|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Polovični delovni čas
31.10.2010 11:57:14   
milki
Delam v  trgovini,kjer delam dvoizmensko delo,zato sem se odločila da bom šla na 4 urni delavnik, da bom vsaj vidla otroke. Zdej me pa zanima, glede na to, da bo moj delodajalec zelo težko našel delavca za vsak dan po 4 ure, ki bi me nadomeščal, ali lahko jaz delam tudi naprimer en teden 2 dni po 8 ur, drug teden pa 3 dni po 8 ur,ker mislim da bi blo to za mojega delodajalca bolj ugodno, pa tudi meni tko paše?Ali je sploh to zakonito?

_____________________________

Aleks 8.5.2008, 56cm, 4270gr
Sergej 20.11.2009, 57cm, 4320gr
Nikolaj 6.5.2012, 56cm, 4370gr
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Polovični delovni čas
31.10.2010 13:01:21   
Tejči
Če je zakonito, nimam pojma..če pa je delodajalec fajn, pa se da vse zmenit (poznam par primerov, ki tako delajo).
No, moj pravi, da je to proti zakonu...


< Sporočilo je popravil Tejči -- 31.10.2010 13:05:20 >

(odgovor članu milki)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Polovični delovni čas
31.10.2010 14:48:58   
josephine27
kolikor vem to ni dovoljeno ( če koristiš 4-urni delavnik zaradi otroka mlajšega od 3 let in ti država plačuje prispevke do minimalne plače). če pa je delodajalec za to se pač verjetno da zmenit.

_____________________________



(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Polovični delovni čas
31.10.2010 15:00:33   
Kerensa*
Polovični delovni čas ne pomeni, da delaš 5 dni v tednu po 4 ure, temveč pomeni, da namesto tistih 176 ur (plača se namreč obračunava mesečno in mesečno se plačujejo tudi prispevki) delaš 88 ur. Kako boš imela pa razporejenih teh 88 ur, je pa odvisno od dogovora med tabo in delodajalcem (dober primer za to sta turizem in gostinstvo, kjer je delovni čas, poleg letnega, najbolj deljen). Lahko res delaš 5 dni v tednu po 4 ure, lahko pa tudi vseh 88 ur oddelaš v 11-ih dneh in si preostalo prosta. Ali kakorkoli drugače - vse je zakonito.
Pogoj je samo to, da mesečno ne prekoračiš 88 ur (govorim o mesecu, ki ima 30 dni in 4 polne vikende). 

(odgovor članu milki)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Polovični delovni čas
31.10.2010 16:50:27   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

kolikor vem to ni dovoljeno ( če koristiš 4-urni delavnik zaradi otroka mlajšega od 3 let in ti država plačuje prispevke do minimalne plače). če pa je delodajalec za to se pač verjetno da zmenit.


je dovoljeno!
Zakon omenja le količino ur tedensko med 20 in 40 ur - koliko in kako so med tednom razporejene je pa odvisno od dogovora delavca in delodajalca.
Lahko torej delaš tudi 24 ur tedensko (3 dni po 8 ur). Ali pa 20 ur (2 dni po 8 ur in en dan samo 4...)

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Polovični delovni čas
31.10.2010 19:19:03   
3XMAMICA
ha, kaj si dovolijo šele naši tajkuni..........Smo veliko podjetje in hkrati je tudi kar nekaj mamic, ki koristijo to pravico.
Vsake toliko časa pride obvestilo uprave, zaradi povečanega obsega dela - 20 dodatnih nadur.
Pri plači je obračunano 88 ur, nadure pa posebej.
To je povsem skregano z logiko, ogoljufana je država in z njo mi, na drugi strani pa se nekomu veča kupček...

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Polovični delovni čas
31.10.2010 19:42:23   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: 3XMAMICA
Pri plači je obračunano 88 ur, nadure pa posebej.

A so pri polovičnem delovnem času nadure prepovedane (oz. dovoljene samo s pisnim dovoljenjem zaposlene/ga)?

(odgovor članu 3XMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Polovični delovni čas
1.11.2010 19:24:30   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: 3XMAMICA

ha, kaj si dovolijo šele naši tajkuni..........Smo veliko podjetje in hkrati je tudi kar nekaj mamic, ki koristijo to pravico.
Vsake toliko časa pride obvestilo uprave, zaradi povečanega obsega dela - 20 dodatnih nadur.
Pri plači je obračunano 88 ur, nadure pa posebej.
To je povsem skregano z logiko, ogoljufana je država in z njo mi, na drugi strani pa se nekomu veča kupček...


nadure so ob koriščenju krajšega delovnika PREPOVEDANE. Inšpekcija lahko zaradi tega kaznuje podjetje z zelooo visoko kaznijo - država namreč delavki plačuje prispevke do polnega časa, delavka pa dela nadure - podjetje se torej s tem izogiba plačilu prispevkov... Lahko jih opozoriš na to - plačilna lista je lahko dokaz.

(odgovor članu 3XMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?