa razlikauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Prestop v drugo vero
22.5.2009 12:09:42   
Anonimen
ne vem....zato je treba orng premislit!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Prestop v drugo vero
22.5.2009 12:10:24   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute
ja....razmisli.......
je pomembno-.....ce ostanes kristjanka,bos umrla in sla v nebesa.....ce gres pa med budiste,pa se bos kmal s5 rodila....se splaca prestudirat.user posted image

Kam gre pa duša ateista? V reciklažo?? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Prestop v drugo vero
22.5.2009 12:12:09   
Anonimen
hmmmm....dobro vprasanje....user posted image

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Prestop v drugo vero
22.5.2009 14:50:41   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute
ja....razmisli.......
je pomembno-.....ce ostanes kristjanka,bos umrla in sla v nebesa.....ce gres pa med budiste,pa se bos kmal s5 rodila....se splaca prestudirat.user posted image

Kam gre pa duša ateista? V reciklažo?? user posted image user posted image user posted image


to velja za budiste in hinduiste? (reinkarnacija pa to) user posted image

ateist se razstavi v atome z dušo vred afaik user posted image user posted image

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Prestop v drugo vero
22.5.2009 14:54:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ateist se razstavi v atome z dušo vred afaik user posted image user posted image



Potem smo še najbolj okolju prijazni. user posted image

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Prestop v drugo vero
22.5.2009 14:58:50   
Anonimen
eko dušeuser posted image to bi moglo palit, zdej ko so taki trendiuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?