|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   talno gretje izvajalci
22.10.2009 17:31:15   
pupe
Lp

katere izvajalce mi priporočate za centralno (talno) in vodovod,...in kako ste zadovoljni če ga imate
hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: talno gretje izvajalci
22.10.2009 21:12:01   
sazi
nam so talno gretje delali od Remiha in smo zadovoljni - vodovod pa je bil v sklopu drugih del (in drugega izvajalca), ki pa so stalno zamujala, tako da ne priporočam

(odgovor članu pupe)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: talno gretje izvajalci
25.10.2009 8:41:55   
pupe
Nekaj predračunov sva že dobila in so cene od najcenejše 12.000 pa do 20.000e,...tko da še brskava. Cene so pa za isto stvar, talno gretje. Tisti ki ga imate ste zadovoljni?

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: talno gretje izvajalci
27.10.2009 10:04:41   
Anonimen
Pri nama je bilo za cca. 240m2 talnega gretja, najvišji predračun za 12000€ (vključena peč na drva, peč na olje, cevi, hranilnik...). Sva se potem odločila in sama nabavila material občutno ceneje, delo pa sva plačala 2500€. Tako, da naju je na koncu prišlo vse skupaj cca. 8000-8500€.

Iz kje pa ste?

(odgovor članu pupe)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: talno gretje izvajalci
27.10.2009 14:37:18   
pupe
sem iz gorenjske
sama sta nabavila material? pa vsi pravijo da te pride ceneje če ti material nabavi mojster,...
zanimivo, bova preizkusila tudi to varianto

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: talno gretje izvajalci
27.10.2009 19:25:07   
Anonimen
Midva sva vse vzela preko Merkurja, ampak preko njihove franšize. Popis sva nesla v par trgovin, potem pa z najcenejšo varianto šla še k drugim.. In sva dobila res precej ceneje.user posted image Morš vedit, da ti centraler ne bo dal nobenega popusta na material, čeprav vsi govorijo, da je pri njih nižji davek, kot ga lahko dobiš ti. Ampak fora je, da če v eni trgovini (sploh manjši) rečeš, da boš vzel pri njih materiala za kakšnih 6000 EUR, potem se da marsikaj dogovorit.user posted image

(odgovor članu pupe)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: talno gretje izvajalci
28.10.2009 13:35:27   
Metuljček Cekinček
Mi smo s talnim gretjem tako zadovoljni, da ga priporočam res vsakemu, ki me sprašuje karkoli v zvezi z gradnjo. Talno gretje imamo v povezavi s toplotno črpalko, kar je druga stvar, ki jo vsakemu priporočam.

Projekt za talno gretje so nama naredili v podjetju Harreither, priporočali so nama tudi nekaj izvajalcev, vendar so se nama zdeli predragi. Potem sva našla enega izvajalca iz štajerskega konca, ki nama ga je priporočal znanec. Če te zanima, lahko poiščem kontakt.

Pri predračunu za talno gretje bodi pozorna na eno zadevo, ki se imenuje dvižni vodi. Ta zadeva običajno ni vključena v predračun, je pa nujna za talno ogrevanje (morda samo v povezavi s toplotno črpalko, nisem pa čisto prepričana) in je naju stala 1.500 €.

Za talno gretje pa sva skupaj z montažo plačala 6.000 € (plus 1.500 € za dvižne vode) za cca. 130 kvadratov. V obeh kopalnicah imamo poleg talnega tudi stensko gretje. V spalnici pa imava samo stensko gretje (brez talnega).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: talno gretje izvajalci
28.10.2009 14:47:22   
pupe
ja res ni napisano nikjer za tdvižni vodi, čeprav bi morali biti navedeni,..
hvala vsaka informacija pride prav

(odgovor članu Metuljček Cekinček)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: talno gretje izvajalci
29.10.2009 7:49:06   
Anonimen
pupe, sem ti poslala na ZS številko najinega centralarja. user posted image

(odgovor članu pupe)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: talno gretje izvajalci
29.10.2009 9:11:07   
rosisa
Živjo. A mi lahko poveš a imate tč voda/zrak? V katerem koncu SLO ste?
Midva se tudi zanimava za ogrevanje s tč pa pravijo eni da je pri nas (Notranjska) premrzlo in da se ni izplača??Ogrevala pa naj bi 250 m2. Kako pa je s prehodnimi obdobji kot je jesen, pomlad??

(odgovor članu Metuljček Cekinček)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: talno gretje izvajalci
29.10.2009 9:21:43   
Anonimen
Kar se tiče ČN nimam pojma, tako, da ti ne znam pomagat. Najboljše bo, da pokličeš čimveč izvajalcev na parcelo in naj ti svetujejo.

(odgovor članu rosisa)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: talno gretje izvajalci
29.10.2009 14:05:12   
stary
toplotna črpalka izkorišča toploto tudi če je pod O st., maš veliko napisanega o tem na netu,...
kako pa preveriš nekega izvajalca ki ti ga priporočijo na netu, ki ti da ugodno ponudbo?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: talno gretje izvajalci
2.11.2009 11:43:43   
Metuljček Cekinček
Imamo toplotno črpalko zrak/voda, kar pomeni, da ta "škatla" stoji na našem vrtu. Stanujemo v bližini Ljubljane in nas lansko leto ni zeblo, ampak je bilo res prijetno toplo. Temperaturo imamo "naštimano" na 22-23 stopinj.

Nisem popolnoma prepričana, ampak zdi se mi, da so rekli, da toplotna črpalka deluje do -20 stopinj. Nama so tudi vsi odsvetovali toplotno črpalko, ker je prevelika investicija in da ni tako učinkovita kot klasično ogrevanje. Ampak midva se nisva dala prepričati. Pregledala sva internet po dolgem in počez (predvsem tuje spletne strani, ker je v tujini precej več ogrevanja na toplotne črpalke kot pri nas) in se odločila. Mene so predvsem prepričale besede enega forumaša na gradbenem forumu, ki je napisal nekako tako - Tisti, ki nimajo toplotne črpalke, jo odsvetujejo, tisti, ki jo imajo, so pa zelo zadovoljni.

Najin izvajalec je bil iz Prekmurja, ker se nama je zdel najbolj realen in ni pretiraval s prepričevanjem o prihrankih. Če kdo želi. lahko pošljem kontakt.

(odgovor članu stary)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: talno gretje izvajalci
2.11.2009 14:33:09   
Antilopa
IZVIRNO SPOROČILO: rosisa

Živjo. A mi lahko poveš a imate tč voda/zrak? V katerem koncu SLO ste?
Midva se tudi zanimava za ogrevanje s tč pa pravijo eni da je pri nas (Notranjska) premrzlo in da se ni izplača??Ogrevala pa naj bi 250 m2. Kako pa je s prehodnimi obdobji kot je jesen, pomlad??


Midva sva na Notranjskem in sva se odločila za toplotno črpalko zrak/voda. Najprej sva bila odločena za TČ zemlja/voda, ker ima boljši izkoristek, vendar bi bil izkop preveč drag. Nama nobeden od strokovnjakov ni odsvetoval TČ zrak/voda zaradi lokacije. Sploh pa zdaj imaš že tako dobre črpalke, katere so kos tudi nizkim temperaturam. Drugače pa sva se odločila tudi za kaminsko peč kot alternativo... ali pa za primer, da zmanjka elektrike, kar je pri nas pozimi kar pogosto.

Metuljček cekinček, jaz bi te lepo prosila za kontakt izvajalca za talno in za toplotno črpalko. Bo šlo? Katero črpalko pa imata?




_____________________________

Kadar se ti otrok nasmehne, mu zmeraj vrni nasmeh.
Če se ne zmeniš zanj, uničiš njegovo prepričanje, da je svet dober.

(odgovor članu rosisa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: talno gretje izvajalci
2.11.2009 14:55:55   
Metuljček Cekinček
Bom doma pogledala in sporočim jutri.

(odgovor članu Antilopa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: talno gretje izvajalci
7.11.2009 21:14:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Metuljček Cekinček

Projekt za talno gretje so nama naredili v podjetju Harreither, priporočali so nama tudi nekaj izvajalcev, vendar so se nama zdeli predragi. Potem sva našla enega izvajalca iz štajerskega konca, ki nama ga je priporočal znanec. Če te zanima, lahko poiščem kontakt.

Pri predračunu za talno gretje bodi pozorna na eno zadevo, ki se imenuje dvižni vodi. Ta zadeva običajno ni vključena v predračun, je pa nujna za talno ogrevanje (morda samo v povezavi s toplotno črpalko, nisem pa čisto prepričana) in je naju stala 1.500 €.



Vprašala bi te glede tega Harraither sistema- imava predračun za omenjeni sistem z delom, brez peči in črpalke. Dvižni vodi so vključeni vanj, sami moramo položit samo stiropor, ostalo nama dela izvajalec. Cena je dobrih 7.000 eurov. Glede na to, da že imaš to - se ti zdi predračun visok (verjetn si se pozanimala pri izvajalcih, preden si šla v to investicijo.
Hvala


(odgovor članu Metuljček Cekinček)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: talno gretje izvajalci
9.11.2009 14:30:13   
Metuljček Cekinček
Predračun se mi ne zdi visok. Mislim, da je 7.000 € sprejemljiva cena.

Ne vem sicer, kakšna je kvadratura hiše, koliko je talnega in koliko stenskega gretja.

Super se mi zdi, da so dvižni vodi že vključeni v ceno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?