|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali vam družinski člani pomagajo pri gospodin...
30.11.2009 10:21:54   
Majci100

Sama se z dneva v dan borim s tem, kako motivirati otroke, pa tudi navsezadnje partnerja, da bi mi bolj pomagali pri gospodinjskih opravilih,...

Otroke skušam  pozitivno motivirati, včasih priznam tudi s kakšnim evrčkom,..bojim se da jima ne pride v navado, da za svako delo dobita plačilo,...

Kakšne so kaj vaše izkušnje?


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali vam družinski člani pomagajo pri gosp...
30.11.2009 10:27:47   
Majci100

Nataša Sinovec ima zanimivo teorijo o tem, da so družinski člani kot naši sodelavci,....

http://www.n-tv.si/studio-n-naj-druzina-pomaga-pri-gospodinjskih-opravilih



(odgovor članu Majci100)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali vam družinski člani pomagajo pri gosp...
30.11.2009 11:13:15   
bskrle
ja, ampak brezplačno.
Otroci odnesejo smeti in pomije, gredo po mleko, pripravijo mizo.


_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu Majci100)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali vam družinski člani pomagajo pri gosp...
30.11.2009 11:39:31   
lukec
Ne ne pomagajo meni, ampak vsak naredi svoje.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali vam družinski člani pomagajo pri gosp...
30.11.2009 11:49:03   
Anonimen
Tavelka ima svojo sobo cez,pa posodo vcasih,sesanje,smeti...moz nic.Itak dela do vecera.

(odgovor članu lukec)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali vam družinski člani pomagajo pri gosp...
30.11.2009 13:25:15   
Urko15
Pri nas je dogovor tak:
- Moji so avtomobili, kopalnica, pospravljanje mize po obrokih in priprava mize, pomivalni stroj, sesanje in brisanje prahu ter finance. Kuhati pač ne znam. Aja pa smeti in ločevanje odpadkov.
- Žena ima ostalo, likanje plačamo prijateljici
- otroci (3 in 7) so vključeni v pripravo mize, ter pospravljanje svojih sob.

Seveda si zadeve razdelimo tudi drugače, glede na čas.


_____________________________

Naj živi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali vam družinski člani pomagajo pri gosp...
30.11.2009 13:26:36   
Ulla80
Žena ima ostalo


...in to je.....? user posted image


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Urko15)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali vam družinski člani pomagajo pri gosp...
30.11.2009 13:40:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

Žena ima ostalo


...in to je.....? user posted image



Kuhanje,ker on ne zna?user posted image

(odgovor članu Ulla80)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali vam družinski člani pomagajo pri gosp...
30.11.2009 18:25:28   
Urko15
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

Žena ima ostalo


...in to je.....? user posted image



Kuhanje, pranje, likanje, vrt, spalnica in dnevna soba


_____________________________

Naj živi...

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali vam družinski člani pomagajo pri gosp...
30.11.2009 18:35:15   
Primoza
Izkušnje so v redu, prav pride pa tudi robotka roomba.

(odgovor članu Majci100)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali vam družinski člani pomagajo pri gosp...
30.11.2009 18:44:35   
Anonimen
odgovor na naslovno vprasanje-     NE!

(odgovor članu Primoza)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali vam družinski člani pomagajo pri gosp...
30.11.2009 18:54:26   
Kliki
Meni moj pomaga prikuhanju, pa tudi kako stvar po stanovanju postori če jo naročim. Jest sem zadovolna ker mu ni težko pomagati.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali vam družinski člani pomagajo pri gosp...
30.11.2009 19:48:46   
Majuska
Meni mož kar pomaga, čeprav ga moram včasih malo spomniti ... napolni ali pospravi pomivalca, sicer pa dobro kuha in mu večkrat prepustim to veselje. Odnaša smeti, včasih pospravi postelje, posesa. Se pa dobro znajde z otroci, tako da večkrat on poskrbi za malega, medtem ko jaz delam ostalo.

_____________________________

Aleksander "the great" is here :)
08.08.2008


(odgovor članu Kliki)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali vam družinski člani pomagajo pri gosp...
30.11.2009 19:52:26   
Pija76
Meni moj mož veliko pomaga in je zelo priden. Sicer mi pol včasih tud to pove, ko mu dan ni všeč ampak vseen....sem zelo zadovoljna da imam tašnega moža! Vsi bi bili lahko takšni!! Samo lika pa res nikoli user posted image

(odgovor članu Majuska)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ali vam družinski člani pomagajo pri gosp...
30.11.2009 20:09:30   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Primoza RR
prav pride pa tudi robotka roomba.

Ja - ta je tudi pri nas bolj kot ne edini koristen pomočnik. user posted image Kuham, perem, likam, pripravim mizo, pospravim po obrokih, čistim kopalnico, brišem prah, lovim pajke in pajčevine, brišem po tleh, sesam (kjer ne more roomba) itd. sama, mož mogoče odnese smeti, pa še to samo, če mu rečem (včasih tudi ni dovolj reči samo 1x), sam se še ni spomnil - tudi če že ven iz koša letijo. user posted image  Še najbolj mi pomaga tako, da tačas ko posravljam/čistim čuva otroke.
On pa čisti avto - včasih sem še to jaz, potem se mi je pa že noro zdelo, da bi poleg vseh drugih gospodinjskih opravil še to počela, pa raje vidim, da je pač slabče spucan, kot da še to delam jaz. Pa kosi okoli hiše, pa še v vingradu staršem kaj pomaga, ko je treba, kaj drugega mi pa ne pride zdajle na pamet, da bi še počel (poleg službe seveda). Razen ko so kaka izredna dela - menjavanje strehe na hiši, zidanje garaže, koline, pospravljanje kleti in garaže itd. - pri takih delih je vedno priden. včasih sem slabe volje, da mi ne pomaga več v gospodinjstvu, potem pa spet pomislim, da mi pa vse to pravzaprav spet ne vzame tako zelo veliko dela - glede na to, koliko še imam vedno časa viset na računalniku. user posted image Pa tudi v meni je verjetno problem, ker že imam nekak v glavi za večino teh del, da jih itak ne bi naredil tako dobro, kot hočem, da so narejena, zato ga niti ne forsiram. Nekak si recimo ne znam predstavljat, da bi spucal kopalnico, tako kot je treba.

Otroka sta še pa premjhna (7 in 23 mesecev) - ko bosta dosti velika ju bom pa že angažirala. user posted image

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 30.11.2009 20:23:15 >

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ali vam družinski člani pomagajo pri gosp...
30.11.2009 20:24:59   
zmajaz
Aja - moram še to dodat: ko sem hotela kupiti Roombo, mi je rekel, da naj še počakam kako leto - pa sem mu rekla, da ok, samo tačas bo pa on sesal, in si je takoj premislil in se strinjal z nakupom. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ali vam družinski člani pomagajo pri gosp...
30.11.2009 21:59:37   
Anonimen
Ja, seveda sodelujejo zraven gospodinjskih opravil, vsake toliko ponovim govor, da smo družina, skupnost, kjer se moramo imeti vsi lepo, in to je možno le, če vsak nekaj naredi, da imamo potem vsi čas za skupno igro, druženje in čas tudi vsak zase.
Mlajša hčerka je še dojenček, tako da je njena naloga v glavnem razmetavanje user posted image , starejša 3, 5 letnica pospravlja svoje igrače, čevlje, bundo ter pospravi za sabo z mize. To so redne zadolžitve, občasno pa pomaga še pri vsem ostalem, zelo rada pomaga kuhat, sesat ter brisat po tleh.
Mož pa odvisno, če ima delo okoli hiše, ne pomaga pri gospodinjstvu nič, če ima čas ali zunaj dežuje, sem jaz bolna,... naredi vse, kar je treba, od kuhanja, likanja in nege otrok dalje.

(odgovor članu Majci100)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?