|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   razpad zveze
23.12.2009 20:37:07   
rihanon7
Ker me tišči in sem zelooo žalostna sem se odločila da objavim svojo nesrečno zgodbo.

V tem trenutku imam veliko vprašanj na katere pa siguno ne bom dobila odgovora.

Trenutno teče 3 leto zakonskega stana imava sina 2,5 let in noseča sem 7 mesecev.
Dva dni nazaj me je mož ko sem se v času dnevnika hotela pogovoriti o težavazh ki pestijo naš zakon: to so
- da se on zvečer ob 7 vleže v posteljo in gleda tv ali pa takoj zaspi
- da mi okoli otroka aboslutno nič ne pomaga niti ga nahrani niti umije (ko sem bila v službi ga je pobral iz vrteca in nahranil, tedaj je vsaj to počel), najhuje je da se že 2,5 leta non stop budim ponoči zaradi otročka ker enostavno noče spati in potem z težavo preživljam dneve.

Najhuje je pa to da ves čas čez dan hodi za mano in me kritizira kaj moram počistiti in kaj je kje umazano (čeprav se na vso moč trudim da je vse urejeno).

No da se vrnem k bistvu ko pridem na pogovor ker sem bila zelo utrujena in slabe volje mi reče naj počakam da bo konec rubrike na dnevniku in potem ko je bilo konec da bo konec še naslednje da ga to zelo zanima in se ne zmeni zame (to je večkrat počel ko sem se hotela pogovarjati gledal tv se smejal jaz pa v joku).
Ker nisem hotela nehati in sem začla razlagati težave ter ga spraševati zakaj ene prevzema več odgovornosti v družini mi je rekel na utihnem in grem ven, ker me je to še bolj 'podžgalo' mu razložim da je zelo nespoštljiv in da me ponižuje.
Nato skoči me zgrabi za glavo in potisne v omarico in porine ven ter reče da me noče več videti naj spakiram.
Vzamem otroka in sem šla k staršem.
Naslednji dan se obnaša kot da se ni nič zgodilo, vendar sem mu povedala da tega ne bom sprejela in da tako vedenje je nesprejemljivo na to mi odgovori da se ne čuti nič krivega in da bi me moral še bolj, da sem sama kriva, da če mi kaj ne paše naj ostanem tam kjer sem, ter da on ne more tega prenašati ('da mu težim o težavah)' in da bo uredil ločitvene papirje.

Ja še to od poroke, daljeme ni klical po imenu ampak žena.

Če kaj ni bilo tako kot je on hotel pomeni skuhano kosilo (sedaj obvezno odkar sem doma) vse urejeno potem je rekel da če to ni tako da me ne potrebuje.

Pozabila sem še eno dejstvo, da mi je isti dan zjutraj zaljubljeno zatrjeval kako on uživa v družini in da si je to zmeraj želel.

Enostavno ne razumem ničesar hudo in sram me je da se sploh kaj takega dogaja, razumem pa aboslutno nič.

Se opravičujem za malo neurejen post in za kako pravopisno napako.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: razpad zveze
23.12.2009 20:44:30   
Anonimen
rihanon7,grozno.Najprej,imas mogoce kaksnega brata,da ga on zabije v omaro,da tega nikol ne pozabiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Prec od njega cim prej.Noseca si 7m,on te psihicno tepta,zdaj pa se fizicno...kar slabo mi jeuser posted image

(odgovor članu rihanon7)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: razpad zveze
23.12.2009 20:45:21   
črticaa
edino prav da si spakirala,....halo prijavi ga,......sploh ne pomisli da bišla nazaj k njemu

glej ženske se že tako ali tako premalo cenimo in se pustimo poniževati,....... glej za voljo svojih otrok,..sploh tistega ki je v trebuhu,..za 1x še na varnem,...naj tako tudi ostane,...najse rodi v varen svet,.....kjer se mami ne bo bala zase in zanju,..........

res ko sem brala post,..sem že n apol poti začela pisat da če nimaš nikogar pridi k nam,..samo ne jiti k njemu nazaj,.....ker v nobenem primeru pa naj še ne vem kako obljublja se ne bo spremenil,..........

res ti bo težko,...velikokrat ne boš mogl zadržati solza,...ampak na ciljno črto boš prišla z visoko dvignjeno glavo in  ponosa polna ženska,..........

(odgovor članu rihanon7)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: razpad zveze
23.12.2009 21:26:24   
Gwendolen
Če imaš kam iti, straaaaaan, takoj stran od njega. Pa prijavi ga, obvezno.

_____________________________

Pokukaj! ;-) http://www.mojalbum.com/gwendolen
-------------------------------------------------------------
We're walking in the air
We're floating in the moonlit sky
The people far below are sleeping as we fly

(odgovor članu črticaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: razpad zveze
23.12.2009 21:26:28   
blanč
Bemti, kako me razjezijo takile deci. Jaz bi ga sigurno nabila nazaj in odšla in to ZA VEDNO. Nihče si ne zasluži, da ga nekdo pretepa, to samo pomeni, da ti verbalno ni kos in, da si ga piknala tam kamor sam ve, da je tako in ker je tale tvoj en velik slabič se je zatekel v silo.
Odidi in ponudi svojima otrokoma lep in topel dom, kjer ne bo nasilja in psihične vojne.


_____________________________

Daj vsakemu dnevu možnost, da bo najlepši v tvojem življenju!
(Mark Twain)

Pa smo po večih letih le dobili nagrado in to kar dvojno:):)

(odgovor članu črticaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: razpad zveze
23.12.2009 21:28:46   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Gwendolen
Če imaš kam iti, straaaaaan, takoj stran od njega. Pa prijavi ga, obvezno.


Podpis! Pa veliko sreče ti želim -bodi močna, če ne zase, pa vsaj zaradi otrok. user posted image

(odgovor članu Gwendolen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: razpad zveze
23.12.2009 21:31:48   
sonček33
Poplnoma se strinjam z Blanč. Prav je da si odšla. Naredila si že prvi korak...morda bo kateri še težak, a si na pravi poti. Drži se.

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu blanč)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: razpad zveze
23.12.2009 21:50:04   
zmajaz
Vsako fizično nasilje je nedopustno, ampak da to naredi NOSEČNICI, je pa še toliko hujše user posted image

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: razpad zveze
23.12.2009 22:04:07   
diana 28
Prav žalostno je to... Ne razumem kako lahko tako grdo ravna nekdo in to s svojo ženo user posted image ....  Tudi jaz se strinjam, da bi morala stran od njega, ne smeš dovoliti, da  tako ravna s tabo. Želim ti vse dobro. 

(odgovor članu rihanon7)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: razpad zveze
23.12.2009 22:04:11   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Vsako fizično nasilje je nedopustno, ampak da to naredi NOSEČNICI, je pa še toliko hujše user posted image


ja. to je tudi mene kr streslo. 7 mesecev, njegov otrok notri in on - nimam besed user posted image

rihanon7 user posted image user posted image user posted image ti samo pojdi stran, čimprej tem bolje.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: razpad zveze
23.12.2009 22:26:01   
Klemy82
Uf, dobim kar pikice. user posted image Res, hud dec, da se na nosečo žensko spravi. Reva od reve. Res upam,da si ga prijavila, če pa ga nisi, daj naredi to čimprej. Spokaj pa pejd, upam, da imaš kam, če ne pa v varno hišo.... user posted image res ti želim, da se rešiš takega imbecila, ker si s svojima otročkoma zaslužiš mnogo mnogo mnogo boljše življenje. Brez njega. user posted image Bodi pogumna in drži se!



_____________________________

Jst.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: razpad zveze
23.12.2009 22:31:28   
LINDI
Samo stran od njega,če je enkrat položil roko nate,to ne bo zadnjič...zame je tak moški ki se spravi na žensko...da nebi govorila,nosečo usrana reva,ker se spravlja na šibkejše od sebe...Pa naj on pospravi če ga kaj moti,ne pa da leži na kavču.

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: razpad zveze
23.12.2009 22:34:04   
Vijoličarka
Vse je povedano s tem, da te kliče 'žena'. Nisi več človek, nisi več osebnost, nisi partnerka. Si nekdo, ki opravlja funkcijo žene. In po njegovi definiciji žena:

- seksa, kadar si on želi
- skrbi za otroke
- skrbi za gospodinjstvo
- se nima nobene pravice pritoževati ali celo pričakovati kakšno partnersko pomoč

Delo mora biti opravljeno po njegovih strogih kriterijih, kontrola se izvaja redno, reklamacije so stalno na programu.

Si skratka suženj in če organiziraš upor v slogu Spartka, potem sledi križanje, samo on je tako 'prijazen', da te je samo z glavo v omaro porinil.

Tipično mamino dete, ki se ne zaveda, da imeti družino pomeni tudi to, da pač ne moreš vedno gledati vsake kozlarije na TV, ki se ti zalušta in da je potrebno nekaj žrtev. No, po njegovih pojmih se naj žrtvuje samo ženska. Če prav razumem, ti hodiš v službo in si zdaj na bolniški. Torej si poleg domačega dela vedno prispevala del sredstev v družinsko blagajno in on ni nikakršen 'patrius familias', edini rednik družine, pa tudi če bi bil, se ne bi imel pravice tako obnašati.

Ne razumem, zakaj si hotela še drugega otroka z njim. Ne razumem zakaj si sploh z njim. Taka brezbrižnost in sebičnost nista kar naenkrat padla z neba.

Pogojno, če bi se npr. on zgrozil sam nad seboj, se krepko zamislil in poiskal kakšno pomoč, bi morda še obstajala kakšna prihodnost z njim. Ampak človek, ki vrže žensko, ki je sedem mesecev noseča z NJEGOVIM otrokom, v omaro in potem še pametuje, da je sama kriva, ker je hotela razpravljati o krizi v odnosu, medtem ko je on hotel gledati neko bedarijo na TV, ter da IMA SREČO, da ji jih ni še bolj dobila, ni vreden niti sekunde več.

Če si pri starših, ostani pri starših, realiziraj ločitev in določi preživnino. Tako bo bolje za oba. Ti si boš lahko čas organizirala po svoje, nihče te ne bo več komandiral zakaj niso to in zakaj nisi ono. On bo pa lahko takoj, ko bo prišel iz službe legel pred TV in ga gledal do nezavesti. V ozadju tudi slutim mamico, ki mu bo rade volje stregla. Če pa ni to, potem je to skrajno nesamozavesten bedak, kateremu je življenjski cilj, da lahko vsaj enega na tem svetu ustrahuje.



_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: razpad zveze
24.12.2009 9:34:47   
aluš
Se strinjam z  Vijoličarko.

Saj ne da bi moralo biti vse idealno, ampak nekaj je pa to much.

Očitno se je poročil zato, da bo imel "postrežka". Res se je fajn zamislil, saj njemu ni nič hudega. Dela kar hoče oz. doma očitno dela = nič, ima kuhano, pospravljeno, oprano pa še mu ni všeč in išče napake.

Če se le da, pojdi proč oz. ne hodi nazaj. Boljše potrpet doma pri starših, pa kakšno "dol požret" od drugih, kot pa tako življenje. Gospod se očitno nima namena spremenit. Še huje, zgleda se je odločil, da če ne bo šlo zlepa, bo šlo pa zgrda (omara). To ni način za življenje v dvoje.

Midva z mojim sva na začetku, ko sva dobila prvega otroka, tudi imela kar nekaj težav z usklajevanji, kaj bo kdo. Sva se večkrat fajn skregala. Ampak fizičnega obračunavanja pa ni bilo nikoli. Je po nekaj letih dojel, da ko si poročen in pride otrok, ni več enako kot prej (sploh če si mamin sinček). In sedaj že več kot 10 let lepo funkcionirava (z dvema otročkoma).

Kako urejat te zadeve s preživnino, pa prijavo nasilja ipd. pa ti ne znam svetovat, vsekakor pa glej, da mu ne boš kaj prizanesla. Ni vreden, da bi ga "šparala".

Pa srečno!

< Sporočilo je popravil aluš -- 24.12.2009 9:35:15 >

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: razpad zveze
24.12.2009 9:42:37   
špelin@
Kar slabo mi je ob branju tegale user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: rihanon7
Naslednji dan se obnaša kot da se ni nič zgodilo, vendar sem mu povedala da tega ne bom sprejela in da tako vedenje je nesprejemljivo na to mi odgovori da se ne čuti nič krivega in da bi me moral še bolj, da sem sama kriva, da če mi kaj ne paše naj ostanem tam kjer sem, ter da on ne more tega prenašati ('da mu težim o težavah)' in da bo uredil ločitvene papirje.

Ubogaj ga!

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka
Če si pri starših, ostani pri starših, realiziraj ločitev in določi preživnino. Tako bo bolje za oba. Ti si boš lahko čas organizirala po svoje, nihče te ne bo več komandiral zakaj niso to in zakaj nisi ono. On bo pa lahko takoj, ko bo prišel iz službe legel pred TV in ga gledal do nezavesti.

Točno tako. Super je, ker si imela kam iti, stavim, da ti bodo starši v veliko moralno podporo in pomagali po rojstvu drugega otroka, zato ostani tam, kar glavo pokonci, tistega, kar si dobila od njega si ne zasluži nihče.

(odgovor članu rihanon7)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: razpad zveze
24.12.2009 10:05:33   
itata
lahko samo dodam, da mogoče z ločitvenimi papirji možeku pošlješ še številko kakega kvalitenega čistilnega servisa, ker bo lahko v celoti nadomestil tvojo funkcijo doma in zaključil delo preden se bodo začela poročila!! ta ne bo nikol dojel - ne padaj na njegove besede, da si je točno to želel, ker dejanja govorijo vse drugo!!

_____________________________

www.pravni-nasvet.si

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: razpad zveze
24.12.2009 10:06:35   
Greenie
IZVIRNO SPOROČILO: rihanon7


Če kaj ni bilo tako kot je on hotel pomeni skuhano kosilo (sedaj obvezno odkar sem doma) vse urejeno potem je rekel da če to ni tako da me ne potrebuje.



Zakaj pa ti potem sploh potrebuješ njega? Saj službo kot kaže imaš. Pojdi nazaj k staršem, boste že nekako. Dokaži mu, kdo koga potrebuje.


Oprosti mi, samo neumna si, da greš s takim imeti še enega otroka.
Ne dopusti mu, da te ustrahuje, ampak kar sama poskrbi za ločitev. Verjemi, obstajajo moški, ki nikoli ne dvignejo roke nad partnerko, doma pa kuhajo, pomagajo in se ukvarjajo z otroki.


(odgovor članu rihanon7)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: razpad zveze
24.12.2009 10:17:31   
diana 28
Se strinjam z Greenie...

Dodala bi le še to.... Poskrbi za sebe in otroka.... Poskrbi, da boste živeli v zdravem in veselem okolju. Tak odnos škodi samo tebi in otrokoma zato si ustvari okolje kjer boste srečni in v miru. In glede prijave pa ne vem, če se glih splača izgubljati energije... Če je takšen bodo samo še večji problemi. Za preživnino pa absolutno moraš zahtevati saj je dolžan poskrbeti za otroka.

(odgovor članu Greenie)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: razpad zveze
24.12.2009 10:52:39   
rihanon7
Hvala vsem za podporo.

Kar se strehe nad glavo tiče jo imam in vso podporo pri starših tudi tako da to sem zelo hvaležna, tudi službo imam ne bom imela hudih finančnih težav.

Vse ste zelo dobro napisale, odgovorila bom na vprašanje zakaj drugi otrok, zanimivo je to da ga je on forsiral in obljubljal nebesa in kako bo vse drugače, jaz osebno sem bila v veliki dilemi glede drugega otroka ampak otroci so dar in to se ne obremenjujem preveč imam zelo rada otroke in bom vse naredila da primerno poskrbim za njih.

Vstrajala sem z njim zato ker sem upala da bo bolje ampak je šlo samo navzdol, pa tudi sama misel na razpad družine je bila zame zelo destruktivna no na koncu sem pristala kjer sem. Dejstvo je da se očitno nisem znala dovolj postaviti zase in se je gospod razbohotil.

Vijoličarka glede njegove mame je tako da ga niti pogleda ne ker se ji ne da imeti skrbi niti z sinom niti z vnuki tako da očitno zelo drži trditev da potrebuje vsaj eno osebo ki jo lahko ustrahuje in ukazuje kot si napisala v stilu suženstva.

Zdaj si poskušam urediti čustva in misli nato bom pa pristopila k birokratskim opravilom - ločitev.

Hvala vsem za podporo mi veliko pomeni ob teh trenutkih
Hvala vsem še enkrat.

(odgovor članu diana 28)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: razpad zveze
24.12.2009 10:56:08   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image srecno!

(odgovor članu rihanon7)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: razpad zveze
24.12.2009 11:07:33   
Anonimen
No pri tebi mi je všeč, ker ne iščeš opravičil za njega. Sem prepričana, da boš nekaj naredila v smeri ločitve in ureditve svojega življenja in življenja svojih (kmalu) dveh otrok.

Želim ti vso srečo, če pa rabiš pogovor smo ti pa čveke tukaj vedno na voljo! Srečno!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: razpad zveze
24.12.2009 11:35:08   
zmajaz
Pametno si se odločila in res sreča, da imaš tudi podporo staršev - ta ti bo zelo prav prišla. user posted image  Tudi jaz ti želim veliko sreče. user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: razpad zveze
24.12.2009 11:51:14   
štrumfek
user posted image user posted image user posted image VSO SREČO  user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: razpad zveze
24.12.2009 12:20:02   
jolly123
Veliko sreče in mislim da si naredila pametno odločitev ko si šla. Boš videla ko se bodo čustva malo umirila kako lepo je lahko življenje, ko imaš mir user posted image

(odgovor članu štrumfek)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: razpad zveze
24.12.2009 15:57:51   
pipika 13
Nisem brala vseh komentarjev, moj komentar je:
- stran od njega, naj te ne premamijo sladke besede, ker kdor enkrat udari, bo še udaril, pa ne samo tebe, tudi otroka
- imej se rada in verjemi, da si zaslužiš boljšega parterja
- veliko sreče in čim manj težav z ločitvijo
- bolje ti bo brez njega


_____________________________

5. 1. ob 23.30 nas je končno s razveselil naš sonček David, mamino in atkovo veselje.

(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?