|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   komunikacija
21.9.2009 13:18:01   
teja28
S partenrjem sva skupaj sicer precej kratek čas, a glede na okoliščine...jaz imam otroka iz prejšnjega razmerja in glede na to, da sva iz oddaljenih krajev, je on dosti pri nama, tako da tako rekoč že živimo skupaj. On je super človek, krasen 'oče' in sploh moški, ki sem ga zelo vesela v svojem življenju. Skratka, plusov ne manjka, vendar pa se pojavi en velik minus, ki me vsakič sproti spravi v slabo voljo. In to je njegova nezmožnost komunikacije o stvareh, o katerih bi se bilo v nekem odnosu pač potrebno pogovarjati. KOnkretnih primerov ne bom navajala, ker se mi ne zdi pomembno. Važno je, da se o nobeni resni stvari ne moreva zmenit, ker pravi, da nima kaj reč, ali začne govorit čisto nekaj tretjega, se dela, da sploh ne sliši, ali pa pravi, da kompliciram. Grrrrrr user posted image  Ne vem več, kako naj iz njega kaj potegnem, ker mi popuščajo živci. Zdi se mi pa bedasto, da bi šla najina veza zaradi tega v maloro.
Ima katera kak nasvet?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: komunikacija
21.9.2009 13:39:27   
ronja
Pa, v bistvu bi konkretni primeri pomagali, da bi vedeli, v katero smer iskat...

No, da te malo potolažim: moj lubi se tudi ni znal pogovarjat - zanj je bilo to popolnoma brezveze, ker v svoji primarni družini in med prijatelji ni še nikoli videl, da bi kdo kak problem rešil s pogovorom. In tako seveda človek nima nobene motivacije.
MOgoče tvoj ljubi razmišlja enako: Kaj bi se matral, če se samo kregaš, nikoli pa nič ne zmeniš? nima smisla, zato rajši stvar obrne na šalo, spremeni temo, reče, da kompliciraš, itd... Če je to razlog, se da spremenit. Kako? Hehe, če ti napišem s pogovorom, me boš nekam poslalauser posted image . No, v bistvu res s pogovorom, samo takim, da ti malo uganeš njegove misli in jih izrečeš namesto njega, vprašujoče, če je to mislil... nekaterim ljudem se je težko izražat, sploh če tega niso navajeni. In takrat je lažje, če ti nekdo pomaga izrazit tvoje občutke... Tudi če udariš mimo, mu bo verjetno všeč, da se poizkušaš vživet vanj in da ti ni vseeno, kaj on čuti... Torej: ne ga takoj napast s svojimi občutki, s tem, kaj vse je narobe, ampak poizkušaj prit do tega, kaj on čuti in misli in mu potem povej tudi, kaj čutiš ti - samo čim manj napadalno.

PS: ne začenjaj pogovora pred, med ali po tekmi njegovega moštva, ne takrat, ko se vama mudi, ko zraven malo hoče pozornost, itd... Zberi miren čas, ko se lahko popolnoma posvetita en drugemu, tako bo imel tudi manj distrakcij in se bo lažje skoncentriral na temo pogovora - in manj razlogov, da "zbeži". Veliko sreče!

(odgovor članu teja28)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: komunikacija
21.9.2009 14:09:44   
Rožica I
Meni se zdi to kar precejšnji problem oz. sem v svojih pomembnejših vezah dostikrat naletela na podobno. Ženske smo bolj nagnjene k temu, da total razdelamo zadevo, moški (vsaj moji user posted image ) pa bolj k ignoriranju zadeve, misleč, da bo težava izginila, če je ne bomo dovolj dolgo upoštevali user posted image !

Skratka jaz sem prišla do konstruktivnega pogovora na tak način, da sem načela debato tako, da sem povedala kaj me moti in kaj delam sama pri tem narobe. In ker sem iskreno govorila in ker predvsem nisem njega osebno napadala, me je tudi partner začel poslušat in se pogovarjat. Dostikrat je potem celo sam obelodanil svoje napake user posted image ! Do katerih sem skratka hotela sama priti user posted image !

Hočem reči, začni brez obtoževanja, recimo raje s hvalo, v smislu kako ti je fajn z njim, ampak da te je včasih strah, ker sama rabiš dosti pogovora in da si takrat želiš, da bi mu lahko povedala vse, kar ti leži na duši...in če je on, seveda, ker je tako oh in sploh fajn, pripravljen to delit s tabo user posted image ? Ja, jebi ga, je pač treba tako, s temi "zrelimi" moškimi, ne user posted image !

Uspeh zagarantiran user posted image !

< Sporočilo je popravil Rožica I -- 21.9.2009 14:11:31 >


_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: komunikacija
21.9.2009 14:33:58   
ronja
Ženske smo bolj nagnjene k temu, da total razdelamo zadevo, moški (vsaj moji user posted image ) pa bolj k ignoriranju zadeve, misleč, da bo težava izginila, če je ne bomo dovolj dolgo upoštevali user posted image !

Ali sva hodili z istimi ali jih je pa več takihuser posted image .

Ja, včasih je treba pač okoli riti v žep, glavno da prideš;)

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: komunikacija
21.9.2009 21:00:32   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ženske smo bolj nagnjene k temu, da total razdelamo zadevo, moški (vsaj moji user posted image ) pa bolj k ignoriranju zadeve, misleč, da bo težava izginila, če je ne bomo dovolj dolgo upoštevali user posted image !

Ali sva hodili z istimi ali jih je pa več takihuser posted image .

Ja, včasih je treba pač okoli riti v žep, glavno da prideš;)


----------------
Kaj pa veš user posted image ?!

S tem tvojim zadnjim ziher nisem (ko ga tako hvališ nonstop), ker potem ga, po moje, ne bi kar tako izpustila iz rok user posted image !

user posted image

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: komunikacija
21.9.2009 22:41:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ženske smo bolj nagnjene k temu, da total razdelamo zadevo, moški (vsaj moji user posted image ) pa bolj k ignoriranju zadeve, misleč, da bo težava izginila, če je ne bomo dovolj dolgo upoštevali user posted image !

Ali sva hodili z istimi ali jih je pa več takihuser posted image .

Ja, včasih je treba pač okoli riti v žep, glavno da prideš;)



pri nama je pa glih kontrauser posted image

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: komunikacija
22.9.2009 7:33:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: teja28

S partenrjem sva skupaj sicer precej kratek čas, a glede na okoliščine...jaz imam otroka iz prejšnjega razmerja in glede na to, da sva iz oddaljenih krajev, je on dosti pri nama, tako da tako rekoč že živimo skupaj. On je super človek, krasen 'oče' in sploh moški, ki sem ga zelo vesela v svojem življenju. Skratka, plusov ne manjka, vendar pa se pojavi en velik minus, ki me vsakič sproti spravi v slabo voljo. In to je njegova nezmožnost komunikacije o stvareh, o katerih bi se bilo v nekem odnosu pač potrebno pogovarjati. KOnkretnih primerov ne bom navajala, ker se mi ne zdi pomembno. Važno je, da se o nobeni resni stvari ne moreva zmenit, ker pravi, da nima kaj reč, ali začne govorit čisto nekaj tretjega, se dela, da sploh ne sliši, ali pa pravi, da kompliciram. Grrrrrr user posted image  Ne vem več, kako naj iz njega kaj potegnem, ker mi popuščajo živci. Zdi se mi pa bedasto, da bi šla najina veza zaradi tega v maloro.
Ima katera kak nasvet?


In to kljub številnim plusom in samo zaradi enega minusa? Za tebe je Mr. Perfect, ha, ga še nisi našla? Razmisli o mojem predlogu - poišči si enga tipčka, pri katerem najdeš zilijon majhnih minusov in en velik plus, torej ravno obratno kot zdaj, mogoče pa s takim lažje shajaš.

(odgovor članu teja28)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: komunikacija
22.9.2009 8:10:55   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark
In to kljub številnim plusom in samo zaradi enega minusa? Za tebe je Mr. Perfect, ha, ga še nisi našla? Razmisli o mojem predlogu - poišči si enga tipčka, pri katerem najdeš zilijon majhnih minusov in en velik plus, torej ravno obratno kot zdaj, mogoče pa s takim lažje shajaš.

Case closed.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: komunikacija
22.9.2009 8:45:43   
nicimoja
Kot da govoriš o mojem. Sami plusi a en VELIK minus. Pogovor-komunikacija grrrrrrrrrr, žre me, znorela bom, čist me ignorira user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: komunikacija
22.9.2009 9:41:19   
ronja
S tem tvojim zadnjim ziher nisem (ko ga tako hvališ nonstop), ker potem ga, po moje, ne bi kar tako izpustila iz rok user posted image !

hihi, ne s tem "mojim zadnjim" pa po moje res nisi, ker je prej me baje samo 1 punco, ki jo seveda poznam, pa ne ustreza tvojemu profiluuser posted image . Pa po moje ga res ne bi spustila iz rok, saj si pametna puncauser posted image . Za 2. dva se pa da zmenituser posted image .

ulla, pri vama je vse kontrauser posted image - ne vem, a je to zato, ker si ti taka možača, al je on taka maza?user posted image

bakfark, itak, da nihče ni popoln, samo to ne pomeni, da se ne smemo trudit svojih napak/pomanjkljivosti izboljšat... Sicer pa isto kot ti sama prepričujem mojo mami - njej se zdi, da mora bit vse super, sicer živeljenje ni fer.user posted image

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: komunikacija
22.9.2009 9:47:00   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

1.)Pa po moje ga res ne bi spustila iz rok, saj si pametna puncauser posted image

2.)Za 2. dva se pa da zmenituser posted image .


--------------------
1.) Hvala enako user posted image !

2.) Hvala, ampak ne, hvala user posted image !


_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: komunikacija
22.9.2009 9:54:24   
ronja
1.) No, pa sva obe zadovoljniuser posted image . Sej veš, za vsako metlo najde se štiluser posted image .
2.) Hehe, no, pa nič. Saj te razumem, sta sicer čisto v redu dečkota, samo sem ju tudi jaz prepustila drugim, naj se z njima ukvarjajouser posted image .

Aja, še en predlog za avtorico, kako prepričat fanta, da se splača tudi kaj pogovorit: povej mu, kako sta se kaj zmenili s prijatejico, bratom, sestro, mamo... da bo na primeru videl, da to dejansko deluje. Samo ne mu tega rečt v smisu: lej, kako sva se vse lepo zmenili, ker se pogovarjava. ampak tako, mimogrede, pa večkrat več različnih primerov. Da nisi vedela, da je tista druga oseba tako čutila in razmišljala, zdaj, ko ti je pa povedala, jo pa razumeš in se ne jeziš več nanjo, pa sreča,da ti je razložla, itd...

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: komunikacija
22.9.2009 10:46:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

bakfark, itak, da nihče ni popoln, samo to ne pomeni, da se ne smemo trudit svojih napak/pomanjkljivosti izboljšat... Sicer pa isto kot ti sama prepričujem mojo mami - njej se zdi, da mora bit vse super, sicer živeljenje ni fer.user posted image



Ne, ronja, ne govorim o slabostih, ki se jih z dobro voljo da odpravit.

Če smatraš človeka za skoraj popolnega zaradi številnih plusov, potem pa na njem najdeš neko slabost, ki ji vse prej omenjeno uspe izničiti, potem lahko sklepam da, ali nisi sposoben racionalno oceniti in ti je na podlagi teh plusov uspelo zmotno preceniti tega človeka (v tem primeru so vse naštete pozitivne lastnosti verjetno plod njene imaginacije in je ta toliko nesprejemljiva lastnost dejansko odraz njej neustreznega karatkerja), ali pa si pač picajzla in je zaradi previsoko zastavljenih kriterijev njegov minus, ne glede na vse pluse, toliko bolj predimenzioniran.    

< Sporočilo je popravil Bakfark -- 22.9.2009 10:48:47 >

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: komunikacija
22.9.2009 11:17:56   
ronja
Ja, saj ne rečem, imaš point. Vendar pa se mi zdi, da se komunikacija da zrihtat, vsi smo včasih malo leseni... Je pa res, da to ni majhna reč, če ves čas ne štima, ker če se nič ne moreš zmenit, ratajo problemi tudi tam, kjer jih sicer ne bi bilo...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: komunikacija
22.9.2009 17:32:45   
Žaži
Jaz se moram pri mojemu skorajda vnaprej najaviti in že vnaprej opravičiti, da bi se rada o nečem konkretnem pogovorila in še to se mora revež takrat prav skoncentrirati, da morda 30% mojega pogleda ne težavo sploh posluša in na koncu reče ne skrbi, se bo že uredilouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: komunikacija
22.9.2009 17:40:32   
gita10
no potem pa imejte mojega en teden pa boste zelo srečne, ko boste dobile svoje nazaj. Moj pa iz vsake malenkosti naredi dveurno debato. Pravkar je o tem ali potrebuje novemu zavese naredil cel laborat- meni je že minilo do zaves, ker on bi imela takšne, da bi bilo potrebno še potem prefarbati stanovanje in kupiti novo sedežno- iz vsega skupaj ne bo nič ampak veliko planinranja in govorjenja. Veliko bolje,da so tiho vi pa same odločete o vsem in ne filozofirate.

(odgovor članu Žaži)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: komunikacija
23.9.2009 11:32:38   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

no potem pa imejte mojega en teden pa boste zelo srečne, ko boste dobile svoje nazaj. Moj pa iz vsake malenkosti naredi dveurno debato. Pravkar je o tem ali potrebuje novemu zavese naredil cel laborat- meni je že minilo do zaves, ker on bi imela takšne, da bi bilo potrebno še potem prefarbati stanovanje in kupiti novo sedežno- iz vsega skupaj ne bo nič ampak veliko planinranja in govorjenja. Veliko bolje,da so tiho vi pa same odločete o vsem in ne filozofirate.


user posted image user posted image user posted image tako je tud pri nama in hčerka je to dedovala po možuuser posted image .
Moj planira, planira, planira, da na koncu pristane pri prvi varianti. Jaz ga pustim, da si da duška, ko pa mu zmanjka idej, vskočim s svojo idejo ali mu eno izmed tisočerih potrdim in je problem rešen.

Ko me pa vpraša ....kakšen je plan( se pravi, da smo šele na začetku).....je ravno tako kot, da bi me s hamrom po glaviuser posted image

< Sporočilo je popravil mika -- 23.9.2009 11:35:06 >

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: komunikacija
23.9.2009 12:32:15   
Zanica
Ja itak ga moraš naučit kako se pogovarjat. Ker so moški vzgojeni tako, da se ne pogovarjajo o resnih, osebnih zadevah.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: komunikacija
24.9.2009 19:28:59   
Teya*D.
Hmmm....najina partnerja sta nekako podobnauser posted image .
Edino kar je razlike to, da sem končno dosegla malo komunikacije, to pa tak, da sem enostavno začela govorit in tako dolgo težila, da sem dosegla točko pri kateri je moj dragi ugotovil, da se morava res pogovarjat, saj jezo in nesoglasje je v sebi težko nosit, sploh če tole dolgo traja in se nalaga. Potem se res čez nekaj let nabere samo za odhod. 
Vso srečo in kaj naj rečem, dl se vsest in povedat kar ti ni všeč in zakaj naj bi se pogovarjala.

(odgovor članu teja28)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?