|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nutelina torta
12.10.2009 13:07:24   
livia
Še nikoli nisem delala torte, ker ima pa mož v nedeljo rd sem se odločila, da bi jo probala spečt doma. A ve biskvit kupite ali ga naredite same? Če ga kupite, kateri so dobri???? Če ga naredite same mi povejte kako ga razrežete? In ali se mora ohlajat v pečici ali ga lahko vzameš vem, da ne zleze skupaj? Izkušnje prosim!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nutelina torta
12.10.2009 13:10:54   
pety78
Preberi komentarje pod nutellino torto na kulinariki, pa boš zvedela za kako zanimivo informacijo.
Pa veliko uspeha pri peki. user posted image


_____________________________



(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nutelina torta
12.10.2009 13:15:30   
MAŠKA
Vzemi recept iz kulinarike, torto je zelo enostavno naredit, še meni je uspela in še dobra je!

_____________________________



Življenje je minljiva, hitra karavana! Ustavi žival, ki jo jezdiš, in poskusi biti srečen.
(Rubaijat, Omar Hajam, 12. stol.)

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nutelina torta
12.10.2009 14:04:48   
čmrgelj
verjetno recep za nutilino torto imaš, delaj kot ti piše v receptu, ko spečeš biskvit ga takoj vzami iz pečice, stresi iz pekača, nato z nožem zarezi centimeter globoko okrog torte na poljubni višini, največkrt to delomo na sredi, razen tega če ne želiš več slojev namaza,
ko boš mela zarezo vzami nitko in jo vnesi v zarezo tako da pride okrog in okrog, jo prekrižaj in samo vleci nitko vsako v svojo stran, tako ti bo nit prerezala torto.

user posted image user posted image

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nutelina torta
12.10.2009 17:35:14   
Onasiss
Jaz pa biskvite kar kupim, čokoladne... delam pa malce drugačno nutelino torto in sicer vsebuje sadje... pri nas doma jo obožujejo....
 
 
V TRGOVINI KUPIŠ:

ČOKOLADNE OBLATE
1 SREDNJA NUTELA
1 KOMPOT JAGODA
2 VELIKI BANANI
4 SLADKE SMETANE MU
DEKORACIJA pa po želji....rum kugle, smarties bonboni, ali pa samo posuješ s kakavom in sladkim grehom.

Oblate previdno s sukancem daš na 3 dele

z žlico polivaš kompot na prvi oblat

nutelo daš (5 velikih žlic) v  kozarec 1deci in v mikro za ene 40 sekund, da je lepo tekoča, poliješ po oblatu in razmažeš z žlico.

dodaš jagode in 1 narezano banano

stepeš 1 smetano in jo daš na vrhu

daš drugi oblat in ponoviš vajo

na zadnji oblat daš samo sok kompota in smetano z dekoracijo

uporabiš lahko katerokoli sadje ampak je fajn da je iz kompota, ker kompot naredi vse skupaj še bolj sočno.....jst dam učasih namesto jagod ananas.

_____________________________

So what....

(odgovor članu čmrgelj)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nutelina torta
12.10.2009 18:26:34   
Felicita
men se zdi da je una s kulinarike 'fail-proof', sam dost časa si morš vzet... jest se držim recepta v nulo in pretiravam z nutelo (1 nutela v testo, 1 v nadev) in je odlična.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nutelina torta
12.10.2009 21:18:52   
jakaracman
Meni je pa ta nutelina torta čist zanič.Mojega sigurno ne bi razveselila z njouser posted image

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nutelina torta
13.10.2009 6:59:19   
eva_luna
Odsvetujem kupljene biskvite. Se ne morejo primerjati z domačo peko.
Pri nutellini torti je krema zelo dobra, biskvit pa naredim po svoje.
Iz kulinarike rajši vzemi recept za biskvit, ki nikoli ne pade dol in količino moke zmanjšaj za količino kakava.
Biskvit najboljše prerežeš z nožem za pršut, ki je zadosti dolg in oster.
Lahko pa pečeš tudi vsako plast posebej in se tako izogneš "travmi" rezanja biskvita.
Pri peki pazi, da bo pečica prave temperature, če je previsoka, se ti bo testo dvignilo in obratno.
Sicer pa ga še vedno lahko obrneš naokoli in se nepravilnosti ne vidijo.
Testo kar vzameš iz pečice, ko je pečeno, nič ne pustiš notri.

_____________________________

pekarica

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nutelina torta
22.10.2009 11:10:44   
lonja
Men je pa nutellina torta iz kulinarike super user posted image .

(odgovor članu eva_luna)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nutelina torta
22.10.2009 12:47:01   
livia
SEm se jo lotila po receptu iz kulinarike in dodala banane.
Super dobra, priprava enostavna.
Ponovim še kdaj.
Hvala za nasvete.

(odgovor članu lonja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nutelina torta
23.10.2009 9:24:57   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: jakaracman

Meni je pa ta nutelina torta čist zanič.Mojega sigurno ne bi razveselila z njouser posted image


nisi oz nista edina. Ko gremo kam na RD, sam molim, da ni spet nutelina torta. FUJ

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nutelina torta
23.10.2009 14:00:44   
muška
če ne maraš nutelinega okusa je zagotovo fuj, drugače kar se pa same priprave tiče je pa simpl

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: nutelina torta
23.10.2009 17:23:02   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: muška

če ne maraš nutelinega okusa je zagotovo fuj, drugače kar se pa same priprave tiče je pa simpl


nutela je zakon, jo obožujem, samo tale torta pa ni, žal. Sem že ful boljše torte jedla, zato imam višje merilouser posted image .
Kar se tiče enostavnosti, jaz si raje vzamem 1 uro več časa, bolj zakomplicirano, pa okusno. Če si pa slaba kuharca oz začetnik, pa s etudi zadovoljiš s tem

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
23.10.2009 17:45:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: nutelina torta
23.10.2009 20:48:22   
jakaracman

IZVIRNO SPOROČILO: muška

če ne maraš nutelinega okusa je zagotovo fuj, drugače kar se pa same priprave tiče je pa simpl

Nutela je njami gravžajo se mi pa tiste potemnele banane.Če pa je priprava simpl še ne pomeni zagotovila, da je tudi dobro.Pa itak ti jo vsi turijo ali gredo po tiste torte iz Leclerca, ker so poceni.

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: nutelina torta
23.10.2009 20:53:15   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: jakaracman


IZVIRNO SPOROČILO: muška

če ne maraš nutelinega okusa je zagotovo fuj, drugače kar se pa same priprave tiče je pa simpl

Nutela je njami gravžajo se mi pa tiste potemnele banane.


taprava nutela torta (s kulinarike) nima notr nobenih banan user posted image verjamem pa da jih notr tlačijo skrbne gospodinje da bo torta bolj 'zdrava'.
men se nutela torta zdi sicer 'fail proof' (če slediš navodilom), ampak sm jih jedla tudi že zanič - če npr niso ble z ničemer napojene, al pa da je bla smetana kaka čudna, fejk nutela,...


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj otroku ponuditi ribe in ostalo morsko...
Poletje je tu in že nam diši morska hrana. Kdaj in kako ponuditi takšne specialitete dojenčku?
Jedi, ki ustavljajo drisko
Preverite, s katerimi jedmi lahko preženete drisko pri otroku, ki pogosto spremlja gripozna in virusna obolenja oziroma ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?