|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nosečnosti..prva,druga-razlike
23.7.2010 12:52:47   
maktub
mamice mene pa zanima kake so bile če so bile razlike med prvo in 2 nosečnostjo..se posebno pa mamice ki ste že 1. noseč. imele rizično,tezko...
saj razmisljam o 2 otroku, ampak s m imela 1.noseč. rizično ,bolnice,strogo ležanje  in me je res kr groza ko pomislim da bi mogla se 1x skozi to...kaj pa glede kg?ste sle več drugič?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nosečnosti..prva,druga-razlike
23.7.2010 12:59:10   
zmajaz
Ok jaz sicer nisem imela rizično nosečnost, ne prvo, ne drugo, mi je pa bilo v prvi nosečnosti prve mesece neznosno slabo - na koncu že skoraj nisem mogla jesti nič drugega več kot sam kruh, ker mi je vse drugo obračalo želodec. V drugi nosečnosti ne duha ne sluha o kakršni koli slabosti in kakršnih koli drugih težavah (z izjemo rahlih težav z bolečinami v križu - ki jih imam pa tako ali tako že tudi brez nosečnosti). Skratka pri meni sta se prva in druga nosečnost kar razlikovali - druga je bila lažja.

Pa še teža - prvič sem se zredila 17 kg, 2. sem zanosila 7 mesecev po 1. porodu, tako da še od prve nosečnosti nisem izgubila vseh kg (še cca. 3 so mi ostali), na koncu pa sem kljub temu, da mi je bilo v prvi nosečnosti slabo in nisem mogla jesti, v drugi pa sem se dobesedno nažirala s sladkarijami, imela 3 kg manj kot na koncu prve nosečnosti - torej sem tokrat pridobila samo 11 kg - kako je to možno, pa mi ni jasno. Sestra me je, ko se od enega do 2. pregleda nisem zredila več kot kakih 10 dag spraševala, če nimam apetita, jaz sem pa tako jedla, da bi se morala vsaj 5 kg zrediti. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nosečnosti..prva,druga-razlike
23.7.2010 13:08:34   
PeggyBundy
Oprosti maktub, ampak se nisi nekaj pritoževala, da nimaš doma vse urejeno kot bi si želela?
In zdaj razmišljaš o drugi nosečnosti?

Pa še odgovor: nobene razlike.

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nosečnosti..prva,druga-razlike
23.7.2010 13:17:50   
maktub
mam urejeno,največji problem so vsi ostali okoli,možeka pa že "Uvajam"...danes je prvič ostal brez nogavic,kr niso ble v kosu,je p' v roku 5min blo vse v  kosu..moža bom že zdresirala,so pa durgi problemi ja ki pa se ne tičejo te želje po otroku....

(odgovor članu PeggyBundy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nosečnosti..prva,druga-razlike
23.7.2010 13:39:18   
PeggyBundy
To, da si brez službe, se po moje tiče bodočega člana vaše družine.

Želim ti, da se ti življenje uredi kot se najbolje lahko.

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nosečnosti..prva,druga-razlike
23.7.2010 14:03:56   
kristinaj
nobena nosečnost ni bila rizična, obe, hvala bogu potekale po jusu..... da bi opazila ni bilo razlik, med prvo in drugo, slabost obakrat 4 dni, popolnoma isto in tudi trebuh je bil, mislim, da vedno enak, nič bolj gor ali dol...

kg... drugič sem šla nekaj manj gor, mi je pa vse ostalo, medtem ko so mi po prvi nosečnosti ostali samo 3 kg, sem po drugi izgubila samo 3, ostalo je ostalo :(((

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nosečnosti..prva,druga-razlike
23.7.2010 14:31:23   
srki
Lube ženske, pa kaj se tok obremenujete za te kilograme, koliko boste šle gor. Bodite srečne, da je vse drugo OK, ne pa s takimi, itak je odvisno od ženske do ženske in nikjer ne piše, da je drugi porod lažji od prvega in še kaj bi lahko naštela.

Sori, sem mogla napisat, me že mal glava boli, pa sem morala dat ven iz sebeuser posted image user posted image .

Nikjer pa ni rečeno, da boš imela tudi sedaj rizično nosečnost, verjetno bodo pa to vedele take, ki so šle čez to oz. zdravniki.





(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nosečnosti..prva,druga-razlike
24.7.2010 9:02:52   
maktub
srki... jaz se nič ne obremen.s kg ampak nevidim  nič narobe če si mame tudi to povemo....
namrelč pri prvi noseč.-sem sla gor 26 kg in me zanima kaj me čakaa

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nosečnosti..prva,druga-razlike
24.7.2010 15:30:37   
srki
To boš izvedela šele, ko boš na koncu nosečnostiuser posted image .

Jaz sem se v obeh zredila nekako enako, v drugi malo več kot v prvi.

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nosečnosti..prva,druga-razlike
24.7.2010 16:38:39   
Teya D.
Pri prvi nosečnosti so bile jutranje slabosti in izguba apetita kakšne 3mesece potem je bilo ok. Pri prvi sem se zredila bolj kot pri drugi, gre pa počasi vse dol.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nosečnosti..prva,druga-razlike
26.7.2010 16:27:44   
mamamajča
Meni ni blo slabo ne v prvi in ne v drugi. Pravzaprav v prvi ni bilo nič težav, razen križ in spanje samo zadnji mesec.
Zdaj me pa križ že od petega meseca dalje noro boli, noge mi že zatekajo, ko mi v prvo sploh niso, pa utrujena sem bolj.

Ampak G me ful spodbuja in mi vedno govori, da je razlika, ker sem v prvo skrbela samo zase, zdaj mam pa še enega triletnika, ki zahteva veliko moje energije.

kilogrami: v prvi sem se skozi celo nosečnost zredila 10kg, zdaj sem noseča 28 tednov in imam dobrih 59 kg, štartala sem na 54, je pa res, da mam samo trebuh, ostalo je takšno, kot je bilo. geni najbrž.

Dresiranje moža
: draga moja, vidva imata enega otroka in ti bi ga zdaj dresirala?
Oprosti..... midva sva razčistila stvari, ko sva začela živet skupaj in od takrat se zaradi kakih zoknov ipd. ne kregava.
In tudi opravila- se zmeniva, kdo bo kaj pospravil oz. pospravljava skupaj, zato, da sva oba lepo fraj, ko mali zaspi. In medtem, ko dragi že od vsega začetka zvečer kopa sina, jaz pripravim večerjo. Tiste pol ure je bilo vedno njune. In to ni nobeno dresiranje, ampak stvar dogovora.
Upam, da ti bo uspelo doseči, kar želiš pri njem, ampak dogovarjati bi se morala že od začetka...

(odgovor članu Teya D.)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nosečnosti..prva,druga-razlike
31.7.2010 14:04:46   
mišk
Obe moji nosečnosti sta bili popolnoma brez problemov. V prvo sem se zrdedila 20 kil, v drugo pa 13. Nobenkrat nisem nič pazila pri hrani.

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: nosečnosti..prva,druga-razlike
31.7.2010 22:10:29   
arabela*
prva nosečnost: brez problemov,delala do konca...nikoli slabo
 
druga nosečnost: slabo do konca vsak dan
 
je pa bila razlika med porodi...drugi čist brez problema...prvi malo težji....user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?